Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM850 4txL 1998 god.

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što bi kolega @Nenadbg88 rekao - ne rastajem se sa dušom nego sa motorom... :)

Naime, vrlo me je zainteresovao Bandit od gorepomenutog kolege i samo iz tog razloga prodajem (skoro) perfektno očuvanu Yamahu TDM850.

Ako kolega proda svog Bandita u međuvremenu, ovaj oglas prestaje da važi...

 

Yamaha je 1998. godište sa 60000 km na satu. Po stanju motora bih mogao da kažem da mislim da je kilometraža prava (što, naravno, ne mora da znači). Uvežena je 2017. u Srbiju iz Švajcarske.

Na motoru nema apsolutno nikakvih ulaganja. Servis je urađen pre nešto manje od 2000 km. Tada je zamenjeno ulje u agregatu (Elf 10w50), filter ulja, ulje u kočnicama, očišćene kočione čeljusti, zamenjen antifriz, zamenjeno ulje u štapovima. Potrošnja je neverovatna, to jest (provereno više puta) ispod 5L/na 100km. Ulje troškara ako se gazi preko 120 km/h (uostalom, kao i svaki TDM850).

Lanac i lančanici novi. Gume su ok, prednja je bolja od zadnje, ali uz motor dajem i još jednu polovnu zadnju gumu u dobrom stanju. 

Kofer je Givi Maxia (ne znam koji je model) od 52 L i ima ugrađeno led svetlo za poziciju, stop i žmigavce. 

Od jedinih oštećenja na motoru ima par ogrebotina na prednjoj masci koje su prouzrokovane padom motora u kombiju prilikom prevoza iz Švajcarske pre 2 godine. 

 

Registrovan je do 20.06.2020., na mom je imenu i prenos je obavezan prilikom kupovine. 

 

Cena je 2100 evra.

 

0603171985 - Boris

 

C60oMJL.jpg

QqUOaKS.jpg

7B61iLt.jpg

hnPoKFp.jpg

BOhiJhk.jpg

fFUof80.jpg

SVsgSKd.jpg

dRppnJK.jpg

0Km7o5c.jpg

cg8p4Ia.jpg

RgETdOu.jpg

2FE1XJg.jpg

 

Y0lunbe.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

:lol3::lol3::lol3:

Koji si ti meni kralj :)

pre 9 minuta, ThePainkiller je napisao:

Kao što bi kolega @Nenadbg88 rekao - ne rastajem se sa dušom nego sa motorom... :)

A sa zenom? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, milos-v je napisao:

:lol3::lol3::lol3:

Koji si ti meni kralj :)

A sa zenom? :)

:ups:

Imali smo već žučnu raspravu...

Još je nisam ubedio, a nekako se potajno nadam da će Nenad brzo prodati svog Bandita pa da neću morati da ˝otvaram Pandorinu kutiju˝... ;)

 

  • Hvala 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
3:3:3:
Koji si ti meni kralj
A sa zenom? 
Sledeći oglas:

Potreban jednosoban stan sa garažom

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Jel moguce? :staa2:

Imao si slican motor , onu Hondu, koja je jos bolji motor od Bandita 1250, rekao si da ti nije legao, tezak itd???

Ma moram i Bandita da imam... Sigurno da će mi biti težak, svestan sam toga, ali jednostavno moram da ga imam... Ako mi ne bude ˝legao˝, ima još TDM-ova po oglasima, kupićemo opet jedan... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja podrzavam prodaju/zamenu. Ja kao neko ko voli motore, voleo vih da imam 50 motora, ali posto finansije dozvoljavaju najvise 2, onda moram da menjam i da se igram. Kako ja to gledam, ne pijem, ne pusim, ne kockam se, moram nekako da trosim svoje pare koje posteno zaradim. Odem na more jednom ili 2 puta godisnje, a posto nisam za zimske sportove, onda valja malo da se promene tockovi :)

 

Borise, nek je sa srecom trgovina, sta god uradio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala. Trenutno, jedini razlog zašto prodajem ovaj TDM je želja da probam Bandita 1200. Em što sam slab na "old school" naked motore, em bih voleo da probam i vozim taj veliki obrtni moment što veliki Bandit isporučuje... 

Istina je da mi CB1000 nije legao zbog svoje težine i niskog težišta, a takođe mi njegova 4 redna cilindra nisu dala željen adrenalin.

Takođe, istina je da mi je TDM malko postao dosadan. Verujem da su me V4 mašine "pokvarile" na tu temu... :D

Stoga, želim da posedujem velikog Bandita, pa ako se ispostavi da ni to nije ono za čime tragam, vratiću se na TDM. To mi, barem, ide od ruke (ovo mi je treći TDM od kad vozim motore)... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, ThePainkiller je napisao:

CB1000 nije legao zbog svoje težine i niskog težišta, a takođe mi njegova 4 redna cilindra nisu dala željen adrenalin.

Tezina i nisko teziste iste je nesto sto se kod motocikla trazi i baaas je pozeljno, CB je visa klasa u odnosu na bandita1200 po svemu, za tdm da ne govorim!

1000 kubika sa 4 klipa ti nisu bila adrenalinski dovolja?!?  Mora da je bio pokvaren CB ili bez karika  :D

Sretna menjaza!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Možda se nismo razumeli dobro. Pod ˝adrenalinom˝ sam mislio onaj osećaj kada zavrneš gas, a motor ˝zgužva˝ asfalt pod točkovima i ispali te kao topovsko đule. Recimo, obrtni moment kakav je imala VFR800, koju sam posedovao. Znam ja da nijedan redni četvorocilindraš ne može da isporuči takav osećaj na gasu kao što to čini V4 mašina, ali po pričama sam skontao da Bandit 1200 ima taj moćni efekat (doduše, na nešto višim obrtajma neko V mašine)...

Što se tiče CB1000 koju sam imao, ona je daleko od pokvarene... Radi primera, drugar, sa kojim sam menjao CB-jku za VFR800, me je svaki put ˝ofuljio˝ kad god smo se potrkali (ja na VFR-ci, on na CB-u). U startu ga dobijem, ali čim malko pokušam da odmaknem, CB me sustiže i prestiže kao lokomotiva... :D 

 

Svakako se nadam da ću uskoro probati jedan (ili 2) primerka Bandita 1200, pa ću onda tačno znati da li su priče istinite vezane za taj motor i da li će mi to isto ˝leći˝...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 13 sati, ThePainkiller je napisao:

Možda se nismo razumeli dobro. Pod ˝adrenalinom˝ sam mislio onaj osećaj kada zavrneš gas, a motor ˝zgužva˝ asfalt pod točkovima i ispali te kao topovsko đule. Recimo, obrtni moment kakav je imala VFR800, koju sam posedovao. Znam ja da nijedan redni četvorocilindraš ne može da isporuči takav osećaj na gasu kao što to čini V4 mašina, ali po pričama sam skontao da Bandit 1200 ima taj moćni efekat (doduše, na nešto višim obrtajma neko V mašine)...

Što se tiče CB1000 koju sam imao, ona je daleko od pokvarene... Radi primera, drugar, sa kojim sam menjao CB-jku za VFR800, me je svaki put ˝ofuljio˝ kad god smo se potrkali (ja na VFR-ci, on na CB-u). U startu ga dobijem, ali čim malko pokušam da odmaknem, CB me sustiže i prestiže kao lokomotiva... :D 

 

Svakako se nadam da ću uskoro probati jedan (ili 2) primerka Bandita 1200, pa ću onda tačno znati da li su priče istinite vezane za taj motor i da li će mi to isto ˝leći˝...

Onda probaj GSX1400:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne mogu a da ne primetim tj da ponovo izjavim koliko nelogičnosti ima u tvojim potezima a pogotovu kad to uporedis sa onim sto izjaviš.

Pre neko vreme si trazio polovne gume jer si napravio po ko zna koji put grešku u odabiru motora i time ispraznio toliko kucni budžet da nije bilo dovoljno za razliku izmedju nove i polovne. a ako se ne varam ti si bio takodje taj koji je odložio jednu vožnju jer ti finansijski nisu legle kockice.
Sad će tim trendom zafaliti za nove kocione pločice?

Ne osudjujem te, tvoj život i ti donosiš odluke, samo te je teško za razumeti i uvideti na koje gorivo ideš. Nije nužno da ja moram tebe da razumem, niti to treba tebi da igra bilo kakvu ulogu u životu da li ću ja razumeti ili ne. Ali eto, nekako se osećam odgovornim a i ne mogu da pobedim poriv da pokušam na fin način da ti docaram šta mislim o tvojim akcijama vs izjava. A verujem sa nisam jedini koji te ne razume i pocinje da sumnja u tvoju pribranost.

Nego...da skratim...ako ti vfr nije legao i zeleo si da ga promenis a želja za 1200 je bila toliko jaka...pa crni sine sto ne uze onda odmah željeni motor bez da optužuješ ženu da je ona kriva za tvoja menjanja i bez da se vraćaš prvo na tdm. Pa nije to manuelni menjač od automobila gde iz svake brzine moraš da prodjes preko N tj da se vratiš na tdm :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Eh Savane, opet me teraš da se pravdam po forumu, a to baš i ne moram da radim...

 

Da, tražio sam polovnu gumu za TDM-a, jer sam morao da izbalansiram kućni budžet između ljubavi prema motorima i zdravom razumu prema životnim okolnostima u kući (dvoje male dece od 2 godine za koje trebaju pelene, hrana, odeća - jer prerastu nešto za mesec dana, platiti vrtić za njih, poplaćati sve račune, spremiti ogrev za zimu...itd.) Ono što sam želeo odmah odraditi na ovom motoru pri kupovini (odnosno zameni sa kolegom) je servis i kontrola svega na motoru, što sam i odradio i za šta sam izdvojio novac. Gume nisu bile u tom trenutku računate u budžet, stoga mi je trebala varijanta da pregrmim sezonu pa da polako sakupim pare za nove gume (polovnu dobru gumu sam na kraju dobio od prijatelja i montirao na motor). Redom sam dokupljivao ono što mi je naknadno bilo potrebno na motoru (kao npr. lančanici koje sam nedavno izmenjao).

 

Znači, ni sada nisam u odličnoj finansijskoj situaciji da bih mogao ˝ladno˝ da iskeširam novac potreban za sređivanje bilo kog drugog motora, ali želja da posedujem neki motor (obično) preovladava pa onda i donosim tako ishitrene odluke kao što je zamena motora.

Svakako, (ukoliko bih prodao ovaj TDM i kupio Nenadov ili neki drugi Bandit 1200) plan bi bio da se motor ne registruje sad i da se polako preko zime šteka kinta i dokupljuje potreban materijal za sređivanje i servis i da se tek na proleće onda registruje motor (kad bude malo zgodnija situacija sa novcem) i tada istera motor na drum i vozi (koliko to obaveze i vreme dozvoljavaju)...

 

Ajmo sad malo i o toj non-stop temi koji motor mi leži, a koji ne i zašto se stalno ˝nećkam˝... Pa odgovor je jednostavan - zato što bih svašta da probam i da posedujem, ali mogućnosti su takve da se ima para jedva i za jedan dobar motocikl u kući.

Što se moje supruge tiče, ona voli TDM i to je jadan bitan detalj zašto se uvek vratim na njega. Nisam joj ni rekao još da sam ga oglasio (doduše, za sada samo na forumu). Ne želi ni da čuje za menjanje motora. Samo što je jedina razlika sada u svemu ovome, što ja trenutno nisam više siguran ni da ona želi više da se vozimo motorom kao što smo to ranije radili. To je tema koju ipak ne bih dalje iznosio na forumu i tu bih sada prekinuo dalju diskusiju o tome...

Znači, za sada ostaje plan da se nabavi Bandit 1200, da se preko zime ima šta polako raditi, a na proleće da se registruje pa ćemo onda videti kome šta leži, ko hoće ili neće da se vozi itd...

Ako mi se Bandit ne dopadne, srediću ga i na proleće prodati i uzeti opet TDM (jer je jednostavno motor za sve)... Možda prevelika cena koju ću platiti zbog svoje ljubavi i želje prema motorima, ali jednostavno (ponekad, tj. vrlo često) ne mogu protiv sebe...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
14 hours ago, N.F.S. said:

Tezina i nisko teziste iste je nesto sto se kod motocikla trazi i baaas je pozeljno, CB je visa klasa u odnosu na bandita1200 po svemu, za tdm da ne govorim!

1000 kubika sa 4 klipa ti nisu bila adrenalinski dovolja?!?  Mora da je bio pokvaren CB ili bez karika  :D

Sretna menjaza!

To sam i ja rekao, Honda je kvalitetniji motor od bandita i ne vidim kako bi mu bandit legao a cb nije... Plus koliko je reg za to cudo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema svestranijeg motora od TDM-a. Ti imaš solidan primerak 4TX-a pa stavi na papir godišnje troškove i šta moraš da servisiraš. Excel tabela, jedna kolona Bandit 1200, druga TDM, posle sabereš sve i uporediš sa godišnjom zaradom pa ćeš videti koliko ćeš da se voziš. Ne zaboravi i potrošnju goriva na 10.000km i amortizaciju. To mogu da ti pomognem da izračunaš. Na mesečnom nivou možeš da vrdaš ali godišnja računica ti je računica amin. Nju niko nije preveslao.

 

Ne šalim se kad kažem da je TDM vrhunski motor koji je izmislio ADV Touring klasu. No, ono što je meni odlično ne znači da će nužno i tebi biti. Suština je da imaš bilo kakav motor, ispravan, i da njega koristiš da oplemeniš sebe i svoju porodicu putovanjima i druženjima. Znaš i sam kako živi običan narod... 

 

R1200GS ADV, zovem te i kažem, kod tebe sam za 2.5 sata. Krećem iz SD. Jebeš GS-a, bitno je da sam došao kod tebe i da smo pričali kao drugari i da ostavimo jedni drugima pozitivnu energiju i motivaciju. Samo se to pamti na kraju to vredi. Da mi piše na profilu GS a da ne mogu nigde, džabe, mogu u Dunav da ga gurnu.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Taman posla da te ja teram da se pravdas i čak naprotiv, ostavio sam ti svojim prethodnim postom dovoljno prostora da mozes i da me iskuliras neodgovaranjem.

Ali izgleda da potreba za pravdanjem proizilazi iz samog tebe jer i ti sam uviđaš koliko je to nelogično sto radiš, bar naspram onog sto izjaviš. Jer, nikakav problem nije sto ti menjaš motor, nisi ni jedini, i ja to isto radim na kraju krajeva iako možda ne tako često. Ali nema logike da motor koji ti toliko dobro lezi da menjaš za neku nepoznanicu. Pogotovu ako već osećaš moguće finansijske poteškoće u najavi a u produzetku tek prebrodjenih finasijskih poteškoća. Pogotovu sto si to već pokušavao nekoliko puta, bezuspešno.
Ali kao sto rekoh, tvoj je život i tvoje odluke. Po meni ovaj put ako napraviš istu stvar a potom uvidiš da si pojeo da ne kažem šta sto si zamenio tdm..progutaj do kraja, podrigni i kaži/slaži/ubedi sam sebe, kako je bas dobro. Sacekaj koju godinu i menjaj za nešto trece. Jer jedno je sigurno, tdm ti ne lezi nikako jer ga ne bi svaki put menjao.

I naravno, nemoj da mi zameris na iskrenosti i otvorenošću i ako smatraš da se previše zanimam tvojim akcijama, slobodno otvoreno reci. Pokušaću da se uzdrzim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
 
R1200GS ADV, zovem te i kažem, kod tebe sam za 2.5 sata. Krećem iz SD. Jebeš GS-a, bitno je da sam došao kod tebe i da smo pričali kao drugari i da ostavimo jedni drugima pozitivnu energiju i motivaciju. Samo se to pamti na kraju to vredi. Da mi piše na profilu GS a da ne mogu nigde, džabe, mogu u Dunav da ga gurnu.
 
 


Suština, u suštini :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja