Jump to content

Moto Zajednica

Honda cb750 seven fifty iskustva mane i dobre osobine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Od nedavno sam postao vlasnik honde cb 750 seven fifty,pa me interesuju mane i dobre osobine motora?priželjkujem vaše odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, Goran1982 je napisao:

Od nedavno sam postao vlasnik honde cb 750 seven fifty,pa me interesuju mane i dobre osobine motora?priželjkujem vaše odgovore

 

Prije zenidbe se raspita o buducoj mladoj, kasnije je kasno. :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Hvala na opširnim odgovorima.Naked već merkam odavno.Čitao i raspitivao se za modele honda hornet i suzuki bandit.Hteo sam što bolje stanje i po mogućstvu što mladje.Nisam ni razmišljao o 750 ccm ali mi je ispala izvanredna prilika da kupim skoro nerazradjen sevenfifty iz 1998 godine.Zato sam i pazario primerak koji se čuvao u sobi 12 godina.Naravno da sam čitao i o njemu ali sam hteo od vlasnika i ljubitelja klasike da čujem još po nešto.I da pitam neke detalje u daljoj konverzaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prelep je. Ja za malo da uzmem jednu pre par godina perfektno sredjenu ali mi je tip naknadno povećao cenu i nisam hteo da je uzmem iz principa, ali je meni jedan od najlepših motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Motor je legenda ,neunistiv   ni sekira mu nista ne moze.Ja presao sa njim za 5 godina 60 000 km obisao celu evropu, uz redovan servis nikakvih problema.Ovaj tvoj je super ocuvan trajace  godinama.Samo stavi mekse sediste i teraj  nema tu neke folozofije.

Pozdrav Bobbra,

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Auuuuuu koji lepotan, detalji, detalji, detalji... :staa2:

Lepo kaze koelga, preradis sediste i uzivas u izgledu i voznji. A tek boja, perverzija. :aha:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Slike govore sve a i ne baš sve.Čuvan je u sobi 12 godina.Uvežen je iz Švajcerske.U saobraćajnoj mu stoji 35 kw.Kao da ima blokadu nekako ne vuče kao da ima 750 ccm.Možda neko zna više o blokadama i tržištima za razne zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nova pazova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

cebejka kakva masina...:takoje:...a kako sam ponosan vlasnik jednog primerka par fotki nije na odmet

kolega da napomenem samo isto je svajcarac 96 god i u saobracajnoj mu pise 35 kw ali nemoj da te to brine otvoren je on na 77 hp..

 

 

 

 

IMG_20190923_122804_775.jpg

IMG-2ffbc4273eb308b8d1c4aad539f94bb8-V.jpg

IMG-99b60dab7fb9b9f91112f72187ffd869-V.jpg

IMG-5602afec3a9295ac1221028668d1c869-V.jpg

IMG-bf89d4ca0e971922b852c39a6eff27a4-V.jpg

IMG-d6ddc9a2f89d41957fb82425ebd9cc0f-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 4 sati, Goran1982 je napisao:

Slike govore sve a i ne baš sve.Čuvan je u sobi 12 godina.Uvežen je iz Švajcerske.U saobraćajnoj mu stoji 35 kw.Kao da ima blokadu nekako ne vuče kao da ima 750 ccm.Možda neko zna više o blokadama i tržištima za razne zemlje.

 

Obicno se smanjuje precnik usisnih i izduvnih grana,dizne u karbovima,a u nekim slucajevima i bregaste.Prelep primerak,a ako nije na nasim tablama imaces problema pri uvozu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
pre 22 minuta, brankom je napisao:

cebejka kakva masina...:takoje:...a kako sam ponosan vlasnik jednog primerka par fotki nije na odmet

kolega da napomenem samo isto je svajcarac 96 god i u saobracajnoj mu pise 35 kw ali nemoj da te to brine otvoren je on na 77 hp..

 

 

 

 

IMG_20190923_122804_775.jpg

IMG-2ffbc4273eb308b8d1c4aad539f94bb8-V.jpg

IMG-99b60dab7fb9b9f91112f72187ffd869-V.jpg

IMG-5602afec3a9295ac1221028668d1c869-V.jpg

IMG-bf89d4ca0e971922b852c39a6eff27a4-V.jpg

IMG-d6ddc9a2f89d41957fb82425ebd9cc0f-V.jpg

Fantastično izgleda čista 10-ka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Nisam ga forsirao isao sam do 130 km/h.Nekako kad sednu dvoje kao da nema neku snagu za 750ccm.Doduše nemam nekog iskustva sa 4 cilindra.Mada mi se javlja knedla izmedju 1000 i 2000 obrtaja posle je sve u redu.Moguće od stajanja ili do karbova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
pre 8 minuta, Goran1982 je napisao:

Fantastično izgleda čista 10-ka

Vizir je odličan.Moram da rešim pod hitno.Jel kappa ili je Ivan Bg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nova pazova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

vizir je dosao sa njim ali nema neku oznaku pa predpostavljam da je njegov ili je prehodni vlasnik ugradio,uglavnom malo je niži pa nepruža bas toliku zaštitu tj bije u kacigu ..ali tu je zadovoljstvo ;):takoje:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Kolege bas gresite ....iako je iz svise ima blokadau i ne VUCE  SA FULL snagom.Blokada je na usisnim flansama i samo tu nema blokade na bregastama i elektronici....tako da nemoj da te buni sto ti ne vuce kao sto treba da vuce 750 u stok verziji .

Resenje jako prosto ...skini karburatore i skini sa svake flanse po jedan limcic u opliku polumeseca ....za to ti ne treba majstor .;)

Meni je licno drago sto sam cuo da ti je sa blokadom jer nije onda imalo sanse da se vrti u  besvest samim time je agregat bas sacuvan

 

JEDAN SAVET JAKO BITAN !!!!

Kada budes menjao filter vazduha NEMOJ SE ZAJEBATI I UZETI ZAMENSKI !!! samo originalni Hondin ...jeste skuplji ali ima debeooooooo razlog a mnogi majstori em i neznaju a i ne pogledaju  .....

Evo o  cemu se radi....na zamenskom Hiflo filteru je otvor rupe upola manji kao i kod K&n filtera nego sto je originalni i kada ga stavis motor brlja i vuce samo uz veci gas naliva goriva kao lud i nema elasticnost .

PROVERENO  nazalost kod mog primerka koji sam imao...hteo sam da mu sve izmenim tokom  zime i posle skoro mesec dana tragajuci za uzrokom .....SRECOM MOJOM  nisam bacio stari filter pronadjem u cemu je muka.

Inace raznorazni majstori su mi izmisljali toplu vodu cak hteli da bruse i igle na siberima i da menjaju dizne ...sto naravno nisam dozvolio jer sam ga dovezao na tockovima kada sam ga kupio i radio je fantasticno sve dok nisam zamenio PROKLETI hIFLO FILTER.

Motor  je nepoderiv bukvalno...pravi pogodak hondinih inzinjera;)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Puno puno hvala.Nekako sam bio siguran da  mora da vuče bolje.Ranije sam imao transalpa 600ccm pa je u nekim trenucima imao veću eksplozitivnost.Kaži mi molim te jel su ti prstenovi bliži cilindrima ili su sa druge usisne strane karburatora?Koliko mogu da procenim rezervoar se skida za ovaj poduhvat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Hvala drug svaka informacija mi puno znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja