Jump to content

Moto Zajednica

Savet za "ne prolizgavanje"??

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Zdravo drustvo..

Imam problem koi me muci vec 2 nedelje. Kupio sam podrum u zgradi gde zivim da bi cuvao motor na sigurno. Ali javio se veliki problem zbog velikog uspona od skoro 45 stepena. Motor se lako spusta ali nikako nemogu da ga sam i bez pomoci isteram iz podruma. Glupo je da svaki dan cekam i zovem komahije da mi pomazu. Zna li neko da pomogne da savetuje da da neki predlog kako da ovo resim??? (Bez da kupujem neki Cross motor :) )

20190924_180304.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Bez ovih guma zadnja guma prolizgava cim se popne neki 15-20 cm.  Sa gumama dogje negde do pola i opet proklizi. Isto je dali sam pored motora ili na njim. Nikako ne mogu da ga isteram napolje :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Elektromotor na vrhu,sajla i metalne podloške sa točkićima na šini

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Rampa se podize u levo i ne smeta nikom . Tu nije bilo ograde i ja sam to iskoristio. Kad isteram motor podizem rampu i stepenice so slobodne. Gume sam stavio ove kamionske za protektiranje ali nema sanse. E sad za poprecne letvice...  mozda pomogne... neznam sta da kazem, treba da se proba.

Oko spustanje ugla nemogu da ublazim rampu posto izlaz iz podruma nije pravo na stepenice. Kad namestim motor pravo na rampu onda dodirujem koferom zid iza mene, a napred imam 30cm do  pocetak rampe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
4 minutes ago, Bocciaa said:

Elektromotor na vrhu,sajla i metalne podloške sa točkićima na šini

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
 

Ima vitla za Quad u Srbiji gledam od 50 do 70 eura. Krajna opcija... mora nesto da se smisli. Ulozio sam u ovoj rampi a ispada totalno neupotrebljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
Just now, zarekg said:

Ako si ti pravio rampu onda tu vec mogu da se smisle razne stvari ;). Misio sam da je to "deo" zgrade. 

 

Licno ja, i rampa kad se podigne tacno udje u onu ogradu sa strane i ne smeta nikom. 

Samo da smislim kako da ga isteram bez nicije pomoci, da ne bi morao da maltretiram komshije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Meni na pamet padaju samo neke varijante sa poprecnim "preprekama" koje ti nece dati da se vracas u nazad a imaces trakciju. 

Kao sto neko rece ispred, probaj ove gume da postavis poprecno ali sa razmakom izmedju guma od npr. 10 cm. Jedino sto ces verovatno morati da ih ucvrstis jer ce ih tockovi izbaciti ako se ne pricvrste. 

To ce morati da se isprobava...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Elektro vitlo da se montira iznad početka rampe. Prekidač staviš negde gde i je na dohvat ruke. Vitlo podiže taj zadnji deo rampe dok se ne poravna ugao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Sve varijante sa vitlom prilicno komplikuju pricu. Posebno ta da se podize donji kraj rampe. Ovde ocigledno nije predvidjen jer je rampa na sarkama, ugao ostaje isti, nema promene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

A nesto tipa "Protivklizna gumena podloga"? 
Ima ih sad dosta vrsta.

Mi kuci imamo neku debelu glatku i ne kliza kad tocak naidje na nju, cak ni zimi. 
Jeste da kod nas u radionici nije nagib ali je guma stavljena na plocice, a na ulazu imaju kao dva mala praga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Samo produzena rampa i zalet. Druga opcija je hladna izolacija ali nisam 100% sicuran. Letvoce i ne pokusavaj, kliza guma na njima

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Upali motor ubaci u prvu uhvati ga za korman i ti pored njega sa manjim zaletom i jos manjim gasom al oprezno da ti ne ispadne motor. Vremenom ces se navezbati. Tesko da moze bez zaleta sa opterecenjem drugacije ako sto kazes nije enduro cross.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
1 hour ago, zarekg said:

Sve varijante sa vitlom prilicno komplikuju pricu. Posebno ta da se podize donji kraj rampe. Ovde ocigledno nije predvidjen jer je rampa na sarkama, ugao ostaje isti, nema promene. 

Tacno, zadnji kraj nije predvigjen da se podize. Sama instalacija vitla, prikljucak za struju, makare, profili sve to koplikuje pricu. 

Inace oko ovih guma, nisu ovako stajali kad sam probavao. Ovo je slikano pre nego sto ih pricvrstim, ali kliza i na njih. E sad da probam da postavim sutra poprecno na razmak od 7-10 cm i da ih pricvrstim i da tako probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
26 minutes ago, Pingvin37 said:

Upali motor ubaci u prvu uhvati ga za korman i ti pored njega sa manjim zaletom i jos manjim gasom al oprezno da ti ne ispadne motor. Vremenom ces se navezbati. Tesko da moze bez zaleta sa opterecenjem drugacije ako sto kazes nije enduro cross.

Probao sam i tako, jos vise klizi (slajfuje) kad sam pored njega, a i opasnije je jer moram da hodam po stepenice....

 

Mislim da i ovo sa smirglom nije losa ideja?? Neka sto je na platno a ne na hartii. Samo neznam dal to moze da osteti gumu ako proklizi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

A sto ne zaseces brusilicom negde na pola i ne dodas jos jednu montazno demontaznu plocu koja ce napraviti manji nagib?

Ne znam koji je motor u pitanju, zasto ne pokusas polako pored sebe da ga vozis?
Upalis, pa malo kvacilo, malo gas, malo prednja kocnica...

Uz malo vezbe, kapiram da ces brzo da se naviknes...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, LjubomirMK je napisao:

Zdravo drustvo..

Imam problem koi me muci vec 2 nedelje. Kupio sam podrum u zgradi gde zivim da bi cuvao motor na sigurno. Ali javio se veliki problem zbog velikog uspona od skoro 45 stepena. Motor se lako spusta ali nikako nemogu da ga sam i bez pomoci isteram iz podruma. Glupo je da svaki dan cekam i zovem komahije da mi pomazu. Zna li neko da pomogne da savetuje da da neki predlog kako da ovo resim??? (Bez da kupujem neki Cross motor :) )

20190924_180304.jpg

 

Te gume ucvrsti za lim Torban sarafima da se ne mrdaju, pa se probaj preko guma penjati. ;)

 

20-torban.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Probano, napisao sam da je ovo slikano pred da ih pricvrstim, cisto da bih imali pretstavu o cemu pricam. Pricvrstio sam ih dobro ali opet nece da izagje. Dogje negde do pola i prokliza zadnja guma... 

Ove gume su za protektirAnje guma za kamionske prikolice u primecujem da su bas cvrste skoro kao plastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja