Jump to content

Moto Zajednica

Prvenac xv535

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Moje prvo motorče je upravo ovo iz naslova. 

Još od prošle jeseni tražim motor koji je u dobrom stanju, a da je klasik, tj. da ima taj izgleda sarih motora, znam da to ljudi ne vole, ali meni se strasno svidjaju, što više metala, a što manje plastike. Poštujem sve motore, ali za mene i za moje trenutno razmišljanje ovi motori imaju dušu. Da ne dužim oko toga.

Motor sam našao početkom godine na oglasu, pozvao čoveka. Momak fin i prijatan,  rekao da je to motor njegovog oca koji je pokojni i da ga prodaje, da sve što me zanima kontaktiram Jocu profimoto. 

Dodjem ja do Joce preko nekih ljudi sa kojima je dobar. Joca mi sve  lepo objasni kaze da motor dugo stoji, da ga on povremeno pali i pomera, da bi bio u što boljem stanju, da je kilometraza orginalna, jer je motor uvezao otac od tog momka 2002god i da je malo vozen. Ja dodjem pogledam srce zaigra i kupim.

Motor je presao oko nepunih 21000 km

Po saobracajnoj 2002god, ali sam kasnije vide da na njemu pise da je 2000

Gume su lose, treba da kupim nove 

Servis sam uradio, zamenio svećice i stavio nov akumulator, jer je sa starim loše verglao pa mi bilo žao da se muči. 

Desni retrovizor je los i planiram da kupim ili takav ili da kupim totalno drugacije pa da zamenim.

Molim vas za predloge sta sve treba da se sredi, kod koga, budite slobodni oko predloga jer se ja slabo razumem u motorcikle

20190818_174817(0).thumb.jpg.7415c9bcaf2d313fb1f6673c541ad1c8.jpg20190818_174755.thumb.jpg.11703962cf22835a85a52abf2361dc51.jpg20190811_122152.thumb.jpg.98d184a473f30d148b0a7a773e444789.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Koje gume mi preporucujete da imaju dobar odnos cena/kvalitet, s obzirom da sam pocetnik da im kisa ne smeta ako me negde uhvati?

Prednja felna je malo kriva, pa kada budem kupovao gume gde mogu nju da ispravim? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Prelepa Yamaha, odličan motocikl si odabrao.  :takoje:

 

Ako nisi do sada rešio krivu felnu prednjeg točka mogu ti preporučiti vulkanizersku radnju u BG-u i dati telefon njihovog majstora koji to radi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

chuky hvala puno

 

Bajker71 nisam jos rešio, parkirao sam ga u garažu i spremio za zimu, a felnu nisam dirao, jer ništa ne trese, ali na proleće imam plan da sve lepo proverim kod nekog proverenog majstora, da sredim frlnu i da zamenim gume. Ako nije problem, slobodno mi šibni broj. 

Narvno ako neko zna ko bi mogao da mi pogleda i ostatak mašine, ali baš ono pedantno da budem miran i spokojan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Maločas sam nešto ovde na forumu čitao o žičanim felnama i njihovom podešavanju i problemima sa kojima su se susretali vlasnici pa bi možda i to mogao da pogledaš. Član foruma djunta se time bavi  i verujem da bi ti takođe mogao pomoći.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Malo da obnovim temu.

Kupljene su gume zadnja mitas, prednja bridgestone. Razlog što nisam upario je, jer sam za mitas čuo da proklizavaju, pa mi nekako sigurnije da prednja bude"bolja"(moja zamisao), a zadnja mitas zbog cene.

Kod Marka sam uradio servis karburatora i sredio mi punjenje, jer je bilo oko 13,5, a sada je 14,3.

Sledeće u planu mi je da se došteluju zadnji amortizeri jer 90% vožnje sam sa devojkom, pa imam osećaj kao da se nekada opruga sabije do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 418 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Kao lutka je. 

Ako je stajao , još sa manjkom goriva , dobro bi bilo da očistiš donji rezervoar ( onaj ispod sedišta ) 

Sva ona fina rđa se taloži na dno gde se stvara korozija .  

Mašina  prodiše ,  spreči se propadanje dna rezervoara , stradavanje pumpe i eventualno osposobi rezerva goriva. 

 

 Slikaj levi retrovizor da vidim dal imam šta da upariš .   

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Drugar,bez ljutnje.

motor je jedna vrsta luksuza,u tome se uziva. Zasto rasparne gume,ne verujem da bi osetio da ti fali nesto da si kupio u paru.

Prelep je

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
Pre 10 sati, Jašim je napisao:

Kao lutka je. 

Ako je stajao , još sa manjkom goriva , dobro bi bilo da očistiš donji rezervoar ( onaj ispod sedišta ) 

Sva ona fina rđa se taloži na dno gde se stvara korozija .  

Mašina  prodiše ,  spreči se propadanje dna rezervoara , stradavanje pumpe i eventualno osposobi rezerva goriva. 

 

 Slikaj levi retrovizor da vidim dal imam šta da upariš .   

Dobro je bio čuvan pa nema tih problema, a retrovizore sam naručio sa alija i dobro izgledaju, ali svakako hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
Pre 9 sati, el_marco je napisao:

Drugar,bez ljutnje.

motor je jedna vrsta luksuza,u tome se uziva. Zasto rasparne gume,ne verujem da bi osetio da ti fali nesto da si kupio u paru.

Prelep je

Kakva crna ljutnja pa ovde smo da diskutujemo i da dobronamerne savete delimo.

Uživam ja u mašini maksimalno i trudim se da ga vozim čim vreme dozvoli. 

Za gume sam imao taj trip da je ovako bolje,  a i sam vulkanizer gde sam kupio me tako posavetovao, pod izgovorom ti si početnik treba ti guma koja se brzo greje. 

Mada i ja sada mislim da sam trebao sve djuture novo da stavim i da ne razmišljam još dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja