Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem stan na Zemunskom keju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 9/27/2019 at 11:57 AM, Skyrunner said:

Tako da, opet kažem, ko ima ili zna da neko prodaje stan blizu Keja oslobođenja pa sve do Fontane, a da je on veličine do 45 kvadrata i cene do 1500€ neka odmah kaže, plaćam proviziju

 

Baš sam razmišljao da otvorim neku temu za nekretnine ovde...

 

Krajem 2015. i do leta 2016. mi je stan kod Fontane bio u oglasima godinu dana. Cena je bila 1400e kvm. Na kraju je neka baba kupila samo zato što nije trebalo ništa da se renovira.

Lokacija je takva da mi sada deluje mnogo humanije i definitivno sa više zelenila nego bilo šta na Vračaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2770 postova

od sad više ne žalim beogradjane,pa oni su svi bogati al da ni ne znaju,naročito ovi sa kupatilom od 3,56 kvadrata.Kad će normalan čovek da zaradi te pare.

Maltene 100 %  vlasnika stanova su iz socijalističkog vremena su imali stanove na korištenje i za koju stotinu ili hiljadu maraka otkupili od države jer je Slobi trebalo para za vodjenje rata.Pare iz firmi koje su delili stanove su upplaćivali svi zaposleni a samo  neki dobili stanove. U teoriji svi koji su radili u tim firmama su suvlasnici tih stanova  pa su ččak neke stranke pre 25 godina tražili da se to poništi .Sad eto neki raspolažu vrednom  imovinom koju  su dobili na poklon.Oni su jedini dobitnici socijalizma.

Majko moja od fasade najupačtljiviji grafiti,,trava potšišana u tursko vreme ,okolo flaše,zaprška i stari nameštaj smrdi,lift lupa ko lud,dole zajedničke prostorije pa ispod sve čuješ i kad neko ulazi i šta radi.Klasičan stan kao bilo gde.

U takvom stanu žive del boj i rodni ali su ga dobili na korištenje od države ,nemoraju 30 godina da ne jedu.

Ta suma je za bogate sugradjane a za one sa prosečnom platom treba tačno 30 godina da ne jedu i piju.Komfor življenja je tek malo bolji od najgoreg a revalorizacije je 30 ti godišnji rad ali bez potrošenog dinara.Nešto debelo nije u redu sa takvim odnosom uloženo dobijeno.Doduše pare su se izvlačile uvek od onih koji imaju.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Saša u pravu si. Ja sam to video dok sam tražio stan u starogradnji. Šta ti ljudi misle? Stan za džabe dobili a 30 godina nisu zamenili ni jedan prozor ni kvaku. O objektu, hodniku, podrumu da ne pričam. Lenštine ne mogu da skupe pare za nova ulazna vrata zgrade. Da su po 10 evra davali godišnje imali bi vrata da im ne pišaju u hodniku. Ne, ne treba da se stan očisti nego da preore "Hiltijem" pa sve nanovo jer im smrad od cigara i ustajalog vazduha u malter ušao. 


Prvo sam imao stav da su ti stanovi i zgrade kvalitetniji od novogradnje što je čest stav. No, skroz pogrešno. Novi stanovi i zgrade imaju niz prednosti i ne razumem kako im stara gradnja parira. U Smederevu ko kupi staru gradnju je lud.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

"Preoravanje" hiltijem i posle ugradnja kvalitetnijih materijala može da košta do max 100e/kvm, tako da to misle da se isplati...

 

Ako pogledate katastar na Novom Beogradu, naći ćete još uvek da su vlasnici razna ministarstva, Savezna (naglašavam SAVEZNA) uprava carina, državna zajednica Srbija i Crna Gora i sl. tako da mi deluje da nisu baš svi otkupili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mogu samo da se složim sa vama.

Česta pojava je i "izvorno stanje" a to u prevodu znači da nije nikad ni okrečeno od kad je useljeno.

 

Činjenica je i da je te stanove većina dobila za tepsiju ribe i da oni i dalje kukaju na državu a ovamo imaju ogromno bogatstvo u koje ne ulažu. Čak znam i za izjavu da su ih zajebali što su im preporučili da otkupe stanove jer je nekad bilo ti pozoveš dežurnog i on zameni sijalicu koja je pregorela, a sad moraš da plaćaš sve i svašta(tu verovatno misle struju za lift i pranje stepenica).

 

Naprosto ljudi nisu shvatali da su ti stanovi dati na korišćenje, nego su oni u glavama i dalje živeli u kapitalizmu, ali vole i džabe stvari iz socijalizma.

 

Bilo je i ljudi koji su isto tako uplaćivali u zajednički fond koji je bio obavezan, pa su dobili šipak.

 

 

Sad, meni ne vredni ništa što se mi slažemo i što je sve ovo tačno. Ja plaćam 250€ stan i hoću da taj iznos plaćam kredit i ne mogu ništa da učinim što se socijalne pravde tiče, iako me nepravda direktno pogađa.

 

Još mi je najbolje da čujem kako je tu u blizini nova lepa zgrada ili kompleks pa je to eto razlog za još dizanja cene. To je ista logika kao kad debela riba ide sa nekom rasnom pa je kao to isto.

Ne shvataju da za nekih 300-400€ više imaš nov stan gde možeš da biraš ponešto, možeš da biraš visinu i orjentaciju u zgradi, gde sve funkcioniše, gde imaš portira, sistem klimatizacije, gde ne pada fasada, ne prokišnjava krov, i garaža nije skladište i gde žive ljudi koji su KUPILI stan. Sve to bez snajper baba i ostalih zgubidana i tipova koji ne umeju da funkcionišu u zajednici.

 

Sve znam ali meni treba stan do 45kvadrata koji ne košta samo 1999 za izvorno stanje.

I mislim da može slobodno da se prebaci u novu temu pošto je ovo na Keju prodato

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Cena je bila realna, ne znam šta se drugi čude........paprene su cene stanova kod keja, ali je lokacija fantastična..........

 

Ko je na manjem budžetu, kao što sam ja bio, ostaje mu geto u 61-2-3 bloku :tuzno:, ili još gore........Mirijevo.........

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

O čemu pričamo,na Ledinama kvadrat košta preko 1000€. Nova gradnja,čiji je kvalitet diskutabilan,bez lifta,obično su po 4 sprata, NE LEGALIZOVANI. Kej Oslobođenja je lokacija,da se razumemo. Nema ništa čudno u ovoj ceni i logično je što je stan prodat.

Meni je samo žao što nisam uspeo da se iskombinujem za gajbu na Vidikovcu u crvenim soliterima. Dao čovek stan od 86m2 za 75 000€.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2023 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 26.9.2019. at 22:28, GuMi5 je napisao:

@Savan, baš smo mi pričali,  mogli da uzmemo stan od 60 kvadrata u Beču za iste pare... opušteno... :D

Па што нисте?

 

П.С.

Извињавам се на офу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Beograd

P.S. @sasa ns 1  verujem da nisi hteo da budeš ciničan, ali ovaj čovek je taj stan kupio kad je došao iz Australije gde je ostavio dobar posao u bankarskom sektoru i doneo veću količinu para, jer je verovao da će ovde dete koje je dobio posle ko zna koje vantelesne oplodnje imati zdravije detinjstvo.

Platio je ozbiljan novac i uložio je preko 25000€ u sređivanje bukvalno svega.

 

Sad, kad je posle decenije borbe u ovoj kaljuzi shvatio da poštujući pravila ovde gotovo da ne možeš da opstaneš i živiš normalno, da je jedan od osnovnih principa ko koga zajebe,  odlučio je da se vrati pa prodaje svoje nekretnine i zatvara većinu poslova..

 

Nekad me neki komentari podsećaju na jednu scenu iz filma 7ipo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 1.10.2019. at 17:08, GuMi5 je napisao:

Ima vremena. Posjedujemo već dva stana sa 30/32 godine bez kredita. Uspjećemo i treći, hvala na brizi... :takoje:

pa kad valjate drogu...:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2023 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 4 sati, Alexa90 je napisao:

Neeeeema više maglenki, zakasnio si dečko :P

Сва срећа па си узео резервне :P

Извињавам се на офу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
P.S. [mention=2345]sasa ns 1[/mention]  verujem da nisi hteo da budeš ciničan, ali ovaj čovek je taj stan kupio kad je došao iz Australije gde je ostavio dobar posao u bankarskom sektoru i doneo veću količinu para, jer je verovao da će ovde dete koje je dobio posle ko zna koje vantelesne oplodnje imati zdravije detinjstvo.
Platio je ozbiljan novac i uložio je preko 25000€ u sređivanje bukvalno svega.
 
Sad, kad je posle decenije borbe u ovoj kaljuzi shvatio da poštujući pravila ovde gotovo da ne možeš da opstaneš i živiš normalno, da je jedan od osnovnih principa ko koga zajebe,  odlučio je da se vrati pa prodaje svoje nekretnine i zatvara većinu poslova..
 
Nekad me neki komentari podsećaju na jednu scenu iz filma 7ipo.

Kakva otrežnjujuća i bolna istina :(


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
P.S. [mention=2345]sasa ns 1[/mention]  verujem da nisi hteo da budeš ciničan, ali ovaj čovek je taj stan kupio kad je došao iz Australije gde je ostavio dobar posao u bankarskom sektoru i doneo veću količinu para, jer je verovao da će ovde dete koje je dobio posle ko zna koje vantelesne oplodnje imati zdravije detinjstvo.
Platio je ozbiljan novac i uložio je preko 25000€ u sređivanje bukvalno svega.
 
Sad, kad je posle decenije borbe u ovoj kaljuzi shvatio da poštujući pravila ovde gotovo da ne možeš da opstaneš i živiš normalno, da je jedan od osnovnih principa ko koga zajebe,  odlučio je da se vrati pa prodaje svoje nekretnine i zatvara većinu poslova..
 
Nekad me neki komentari podsećaju na jednu scenu iz filma 7ipo.


Pretpostavljam da čovek nije u minusu na stanu i pored uloženih para u renovaciju?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Beograd

Tu je negde, pošto je jedno vreme stan izdavan, nije na nekom specijalnom gubitku.

 

Poenta je da kad je kupljen i sve rađeno od golih zidova i podova, da nije žalio pare da napravi sebi dom.

 

Nije mu to jedina nekretnina, a ja sam ovde oglas objavio, da neko ko možda traži nešto slično, dođe do stvarno dobrog stana i to bez zajebancije sa agencijama. Čisto prijateljski.

 

Ja sam tu išao u osnovnu školu i znam koje su prednosti tog dela Zemuna.

 

 

Inače svi junaci nikom ponikoše- očigledno su se prodali svi ti stanovi po Paviljonima od 1000€ za kvadrat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislio Sam da su cene ranije bile znacajno niže, u vreme kad je kupovao ali izgleda da su sadasnje cene plus minus iste kao onda.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, Skyrunner said:

Tu je negde, pošto je jedno vreme stan izdavan, nije na nekom specijalnom gubitku.

 

Poenta je da kad je kupljen i sve rađeno od golih zidova i podova, da nije žalio pare da napravi sebi dom.

 

Nije mu to jedina nekretnina, a ja sam ovde oglas objavio, da neko ko možda traži nešto slično, dođe do stvarno dobrog stana i to bez zajebancije sa agencijama. Čisto prijateljski.

 

Ja sam tu išao u osnovnu školu i znam koje su prednosti tog dela Zemuna.

 

 

Inače svi junaci nikom ponikoše- očigledno su se prodali svi ti stanovi po Paviljonima od 1000€ za kvadrat

Stan u Paviljonima kod Instituta, u izvornom stanju, prodat je za 1000 eura po kvm. Možda će neki trgovac nekretninama reći da je konkretna lokacija u Zemunu bolja, ali ja se ne mogu složiti sa tim. Sama mikrolokacija je na strani stana u Paviljonima o kom govorim, izuzev činjenice da je ovaj drugi u neposrednoj blizini reke. 25 hiljada uloženih pre 10 godina danas vredi pola od toga. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Beograd

Ti očigledno nisi razumeo ništa o čemu se ovde priča.

 

Zbog toga hajde da idemo sistematično i što prostije.

 

Za sam konkretan stan za koji sam postavio oglas nije relevantno ništa o čemu ti pričaš iz jedne veoma jednostavne činjenice a to je da je došao čovek iz komšiluka i dao pare za kaparu.

 

Kad smo to apsolvirali, zbog komentara vezano za "saznanja" o stanovima od 80000 hiljada za 80 kvadrata, ja sam lepo napisao, pošto i sam tražim da kupim stan na tom nekom potezu, da ko god mi da informaciju ja mu dam lepu svotu €.

I niko se nije javio već koliko vremena, sa čak ni približnim iznosima-znači priča je za ispred zadruge nivo.

 

Najzad, što se lokacije tiče, Paviljoni i Zemun su neuporedivi, a pogotovo taj deo oko Keja. Po svemu, al ajde, to je toliko promašena priča da se ne vredi upuštati u nju.

Kad sam kao klinac trenirao plivanje u Pinkiju, imali smo jednog lika koji je tvrdio da su blokovi najbolje mesto.

Sad vidim da je bio u pravu. Najbolji za snimanje postapokaliptičnih filmova.

 

Da se ne bi bukvalno uhvatio za temu da Paviljoni(prosečna starost zgrade =70 godina) nisu blokovi, ovo sam samo spomenuo da dočaram da su neke rasprave uzaludne. Neko ne bi prepoznao činjenicu ni da ga udari po nosu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja