Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

A meni A2 i B važe tipa 10 godina a za C i E mi datum na 5 godina. Šta onda,svakako je moram menjati za 5 godina ili je mogu koristiti 10 ako drugoj polovini 10 ne koristim za upravljanje vozilima C i E kategorije?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
A meni A2 i B važe tipa 10 godina a za C i E mi datum na 5 godina. Šta onda,svakako je moram menjati za 5 godina ili je mogu koristiti 10 ako drugoj polovini 10 ne koristim za upravljanje vozilima C i E kategorije?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


Tako je.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT
On 1/21/2022 at 6:50 PM, viktor1986 said:

Preuzeo sam vozacku dozvolu danas. Sve kategorije su mi produzene, vaze do 2032 . godine.

 

To je to!

 

Draw-Over-Photo1642787328954.jpg

Jel su tražili lekarsko, sveže?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

do 65 godine mislim da ne, u slučaju da je sve ok bilo prethodno.

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
Pre 9 sati, Vojkan je napisao:

Jel su tražili lekarsko, sveže?

Ne. Lekarski pregled sam uradio pre 2 godine kada sam upisao moto skolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 673 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 21.1.2022. at 18:50, viktor1986 je napisao:

Preuzeo sam vozacku dozvolu danas. Sve kategorije su mi produzene, vaze do 2032 . godine.

 

To je to!

 

Draw-Over-Photo1642787328954.jpg

Da li si takse platio za upis nove kategorije, ili za izdavanje dozvole posle probne, jer nisu iste cene i šifre za uplatu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pitanje:

 

Izvadio sam lekarsko uverenje u julu 2021. i upisao autoškolu, odvozao 10ak časova pa me je prekinula zima. Uverenje je navodno trajalo okvirno do Nove godine. Da li je potrebno da pre polaganja ponovo izvadim lekarsko uverenje? 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo ti još jedne gluposti...

Ako lekarski prođe 6 meseci, i dalje možeš da završavaš sa vožnjom / polaganjem, i položiš. Neće ti u Mupu izdati dozvolu dok ne izvadiš novo lekarsko, ne starije od 6 meseci.

Deca položila 2021. god, pa znam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Da, za autoskolu vazi godinu ali za podizanje dozvole ne sme biti starije od 6 meseci.

 Moja deca su skoro polozila za B, ja skoro polozio za A, jos mnogo njih znam koji su u poslednje dve godine polagali i niko nije uspeo da dobije dozvolu sa prvim lekarskim. 

 Guzve su bile tolike da je od upisa do polaganja prolazilo najmanje 9 meseci.

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pa šta im znači lekarsko uverenje pri podizanju dozvole :stabre: 
Takođe, ako se dobro sećam, za podizanje dozvole se nije ni tražilo lekarsko? Koji djavo...

 

Meni ističe vozačka za B kategoriju na leto, tada bih otprilike i vadio novu i dopunio A kategorijom. Kakva je sad ovo nebuloza oko lekarskog... banana država...

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
On 24.1.2022. at 15:49, Atorn je napisao:

Da li si takse platio za upis nove kategorije, ili za izdavanje dozvole posle probne, jer nisu iste cene i šifre za uplatu?

Isao sam na salter amss i tu sam rekao da mi je probna vozacka istekla i da treba da mi se upise nova kategorija u postojecu vozacku dozvolu koju imam od ranije. Dali su mi otkucanu uplatnicu sa cifrom od oko 1700dinara i utisao na salter banke i tu uplatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Preuzeo vozacku dozvolu pre neki dan. Sve kategorije produzene i vaze do 2032. godine. Nisu trazili lekarsko uverenje. Placena taksa od 1680 dinara za upis u postojecu dozvolu. Simpaticno mi bilo kad je sluzbenica donela moje papire sa polaganja za B kategoriju od pre 30 godina i kad sam video svoju sliku. Mlad, lud i apsolutno svorc.....:lol2:, a i bilo je vise kose na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 40 minuta, Kadezi je napisao:

a i bilo je vise kose na glavi

Haha, nisi jedini !

:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 2 sati, Kadezi je napisao:

Preuzeo vozacku dozvolu pre neki dan. Sve kategorije produzene i vaze do 2032. godine. Nisu trazili lekarsko uverenje. Placena taksa od 1680 dinara za upis u postojecu dozvolu. Simpaticno mi bilo kad je sluzbenica donela moje papire sa polaganja za B kategoriju od pre 30 godina i kad sam video svoju sliku. Mlad, lud i apsolutno svorc.....:lol2:, a i bilo je vise kose na glavi.

Znaci ispade da si mogao sa prethodnim lekarskim od upisa u autoskolu da zavrsis? Ja isto imam kao @blackmoresituaciju, isteci ce mi lekarsko sa upisa, a necu stici da polozim, jerbo me zima presekla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@djpesic i ja sam se plašio tog scenarija pošto sam pred zimu upisao autoškolu. Čak su mi i rekli da imam na umu da neću stići na polaganje sa važećim lekarskim pošto Milicija pravi pauzu do marta, pa sam se pomirio sa tim. Medjutim, odvozah časove po zimi ekspresno, položih testove i reko', to je to, do proleća. Kad ono super iznenadjenje, zovu me da izadjem na polaganje. Tako da sam i to uspeo da završim. Mada tad nisam imao pojma da postoji probna dozvola za matore drtine, ali kad Nikola Simić može da bude mladji referent onda mogu i ja da nosam probnu dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 11 minuta, Kadezi je napisao:

@djpesic i ja sam se plašio tog scenarija pošto sam pred zimu upisao autoškolu. Čak su mi i rekli da imam na umu da neću stići na polaganje sa važećim lekarskim pošto Milicija pravi pauzu do marta, pa sam se pomirio sa tim. Medjutim, odvozah časove po zimi ekspresno, položih testove i reko', to je to, do proleća. Kad ono super iznenadjenje, zovu me da izadjem na polaganje. Tako da sam i to uspeo da završim. Mada tad nisam imao pojma da postoji probna dozvola za matore drtine, ali kad Nikola Simić može da bude mladji referent onda mogu i ja da nosam probnu dozvolu.

Znaci, nakon polaganja si predao u MUP to zadnje lekarsko iz autoskole? Da probam i ja tako da ustedim vremena i novca. Sa prvog lekarskog pregleda u medicina rada na nbgd me vratili za dioptriju, ja odem kod opticara, isapde 0.25 razlika. Ja se posle vratim tamo, posle zamene stakala, i opet nisam video nista onu njihovu raspalu retardiranu zutu tablu, koja je sva muljava i pegava, nego malo sam zazmirio ocima da uhvatim fokus i prosao sam ih, daleko im lepa kuca. Vise me nece videti tamo. Ima privatnika koliko hoces, a kosta isto.

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
pre 2 minuta, djpesic je napisao:

Znaci, nakon polaganja si predao u MUP to zadnje lekarsko iz autoskole?

Upravo tako.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja kad sam bila 02.08.2021. da se upišem u auto školu rekli su mi da hvatam zadnji voz.

 

18.08.2021. sam položila testove (nisam imala časove)

27.08.2021. prvi čas vožnje
26.09.2021. zadnji čas vožnje

18.10.2021. položila vožnju (nedelju dana pre sam trebala da izađem, ali su odložili zbog kiše)

 

Prošla sve sa jednim lekarskim, donela sam ga u auto školu kad sam išla da polažem testove. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 17 minuta, Alexandra995 je napisao:

Ja kad sam bila 02.08.2021. da se upišem u auto školu rekli su mi da hvatam zadnji voz.

 

18.08.2021. sam položila testove (nisam imala časove)

27.08.2021. prvi čas vožnje
26.09.2021. zadnji čas vožnje

18.10.2021. položila vožnju (nedelju dana pre sam trebala da izađem, ali su odložili zbog kiše)

 

Prošla sve sa jednim lekarskim, donela sam ga u auto školu kad sam išla da polažem testove. :jee:

Ti si imala srece :D Ja sa stigao 10 casova od 20 da odvozam, i onda je previse zahladilo. Generalno je moglo poneki dan u januaru, bilo je toplih, ali cenim da je bolje da sacekam prolece, pa da imam kontinuitet u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 13 minuta, djpesic je napisao:

Ti si imala srece :D Ja sa stigao 10 casova od 20 da odvozam, i onda je previse zahladilo. Generalno je moglo poneki dan u januaru, bilo je toplih, ali cenim da je bolje da sacekam prolece, pa da imam kontinuitet u voznji.

Pa ja verujem kroz mesec dana da će moći da se vozi. Evo sledeće nedelje kod nas najavljuju 10-13 stepeni, već ganjam supruga da mi vrati akumulator da se provozam neki krug, kriziram.. :lol2:

Nisam sigurna, ali mislim da ti lekarsko važi 6 meseci za auto školu, tako je bilo kad sam ja polagala, sad ne znam kako sup prihvata, mislim da su već pisali o tome ovde u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Jel moze nekako da se izradi ovaj suludi zakon, na primer polozis u Crnoj Gori ili Bosni (ne znam da li i kod njih vazi ista glupost) pa da vozis sa stranom dozvolom? Da vozim probnu dozvolu 2 godine nakon 15 godina iskustva sa B kategorijom je krajnje ponizavajuce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Može ako živiš, odnosno privremeno boraviš u Crnoj Gori ili Bosni, što je neophodno prijaviti u MUP-u. Čak i da je to slučaj - upravljanje motornim vozilom koristeći stranu vozačku dozvolu je dozvoljeno samo u toku 12 meseci nakon ulaska u Republiku Srbiju, a u toku tog stalnog ili privremenog boravka u inostranstvu.

 

Ili kraće - neće baš da može. :D Uostalom, zar i CG i BiH ne izdaju probne dozvole?

 

I šta je to tačno ponižavajuće u vezi probne dozvole?

 

EDIT: Aha, poniženje se odnosi na iskustvo sa B kategorijom. Pa vidi ovako - ako će ti biti lakše, to iskusto ti znači toliko malo, da možeš da smatraš da ti ne znači gotovo ništa u moto svetu. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja