Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@vidakn

Човек нема ни једну категорију,тако да пробну сигурно добија

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Upravo tako, ne gine mu probna po bilo kom ovozemaljskom pravilniku... 

 

Covek je promasio temu, zato sto ga mrzi da cita... Da je procitao video bi da njega ova besmislica sa probnim dozvolama uopste ne dotice. Usput bi saznao koja su sve ogranicenja probne dozvole, itd, itd... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
@vidakn
Човек нема ни једну категорију,тако да пробну сигурно добија
Auuuu, sad kapiram...
Negde reče da nije baš klinac, ja pomislio da ima bar B, nekako mi to normalno za muškarca preko 25 godina...
Pa dobro, nema veze, onda laganica, od početka sve po redu, učenje po stare dane, probna itd. Najbolje odmah A puna i B, ako može zajedno testove da položi i za jednu i za drugu kategoriju, dok je sveže u glavi, posle vožnja i eto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već ti je napisao kolega iznad, odmah puna A kategorija. Nikad ne znaš kada ćeš makar probati neki snažniji motor, a mogu baš tad da te navataju...

Ako imaš pare, a sve može na rate, upiši i B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 11 sati, vidakn je napisao:

Kupiš tricikl skuter sa nožnom kočnicom, vozi se sa B kategorijom i ne mora ni probna ni ništa da se polaže.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Не треба, хвала.

Promenio član aca257

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 13 sati, cikamike je napisao:

Upravo tako, ne gine mu probna po bilo kom ovozemaljskom pravilniku... 

 

Covek je promasio temu, zato sto ga mrzi da cita... Da je procitao video bi da njega ova besmislica sa probnim dozvolama uopste ne dotice. Usput bi saznao koja su sve ogranicenja probne dozvole, itd, itd... 

Не можемо увек ми да бирамо зашта ћемо и кад ћемо полагати. Ако се родиш сиромашан - ниси крив, ако се родиш богат - ниси крив.  Све зависи од дебљине новчаника, наших могућности, и који нам је циљ у животу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 10 sati, vidakn je napisao:

Auuuu, sad kapiram...
Negde reče da nije baš klinac, ja pomislio da ima bar B, nekako mi to normalno za muškarca preko 25 godina...
Pa dobro, nema veze, onda laganica, od početka sve po redu, učenje po stare dane, probna itd. Najbolje odmah A puna i B, ako može zajedno testove da položi i za jednu i za drugu kategoriju, dok je sveže u glavi, posle vožnja i eto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Не можемо ми увек бирати кад ћемо полагати, и за коју категорију.  То не зависи увек од нас. На крају крајева, јел постоји неки писани закон који нас обавезује да СВИ морамо полагати?  Шта би возили да немате мотоцикле? Кабриолет на педале, сигурно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Aco, kako stoji u pseudonimu....

Kad položiše, za šta položiše, i ako položiše, pitaš u Auto školi šta i kako, odeš do policije i njih pitaš i žališ se tamo ...
A ovde izigravati Internet ratnika i kukati i kleti sudbinu kletu, pljuvati po državi Srbiji ne ide nikako i nije uputno ...

Pozdrav

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 13 sati, cikamike je napisao:

Upravo tako, ne gine mu probna po bilo kom ovozemaljskom pravilniku... 

 

Covek je promasio temu, zato sto ga mrzi da cita... Da je procitao video bi da njega ova besmislica sa probnim dozvolama uopste ne dotice. Usput bi saznao koja su sve ogranicenja probne dozvole, itd, itd... 

Бесмислица или не, сви ми то другачије схватамо. Није мотор једино превозно средство, засад. Може се живети и без мотора, али без брзе вожње, е то никако...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
pre 4 minuta, TAZZ je napisao:

Aco, kako stoji u pseudonimu....

Kad položiše, za šta položiše, i ako položiše, pitaš u Auto školi šta i kako, odeš do policije i njih pitaš i žališ se tamo ...
A ovde izigravati Internet ratnika i kukati i kleti sudbinu kletu, pljuvati po državi Srbiji ne ide nikako i nije uputno ...

Pozdrav

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Тебе ништа нисам питао. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Не можемо ми увек бирати кад ћемо полагати, и за коју категорију.  То не зависи увек од нас. На крају крајева, јел постоји неки писани закон који нас обавезује да СВИ морамо полагати?  Шта би возили да немате мотоцикле? Кабриолет на педале, сигурно.
Samo hteo da pomognem...
Šta da se radi, u mojoj okolini su svi muškarci do 16-te jebali i imali položen PSP.
Položili svi vozački za B do 18-te max. do 20-te godine.
Neki su zakasnili pa položilii sa 25.
Takvi kao ti su jednorozi!
Retka fela!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
pre 4 minuta, vidakn je napisao:

Samo hteo da pomognem...
Šta da se radi, u mojoj okolini su svi muškarci do 16-te jebali i imali položen PSP.
Položili svi vozački za B do 18-te max. do 20-te godine.
Neki su zakasnili pa položilii sa 25.
Takvi kao ti su jednorozi!
Retka fela!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Немој никог да вређаш и омаловажаваш. Ја тебе нисам, па немој ни ти мене. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Немој никог да вређаш и омаловажаваш. Ја тебе нисам, па немој ни ти мене. 
Ma šta te omalovažavam, ja stvarno ne poznajem nikoga ko nema nikakvu dozvolu u 38 godina.
To je baš retkost!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 29 minuta, aca257 je napisao:

Тебе ништа нисам питао. 

Ni ja nisam ništa pitan, ali da odgovorim, spusti loptu, da lepo razgovaramo, stvari vezane za probnu dozvolu, a ne da merimo spolovila, čiji je veći, manji, ko je kad šta kako.. Nebitno za ovu priču.
Od prve tvoje poruke ovde svi su pokušali da ti pomognu, iako odgovor ima na prethodnim stranama, opet se našao neko da prežvaće opet te odgovore.


Niko te ovde ne omalovažava, a čini mi se tvoj stav malo više "đonast" prema ljudima koji su ti pružili ruku da pomognu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Тебе ништа нисам питао. 
Vidi momče,

Kada dođeš nekome u kuću, prćiju, i neko te lepo uputi šta i kako, sa moje strane sam ti lepo rekao da odeš u AŠ i pitaš... Ovde izigravati Internet ratnika je smešno.

Između ostalih, pitao si sve ovde prisutne na forumu šta i kako, ali te mrzi da pročitaš, 5-10-15-25 postova iznad tvog opisano sve ...

I onda napušavaš ljude koji ti kažu šta da uradiš.

Smešno ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Тебе ништа нисам питао. 
Čemu ovakav komentar? Ti dečkonja očigledno poštovanja prema starijim članovima nemaš?

Trebalo bi malo više da ceniš trud ostalih kolega da ti pojasne i predoče ono što je tebe mrzelo da odradiš a oni su svoje vreme i energiju uložili zarad tebe.

Sa ovakvim stavom ne verujem da ćeš se snaći u ovom svetu...

Spusti loptu, niko te ne napada već ti ukazuju na greške koje praviš.



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 674 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

U internet terminologiji, trol označava osobu čiji je osnovni cilj da svojim prilozima izazove što veću reakciju učesnika internet zajednica ili da na druge načine poremeti normalnu diskusiju. Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu.

 

Tako da je najjednostavnije ne hraniti ga. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 674 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 30.12.2021. at 17:23, lesorsier je napisao:

Ako je nekom za utehu i meni su uvalili probnu a psp i B sam polozio 1990. Jos mi se zena u ljermontovoj pravdala da to tako mora, izgleda ima dramu svaki put. Vise mi smeta sto moram da nosim dve plastike nego ovo ostalo. Ko mi je kriv kad se mislim 20 godina da odem i uzmem A.

Znači da smo prešli 50. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
pre 19 minuta, Atorn je napisao:

Znači da smo prešli 50. ;)

A nismo jos,... al cu preci za 20 dana,.. ko da je juce bilo kad smo bmxovima jurcali niz ono brdo izmedju Pevca i Zeleznika :)

A ja svaki put kad sam hteo da odem do supa da uzmem ono L, a gde cu sa tim L treba prvo motor da kupim. A koji djavo motor da kupujem kad nemam polozeno,.. i tako u krug...do letos. Izadjem is Sunseta na Adi, red za napolje do Sunseta ?!?!? gledam ne verujem.. 2 sata treba da cekam...ajd nema veze, to sam pre resavao tako sto odem na drugu stranu preko Zeleznika... i letos se prvi put desilo,.. da je tamo isti k.... reko neces majci vise, odem u skolu zavrsim to sto mora, nema auto da me vidi vise.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Meni je istekla probna vozacka za A kategoriju u decembru. Prosle su nekako dve godine a generalno sam presao malo kilometara u ove dve godine jer se trenutno vozi Tomos-aki. Nikako da odem do Sup-a i da mi upisu A kategoriju u postojecu vozacku dozvolu. Nadam se da ce uskoro usvojiti izmene zakona i da oni sa B kategorijom nece dobijati probnu za A vec ce im se samo upisati nova kategorija. Sve najbolje u Novoj braco i puno predjenih kilometara u Novoj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Najbitnije je da se vozi i da je glava na ramenima. Ko je sa koliko polagao nije ni bitno. Evo, meni je bio mali milokliz al sam polagao za B sa 21. Evo posle mi je porastao pa sam za A polagao sa 39. :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Najbitnije je da se vozi i da je glava na ramenima. Ko je sa koliko polagao nije ni bitno. Evo, meni je bio mali milokliz al sam polagao za B sa 21. Evo posle mi je porastao pa sam za A polagao sa 39.  
Pa ja lepo kažem svi koje ja znam su za B kategoriju položili do 25-te, zato po automatizmu pomislih da čovek sa 38 godina ima bar B kategoriju i ako mu je cimanje da pod stare dane polaže za A, kupi lepo tricikl sa nožnom kočnicom koji može da se vozi sa B kategorijom.
I tu nastaje problem...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Samo hteo da pomognem...
Šta da se radi, u mojoj okolini su svi muškarci do 16-te jebali i imali položen PSP.
Položili svi vozački za B do 18-te max. do 20-te godine.
Neki su zakasnili pa položilii sa 25.
Takvi kao ti su jednorozi!
Retka fela!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Ja u zadnjih vise od godinu dana nisam nasao pomocnog radnika koji ima polozen vozacki za bilo sta, a skoro svi bili preko 25god. Jedan od njih je sad polozio, a drugog klipana koji ima 18 nagovaram da upise. Prosto su takvi ljudi slabijeg imovinskog stanja, a kada krenu samostalno zaradjivati opet nemaju vremena od posla i drugih obaveza da upisu. Zaista je najbolje vrijeme da se polaze cim se stasa za to ako se ikako moze.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ja u zadnjih vise od godinu dana nisam nasao pomocnog radnika koji ima polozen vozacki za bilo sta, a skoro svi bili preko 25god. Jedan od njih je sad polozio, a drugog klipana koji ima 18 nagovaram da upise. Prosto su takvi ljudi slabijeg imovinskog stanja, a kada krenu samostalno zaradjivati opet nemaju vremena od posla i drugih obaveza da upisu. Zaista je najbolje vrijeme da se polaze cim se stasa za to ako se ikako moze.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Pa da zavisi od okruženja, oko mene bili neki drugačiji ljudi.
Ako još malo dublje zađemo u materiju, danas ako nemaš položeno za B, ne radiš na računaru, ne znaš engleski, tretiraju te kao nepismenog, što u stvari i jesi.
Možeš samo da budeš pomoćni radnik, aranžer kabaste robe, čuvar plaže u zimskom periodu i tako neko blentavo zanimanje.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500
Pre 4 sati, viktor1986 je napisao:

Meni je istekla probna vozacka za A kategoriju u decembru. Prosle su nekako dve godine a generalno sam presao malo kilometara u ove dve godine jer se trenutno vozi Tomos-aki. Nikako da odem do Sup-a i da mi upisu A kategoriju u postojecu vozacku dozvolu. Nadam se da ce uskoro usvojiti izmene zakona i da oni sa B kategorijom nece dobijati probnu za A vec ce im se samo upisati nova kategorija. Sve najbolje u Novoj braco i puno predjenih kilometara u Novoj. 

Kad Vam ističe dozvola za B? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja