Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Nisam ni mislila da se nešto odnosi na mene. Nego Vi se hvalite slikom dozvole i konstatujete da su naši službenici u Novom Sadu nepismeni. Branim svoje, takvi su-kakvi su/moji su, hahaha. 

Realno, ne možemo mi tu mnogo promeniti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Poštovana,

Ja se ne hvalim, priložio sam...
A da li su vaši službenici u PU NS sposobni, nesposobni, neuki, nepismeni i ostali pridevi, ne bih znao reći, ali iz priloženog, ne rade po zakonu i pravilniku koji bi trebalo da sprovode i da ga se pridržavaju.

Hvalio bih se kad bi napisao:
✓ Stan u Zemunu 4-soban, 2012 gradnja, Gornji Grad
*Osnovna Škola 50m
*Vrtić 200m
*Blizina KPU -400m
*Blizina FK Zemun- 400m
*Tempo 2 km
*Lidl 1.5km

✓ Mazda 6 2007 Dizel 2 0 143ks, odlično stanje, 230.000im pravih
✓ Suzuki V-strom DL 1000 vrhunsko stanje 2014. Adventure model sa svom opremom za taj model, 32.000km pravih
✓ 1500m²(15ari) ranč u mestu RadioFar, na 1.5km od prve televizije, 2km od Zemuna, 3 km od Bežanije, 2 objekta 45m² i 200m²


I onda ona ...

Ne prodajem, samo se hvalim...



Svako dobro!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk







  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Zabranjeno držanje blaga u gradu.
Ali tih 15 ari je 150.000 evra u najavi

EDIT
+ objekti na ranču ...
Vredi to 250.000 komplet


Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ljudi, na moje pitanje u mup-u, zasto vozac koji npr ima B ili C  kategorije duze od 20 godina i sada polozi za A dobije PROBNU, odgovor je da svako od nas mora nekad imati probnu vozacku i naravno osmisljeno da nam uzmu novac. Voleo bih da vidim maloumnu osobu koja je izmislila ovakav zakon.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
4 hours ago, Nikola12345 said:

Imam jedno pitanje,da li sa probnom dozvolom mogu da vozim nekoga sa sobom i da li neko smara uopste za to?

Ortak rece da je procitao negde da ne moze ali ja nisam naisao na tu informaciju. Iskreno od svih debilnih ogranicenja to bi jos i imalo nekog smisla ali mislim da je dozvoljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Jos koji mesec pa ce mi isteci probni period od 2 godine za A kategoriju. Jos uvek dakle nisu usvojili izmenjeni pravilnik da neko ko vec ima neku dozvolu da ne dobija probnu ako polozi za neku od A kategorija. 

 

Sram ih bilo. Da sam ih tuzio Upravnom sudu, 99% sam siguran da bih dobio tuzbu ali problem je taj sto bih sigurno cekao oko 2godine da bih ostvario to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav ljudi, interesuje me vase iskustvo iz prakse, kao vecina ljudi imam preko 10 godina vozackog iskustva, dobio sada probnu A dozvolu. Jel prave problem saobracajci za starije vozace posle 23h? Ili zazmure na jedno oko... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Zavisi kako ti se zalomi, a godine nisu bitne...
Mene je njakao za P što nemam na motoru i pisao mi prekršajno, a 3-4 sledeća zaustavljanja samo provera dokumenata.
Sad tema u predstavljanje članova, pa par reči o sebi, kako je i red.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ako si u nekom manjem SUPu, desi se da samo pitaju jel si imao probnu, bez provere. Reci da jesi ako bude tako, možda prodje, nekima jeste.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

U najvecem sam supu (bg) pa nisam mogao nikako da izbegnem probnu. Pitam jer je kazna za voznju posle 23 6 od 9 mogucih bodova i 3 meseca zabrana voznje, a probna traje 2 godine, a kad ti oduzmu probnu ponovo polaganje pa novih 2 godine probne. Pa razmisljam dal uopste da kupujem i vozim motor dok mi ne prodje probna. Svakako moze da mi se desi da bude guzva dok se vracam sa puta i zakasnim. 

Promenio član Zmnbrmbrm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Kupi motor i vozi. Nemoj zbog toga da propustiš 2 godine lepih vožnji.
Kad se vraćaš gledaj da si do 22h kući, ako je gužva to je otprilike to, bafer... Nije to slučaj u više od 5% vožnji, nećeš stalno biti u cajtnotu. 
Preko leta je dovoljno dug dan, imaš vremena, kad se vraćaš sa puta kreni ranije, kao da imaš neke neodložne obaveze koje ne smeš da propustiš i gotovo. Zimi (nov-dec-jan-feb) ionako su kratke vožnje kad vremenski uslovi dozvole i sigurno nećeš po mraku voziti, tako da si do 6 kući i već srčeš vreo čaj i misliš se "šta mi je ova vožnja trebala u životu, smrzo sam se". U pola 7 se misliš kako sutra opet da zbrišeš.. :)
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, halfman je napisao:

Ma nece te niko ni zaustavljati,sakrij tablice i gas ... Sto bi te neko zaustavljao,postuj propise i to je to ...

Da sakrije tablice i poštuje propise???? Eeee druže moj...bolje da ništa nisi ni rekao.

 

@Zmnbrmbrm Ako želiš da voziš motor kako treba a nemaš iskustva idi sve po redu te dve godine. Ako planiraš putovanja ta probna do 22h ili koliko već ti važe samo u Srbiji koliko se sećam. Tako da...u Srbiji planiraj noćenje pa nastavi sutradan što u glavnom svi mi radimo jer vožnja po noći nije nešto najpametnija. A za vožnju po inostranstvu se jednostavno interesuj na zvaničnim stranama tih zemalja.

I zanemari ova baljezganja oko sakrivanja tablica i td...početnik si i tako se ponašaj dok ne naučiš ono šta treba. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Dva puta me marsovac zaustavio i jednom patrola. Samo tražili vozačku, pogledali tablicu, to je to, ništa probnu komentarisali nisu, ni nalepnicu P što nemam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni sad u septembru istice 2 godine. Ne vozim motor vec maxi skut. Msm da za ove dve godine nikada nisam vozio posle 23h. Ne zbog zakona  vec nisam imao potrebe. Radim do 22h i kuci sam vec do 22:30h.

Ni jednom me nije zaustavila policija i zaista se trudim da ne krsim zakon. Vozim skuter svakodnevno kada je preko 12-13°C i kada nema kise. Ne volim da rizikujem i pokisnem.

 

Ne znam je li moram da cekam da istekne u dan, ili mogu i ranije da predam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Mislim da imaš fore mesec dana ranije da predaš zahtev za upis kategorije/zamenu vozačke koja ističe. Tako nećeš imati praznog hoda, jer sa onim papirom/potvrdom da si podneo zahtev svakako ne smeš da voziš, kao ni sa isteklom dozovolom. Ovako, mesec dana ranije podneseš i voziš sa postojećom dok nova dozvola ne bude gotova. Trenutnu ti ponište kad preuzmeš novu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kao sto napisah par postova iznad, istice mi 2 god probne dozvole. Pokupim se ja, odem do SUP-a, da zamenim, odnosno, izvadim novu, objedinjenu dozvolu, kad, ono medjutim...

 

Kaze salterusa, "vama istice probna u januaru. Poranili ste."  Rekoh ne, za koji dan. Rece ona, u "zutoj" dozvoli pise 01.07, i ja da dodjem dan kasnije, jer ne rade za bozic. Ja rekoh ne, za koji dan... 

Premotavasmo ona i ja tu pricu nekoliko puta, pa da skratim...

 

Posto su mi prvo izdali reguralnu "crvenu" dozvolu, objedinjenu, pa posle nekoliko meseci zvali da je vratim i izdali mi "zutu" za "A", i crvenu za "B", racunaju mi taj datum. APSURD!

Uz napinjanje, jer, jelte, kod mene ne ide sve glatko, dogovorimo da izdaju novu "zutu" probnu, koja ce da vazi par dana, (o njihovom trosku), pa zatim da predam za "crvenu", objedinjenu, o mom trosku!

 

Dakle, saga se nastavlja. Da se razumemo. Necu ja nigde ici, niti ce mi nesto znaciti da ostane i januara, cak i februar, ali zasto??? Nisam osetio ni ove dve godine, brzo prodjose.

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja