Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
9 minutes ago, salem said:

I ja sam toliko. Mislim da se nije nista menjalo. 

 Kada sam se raspitivao bilo je od 30 do 38 hiljada sa prvim polaganjem. Zavisi od skole.

Zavisi od škole, neki kažu samo njihov deo a neki komplet cenu sa MUP taksama.

Takse su po 5.000 za ispit a imaš ih 2.

Teško da ćeš sada 2021 naći školski čas vožnje za 900 dinara (ko što reče kolega  20 časova za 18.000)

 

5 minuta na ringišpilu je 200 dinara, tako da čas na motoru vidi dal je skup

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Cena casa kod mene prosle godine, je bila 1500 za 45 min, dakle 30.000 za 20 casova.

Ostatak su lekarski oko 2.000 (obratiti paznju na trajanje lekarskog jer za polaganje je validnost godinu dana, a za dozvolu u MUP-u je 6 meseci, apsurd).
Dalje, taksa za teorijski deo i taksa za prakticni deo polaganja, obe po 4-5 hiljada (mislim da zavisi od skole do skole).

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

U stvari skoro svaka skola ima svoj sajt i vecina je postavila i cene. A svaka ima i telefon.

  Ja sam u oktobru platio 30 + 1800 lekarsko. 

 Ali ima jos jedna bitna stvar a to je sta se vozi. U ovoj mojoj imaju kamion Burgman 600 za A, a u nekim skolama sam vidjao  SV 650  i slicne motore koji bi meni legli vise nego Burgman. 

 Mozda bi prvo trebalo proveriti vozni park pa onda cene. Nisam razmisljao o tome na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da ne nagadjate, pitajte naseg kolegu ovde @Jasminko VIR (sad mu se drugacije zove auto-skola, nije vise VIR). 

Covek je bajker, i njegov jedan instruktor je bajker i takodje nas "drug clan" (Igorxt). Jasminko ce to najbolje znati. Cerka mi je kod njega polozila za B, Sin za A1, pa B, pa A2. Ni jdan pandur ih nije zajebavao, obarao zbog neke svoje kvote itd.

Prporuka i za ljude, i za skolu !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Probnu imate dve godine od izdavanja prve dozvole.

Ako u trenutku polaganja za B već godinu dana  imate probnu, još godinu dana ćete imati probnu za obe kategorije. 

Svakako savetujem da nazovete neku auto školu, oni su u toku o trenutnim zakonima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam 36 godina, kategorije AM, B1, B, BE, F, M posedujem od 2002 god; kategorije C1, C1E, C, CE od 2008 god. Polaganje za A kategoriju sam formalno zapoceo 2017god u auto skoli u Novom Sadu, polozio u Aprilu 2021. Prilikom predaje dokumenata u Salter sali MUP-a kod Mosta Oslobodjenja sam obavesten da dobijam probnu vozacku dozvolu na 2 godine pored vec postojece vozacke dozvole. 

Tako da i dalje traje ova besmislica, planiram da vozim kao da su mi upisali kategoriju, pa nek bude sta bude.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Drug, ja sam popio kaznu 5000 (2500 u roku od 8 dana) jer nisam imao P na motoru.
Tako da slobodno ti vozi, al budi spreman da te "zajebavaju" kad te zaustave, tj. sve po zakonu kakav god da je, moraš imati P oznaku, ne smeš voziti od 23-05 noću..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 8 sati, nafetS je napisao:

Drug, ja sam popio kaznu 5000 (2500 u roku od 8 dana) jer nisam imao P na motoru.
Tako da slobodno ti vozi, al budi spreman da te "zajebavaju" kad te zaustave, tj. sve po zakonu kakav god da je, moraš imati P oznaku, ne smeš voziti od 23-05 noću..

Stvarno?

A jel imas jos neke kategorije i koliko dugo si vozac?

 Znam da je zakon takav kakav je i vazi za sve (bar tako kazu), ali valjda bi mogli da tolerisu starije iskusnije vozace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Vozač evo 13 godina, polagao za B (dobio uz to AM, B1, BE, F, M). Mogli bi, al ne tolerišu. Isto kao što bi mogli da tumače zakon kako je zamišljeno (da ko prvi put dobija dozvolu i nije učestvovao u saobraćaju, ima probnu), a ne ovako kako tumače.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Drugari, već sam pisao u ovoj temi kako sam dobio probnu za A i ako imam B već 30 godina.

Elem, probna A mi je  još godinu dana. Ja danas bio do mupa da predam za produženje za B vozačku, ističe mi za par dana, kad ono medjutim... u sistemu me imaju samo da posedujem probnu  A, nema me u evidenciji da imam uopšte B. Hahahaha, jbt koja smejurija. Kaže da će me zvati sutra, mora da proveri u Ljermontovoj. :cirka2:

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500
On 20.5.2021. at 17:56, Atorn je napisao:

Drugari, već sam pisao u ovoj temi kako sam dobio probnu za A i ako imam B već 30 godina.

Elem, probna A mi je  još godinu dana. Ja danas bio do mupa da predam za produženje za B vozačku, ističe mi za par dana, kad ono medjutim... u sistemu me imaju samo da posedujem probnu  A, nema me u evidenciji da imam uopšte B. Hahahaha, jbt koja smejurija. Kaže da će me zvati sutra, mora da proveri u Ljermontovoj. :cirka2:

Šta bi na kraju sa Vašim "slučajem"? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 4 sati, suncicaoblacic je napisao:

Šta bi na kraju sa Vašim "slučajem"? 

Greška je do njih u sistemu, tj u Ljermontovoj. Sistem naravno, kao ni zakon, ne poznaje dve dozvole, tako da ručno moraju da upisuju. Sutra ću otići da pidignem, prošlo je 10 dana. Možda se desi da mi upišu i A probnu u novu redovnu, pa da imam probnu i za B :). A sledeće godine u maju, ističe probna A, onda ću opet morati novu dozvolu,jbt, znači za dve godine tri puta plaćam dozvole, xaxaxa

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Danas sam pozvao konzulat Madjarske u Beogradu. Gospodja je izricita: "... ne, ne i ne. Ne vazi. To znam. Mnogi zovu da pitaju, pa smo proverili vise puta."

 

Ako neko ima informacije za druge drzave, kao recimo sto smo imali za Hrvatsku, mozemo da napravimo listu na jednom mestu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Evo i ja da se javim i potvrdim ovako... 

Polagao sam za AM na 16god i dobio sam stalnu... Potom sam na 17 polozio za B i dobio sam probnu... 

I sad sam polozio za A2 i sad mi prave vozacku na probnu i rekli su mi da ce mi se prebaciti sve druge kategorije sa probne na stalnu. Medzutim rekli su mi da mi se samo upisuje da posedujem A2 kategoriju, a ne i A1... Isto tako i za kola tj. B kategoriju. Posedujem za B ali ne i za B1... Sto je po mom misljenju najveca mogucs glupost... Ali ajde... A sto se tice putovanja preko, tj. Putovanja u inostranstvo sa probnom za A2 ne znam dali je dozvoljeno i voleo bih to da saznam :D

Hvala svakome ko mi moze odgovoriti na ovo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Morate zvati i pitati ambasadu zemlje u koju želite da idete, neke zemlje navodno priznaju naše probne al niko ne kaže koje su to zemlje. Gore je neko napisao da Mađarska ne priznaje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
Pre sat vremena, suncicaoblacic je napisao:

Morate zvati i pitati ambasadu zemlje u koju želite da idete, neke zemlje navodno priznaju naše probne al niko ne kaže koje su to zemlje. Gore je neko napisao da Mađarska ne priznaje. 

Hvala puno. Moracu da pogledam.. Planirao sam za bugarsku. Pa zato pitam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Evo nesto i od mene.Polozio sam za A1 kategoriju i dobio probnu dozvolu,takodje polozio i za kola i dobio probnu dozvolu za B.Pre polaganje sam uzeo motor od 50cc,koji sa probnom A1 ne smem da vozim,isto je kao da nemam dozvolu,treba mi posebno za AM da bih vozio 50cc,a sa A1cu tek moci da vozim 50cc kad mi istekne probna.Slicna su ogranicenja kao i za B probnu,Od 6-23h,brzina itditd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ako si polozio za A1 to znaci da mozes voziti i AM kategoriju. Ko ti je rekao da ne smes da vozis AM?

 

Procitaj clan zakona 195 o bezbednosti saobracaja na putevima.

Promenio član viktor1986
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 11.6.2021. at 22:38, suncicaoblacic je napisao:

Morate zvati i pitati ambasadu zemlje u koju želite da idete, neke zemlje navodno priznaju naše probne al niko ne kaže koje su to zemlje. Gore je neko napisao da Mađarska ne priznaje. 

Ne moze uvek da se dobije informacija u ambasadi. Nekada mora konzulat da se zove, nekada policija u zeljenoj drzavi, nekada da se prijatelji raspitaju za vas... I nikada niste sigurni sve dok nekom policajcu u zeljenoj drzavi ne pokazete dokument. 

 

U Madjarsku se ne moze. Proverio u kozulatu i pitao na samoj granici. 

 

U Hrvatsku se moze, tako kazu. Provericu u julu na granici pa cu napisati kako sam prosao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja