Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Svoje iskustvo da podelim sa vama,Imao sam B i C od 2005god,u septembru polozio A i dobio sam normalnu dozvolu na 10god...sad dali je do Sup-a ili zbog godina starosti moje (42) ja nemam probnu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 13.11.2020. at 22:00, PetarV je napisao:

Svoje iskustvo da podelim sa vama,Imao sam B i C od 2005god,u septembru polozio A i dobio sam normalnu dozvolu na 10god...sad dali je do Sup-a ili zbog godina starosti moje (42) ja nemam probnu i to je to.

A gde si polozio i gde isao po dozvolu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

u Novom Sadu se dobija probna uz, citiram, "E PA SAD ĆEŠ DA IMAŠ PROBNU, AKO JE NIKAD NISI IMAO" i onaj samozadovoljni osmeh...
Prežvakano 100 puta, ali ograničenje od 23-05 nema smisla, obzirom da imaš pravo da voziš suvozača na hayabusi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ima. Predviđena je za mlađe i manje iskusne. Najčešće ginu neiskusni i noću. 

 

Teško je porediti statistiku ali realno manje čujemo o noćnim saobraćajnim stradanjima nego pre uvođenja probne dozvole. 

 

Meni uskoro ističe... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Naravno da treba malo ograniciti mlade ljude sklone dokazivanju i ispitivanju granica a uz to nemaju iskustva u saobracaju ali je krajnje glupo ograniciti coveka koji ima 35 god iskustva u saobracaju a od toga 20 god sa dvotockasem, makar bio skuter 50ccm.

 Ne smeta meni sto necu voziti od 23 do 5, i onako me zena ne bi pustila u to vreme, ne smeta mi ni "P" na motoru jer cu ga i onako nositi u dzepu, ne smeta ni ogranicenje brzine jer su male sanse da me bas za to uhvate ali strasno mi smeta sto dve godine ne mogu motorom preko granice.

 Ko ima 55 godina i napokon uzima motor da se vozi razumece.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Može preko granice, jer je biometrijska nacionalna dozvola... Barem u CRO i u BIH i u MNE i u MK i u GR...
Treba se raspitati u ambasadama država gde se namerava putovati. I naravno tražiti to napismeno u mailu. Pa odštampati...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 58 minuta, TAZZ je napisao:

Može preko granice, jer je biometrijska nacionalna dozvola... Barem u CRO i u BIH i u MNE i u MK i u GR...
Treba se raspitati u ambasadama država gde se namerava putovati. I naravno tražiti to napismeno u mailu. Pa odštampati...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

hmmm... bilo bi dobro. Probacu da dodjem do neke zvanicne informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 19.11.2020. at 19:53, salem je napisao:

ali strasno mi smeta sto dve godine ne mogu motorom preko granice.

 

Koliko sam se ja raspitivao kad sam dobio probnu, to sto ne moze preko granice nije nase ogranicenje za probnu (kao ostale stavke) nego zavisi od zemlje do zemlje da li priznaju nasu probnu ili ne. Kao sto kolega rece treba pitati tamo gde se planira ici.

 

Imam drugara u BIH kome sam dao zadatak da se raspita tamo da li priznaju probne posto mi je plan bio da idem tamo. Kaze mi pitao je njihovu policiju i dobio je odgovor "neka ti drugar dodje pa cemo da vidimo za vozacku" :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Jel gledaju vozačku ili pasoš? Za bajk/bajkera?

 

Meni nisu proveravali vozačku. Mada sam samo u Mađarskoj zavozo van srpskih i vojvođanskih puteva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Male su sanse da ti traze dozvolu na granici ali nikad se ne zna.

 Najbolje je ici u grupi ali mislim da je rizik veliki jer ako si upao u onaj 1 % koje zaustavi policija sta da radis ako te iskljuce iz saobracaja? Kostace te vise nego da si putovao avionom.

 Jedino kao sto je vec receno  treba proveriti negde zvanicnu informaciju, ako uopste postoji, da li je dozvoljeno ili nije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Niste čuli za Ambasade?
Više puta rečeno, čak i ovde napisano...

Kontaktirajte Ambasade, sa zvaničnim pismom.
Odgovoriće Vam

CRO ambasada je odgovorila, i kolega čak okačio odgovor.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Naravno da treba malo ograniciti mlade ljude sklone dokazivanju i ispitivanju granica a uz to nemaju iskustva u saobracaju ali je krajnje glupo ograniciti coveka koji ima 35 god iskustva u saobracaju a od toga 20 god sa dvotockasem, makar bio skuter 50ccm.

 Ne smeta meni sto necu voziti od 23 do 5, i onako me zena ne bi pustila u to vreme, ne smeta mi ni "P" na motoru jer cu ga i onako nositi u dzepu, ne smeta ni ogranicenje brzine jer su male sanse da me bas za to uhvate ali strasno mi smeta sto dve godine ne mogu motorom preko granice.

 Ko ima 55 godina i napokon uzima motor da se vozi razumece.

 

Uh. Pa de si do sad bio, znalo se za frku s probnim godinu i po dana pre uvođenja...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Bio gde i ja...

Mi matori prvo dve godine većamo sa mozgom, da li nam to treba, ne treba, za i protiv...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ma ja sam se pomirio sa tim da imam probnu i pored važeće B od pre 30 god. :)

Vozim bez "P", vozim koliko hoću sporo,ili brzo, vozim posle 23h i zabole me više za sve nakaradne zakone ovog Diznilenda od zemlje. Dve vozačke imam sada, znači bruka i sramota. Magistar saobraćaja mogu da budem sa 30 godina svakodnevne vožnje, a onda se nađe mudo pametno da mi kaže da mi treba probna dozvola za A i to na dve godine.

Znači zabole me. Imam  trenutno preča posla  nego da razmišljam gde da zalepim "P", na bulju neka ga zalepe.

Citiraj

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 14 sati, Atorn je napisao:

Znači zabole me. Imam  trenutno preča posla  nego da razmišljam gde da zalepim "P", na bulju neka ga zalepe.

Da, bas bi bilo zanimljivo da me ovako sedog i bradatog zaustavi klinac i pita gde mi je P na motoru... sta mu odgovoriti?

  Nije mi jos aktuelno ali kada bude zvacu neke ambasade da vidim da li priznaju nasu probnu i to je to.

 Ako krenem sa nekom grupom onda ni to necu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Imam probnu godinu dana, P nisam lepio jer ne znam gde da ga zalepim, a uveče posle 12 ne vozim, jer ja sa mojim jaretom idem oko 50kmh, a na bulevaru svi cepaju min 70 i ne osećam se baš bezbedno. Za godinu dana nijedno me policija nije zaustavila ni danju ni noću.

Neki prijatelji su mi govorili kako će biti promena zakona, ali sve je to bilo pre ovog sa koronom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

"A" kategoriju sam polozio 20. Maja 2019. "B" Kategoriju posedujem od 2007. Kada sam predavao za upis  "A" kategorije u Ljermontovljevoj, niko mi nista nije pominjao niti sam ja nesto pitao... Pruzio papire, za sedam dana dosao i preuzeo vozacku sa trajnom kategorijom.. Tako da je definitivno tumacenje zakona razlicito.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Nazalost nije sreca.

U pitanju je zakon koji kaze da se ne moze imati dva puta probna dozvola, a da je mora imati onaj ko prvi put polaze za A ili B kategoriju.

Zakon je prosto retardiran i nedovrsen. Mi koji smo polagali B ili neku drugu kategoriju u proslom veku, nismo mogli dobiti probnu dozvolu. Zato je sad imamo.

Ovi debili sto sede u skupstini i donose zakone, mogli bi ih bar procitati pre nego ih prepisu i na kraju usvoje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 15 sati, mirko1408 je napisao:

Nazalost nije sreca.

U pitanju je zakon koji kaze da se ne moze imati dva puta probna dozvola, a da je mora imati onaj ko prvi put polaze za A ili B kategoriju.

 

 

Upravu si,probnu dozvolu mozes imati samo jednom..ja sam polozio sredinom decembra, upisali su mi sve kategorije (am,a1,a2 i a) u moju vozacku tj samo sam platio nesto ispod 2000din za izdvanje nove vozacke i to je to! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300

Imam B i AM vec 12god, 30godona zivota. Polozio sam u avgustu 2020 za A2 u Novom Sadu i kao i mnogi dobio sam probnu na 2 god. Hteo sam da polazem za A sada na prolece i kazu mi u autoskoli da zato sto imam probnu A2 ona mi se ne vazi i umesto 7 casova moram da vozim 20 casova odnosno kao da imam samo B i AM ili da cekam da mi istekne probna. Jel ovo realno? Ovo je toliko bezobrazno da nemam reci, umesto 20K da me kosta polaganje sad kao treba 40K da platim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

"Ako lice sa probnom vozačkom dozvolom položi ispit za vozača vozila jedne od ostalih kategorija, probna vozačka dozvola za novostečenu kategoriju važiće do datuma važenja probne vozačke dozvole koja je prvo izdata." 

Ovako kaže pravilnik o izdavanju probnih dozvola. Prosto nema logike da se priznaje datum izdavanje a ne i kategorija polaganja. 

Raspitajte se u nekoliko auto škola, možda čak i kod nekog u saobraćajnom ko je nadležan. Ovo što sam citirala mi je i uživo rekao ispektor na poligonu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja