Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
Sve je to jasno ali nije problem u tome. Danas sam cak u Ljermuntovoj i pitao da li moze da se vozi sa potvrdom i receno mi je da ne moze. Tako da bilo koja dalja rasprava moze ne moze je uzaludna.
Problem u svemu ovome je u tome da je ovo zemlja nelogicna. Da li ti posedujes kategoriju ili ne ne odredjuje plasticna kartica na kojoj je to upisano (jer i na tarabi pise.. ) vec registar u koji si ti upisan onog momenta kada si stekao uslov da ti ista ta kartica bude izdata (polozen vozacki, podnet zahtev i uplaceni troskovi) . Kao poredjenje mozes uzeti primer saobracajne dozvole. Kada podneses zahtev za izdavanje saobracajne dozvole ti podnosis svu potrebnu dokumentaciju koja dokazuje da si vlasnik vozila i da si drzavi uplatio sve neophodne troskove. Dok saobracajna u vidu plasticne kartice ne bude izradjena ti dobijas papir koji zamenjuje istu. Da postoji malo logike isto bi moralo da vazi i za dozvolu. Ali Srbistan je to i naravno ovde je logika misaona imenica...
 
Pa da, samo kod saobraćajne se razlikuje to sto na ocitavanju imas sve podatke bas kao i u saobraćajnoj pa se tumači drugacije, sto je i dalje potpuno bezveze...

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500
Pre 3 sati, TAZZ je napisao:

@Žaki96

Ajmo još jednom za sve...

Kada imate vozačku dozvolu, B kategorija, i odete da predate za A kategoriju.

Dobijete nazad Vozačku, i papir na kome piše da ste predali za dopis, upis kategorije.

Dakle ne znam šta tu nije jasno?
Vozite "Auto" sa postojećim Vozačkom koja je kod Vas, a sa papirom za A kategoriju u vidu potvrde ne može se voziti, jer nije vozačka dozvola.

Dakle ne vraćate Vozačku u policiju, već dajete na uvid, a izrađuje Vam se nova sa dopisanom, upisanom kategorijom.



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Ili Vam se samo izradjuje probna za A koju nosite uz redovnu za B (u slučaju da ste polagali u vreme kad nisu postojale probne) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 1000sx

Evo kako je kod mene bilo.
Imam polozeno za C kategoriju jos od 2008 ali na zalost nikada nisam imao probnu pa po novom zakonu cu dobiti probnu.
Danas sam predao papire i rekli su mi da sa potvrdom ne moze da se vozi i da se strpim 5 dana.
Ja sam u BG.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Kad dobijete vozacku, jel datum vazenja kategorije onaj kad ste polozili/predali za izradu ili datum kad je podignuta dozvola? Jel dizao neko skoro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Dzaba mi ovde polemisemo. Činjenica je da u ovoj zemlji ništa nije normalno i logično, pa tako ni ovo. Ma šta da vam treba ili da radite, u pet opština može a u sedam ne i obrnuto. Zakone nam pišu neskolovani a primenjuju nepismeni i tako u krug. Negde će vas kazniti zbog tog parčeta papira dok na drugom mestu je sasvim normalno da se vozi s njim. Tako da...ko može neka se strpi do plastike, ostali neka znaju da voze na svoju odgovornost. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
14 hours ago, TAZZ said:

@Žaki96

Ajmo još jednom za sve...

Kada imate vozačku dozvolu, B kategorija, i odete da predate za A kategoriju.

Dobijete nazad Vozačku, i papir na kome piše da ste predali za dopis, upis kategorije.

Dakle ne znam šta tu nije jasno?
Vozite "Auto" sa postojećim Vozačkom koja je kod Vas, a sa papirom za A kategoriju u vidu potvrde ne može se voziti, jer nije vozačka dozvola.

Dakle ne vraćate Vozačku u policiju, već dajete na uvid, a izrađuje Vam se nova sa dopisanom, upisanom kategorijom.



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

E to je to. Ja bih tu zavrsio prepirku oko papira, jer je sve kako je kolega napisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
@Žaki96

Ajmo još jednom za sve...

Kada imate vozačku dozvolu, B kategorija, i odete da predate za A kategoriju.

Dobijete nazad Vozačku, i papir na kome piše da ste predali za dopis, upis kategorije.

Dakle ne znam šta tu nije jasno?
Vozite "Auto" sa postojećim Vozačkom koja je kod Vas, a sa papirom za A kategoriju u vidu potvrde ne može se voziti, jer nije vozačka dozvola.

Dakle ne vraćate Vozačku u policiju, već dajete na uvid, a izrađuje Vam se nova sa dopisanom, upisanom kategorijom.



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Kod mene nije tako. Meni su ponistili vozacku i dali mi papir sa kojim mogu da vozim. Imam B vec dvadeset godina, i pre neki dan sam polozio za A2 kategoriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dragi kolega,

To što ste upravo rekli je protiv pravila službe i proceduralnih pravila, te u suprotnosti sa postupanjem u upravnom predmetu, i taj službenik može biti disciplinski kažnjen.

Voleo bi da slikate potvrdu, i da vidim da li na njoj stoje otkucane kategorije za upravljanje, i da piše, da zamenjuje vozačku dozvolu do izdavanja biometrijske.

 

Pošto ja iskreno ne znam da je takav obrazac usvojen i da postoji.

 

A ako to uradite, zaštitite vaše lične podatke, da se ne vide.

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Da ne bude sve tako crno bar probnu dozvolu urade jako brzo. Podneo sam zahtev u subotu i danas sam je vec preuzeo. Kazu ti 5-7 dana ali realno stigne za 3-4.

 

Inace ja sam menjao i regularnu. Dobio sam potvrdu o predatom zahtevu, vratili mi staru dozvolu i nisu je ponistili do momenta kada sam preuzeo novu. Tek kad su mi uruciil novu ponistili su staru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Tako bi trebalo, i to jeste put pri postupanju u upravnom predmetu.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307

Ja sam juče predao u Ljermontovoj za probnu "A",

imam "B" i "AM" već 20 godina.

 

Potvrdu sam dobio da sam predao zahtev za dozvolu, ali nigde ne piše za koju kategoriju, i rekla je da nikako zato ne vozim sa potvrdom "A" već da sačekam dozvolu, a da sa starom redovnom naravno mogu da vozim "B".

 

Prokomentarisao sam kad sam predavao da pošto sam iz Beograda samo moram da predajem za probnu, a ne i za upis pune "A" kategorije, i ovako je odgovorila:

"Znamo da u nekim manjim SUP-ovima izdaju odmah punu "A", ali će dobiti dopis da sve te dozvole opozovu i izdaju nove probne,

bilo je i predloge izmene tog zakona ali smo dobili informaciju da nema inicijative da se to izglasa" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda NC700S
On 6/24/2020 at 10:00 PM, Zuba87 said:

Датум предаје се уписује. 

Meni je na dozvoli upisan datum polaganja vozackog ispita (kako za B, tako i kasnije za A), znaci polozis dobijes zapisnik predas sve na salteru i imas kod sebe potvrdu. Strogo tehnicki gledano to ne vazi kao dozvola, ali prakticno su svi uslovi za upravljanje odredjenom kategorijom ispunjeni momentom predavanja dokumentacije za izdavanje dozvole, sve nakon toga su formalnosti. Dakle ako naidjete na policijskog sluzbenika koji je bas tog dana lose raspolozen, zaustavi bas vas, a vi nemate nista osim ove potvrde maksimalna kazna koju moze da vam uruci je upravljanje vozilom bez dozvole, ali u smislu da trenutno nije kod vas, a ne da nemate polozenu kategoriju jer je dozvola mozda bas tog casa vec izradjena ali nije kod vas, da li je kao sto neko rece u drugoj jakni ili u salter sali PU, nije vazno... ne mogu da nadjem trenutno koliko bi ta kazna iznosila, ali nesto slicno je "vozaču kome posle isteka probne nije izdata vozačka dozvola, a zatečen je u vožnji - 6000din + oduzimanje dozvole na 3 meseca" mada mislim da je ovaj prekrsaj sa trenutno ne posedovanjem dozvole jos manji... Kako god za tih par dana se strpite ako vam je draze da ne upadate u bilo kakve probleme i igranje ping ponga sa ovom drzavom, posto cela ova tema moze da sluzi kao prilog tome kolika smo zapravo banana...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Danas preuzeo regularnu dozvolu sa upisane sve tri kategorije. Na dozvoli je datum predaje na salter, a ne datum polaganja.. Predao u ponedeljak, preuzeo u petak. Vrlo korektna brzina.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 670 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 24.6.2020. at 2:02, DeusExMachina je napisao:

Dok nekoga od nas ne klepe po usima za voznju sa papiricem necemo znati pravu istinu :D

Ajde neka se javi neko da je kažnjen što je vozio sa papirom iz Ljermontove. Ne verujem da ima takvih. Ajde logično, kad podignete plastiku, na njoj piše datum predaje za izradu, ili datum polaganja čak, tako da vi ste u sistemu i dozvolu imate. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
5 hours ago, Atorn said:

Ajde neka se javi neko da je kažnjen što je vozio sa papirom iz Ljermontove. Ne verujem da ima takvih. Ajde logično, kad podignete plastiku, na njoj piše datum predaje za izradu, ili datum polaganja čak, tako da vi ste u sistemu i dozvolu imate. 

neće se ni javiti, jeste da imamo teletabise u policiji, ali će svako razumeti da je neko jedva čekao da položi i sedne na motor, a s obzirom na to da ima papir o predaji zahteva za izdavanje dozvole praktično kao da ima plastičnu dozvolu jer, ako neko nema uslova za izdavanje dozvole ne bi ni dobio papir, čak i da se nađe neka budala, maksimalno može da vas kazni za nenošenje dozvole  :D

Kod nas se već standardno ljudi vade na "oprala mi žena/majka" dozvolu (uz sve ono dramsko traženje dozvole po svim mogućim džepovima) :jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6
On 6/28/2020 at 12:41 AM, ZileZemun said:

Da li je neko imao iskustva sa policijom za voznju posle 23h? Imam preko 40 +..... 

Hvala

Da, 1. slučaj:

On 6/16/2020 at 8:43 AM, ZOX-13- said:

Zaustave me pre neko veče na motoru u BG-u oko 23:30.

 

Pandur: "Dobro veče, rutinska kontrola. Lična karta i vozačka dozvola."

Ja: "Dobro veče, samo momenat."

 

Vadim ličnu i 2 dozvole, dajem mu sve to i kažem mu: "Evo ja imam 2 vozačke dozvole."

I on kao: "Nije problem, nije problem. Da li ste nekada bili osuđivani, privođeni?"

Reko': "Ne."

I ništa, kaže da sačekam trenutak, otišao da proveri, vratio se i kaže: "Prijatno veče, sve najbolje i samo na zadnji točak." xD

I tad sam počeo i ja da se smejem i onda smo malo pričali o motorima.

 

Pretpostavljam da me ukenjalo da sam naleteo na normalnog čoveka, al' daće Bog da svi budu ovakvi dok se ne ozvaniči ovaj novi predlog što su u SAT-u pričali jer ja ne nameravam da zbog nekoliko debila koji su ovaj zakon uveli, držim motor parkiran od 23 do 06.

 

IMG_20200616_080311~2.jpg

 

2. slučaj:

- Sinoć oko 23:10, zaustavlja me policajac, ja stanem, ugasim motor, i čim sam ga ugasio kreće da mi signalizira onom narandžastom palicom da nastavim da vozim i dok sam prolazio pored njega mi rekao "samo polako". Da li me nije proverio jer sam stao jer verovatno ima mnogo onih koji samo prolete, ili zato što sam vozio drugaricu pa sam mu možda manje sumnjiv, nemam pojma.

 

Kad bude sledeći slučaj, a biće ih sigurno više jer ne nameravam da ne vozim posle 23h zbog nečije gluposti, javljam vam šta se desilo.

 

Takođe nemam ni P nalepnicu pa ćemo videti da li će i za to neko da mi pravi problem.

 

I da se razumemo, ja nikome ne savetujem da dok ima probnu vozi od 23h do 6h ili da vozi bez P nalepnice... to je vaša stvar, radite kako vi smatrate da je ispravno. Ja smatram da je ovo diskriminacija, te ne želim da trpim da budem diskriminisan od strane majmuna koji loše pišu/tumače zakon i da sada ja koji imam dozvolu 10+ godina imam manja prava od nekoga ko ima dozvolu svega 2 godine (nemam ništa protiv bilo koga ko ima dozvolu 2 godine, samo navodim kao primer) samo zato što sam polagao tamo nekada davno kada se probne dozvole nisu delile. Plus što se i u novom članu o probnim dozvolama jasno vidi da je njihova namena upućena novim vozačima jer ako si imao probnu, za novu položenu kategoriju je ne dobijaš i ako trenutno imaš probnu, sa novom položenom kategorijom ne dobijaš dodatne 2 godine nego se upisuje u tu koju imaš i ističe ti sve u isto vreme u trajanju od 2 god od trenutka kako si dobio probnu za prvu položenu kategoriju. A ja sa 10+ godina nikako nisam novi vozač.

 

Nemam krivičnih prijava, ne divljam motorom, sa policijom pričam kao što bih sa prijateljem pričao, dobro sam izučio sve ovo što nas snašlo i uvek sam spreman da uđem u dublju diskusiju sa policajcem koji me zaustavi posle 23h, ali eto do sada nije bilo problema jer mislim da su i oni svesni da zakon nekad nije ispravan i da nas neće smarati za ovo.

 

Da zakon ume da bude krš samo potvrđuje to da ste do pre nekoliko godina mogli bilo koga da opelješite do vrednosti od 15k din i da ne budete krivično gonjeni za to...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Da li jos neko, pored Ljermontove izdaje vozačke dozvole, npr. MUP NBG? 
Proveri MUP Zemun. Ortakinja mi rece da i oni izdaju ali nisam priverio.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
Da li jos neko, pored Ljermontove izdaje vozačke dozvole, npr. MUP NBG? 
Evo, meni su upravo juce u Ps Rakovica rekli da se to obavlja samo u Ljermontovljevoj, pa cu se zaputiti tamo u ponedeljak
Vec posedujem B, dakle nije "prva" dozvola.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
Sesj, jel ste imali probnu kad ste polagali B? 
Ako je pitanje za mene, odgovor je ne :).
Imam b vec nekih 15ak godina

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja