Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
pre 28 minuta, Predator016 je napisao:

Definitivno mi upisuju A kategoriju, znaci bez probne. 

Znači, imao si probnu B? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Reklo bi se da će sad onako tiho i mudro da počnu da primenjuju zakon na drugačiji način nego pre par meseci. A mi što smo dobili probne, to nema veze, nikom ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja sam predao u subotu i takodje dobijam prokletu probnu. Pricao sam sa ortakinjom koja je advokat na tu temu i ona kaze da u zakonu nigde ne stoji da stari vozaci dobijaju probnu dozvolu vec da se sve svodi na njihovo pogresno tumacenje zakona. Izgleda da to vazi pretezno za Beograd i Novi Sad. Ljudi po manjim mestima ne dobijaju probne dozvole ako vec godinama poseduju B kategoriju. Jbga treba se popuniti budzet nekako. Bilo kako bilo ja zavrsih sa probnom. Dobio sam potvrdu o podnetom zahtevu za izdavanje dozvole ali mislim da sa time ne mogu da vozim. Tu informaciju sam nasao na polovnim automobilima ali zaboravih da pitam na salteru u Ljermuntovoj. 

U tekstu se navodi da je to samo potvrda o podnetom zahtevu za izdavanje dozvole i da se ne moze koristiti kao zamena za dozvolu sto je krajnje suludo s'obzirom da ne bih ni mogao da podnesem zahtev da nemam polozeno ali Srbistan je to pa me nista ne cudi.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац
  • Motocikl: Тренутно немам

Ма шта . . . Не треба више ништа да нас чуди. Апсолутно ништа. Прилично лако би могао да се олакша живот људима, невезано сад само за возачке него и иначе, само кад  би мало хтели да се потруде. Али не интересује њих њихов посао. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650



Dobio sam potvrdu o podnetom zahtevu za izdavanje dozvole ali mislim da sa time ne mogu da vozim. Tu informaciju sam nasao na polovnim automobilima ali zaboravih da pitam na salteru u Ljermuntovoj. 



Ja bas pitao policajca kad sam predavao da li mogu da vozim s potvrdom, kaze da mogu slobodno. Jbm li ga, vise ne znam kome da verujem

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
11 minutes ago, Predator016 said:

Ja bas pitao policajca kad sam predavao da li mogu da vozim s potvrdom, kaze da mogu slobodno. Jbm li ga, vise ne znam kome da verujem

 

probna_vozacka_dozvola_potvrda.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kada kandidat završi obuku i uspešno položi testove, pa zatim preda zahtev za izdavanje probne vozačke dozvole, koja će biti gotova npr. za desetak dana – da li on za to vreme sme da...

 

Na ovaj sam tekst mislio. Mada ovde svako tumaci zakon kako on hoce i sve je moze da bude ali ne mora da znaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja ne bih taj njihov usmeni odgovor smatrao validnim. Ta potvrda znači da si predao papire za izdavanje dozvole, što znači da je nisi pre toga imao, pa pandur može da te drnda. Kada sam pre par godina menjao vozačku zbog isteka, dobio sam potvrdu gde je pisalo da potvrda menja vozačku dozvolu i da se smatra važećim dokumentom do preuzimanja nove vozačke dozvole. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd/Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varader 1000

Upravo tako, na potvrdi nigde ne pise da je moze da se vozi. Ja se ne bih igrao jer svaki policajac tumaci kako hoce, sacekaj 7-8 dana, sigurnije je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Meni je recimo žao što vi po par dana razmišljate da li smete da vozite tih 6-7 dana sa potvrdom dok mi na jugu Srbije vozimo po godinu dana bez dozvole :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vozimo mi i na severu bez dozvole, pa i sa potvrdom dok ne stigne dozvola. Od kad vozim motor nikad me niko nije zaustavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Znam za sigurno da sa potvrdom iz sup-a može da se vozi. Sa potvrdom iz škole da si položio NE. Ako ti se vozačka radi iz bilo kog razloga (menjaš sliku, elektronski potpis, adresu stanovanja, šta god) dobiješ potvrdu da je u izradi i to je dokaz da je imaš. S njom nije moguće voziti van države. Pa nece ljudi uzimati 10 dana godišnjeg jer nemaju način da odu na posao....radi im se dozvola....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Sad bas pogledah na potvrdi i kao sto kaze peconibc na njoj nigde ne pise da zamenjuje dozvolu. U sustini verujem da ako naletis na nekog normalnog nece ti praviti problem ali ako naletis na indijanca ima osnova da te zajebava. Ja cu iskulirati do cetvrtka kada sam zakazao tehnicki i registraciju pa ako mi do tada ne izdaju dozvolu moracu da iskoristim papir pa kud puklo da puklo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd/Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varader 1000

Deus, ako radis nove tablice i saobracajnu i tu sleduje cekanje :D od cetvrtka cekam da mi izdaju. Rekli su dan-dva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
2 minutes ago, peconibc said:

Deus, ako radis nove tablice i saobracajnu i tu sleduje cekanje :D od cetvrtka cekam da mi izdaju. Rekli su dan-dva....

Sreca pa ne radim.. :) Tablice nisam morao da menjam jer je motor kupljen u Mladenovcu pa mi ostaju stare a saobracajnu sam vec izvadio. Roknuo bih se da moram jos da cekam. Vec 2 meseca mi motor truli u garazi nikako da ga provozam ko covek.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Људи, пише ли на тим потврдама које категорије имате? 

 

Када сам последњи пут имао тај папирић у рукама, није ми писало. 

 

Значи ли то да сам могао да возим шлепер? Јер тврдите да са тим може да се вози, а не пишу категорије. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Zubo bre iz kog veka ti dolazišŠto reče kolega petkovicbecej sa tom potvrdom možeš da voziš bez problema, jer na njoj stoji tvoja slika i svi podaci koji stoje na plastičnoj dozvoli. Ne znam koju si ti potvrduo uzimao

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Imam redovnu za B, kad sam položila u oktobru A nije na potvrdi pisalo ništa osim da sa tim papirom podižem dozvolu pod tim i tim brojem za deset radnih dana (dobila sam probnu) . Nisam mogla da vozim u tom periodu. Kad sam pre toga menjala za B (istekla) sa  potvrdom sam mogla da vozim. 

Aj' sad znaj koji je sistem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Samo si potvrdila ono što sam par postova ranije napisao. Ne može se voziti sa tom potvrdom, a ko hoće, može da reskira da dobije kaznu za vožnju bez dozvole. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Na mojoj potvrdi isto ne pise za koje kategorije se izdaje dozvola vec samo naziv policijske uprave i broj registra kao i moji licni podaci i datum izdavanja potvrde. 

Da ne tupimo previse sa takvom potvrdom se ne moze normalno voziti. E sad da li ce ti u slucaju da te zaustave pisati kaznu kao da nemas dozvolu ili ce ti pisati samo kaznu za ne nosenje vozacke dozvole to je pitanje. Kladim se da ce biti prvi slucaj da mogu vise da te opale po usima. :) Mada verujem da ovo moze posle na sudu da se ospori jer ti imas vec polozeno a samo nemas ispravu. Isti slucaj kao da si vozio sa izgubljenom vozackom dozvolom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добио сам потврду на папирићу исцепаном из лексикона за 4 основне. 

 

Никакви моји подаци, ништа. 

Усписано је само да сам поднео захтев за нову дозволу. 

 

До душе, уз мене је била стара са Б категоријом, па сам кола могао да возим. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
2 hours ago, Sava89 said:

Polozih danas pa cu sutra da predam za dozvolu.

Posto sam u BG 99% dobijam probnu ali nikad se ne zna xD

 

Ne bih da ti rusim sneska ali ako predajes u Ljermuntovoj dobijas probnu 100%. :/ Naravno osim u slucaju da si vec imao probnu za B ili neku drugu kategoriju onda ces dobiti regularnu.

 

Probao ja da ispravljam krive drine ali kako nikada nisam imao probnu dozvolu dobih je. Ne vredi ti da se raspravljas jer nista neces dobiti. Slazu se oni sa svime navedenim kako nema nikakve logike da kao dugogodisnji vozac dobijam probnu ali osim utesnog "jbga Srbija" nista vise nisam postigao :)

 

Cuo sam da moze da se preda za dozvolu i u Zemunu pa mozda tamo ima nekog ko zna pravilno da protumaci zakon. U svakom slucaju srecno...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Drugari moram javno da se izvinim napravio sam veliku grešku, ne namerno naravno. Papir/potvrda/list(ma znate na šta mislim) nije validan dok ne stigne plastična dozvola. Znači ako vas policajac zaustavi i pokažete taj papir kao da nemate dozvolu.

JA sam napravio ogroman propust jer nisam čitao lepo tekst iznad o čemu se pričalo već sam banuo kao diverzant. Ja sam permutovao potvrdu kada se kategorija dopisuje, a ne kada se prelazi sa probne dozvole na pravu. Još jednom se izvinjavam i nemojte da se igrate sa tim stvarima, veliki pozdrav!

Edit: zubo brate izvini što sam ti rekao da si došo iz prošlog veka uz pomoć svemirskog~modulatora :lol: <3

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja