Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 78 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Da li neko zna kakva je situacija kada vozač već poseduje A2 kategoriju? Imam A2 još od 2012 godine i sve kategorije koje su se ranije dobijale uz B. Sada sam razmišljao da položim za A, čisto da kompletiram kategoriju. Probnu dozvolu nikad nisam imao ali ne bi voleo ni da je sad dobijem....

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ostaje A2, i dobija probnu za A, mi stariji vozači moramo dve dozvole po "novom zakonu" :grr:, jednu probnu i jednu pravu. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

A što je najveći crnjak u mom slučaju, 

sada sam platio probnu dozvolu za A, sledeće godine mi ističe regularna za B, znači plaćanje ponovo za novu, a onda sledeće već ističe probna za A, pa opet plaćanje za novu dozvolu, tj,upis kategorije u regularnu dozvolu. 

Jbt, tri godine za redom ću vaditi dozvolu, xaxaxa, žalosno, a smešno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 78 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Hvala na brzim odgovorima.

Baš me živo interesuje ko je smislio ovako nešto. Onda ću da položim, podignem dozvolu i lepo je ostavim kući i nastavim da vozim sa A2... Logika im je genijalna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
Pre 21 sati, JankoS je napisao:

Ja cu sacekati sigurno, posto se i potraga za prvencem nastavlja :D

 

Elem, ima nade za nas koji imamo B po starom zakonu. Postoji predlog izmena zakona koja kaze da svi koji imaju AM kategoriju nece morati da imaju probnu za A. Al kad ce doci na red, ne znamo.

Samo da poslanici izglasaju i usvoje predlog izmena zakona. Gledam usvojene zakone ali jos uvek nista. 

 

Zivo me zanima sta ce biti sa nama koji smo dobili probnu za A a imali smo vozacku dozvolu za AM i B. Nastao bi haos ako bi nam rekli da moramo sacekati da nam se zavrsni probni period kako bi nam upisali u postojecu vozacku dozvolu. 

 

Verovatno neko iz policiji cita ovo pa neka znaju jos jednom da ovo sto nam rade nije normalno i da bi u drugoj pravnoj zemlji neki bili barem kaznjeni za ovaj kriminal. Gospodo draga, pise lepo u zakonu da probnu dobijaju oni koji prvi put poloze vozacki. Ja sam prvi put polozio pre jedno 15godina i imam regularnu dozvolu. Polozio sam za A i samo sam trazio upis nove kategorije a oni mi dali probnu dozvolu za A.  Oni se vade na to da nisam imao probnu. Tako je, nisam imao probnu jer probna nije ni postojala. Ma ne vredi vise ni da pisem dalje, suzdrzavam se od pisanja ruznih reci koje zasluzuju. Po ko zna koji put ispataju gradjani. Da imam malo vise para, tuzio bih policiju. Zalio sam se na resenje o probnoj dozvoli ali su mi odbili zalbu. Za upravni spor treba para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Pomirite se sa činjenicom da živimo u zemlji gde ljudi na bitnim pozicijama imaju megatrend ili neke druge falš diplome. Ti ljudi smišljaju ove glupe zakone ili izmene zakona da bi opravdali svoje postojanje, a posle narod ispašta. Nažalost tako je svuda, nijedna institucija ne radi svoj posao kako treba,to je naša realnost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

U toku prošle godine a i ove, uključujući mene, dosta ljudi je dobilo redovno dopisanu kategoriju bez probne. Pre svega mislim na one koji imaju am i b ili c od pre 10+godina. Znaci da pismeni i obrazovani ljudi postoje u redovima mupa. Nažalost, retki su i postoje samo u nekolicini opština u zemlji. Moram da napomenem da su isti uglavnom duže od decenije na tom radnom mestu. Ovi novi partijski službenici su kao i moji klinci, pročitaju prva dva reda teksta i misle da su pročitali sve i znaju šta piše. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350ST

Danas je bila emisija SAT u kojoj su rekli da je greska u zakonu to sto izdaju probne dozvole ljudima koji poseduju B kategoriju duzi niz godina. Tako da kada dodje do izmene zakona (valjda ce to biti uskoro), svako ko vec poseduje B kategoriju automatski ce dobiti punu A kategoriju. Eto lepih vesti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Samo još da se sete da usvoje te izmene... Realno mogu za 5 dana da donesu uredbu, mišljenje, podzakonski akt, koji to reguliše, pravilnik... Ali ništa od toga još skoro, ubeđen sam...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Da, ali ostaje misterija šta će biti sa onima kojima su već izdali probne dozvole. Cenim da ih neće poništavati, i da će oni biti kolateralna šteta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Moguće, ako dođeš i kažeš... Hoću da mi se po izmeni zakona upiše kategorija u vozačku, upisaće, i poništiti probnu.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kao što je i u krivičnom zakonu, prekršajnom... Šta je povoljnije po učinioca, to se primenjuje, ne što je strožije...

Tako i ovde...

Želim da se primeni uredba, podzakonski akt, zakon, koji reguliše to i to, od tad i tad...

 

Biće to regulisano... Što uvek neka negativnost...

 

Ja imam vozačku od 97-98...

U poslednjih 10 godina preko 600.000km pređenih..

 

I šta mi je uskraćeno sa motorom? Ako se primenjuje probna dozvola?

 

Nema alkohola?

Kao vozač A kategorije NE smem imati ni 0.0001% alkohola u krvi...

Ne mogu upravljati A kategorijom od 23-05/06h?

 

Tada spavam ... Ja sam stariji čovek sa 44 godine... Treba da napunim baterije...

Šta još?

 

Dakle... Daće mi Probnu "A" za mesec dana 99%...

 

Onda kada izmene taj deo... Podneću za upis kategorije u Vozačku...

 

I to je to...

 

Što bi se nervirao i sekirao, kada to ne mogu da promenim...

Dosta mi je jedan INFARKT... Ne treba mi drugi zbog idiotskog tumačenja zakona i zakonodavaca...

 

Ima bitnijih stvari u životu od toga. Verujte!

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Sa 43 me pukao žešći INFARKT... Tako da sam star... Nemam više 25...
Prestao da skupljam salvete i značke posle infarkta, kao i da slušam NKOTB...

Sada neke druge stvari...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ko nauči po Bg da vozi i da preživi bar godinu dana, može da vozi i u Istambulu... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pre 18 sati, TAZZ je napisao:

Samo još da se sete da usvoje te izmene... Realno mogu za 5 dana da donesu uredbu, mišljenje, podzakonski akt, koji to reguliše, pravilnik... Ali ništa od toga još skoro, ubeđen sam...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Nadam se da na donošenje zakona neće uticati izbori, formiranje Vlade, raspuštanje i ostala sranja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Meni sa probnom dozvolom pravi problem stavka da se ne sme voziti od 23 - 6h. Koristim motor za prevoz do posla. Trenutno je u redu pošto mogu da uklopim sa radnim vremenom. Ali šta ako promenim posao ili radim vanredno treću smenu ili se promeni radno vreme? A imam B kategoriju 15 godina. Motor mi odgovara pošto je jeftiniji nego auto i zabavniji je.

 

I kako da idem da putujem po inostranstvu? Što pre ukinu tu glupost od probne dozvole to bolje. Pre neki dan sam išao do Kosmaja. I ja pošto ne znam puteve malo sam zalutao. Jedva sam stigao kući pre 23h. I da sam kasnio i uhvati me policija da plaćam kazne i da imam zabranu vožnje mesec dana? Glupost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Šta god da se desi, prilagodićete se... Ići ćete autom, busem... Rizikovati...
Vaš izbor...
Dobro da nisu stavili ograničenje 45kw i uz pratnju nekoga ko ima dozvolu te kategorije 5 god.

Promeniće, samo kad... To je pitanje, kao i storniranje privremenih, probnih, sa upisom i trajnu...
Treba strpljenja...
Mada opet kažem, donese se pravilnik, koji ne diskriminiše i to je to.
Dodatno neko pojašnjenje MUP-u...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 20.5.2020. at 23:44, JankoS je napisao:

Meni su isto rekli da sacuvam uplatnicu za kasnije. Takodje su mi rekli da nema voznje sa potvrdom. Cekam 7 radnih dana da dodje probna, pa sad da li ce u tom roku...videcemo :D

Janko jel ideš sutra po probnu,ili čekaš 7 radnih dana?

I ja sam u sredu prošlu predao oko 19h, nisam siguran da će sutra biti završeno, da ne čekam red bez veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja