Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Pozdrav forumasi. Danas sam dobio šok terapiju srpske birokratije u vidu susretanja sa ovim problemom koji ste tako lepo prodiskutovali na ovih 20ak strana.

 

Dakle situacija standardna: imam B kategoriju od 2008. godine, upisao sam za A prosle godine, a polozio prosle subote. Odem sav srecan da predam papire za upisivanje nove kategorije i glatko me odbiju sa ovom pričom o izdavanju probne dozvole.

 

Pročitao sam sve što ste napisali, video i novi predlog o izmenama koji će rešiti ovaj problem za nas koji imamo AM.

 

Međutim, sada sam u dilemi. Da li uzimati ovu probnu i uzdati se u to da ćemo moći da je zamenimo za punu kada predlog bude usvojen, ili čekati usvajanje predloga za predaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

Danas sam polozio A. Sta ja sad da radim?  Mislim, sta da uplatim? Ako dobijam probnu A dozvolu,znaci da to nema veze sa mojom "pravom" dozvolom,znaci ne uplacujem Dopisivanje kategorije. Sta onda da uplatim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 1 minut, Milan978 je napisao:

Danas sam polozio A. Sta ja sad da radim?  Mislim, sta da uplatim? Ako dobijam probnu A dozvolu,znaci da to nema veze sa mojom "pravom" dozvolom,znaci ne uplacujem Dopisivanje kategorije. Sta onda da uplatim?

Uplaćuješ kao što sam i ja, upis nove kategorije ali ti oni uz važeću dozvolu izdaju još jednu, probnu za A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Odeš lepo u sup i tamo ti daju uplatnice. Kad platiš u posti/Banci, vratiš se i predas. Dobiješ potvrdu za to i 10 dana kasnije dođeš po dozvolu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS
27 minutes ago, Milan978 said:

Danas sam polozio A. Sta ja sad da radim?  Mislim, sta da uplatim? Ako dobijam probnu A dozvolu,znaci da to nema veze sa mojom "pravom" dozvolom,znaci ne uplacujem Dopisivanje kategorije. Sta onda da uplatim?

Kao sto su meni rekli, taksu uplacujes za izdavanje probne vozacke, sto je 294din. Taksa za dopunu kategorije je 255din pa su me zbog toga vratili da uplatim drugu jer je jelte pogresna taksa u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Xaxaxa, isto i meni. 

Ništa se u jebenom Beogradu nije promenilo. Malopre predao za A, šalteruša kaže mora probna i vrati me da platim uplatnice za probnu, jer sam uplatio redovno priznanice za upis nove kategorije. Dakle duplo platio, jer niko ti neće vratiti pogrešnu uplatu. Nije ni kinta velika za nerviranje, ali ljudi, dobijam probnu za A, dok za B imam 30 godina dozvolu. Znači imaću dve jebene dozvole. Gospode Bože... nemam kintu neku veću da odem iz ovog cirkusa. 

PetkovicBečej da budeš srećan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Sačuvajte tu uplatnicu pa kad istekne probna iskoristite je za upis kategorije. Meni su rekli da novac ne mogu vratiti ali ne zastareva, kad dodje vreme upisa, važiće uplata. Nije neka para, al iz inata čuvam uplatnicu jer se nisu udostojili da nas normalno obaveste o celoj situaciji. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 3 sati, suncicaoblacic je napisao:

Sačuvajte tu uplatnicu pa kad istekne probna iskoristite je za upis kategorije. Meni su rekli da novac ne mogu vratiti ali ne zastareva, kad dodje vreme upisa, važiće uplata. Nije neka para, al iz inata čuvam uplatnicu jer se nisu udostojili da nas normalno obaveste o celoj situaciji. 

I to mi je prošlo kroz glavu.

Da li sada moram nalepnicu P i da li mogu do izdavanja proklete probne da vozim legalno sa potvrdom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 2 minuta, Atorn je napisao:

I to mi je prošlo kroz glavu.

Da li sada moram nalepnicu P i da li mogu do izdavanja proklete probne da vozim legalno sa potvrdom?

Kad je zena vadila porbnu za B rekli su da ne moze da se vozi sa potvrdom. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Možete da vozite sa potvrdom i morate lepiti nalepnicu (po zakonu) . Sad, neki kažu da policija ne pravi problem ali svakako imaju osnov za kaznu. Ja sam prošle nedelje u dva kilometra srela tri patrole i pojela bi se živa da su me zaustavili i kaznili, a kažu da su pooštrene kontrole, stvarno ne bih da ja punim budžet.  Nalepila sam nalepnicu na 500 kubika, muž umire od smeha

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 2 minuta, suncicaoblacic je napisao:

Možete da vozite sa potvrdom i morate lepiti nalepnicu (po zakonu) . Sad, neki kažu da policija ne pravi problem ali svakako imaju osnov za kaznu. Ja sam prošle nedelje u dva kilometra srela tri patrole i pojela bi se živa da su me zaustavili i kaznili, a kažu da su pooštrene kontrole, stvarno ne bih da ja punim budžet.  Nalepila sam nalepnicu na 500 kubika, muž umire od smeha

Ma naći ću neku malu,šta da radim.

Iste su nam mašine gpz500  i en 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Za koliko dana je gotova probna? Reče ona, ali sam toliko besan bio da je nisam čuo uopšte. 

Neverovatno kad čoveku daš malo vlasti, pa to je ludilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

U oktobru je u Novom Sadu bilo 10 radnih dana. Možda bi trebalo to da proverite kao i vožnju sa potvrdom. Gore piše da ne sme sa  potvrdom, možda i tu ima različitih tumačenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Meni su isto rekli da sacuvam uplatnicu za kasnije. Takodje su mi rekli da nema voznje sa potvrdom. Cekam 7 radnih dana da dodje probna, pa sad da li ce u tom roku...videcemo :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 15 minuta, Atorn je napisao:

Za koliko dana je gotova probna? Reče ona, ali sam toliko besan bio da je nisam čuo uopšte. 

Neverovatno kad čoveku daš malo vlasti, pa to je ludilo. 

7 dana bese u Ljermontovoj. Bar tako bese u februaru. E sad za voznju sa potvrdom, kao sto rekoh salterusa rece da ne moze da se vozi, a drugaru u auto skoli rekli da moze. Ja bih ipak sacekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja cu sacekati sigurno, posto se i potraga za prvencem nastavlja :D

 

Elem, ima nade za nas koji imamo B po starom zakonu. Postoji predlog izmena zakona koja kaze da svi koji imaju AM kategoriju nece morati da imaju probnu za A. Al kad ce doci na red, ne znamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja