Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350ST

Znaci koliko sam razumeo, za sada ova situacija ide u prilog samo nama koji smo posedovali nekad probnu dozvolu, sto znaci mi dobijamo odmah stalnu dozvolu za A, dok starije i iskusnije kolege u saobracaju dobijaju probnu, jer je nikada do sada nisu posedovali. Zaista cudno i nelogicno... :stabre: Ukoliko neko u skorije vreme bude podizao dozvolu, bio bih zahvalan da podeli sa nama iskustvo, tj. da li zaista praktikuju ovaj nacin izdavanja dozvola ili to zavisi od slucaja do slucaja kako kome dune. Unapred hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Koliko sam primetio, ja sam ovde jedini slučaj koji se javio da je pored toga što sam po starom zakonu dobio dozvolu za B, uzeo trajnu i za A, bez probne

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350ST
pre 1 minut, Sava89 je napisao:

Uskoro polazem pa cu da javim kako sam prosao, nadam se trajnoj ali koji sam baksuz dobicu probnu.

Kolega, samo pozitivno! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ja sam polozio za A u oktobru 2019. Odlazim u SUP ona raga na salteru mi izdaje probnu. Ja se poceo smejati. Pritom B kategoriju imam vec oko 15 godina. 2 godine probna, nema van drzave, nema od 23 do 06. 

Klasicno uzimanje para. Jer posle 2 god, ako se dobro secam ide opet lekarski i opet takse za izdavanje nove vozacke.

Jebe lud zbunjenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350ST
pre 25 minuta, m1lanche je napisao:

Ja sam polozio za A u oktobru 2019. Odlazim u SUP ona raga na salteru mi izdaje probnu. Ja se poceo smejati. Pritom B kategoriju imam vec oko 15 godina. 2 godine probna, nema van drzave, nema od 23 do 06. 

Klasicno uzimanje para. Jer posle 2 god, ako se dobro secam ide opet lekarski i opet takse za izdavanje nove vozacke.

Jebe lud zbunjenog.

Sto se same probne tice, jedino bi mi imalo smisla ogranicavanje snage, ovo ostalo, zabrana kretanja od 23-6 i nemogucnost odlaska u inostranstvo, apsolutno besmisleno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
13 minutes ago, MarkoGojevic said:

Sto se same probne tice, jedino bi mi imalo smisla ogranicavanje snage, ovo ostalo, zabrana kretanja od 23-6 i nemogucnost odlaska u inostranstvo, apsolutno besmisleno..

Kakva drzava takvi i zakoni, iliti totalni debilizam...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ja nigde nisam video da spominju da se ne moze u inostranstvo sa probnom vozackom. Jedino ako to zavisi od drzave u koju se idu da oni ne prihvataju probne, ispravite me ako gresim.

 

PS. Evo ima i ovde izbacen tekst gde je objasnjeno sta spada pod probnu (svuda pise isto da ne ostavljam druge linkove)

 

IMG_2272.jpg
BJBIKERS.COM

Od 1. septembra stupio je na snagu novi zakon koji nalaže da će od sada probna vozačka dozvola biti izdata i za A kategoriju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
On 4/26/2020 at 11:13 PM, Acko017 said:

Koliko sam primetio, ja sam ovde jedini slučaj koji se javio da je pored toga što sam po starom zakonu dobio dozvolu za B, uzeo trajnu i za A, bez probne

Ако смем да питам по ком старом закону (читај из које године) си положио Б, када си положио за А и када си предао за дозволу?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo ja sam prosle godine polozio za A u junu. Imam B kategoriju 25 godina i nisu mi izdali probnu. Mozda ima veze sa tim sto sam vec imao AM.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 350ST
Pre sat vremena, Pierre je napisao:

Evo ja sam prosle godine polozio za A u junu. Imam B kategoriju 25 godina i nisu mi izdali probnu. Mozda ima veze sa tim sto sam vec imao AM.

Ja koliko znam ovo je krenulo da se primenjuje od septembra, tako da verovatno ima sa tim veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 34 minuta, Bokinjo je napisao:

Da li neko zna gde ima na interntu da se provezbaju testovi za A kategoriju, auto škola se otvara tek 11.5. kad mogu da se upišem i da mi daju šifru sa mup.

Probaj ovde:

a-kategorija-polaganje-auto-skola-pravo-
AUTOSKOLAPRAVO.COM

Online testovi za A kategoriju sada na sajtu auto škole Pravo. Polaganje A kategorije na Novom Beogradu. Cena polaganja za A kategoriju...

Kucaj samo na netu testovi za A kategoriju online

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Bokinjo lagano je nemoj se plasis, samo zagrej stolicu. A pristup MUP-ovim testovima za vezbu dobices podatke kad se upise u auto skolu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Da li neko zna gde ima na interntu da se provezbaju testovi za A kategoriju, auto škola se otvara tek 11.5. kad mogu da se upišem i da mi daju šifru sa mup.


Ja sam koristio ove testove za vezbu. Upisao sam prosle nedelje i dobio od auto skole pristup MUP testovima. Na 90% pitanja iz MUP testova sam naletao u testovima sa lika iznad tako da mislim da su super za vezbu.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Trebalo bi u ovom mesecu. Poligoni se puštaju od sutra.

Još da MUP vrati ispitivače sa drugih dužnosti koje su morali obavljati za ovih prošlih mesec i po dana i da nam kaže koliko dnevno kandidata možemo da ispitujemo.

U nekim mestima gde je već bilo ispita bilo je samo 4 kandidata za jedan dan.

A posle 45 dana pauze mislim da će se opet stvoriti veliki zastoj i na teorijskim i na praktičnim ispitima.

Šta je tu je :neznam: .

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Nije mi uopste realno sve ovo oko probnih dozvola, sada neko vozi auto ceo zivot i onda npr polazes za motor sa 45g i tebe neko ogranicava da dodjes kuci do 23h... :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja