Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
pre 11 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Naravno da je idiotizam, ali iz mog ličnog iskustva koliko je realno da češ se voziti posle 23h u okviru trajanje sezone ili dve, plus ko na k ..... da naletiš na kontrolu itd. Podržavam protest kad je princip u pitanju ali u realnom vremenu potezati advokate i sl. Opusti se proleteće i to ......

@BaneVuk58 potpuno se slažem sa tobom, sličnog stava sam bio i sam, međutim ono što me izbacilo iz ravnoteže je problem vožnje van granice SRB. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 2 minuta, Herr je napisao:

@BaneVuk58 potpuno se slažem sa tobom, sličnog stava sam bio i sam, međutim ono što me izbacilo iz ravnoteže je problem vožnje van granice SRB. 

Na koliko ti je "proba"  ??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Kako je rečeno u Ljermontovoj (Bgd) zakonski osnov ne postoji da se izađe u susret žalbi, jer ne nema stavke u zakonu oja to definiše. Sa taksom se samo uvećava budžet. Inaće potrebno je 30.000 potpisa za izmenu zakona ili 150.000 potpisa za izmenu ustava tj. za pokretanje inicijative.

Natavno da ce oni reci da nema zakonskog osnova jer su oni ti koji su uspostavili pravilnik tumacenjem zakona tj. nece sami sebi uskakati u usta.

 

Kao sto rekoh jedina opcija je upravni spor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Tuzba koju sam ja podneo Upravnom sudu (vezano za posao) pocetkom maja ove godine sem sto je dodeljena sudiji, nista drugo nije uradjeno do septembra. Onda se na poslu to resilo u moju korist pa sam povukao tuzbu. 

Upravni sud je katastrofalno spor, to su mi rekli i pre nego sto sam podneo tuzbu. Dok ti sve to isteras, probna ce ti isteci u svakom slucaju. A ako izgubis na svim sudovima pa krenes da placas sudske troskove, tek onda nisi nista uradio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, BaneVuk58 said:

Naravno da je idiotizam, ali iz mog ličnog iskustva koliko je realno da češ se voziti posle 23h u okviru trajanje sezone ili dve, plus ko na k ..... da naletiš na kontrolu itd. Podržavam protest kad je princip u pitanju ali u realnom vremenu potezati advokate i sl. Opusti se proleteće i to ......

 Citam temu samo se ne odazivam. Brinem se ako polozim za A sledece godine da me ne jebu za probnu, jer sam je vec imao za B, ali posto svako tumaci zakon kako mu je volja necu ni polagati za A. Ionako mi se TA vodi na A2 pa mi svejedno. Al sto se tice toga voznje nocu, koliko je realno stvarno da cete voziti nocu? Sem ako se necete magnupisati po gradu. A za vonju u inostranstvo, jebi ga. Nemojte predavati dozvole dok se ne resi zakon, sta da vam kazem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
Pre 6 sati, BaneVuk58 je napisao:

Kako je rečeno u Ljermontovoj (Bgd) zakonski osnov ne postoji da se izađe u susret žalbi, jer ne nema stavke u zakonu oja to definiše. Sa taksom se samo uvećava budžet. Inaće potrebno je 30.000 potpisa za izmenu zakona ili 150.000 potpisa za izmenu ustava tj. za pokretanje inicijative.

Ali sta da radimo onda? Jedimo da angazujemo nekog zajednickog advokata koji ce nas predstavljati. Ne znam koliko su ljudi zainteresovani za to.

 

@drmilan_  Ako ti kojim slucajem budu pravili problem, pozovi se na clan 182 stav 3.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
6 hours ago, zarekg said:

Tuzba koju sam ja podneo Upravnom sudu (vezano za posao) pocetkom maja ove godine sem sto je dodeljena sudiji, nista drugo nije uradjeno do septembra. Onda se na poslu to resilo u moju korist pa sam povukao tuzbu. 

Upravni sud je katastrofalno spor, to su mi rekli i pre nego sto sam podneo tuzbu. Dok ti sve to isteras, probna ce ti isteci u svakom slucaju. A ako izgubis na svim sudovima pa krenes da placas sudske troskove, tek onda nisi nista uradio. 

Da, u pravu si.

 

Meni su rekli da bi slucaj trajao oko 2 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Lično mislim da nije nemoguće skupiti 30000 potpisa. A sto se tice vožnje noću... Pa kako ćete otići recimo do miseluka? I kada, u podne? Recimo da posle posla rešim da odem do rođaka 150km od mene. Neću krenuti pre 16-17h, dok stignem biće 18 sigurno a možda i vise. I da gledam na sat da požurim kuci. Pa reklame traju duže nego što bih ostao kod njega. Nije uredu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Konačno sam napisao i objavio tekst u vezi sa neupisivanjem kategorija. U tekstu sam se fokusirao samo na ovaj problem. Što se tiče probne vozačke za vozače koji imaju B ili neku drugu kategoriju X godina. Objašnjeno mi je da automatski kad položite novu kategoriju važi i novi zakon budući da postajete novopečeni vozači u novoj kategoriji :stabre:

 

Ali ne brinite, bavićemo se i tom temom samo da prikupimo materijal sa više argumenata.

 

A-Probna-1-1.jpg
BJBIKERS.COM

Glavni problemi sa vozačkom dozvolom nastali su zbog neupisivanja položene A kategorije, odnosno podkategorija u probnu vozačku i u vozačku dozvolu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Koji glavni problem? Zasigurno ništa nisam namerno izostavio, ako mislite da treba još nešto da se ubaci vezano za neupisivanje kategorije, nije kasno da se doda :)

 

Što se drugih problema tiče, njih ćemo obrađivati zasebno. 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Nisam pratila o čemu je do sad pisano ali mislim da je ovde svima mnogo veći problem što dobijamo probne dozvole, tj. imamo duple. I što nas tretiraju kao početnike u saobraćaju i sve ono drugo pomenuto u ovoj temi. Akp me zaustave na A2 motoru sa A kategoriju pozovem se na član 196

Ali ako me zaustave u pet ujutru kad podjem da gledam svitanje mogu da me kazne jer posle 15 god od prve dozvole A imam na probnoj koja to ne dozvoljava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 3 sati, Jovan Ristic je napisao:

Koji glavni problem? Zasigurno ništa nisam namerno izostavio, ako mislite da treba još nešto da se ubaci vezano za neupisivanje kategorije, nije kasno da se doda :)

 

Što se drugih problema tiče, njih ćemo obrađivati zasebno. 

Što stariji vozaci, koji imaju dugo B,C,E,D,  kategorije, dobijaju probnu vozačku kad polože za A a oduzimaju im staru vozačku !! !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

E to sam naveo u postu o čemu se radi. Navodno, kako su meni objasnili. Kada položiš za novu kategoriju automatski podležeš novom zakonu. Samo da pronađemo neku rupu ili neki član koji staje na stranu vozačima sa dužim stažom pa ċemo raditi tekst i na tu temu. Ne mogu da pišem tekst bez osnova. Odnosno mora da bude negde neka stavka koja jasno argumentuje da smo u pravu. Ali svakako ċe u decembru biti i jedan tekst na tu temu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

"Izdavanje probne vozačke dozvole

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravlјanje motornim vozilima kategotija A1, A2, A, B1 i B"

 

"Rupa" je u tumačenju.

 

Zakon treba da se tumači tako da ko je dobio "pravu" dozvolu- vozi bez ograničenja. Ko sad polaže, kači ga novi pravilnik. 

Znači: ja za A nisam polagala "prvi put" ,već sam imala položeno za B. 

Onako kako oni sad tumače značilo bi:

Položiš za A1 i dobiješ probnu.

Posle 3 godine rešiš da položiš A2 i opet probna jer polažeš "prvi put"

Pogadjate... Ako rešiš posle 3-4 godine da ideš na A, opet je probna jer je prvi put A

Onda B.... Jasno je šta hoću reći. 

One varijante izjava: "nije isto Voziti na dva ili četiri točka"- ok, da zanemarimo da smo platili silne novce auto školi da nas nauči da premostimo tu razliku probna mi ništa ne pomaže u toj situaciji. Ja izlazim na ulicu i ako nisam savesna za B neću biti ni za A i obrnuto.

"P" na motoru-smešno! Jer, srećni smo kad ostali vozači obrate pažnju na motociklistu uopšte a kamoli da opaze nalepnicu. I, da, ne smem da vozim noću kad je najmanja gužva i najveća policijska konrola. Danju mogu i da divljam jer pecaju ove što pričaju na mobilni.

Suvozača mogu da imam na motoru, to je prihvatljivo, bez obzira što menja težinu, balans i koncentraciju u vožnji, al ako nije vožnja preko granice.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
10 minutes ago, suncicaoblacic said:

"Izdavanje probne vozačke dozvole

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravlјanje motornim vozilima kategotija A1, A2, A, B1 i B"

 

"Rupa" je u tumačenju.

 

Zakon treba da se tumači tako da ko je dobio "pravu" dozvolu- vozi bez ograničenja. Ko sad polaže, kači ga novi pravilnik. 

Znači: ja za A nisam polagala "prvi put" ,već sam imala položeno za B. 

Onako kako oni sad tumače značilo bi:

Položiš za A1 i dobiješ probnu.

Posle 3 godine rešiš da položiš A2 i opet probna jer polažeš "prvi put"

Pogadjate... Ako rešiš posle 3-4 godine da ideš na A, opet je probna jer je prvi put A

Onda B.... Jasno je šta hoću reći. 

One varijante izjava: "nije isto Voziti na dva ili četiri točka"- ok, da zanemarimo da smo platili silne novce auto školi da nas nauči da premostimo tu razliku probna mi ništa ne pomaže u toj situaciji. Ja izlazim na ulicu i ako nisam savesna za B neću biti ni za A i obrnuto.

"P" na motoru-smešno! Jer, srećni smo kad ostali vozači obrate pažnju na motociklistu uopšte a kamoli da opaze nalepnicu. I, da, ne smem da vozim noću kad je najmanja gužva i najveća policijska konrola. Danju mogu i da divljam jer pecaju ove što pričaju na mobilni.

Suvozača mogu da imam na motoru, to je prihvatljivo, bez obzira što menja težinu, balans i koncentraciju u vožnji, al ako nije vožnja preko granice.

 

 

 

Tako je, kao što sam iznad naveo nekoliko ključnih činjenica, a još jedna od budalaština kao što je npr. Položio si "prvi put za B", i daju ti probnu, koja već važi godinu dana i 10 meseci, u međuvremenu položiš za A, koja ti bude važila 60 dana, tj do kraja prethodne probne - i to kao POČETNIK,

dok neko sa 30 godina iskustva i vožnje teške mašinerije čitaj recimo "C", položi za A i mora 2 godine da čeka da bi skoknuo do susedne države :lol2:

BU DA LA ŠTI NA, kad nekad budem zbrisao odavde, ako me ne bude bila sramota da kažem odakle dolazim evo ne zvao se ja ja :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
7 hours ago, Jovan Ristic said:

E to sam naveo u postu o čemu se radi. Navodno, kako su meni objasnili. Kada položiš za novu kategoriju automatski podležeš novom zakonu. Samo da pronađemo neku rupu ili neki član koji staje na stranu vozačima sa dužim stažom pa ċemo raditi tekst i na tu temu. Ne mogu da pišem tekst bez osnova. Odnosno mora da bude negde neka stavka koja jasno argumentuje da smo u pravu. Ali svakako ċe u decembru biti i jedan tekst na tu temu :)

To ne sasvim u redu da polazes za novu kategoriju po novog zakonu.

 

Ali steknuto pravo voznje za punu B kategorije (ili bilo koju durugu kat.) je isto za sve, nebitno po kom zakonu si polagao. 

Tu lezi problem, sto oni stavljaju u dve grupe vozace pre zahtevanih probnih i nakon zahtevanih probnih iako obe grupe imaju punu B kategoriju.

 

Jasno je da je zakon samo hteo definisati one koji 1) prvi put polazu za bilo koji kategoriju i 2) one koji su trenutno nosioci probne tj. nemaju punu

 

Ili najsazetije novi zakon ne moze da stavi u losiju poziciju nosioca istog prava koje mu je dodeljeno po starom zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ova tema je i otvorena zbog probne dozvole za A. 

Neupisivanje A1, A2 itd, nakon položenog za A, takodje je problem, stim što je izdavanje probne za A nekom ko XX godina vozi B, C, glavni problem. Hvala Jovanu što ulaže trud, ipak mislim da prvo treba da rešimo dobijanje probne za A. 

Ja na primer od oktobra čekam da predam za upis A kategorije, sve mislim promeniće se nešto. Lekarsko mi ističe u januaru, tako da ću verovatno morati da predam i dobijem jbn probnu dozvolu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
3 hours ago, Atorn said:

Ova tema je i otvorena zbog probne dozvole za A. 

Neupisivanje A1, A2 itd, nakon položenog za A, takodje je problem, stim što je izdavanje probne za A nekom ko XX godina vozi B, C, glavni problem. Hvala Jovanu što ulaže trud, ipak mislim da prvo treba da rešimo dobijanje probne za A. 

Ja na primer od oktobra čekam da predam za upis A kategorije, sve mislim promeniće se nešto. Lekarsko mi ističe u januaru, tako da ću verovatno morati da predam i dobijem jbn probnu dozvolu. 

 

A jel postoji mogućnost da se lekarsko ponovo uzme, nakon što istekne? Verujem da će ovde zdrav razum isplivati kad tad pa odluče da nam daju normalne dozvole. Pretpostavljam da je sve ovo namerno postavljeno tako da se što više ljudi upeca pa kasnije ispravljaju dozvole, idu izbori, penzije... pa moraju nekako da generišu novac :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 29 minuta, suncicaoblacic je napisao:

Lekarsko se može uzeti bilo kad, ali za te novce napravi makar probnu da ti polako ističe ona, jer u slučaju da ne promene zakon svakako te čeka probna. 

Potpuno si u pravu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

A i pripazite oko toga da vam položeni testovi i vožnja važe godinu dana. Najbolje je da izvadite probnu. Eto, u drugoj temi ste videli da su nas kontaktirali iz MUP -a u vezi sa predlozima za zakon. Svakako da ćemo obrazložiti i ovo za probne dozvole što sam naveo u tekstu, ali ćemo skrenuti i pažnju na problem sa vozačima koji duži imaju duži stažu sa B,C,D kategorijama. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja