Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
17 minutes ago, Jovan Ristic said:

@techamape da li možeš da mi slikaš dozvolu kad dobiješ da je iskoristim za tekst. Jedna persona iz ove diskusije je već poslala svoj dokment. Naravno, niko neće znati da se radi o tebi. Potrebno mi je jer je onda imamo i iz NS a dokument i iz Niša. Jednostavno nije po zakonuu da upisuju samo A kategoriju. Želja mi je da to isteram do kraja

Ja sam za razliku od @techamape dobio probnu A sa A2 i A1 upisanim (bez AM). Dok mi je AM takodje ostala u staroj dozvoli B iz ‘97 god.

 

Izdato pre par dana u BG MUP-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
29 minutes ago, Jovan Ristic said:

@techamape da li možeš da mi slikaš dozvolu kad dobiješ da je iskoristim za tekst. Jedna persona iz ove diskusije je već poslala svoj dokment. Naravno, niko neće znati da se radi o tebi. Potrebno mi je jer je onda imamo i iz NS a dokument i iz Niša. Jednostavno nije po zakonuu da upisuju samo A kategoriju. Želja mi je da to isteram do kraja

Imas i moju ovde okacenu ako ti treba slobodno upotrebi ako ti znaci nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@RatkoRajic hoću, hvala.

@ngm011 kad si polagao? Ako si po novom zakonu da li bi hteo da slikaš dozvolu sa upisanom A1 i A2. Par ljudi sa foruma je dalo sliku dozvole bez upisane A1 i A2, ali mi nedostaje par sa upisanim A1 i A2, pod uslovom da su rađene po novom zakonu

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
25 minutes ago, Jovan Ristic said:

@RatkoRajic hoću, hvala.

@ngm011 kad si polagao? Ako si po novom zakonu da li bi hteo da slikaš dozvolu sa upisanom A1 i A2. Par ljudi sa foruma je dalo sliku dozvole bez upisane A1 i A2, ali mi nedostaje par sa upisanim A1 i A2, pod uslovom da su rađene po novom zakonu

Da, po novom je. 

 

Mogu li na private da ti posaljem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, ngm011 je napisao:

Da, po novom je. 

 

Mogu li na private da ti posaljem?

Može 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Pozdrav svima, pratim forum već duže vreme i posebno ove teme oko polaganja. Pa bih da zabeležim i situaciju koja se meni danas dogodila.
Položio sam za B kategoriju 2011. godine po novom zakonu i imao sam probnu, i u vozačkoj nemam AM kategoriju. Danas sam položio za A kategoriju i kako mi ističe lekarsko sutra odmah sam otišao do Ljermontove. Prvo pitanje je bilo jesam li imao ranije probnu, skroz sam upućen u trenutnu situaciju i znao sam da ne bih trebao da dobijem ponovo probnu, ali me je interesovalo koje kategorije će mi upisati. Na moje pitanje da li će mi uz kategoriju A biti upisanje i AM, A1, A2, službenica mi je odgovorila da će mi biti upisane A1 i A2 ali neće i AM, ja sam pitao zašto, to je moped, isti je potpuno ispit kao i za ostale A kategorije ona odgovara to ide uz B... Na to je pitam ali ja nisam dobio uz B i ne dobija se uz B, kako ja mogu sad AM da dobijem? Nikako? Da polažem za AM? I ona mi kaže pa da, jedino da polažeš... Pokušao sam još malo da se nabeđujem sa njom da AM ima mnogo više sličnosti sa A kategorijama i da ne postoji logičan razlog zašto mi ne bi dopisali i nju ali ona nije imala logičan odgovor zašto tako rade. Kasnije u foto boksu pokušala je da me uteši da budem srećan što nisam dobio probnuo kao ostali i da je to trenutno tako, da dosta propusta ima i sve se svodi da se uzmu pare (nešto u tom smislu).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Oni nisu normalni. Srećom zahvaljujući nekoliko članova foruma sada imam dosta primera da im dokažemo da se zakon ne primenjuje svuda jednako. Zapravo, dobro bi mi došlo da se javi još neko sem @ngm011 a kome su pored A upisali A2 i A1 čisto da imam 2:2.

 

EDIT: Ako može i neki pravnik da se javi, da pregleda malo zakon pošto mislim da prema zakonu moraju da upišu i AM

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Meni su rekli da će u petak posle 12 biti gotova moja nova vozačka. Pa mogu slikati i šta god treba. Bilo bi super kad bi se neko javio do tad pa da pokušam opet na uručenju da se žalim što mi nisu i AM upisali.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Mali update mog slučaja:
Danas sam išao po dozvolu i naravno nisam dobio AM, odmah sam se žalio službenici koja mi je uručila dozvolu i ona je bez pogovora proverila i otvorila zahtev za izmenu. Tako da sad koristim novu a za 5 dana kaže da dođem po dozvolu gde će pisati i AM.77673205fefca360efae67e011f89b81.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)
Super, koji SUP je u pitanju?
Ljermontova

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, Sku11e. said:

Mali update mog slučaja:
Danas sam išao po dozvolu i naravno nisam dobio AM, odmah sam se žalio službenici koja mi je uručila dozvolu i ona je bez pogovora proverila i otvorila zahtev za izmenu. Tako da sad koristim novu a za 5 dana kaže da dođem po dozvolu gde će pisati i AM.77673205fefca360efae67e011f89b81.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Sta po novom imate kombajn a nemate za traktor??? 

 

Bez traktora nista kumasine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Evo kako izgleda probna dozvola najvljena par postova unazad.  Samo A, precutno mi vazi i za A1 i A2, a ne i za AM (jer AM imam uz B na regularnoj dozvoli). Tako, sada imam 2 dozvole, jedu regularnu za B i AM, i jednu probnu za A, A1 i A2.

Sa AM kategorijom npr. mogu da idem preko granice, ali sa A1 vec ne mogu, iako imam polozenu punu A kategoriju.

SUP u Nisu.

Screenshot_4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Posle svega iščitanog, najiritantnija činjenica mi je ta da, recimo da neko ima probnu za B, koja važi još mesec dana, u međuvremenu položi za A, njemu probna za A važi svega mesec dana, tj do kraja prethodne probne.

Elem, ako je neko polagao po starom zakonu ili još gore vozi kamion preko 30 i kusur godina, nikada nije imao probnu i mora da dobije A u trajanju od dve god, svi ostali to pravdaju tako što kažu da dva i četiri točka nisu isto,
 

jeste, donekle u tom slučaju, ali zar će onaj u prvom slučaju da nauči i stekne iskustvo za mesec dana na motoru, s obzirom na to da mu probna traje svega mesec dana?

Gluposti neviđene. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 8 sati, Acko017 je napisao:

Posle svega iščitanog, najiritantnija činjenica mi je ta da, recimo da neko ima probnu za B, koja važi još mesec dana, u međuvremenu položi za A, njemu probna za A važi svega mesec dana, tj do kraja prethodne probne.

Elem, ako je neko polagao po starom zakonu ili još gore vozi kamion preko 30 i kusur godina, nikada nije imao probnu i mora da dobije A u trajanju od dve god, svi ostali to pravdaju tako što kažu da dva i četiri točka nisu isto,
 

jeste, donekle u tom slučaju, ali zar će onaj u prvom slučaju da nauči i stekne iskustvo za mesec dana na motoru, s obzirom na to da mu probna traje svega mesec dana?

Gluposti neviđene. :D

Apsolutno podržavam, neviđena besmislica i glupost državnog aparata i zakonodavca. Imaju oni važnijih poslova i aktivnosti, ko će gubiti vreme stvaranjem ozbiljne i efikasne pravne države. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Mrka kapa ljudi. Ja pisao blicu, kuriru i još nekim novinama pre skoro mesec dana. Niti su me udostojili nekog odgovora nit se pojavilo nešto u novinama. Ovo je tema samo za nas smrtnike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 3 sati, lomitelj je napisao:

Nema novinara u tim novinama. Pišu ono što im se izdiktira.

Apsolutna istina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Biće kod nas, još se bavim tematikom kako bi  sve pokrio sa članovima zakona. Mislio sam da ću još prošle nedelje završiti, ali zbog raznih obaveza nisam stigao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda x-road 2

Imam A1 katrgoriju vec 2 godine 24 godine i planiram da polazem za A da li to znaci da cu imati probnu 2 godine (nemam nijednu dozvoliu osim AM i A1) i da li probna za motor ima zabranu napustanja zemlje kao sto je slucaj za B?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja