Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nezvanično, već smo imali neke razgovore sa ljudima iz  SAT redakcije i bilo je reči da spremaju emisiju o ovom problemu. Verujem da i njima treba malo više vremena da prikupe sve podatke. Tako da i ja željno očekujem da vidim da li će biti emisije u kojoj će se naći ovaj problem. Ako ne bude, preuzimam ja na sebe odgovornost da pokušamo više da se izborimo za ovaj problem.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
3 minutes ago, qwerty12345 said:

Jedno pitanje, ako je neko imao A kategoriju 5 godina a sad dobije B, da li dobija probnu?

Ako nisi imao probnu za A onda verovatno da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

A ako sam vec imao jednu probnu?
Ja sam 2011 polozio za B i tad je krenuo taj zakon, godinu dana probna. Posle sam polozio za A2 dobio normalnu dozvolu.

Sta sad,posto zelim C, odnosno CE? Dobicu probnu za C tj CE?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
2 minutes ago, slobasuper9 said:

A ako sam vec imao jednu probnu?
Ja sam 2011 polozio za B i tad je krenuo taj zakon, godinu dana probna. Posle sam polozio za A2 dobio normalnu dozvolu.

Sta sad,posto zelim C, odnosno CE? Dobicu probnu za C tj CE?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 

Nema probne za C, E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pise sve lepo nego treba da se cita. Probna dozvola se dobija samo jednom u zivotu ( za A ili B kategoriju sta prvo dodje)

Hteli su da se probna dobije za prve korake kao vozac u saobracaju koja god to kategorija bila a ili b.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Jel mi koji imamo za B preko10 godina, a položimo uskoro za A, kada nas budu pitali da li smo imali već probnu kažemo da jesmo a ustvari nismo kršimo zakon ili se to već negde u sistemu vidi? :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
19 hours ago, Acko017 said:

Jel mi koji imamo za B preko10 godina, a položimo uskoro za A, kada nas budu pitali da li smo imali već probnu kažemo da jesmo a ustvari nismo kršimo zakon ili se to već negde u sistemu vidi? :))

Pre 10 godina nije bilo probnih... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6

Stigao odgovor na mail od sektora unutrašnje kontrole (sukp@mup.gov.rs)...

U prvom post-u, ovde na forumu, sam pomenuo da sam slao mejl. Slao sam ga i na info@mup.gov.rs i na sukp@mup.gov.rs.

Obratite pažnju na pretposlednji pasus, konkretno na kraj tog pasusa - "... koja je u konkretnom slučaju, u skladu sa odredbama zakona o policiji, nadležna za postpanje po Vašim naovodima iz podneska."

 

Je l' samo meni ovo " po Vašim navodima iz podneska" izgleda da to znači da treba da postupe onako kako sam ja napisao u mejlu ili nisam jedini koji to tako vidi?

Hmm.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7

@ZOX-13- Koliko vidim, ovo je komplikovan nacin da kazu da su primili zalbu, da je ona zavedena u sektoru unutrasnje kontrole i da je prosledjena upravi saobracajne policije koja je dalje nadlezna za ovo za sta se ti zalis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@ZOX-13- čini mi se da ipak imaju sluha nadležni. Mislim da treba više mailova da im pošaljemo sa pritužbama i ukazivanjem nelogičnosti. Ove nedelje ne mogu da stignem da ih kontaktiram, ali sledeće nedelje ću im sigurno i ja poslati mail i pokušati da dobijemo zvaničan odgovor i rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ovo je kao kada je jedan poznanik pisao predstavku protiv jednog visokog funkcionera MUP-a a unutrasnja kontrola njegovu predstavku poslala istom tom funkcioneru na postupanje :grr:.

 

Oni su primili, nisu nadlezni i prosledili su onima koji su nadlezni. A ti nadlezni su problem protiv koga se borimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

U vezi sa upisivanjem vozčake dozvole. Dobio sam informaciju da se prvo raspitate na šalteru šta vam se upisuje u dozvolu. Ako kažu da će vam upisati samo A kategoriju, bez A2 i A1 pozovite se samo na sledeći član zakona:

 

članu zakona 195

 

Vozač vozila kategorije A, može da upravlja vozilom kategorije A1, A2 i AM

 

Dalje, isti član zakona:

 

U vozačku dozvolu upisuju se sve kategorije vozila kojima vozač ima pravo da upravlja prema odredbama ovoga člana.

 

Voleo bih da se i neko od pravnika uključi u ovu diskusiju. Čuo sam da su neki uspeli da skrenu pažnju na šalterima na ovaj član zakona i da im je upisano sve kako treba. Za sada je jedini problem oko upisivanja kategorija u Novom Sadu. Ako još neko ima problem u nekom drugom gradu neka se javi. Neka se jave i iz NS ako su imali problem. Treba mi što više primera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Evo ovako ljudi. Rešili smo da pokrenemo šta možemo. Za početak, neka se jave ljudi sa problemima.

 

Na primer: neka se jave iz NS kome je upisana samo A bez A1 i A2. Bilo bi dobro ako mogu da slikaju dozvolu (ne treba ime prezime ili nešto slično, samo deo gde su upisane kategorije).

 

Bilo bi dobro da se javi i neko iz Niša ko nije dobio probnu, a po zakonu je trebao (za dobrobit svih) a pošto sam čuo da su ih i zvali da im udele i probnu bilo bi ok da se jave.

 

Neka se jave svi koji imaju iste ili slične probleme. 

 

Za početak plan je da napišem tekst u kom ću izneti sve ove probleme, ali i postaviti par pitanja i opet se pozvati na zakon (o upisivanju kategorije,  vožnji sa dve vozačke, itd)

 

Nadam se da ćete se svi koji ste imali probleme odazvati akciji da pokušamo kao zajednica da rešimo problem.

 

Posle objave teksta zamoliću vas sve da u što većem broju šerujete tekst.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 15 sati, Jovan Ristic je napisao:

Bilo bi dobro da se javi i neko iz Niša ko nije dobio probnu, a po zakonu je trebao (za dobrobit svih) a pošto sam čuo da su ih i zvali da im udele i probnu bilo bi ok da se jave.

 

Ja nisam dobio probnu, a nisam ni trebao... Ne razumem podvuceni deo.

Nisu me ni zvali u medjuvremenu da mi daju probnu, ili da poniste vazecu. Jednostavnim upisivanjem kategorija u dozvolu se moja, i kolege sa foruma iz Nisa, saga zavrsila. Kako inace i treba. 

U medjuvremenu sam se video sa mojim instruktorom, koji je potvrdio nasu teoriju i pricu. Znaci, ko prvi put polaze za dozvolu u opste! Ko je imao makar "B" ne dobija probnu.

Druga stvar koju sam cuo je, da ko je upisao auto skolu posle  01.09 dobija probnu svakako. Ja sam upisao u maju ili junu...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
6 minutes ago, MaxiS said:

 

Ja nisam dobio probnu, a nisam ni trebao... Ne razumem podvuceni deo.

Nisu me ni zvali u medjuvremenu da mi daju probnu, ili da poniste vazecu. Jednostavnim upisivanjem kategorija u dozvolu se moja, i kolege sa foruma iz Nisa, saga zavrsila. Kako inace i treba. 

U medjuvremenu sam se video sa mojim instruktorom, koji je potvrdio nasu teoriju i pricu. Znaci, ko prvi put polaze za dozvolu u opste! Ko je imao makar "B" ne dobija probnu.

Druga stvar koju sam cuo je, da ko je upisao auto skolu posle  01.09 dobija probnu svakako. Ja sam upisao u maju ili junu...

 

 

 

e ovo je već lepa vest :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Probna dozvola, ova koja nam pravi probleme izdaje se od 1. Septembra kad je stupio na snagu novi zakon. Vi što ste pre upisivali nemate ove probleme jer vas nije ni kačio taj zakon 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam "dopunio" vozacku 09.10. A polzio 08.10.2019. Upisao polaganje 6-7.06.2019

 

Logicno je da svi koji su upisali ranije, kace stari zakon, odnosno zakon koji je vazio kada su upisivali auto skolu... Kada si upisala auto skolu ti, a kada polozila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Izvini, previdela sam taj deo, "upisao polaganje" ne znam jel si upisao obuku ili polaganje.

Ja sam teoriju polozila još u oktobru 2018 pa zbog problema sa auto školom tek sam u junu, možda julu, prešla u drugu auto školu i počela časove vožnje. U septembru sam završila časove, prijavila polaganjemi dobila termin za 4. Oktobar kad sam i položila. Dobila sam probnu za A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Čekajte, a jel sada ostaje i dalje ono "ako ste položili za B po starom zakonu (2008.)" i nikada niste imali probnu, upisali za A kategoriju 5.2019. (uopšte ušli u sistem auto škole) i položili 10.2019., mora probna ili ne? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja