Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Nervni slom sam doziveo danas. Od 2010 godine imam B kategoriju i vecinu tog vremena sam vozio skuter od 50cc zbog guzve u gradu, muka me je naterala da krenem sa polaganjem A kategorije posto dnevno predjem 50-70 km t.Kupim XJ600s i majstor ga dotera kao za sebe , fin miran i udoban i motor prosto da sednes i ne razmisljas . Sve ispostujem sa moje strane i sada mi uvale probnu koja mi klincu ne sluzi posto radim od 14h do 24h i prc ako dodjem na posao necu moci da se vratim . Da li imate neki savet sta da radim? Salterusa mi je danas rekla da imam AM dozvolu i da mogu to da vozim i kako ja njoj da objasnim drugacije? Da li da cekam sledecu sezonu u nadi da ce nesposobnjakovici ispraviti sta su zakuvali ili da prodam motor i da uzmem neki skuter od 50cc koji cu sahraniti ovom svakodnevnom kilometrazom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6
6 minutes ago, Dzale Cigra said:

Nervni slom sam doziveo danas. Od 2010 godine imam B kategoriju i vecinu tog vremena sam vozio skuter od 50cc zbog guzve u gradu, muka me je naterala da krenem sa polaganjem A kategorije posto dnevno predjem 50-70 km t.Kupim XJ600s i majstor ga dotera kao za sebe , fin miran i udoban i motor prosto da sednes i ne razmisljas . Sve ispostujem sa moje strane i sada mi uvale probnu koja mi klincu ne sluzi posto radim od 14h do 24h i prc ako dodjem na posao necu moci da se vratim . Da li imate neki savet sta da radim? Salterusa mi je danas rekla da imam AM dozvolu i da mogu to da vozim i kako ja njoj da objasnim drugacije? Da li da cekam sledecu sezonu u nadi da ce nesposobnjakovici ispraviti sta su zakuvali ili da prodam motor i da uzmem neki skuter od 50cc koji cu sahraniti ovom svakodnevnom kilometrazom?

 

Evo u procesu smo sastavljanja žalbi. Verujem da što nas se više požali na istu stvar, da ćemo postići nešto. Sastavi žalbu, potpiši, pa u MUP u pisarnicu i predaj.
A inače, da si položio posle septembra te godine kada si položio (2010-te), dobio bi tada probnu na god dana i sada ne bi imao ovakav problem. Jbg, sad nam ostaje da se udružimo i reagujemo. Vreme će svakako proći, bolje da dok ide ne sedimo i čekamo nego da se izjašnjavamo da smo nezadovoljni lošim tumačenjem ili loše napisanim zakonom gde logičnosti nema.

 

Inače, sa prošle strane, neko je napisao nešto što mi se sviđa i što mislim da se može iskoristiti u žalbama. Citiram:

Ako si pravo da vozis B kategoriju ostvario po starom zakonu/uslovima onda isto to pravo imas i kada nastupi novi zakon/uslovi. Samim tim ako probna nije potrebna vozacima B kategorije koji su to pravo ostvarili po novom zakonu onda ne bi smeli da opterecuju ni vozace B katerogije koji su to ostvarili po starom zakonu.

Radi se o izolovanom tumacenju zakona tj. ne uzimaju u obzir sistemsko tumacenje zakona i steceno pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6

Obratite pažnju na sledeće, početak člana 182 (evo link za sve):

 

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravljanje motornim vozilima kategorija A1, A2, A, B1 i B sa rokom važenja:
1) dve godine - licima koja su položila vozački ispit sa navršenih 19 godina života,
2) do navršene 21. godine života - licima koja su položila vozački ispit pre navršene 19. godine života.

 

Kada skupimo sve ono što su nam rekli u SUP-ovima/MUP-ovima, možemo da zaključimo da oni оvај početak člana poštuju delimično, a ono što nisu ispoštovali, ovaj naš slučaj, rade na svoju ruku jer ni u jednom članu ne piše da "lice koje nikada nije imalo probnu dozvolu sada treba da dobije probnu dozvolu". Ne postoji član koji to kaže.

Ali, dokaz da se i oni slažu da probne dozvole idu licima koja prvi put polože vozački ispit je to što ako danas položiš prvi put vozački ispit za npr B, po članu ti si položio prvi put vozački ispit i dobićeš probnu na 2 godine, kao što piše. Ako naredne godine položiš za A, oni kažu da ti onda u tu probnu upisuju i A koja će ti isteći kada ističe i ova za B, samim tim potvrđuju da su probne namenjene vozačima koji prvi put polažu vozački ispit, ne posebnu kategoriju, jer kao što piše, ako ga polažeš prvi put, dobijaš 2 godine, a ti u ovom slučajuj za A nećeš dobiti probnu na 2 godine, nego na oko god dana (konkretno u ovom primeru) što znači da i sami potvrđuju da se ovde ne radi o "prvi put polažeš za A", nego "prvi put polažeš vozački ispit".
Takođe, ako si već izvozio sa probnom i sada imaš normalnu dozvolu, i naknadno položiš za novu kategoriju, ne dobijaš probnu, što opet potvrđuje da se slažu sa ovim gore podebljanim što sam napisao. Zašto onda prave izuzetak za nas koji nismo imali probnu, mi takođe ne polažemo prvi put vozački ispit, samo eto tad je zakon bio drugačiji da probnih nije bilo, i nigde nema član koji pravi ovaj izuzetak, ovo oni rade na svoju ruku, ovo je mućka gde će kasnije verovatno prijaviti gršku kada nam većini izdaju probne, pa ćemo onda svi ići da menjamo probne u normalne i onda ćemo opet plaćati one 3 takse (760RSD, 621RSD i 294RSD).

Ovo je namerno pogrešno tumačeno.

Još jedna stvar, član 164:

Svi postupci započeti do dana stupanja na snagu ovog zakona okončaće se primenom propisa prema kojima su započeti.

Svi vi koji ste započeli proces za A pre 2. septembra, možete se pozvati na ovaj član ako sada pokušavaju da vam uvale probnu.

 

[Edit:] Da se ndovežem na ovo gore da će "... prijaviti grešku...", verovatno neće da ne bi mogli da se žalimo da onda ne plaćamo takse jer su oni pogrešili, nego će biti fazon kako su na inicijativu građana, ili kako god, izvršili promene u zakonu radi "poboljšanja"...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6

E pa ljudi, ja sam nešto sastavio. Ako odlučim da ništa ne menjam, sutra predajem ovu žalbu, u suprotnom, dok je ne usavršim ne predajem je, ali svakako mi je cilj da to bude što pre.

Imate je u prilogu, iskoristite je, i slobodno pišite ako mislite da sam nešto mogao bolje napisati ili ako mislite da je bolje da dodam/izbrišem nešto.

Žalba - Iskoristite je.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Svi iz porodice ima da se žale i jos koga navatam sa hoce, a sto se tice upisivanja svih A kategorija u probnu, meni su rekli da se to podrazumeva samo da se naglase godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

@ZOX-13- Odlicno si sastavio zalbu makar po meni , poslacu drugaru koji je pravnik da proveri i da sagleda zalbu sa njegove strane i sastavice on neki template na osnovu tvog , i nadam se da ce nekome posluziti na forumu (makar se nadam da ce imati vremena,ako nema videcu da to neko drugi uradi).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6

E ovako...

Danas sam bio u SUP-u, poneo žalbu (dodao sam samo i prebivalište na ovo prethodno što sam vam poslao) i otišao u pisarnicu. Tamo su me odmah uputili na šalter 13 gde su vozačke dozvole i rekli mi da to kod njih predajem. Na šalteru 13 su mi rekli da oni to tako ne mogu da preuzmu, da to mora da se zavede u pisarnici. Sad idemo opet skroz gore do pisarnice. Tamo njih 3 rade u toj nekoj sobi gde su mi rekli da je za vozačke dozvole i tako gledaju bledo moj papir, uzme pečat, lupi po papiru, pogleda u koleginicu i pita da se zavede, koleginica kaže da ne može bez takse i kao "nosi ti to dole njima takvo sa pečatom, do sad smo tako radili". Odem ja dole, već imam osećaj da će ovo ovako samo da izmagli ako predam. Na šalteru 13, ja pokaže taj pečat i objasnim slučaj koji se gore u pisarnici desio sa tim pominjanjem takse i kaže meni ova na šalteru 13 da oni gore imaju pored vrata sve te žiro račune za žalbe itd. Odem ja opet gore, slikam taj primerak uplatnice, odem uplatim, vratim se gore sa žalbom i uplatnicom, inače ostalo je još 7 minuta do kraja njihovog radnog vremena. Sada je tamo samo jedna od njih 3 i dam joj sve to, prenesem šta su mi dole rekli i tako ona bledo gleda, ode traži koleginicu i kao ne mogu oni ovo da zavedu, nego da lepo dole odnesem papir i uplatnicu i to je to. Odem ja opet dole, šalter 13, sada neka druga stoji iza šaltera i krenem ja njoj da objašnjavam sve šta se izdešavalo i na kraju žena meni obajsni da to mora sve lepo da bude upakovano, da su mi potrebna 2 primerka, da jedan ide meni, a 2. pisarnica donosi njima dole i pošto je već kraj radnog vremena ovima u pisarnici, kaže mi da dođem sutra ujutru da će ona od dole da ih zove i da će se to rešiti...

Evo gledam sve opcije, i razmišljam šta dalje. Kad to sutra prođe, kontam da potražim načelnika, pa da sa njim/njom porazgovaram. Ko je iznad načelnika, Sektor unutrašnje kontrole? Evo nemam pojma više, ali mi je baš teško da sada odustanem, sad me princip više tera da izguram ovo do kraja jer znam da sam u pravu, nema člana u zakonu koji opravdava to što rade, oni nas bukvalno sprečavaju u ostvarivanju naših prava. Ako neko ima još neku ideju, nek' piše. Šta sve možemo uraditi pre nego što se anažuje neki ozb advokat...?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne odustaj. Nisam procitao žalbu i ne znam o čemu konkretno se radi ali svakako za svoju stvar se boriš i tad ne treba da odustaješ nikad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da me ne shvatite pogrešno, ovo u pisarnici me podseća na emisiju "državni posao".

 

Ne odustaj sa  žalbama, svaki ti čas što ovo guraš do kraja! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Procedura odnosno žalbeni put bi trebalo da se ispoštuje. Put je dug i trnovit. Mislim da je probni rok kratak za to (2 godine). Nemojte me pogrešno shvatiti, ja jesam za principe ali mislim da tim putem ovde nećemo ništa postići. Ja sutra preuzimam svoju probnu dozvolu i predaću žalbu u pisarnici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

U pisarnici predajes zalbu/molbu... u 2 primerka. Jedan uzimaju a drugi overavaju prijemnim pecatom kao dokaz da si predao i vracaju tebi. Obavezno uzmi overen primerak, bez njega ne mozes da dokazes da si nesto predao. Da li se placa taksa ili ne, ne znam. Nema sta ti da predajes na vozackim dozvolama, to je glupost. Ti predas pisarnici a njihovo je posle da proslede kome treba.

 

Iznad nacelnika odeljenja je nacelnik policijske uprave ali pitanje je koliko on zna njihov posao i da li hoce da se mesa posebno ako postoji neko zajednicko uputstvo po kome rade. A unutrasnja kontrola radi proveru zakonitosti u radu ili tako nesto. Mada je to verovatno ono, kadija te tuzi, kadija te sudi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni pre 3 minuta šalteruša kaže ne treba žalba samo idite kod šefa i kažite primedbu. Da, na moje pitanje zašto mi je upisana samo A kategorija, kaže pa probna može samo za kategoriju koju ste položili. Ja joj kažem da imam motor od 125, a ona ko iz topa, to ne možete da vozite. Ko nama sprovodi zakone!? Biće da je Neša zaposlio preko veze.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450
Pre 1 sat, saillor je napisao:

Meni pre 3 minuta šalteruša kaže ne treba žalba samo idite kod šefa i kažite primedbu. Da, na moje pitanje zašto mi je upisana samo A kategorija, kaže pa probna može samo za kategoriju koju ste položili. Ja joj kažem da imam motor od 125, a ona ko iz topa, to ne možete da vozite. Ko nama sprovodi zakone!? Biće da je Neša zaposlio preko veze.

Hahahaaaa,smesno mi a ustvari bi ridao,da li je moguce ljudi da smo toliko sjebana drzava...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Svodi se na ono sto sam napisao gore... Zakon tumace salteruse i administrativni radnici... Koji su btw primljeni preko veze, stranacki.

Ovo mora ici direktno kod Nese megadensa. Inace nista. I na to, medijski da se podigne. Osecam da ce sve ovo zamreti, jer se sezona zavrsila, ali mora da se potegne pocetkom sledece sezone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
3 minutes ago, MaxiS said:

Svodi se na ono sto sam napisao gore... Zakon tumace salteruse i administrativni radnici... Koji su btw primljeni preko veze, stranacki.

Ovo mora ici direktno kod Nese megadensa. Inace nista. I na to, medijski da se podigne. Osecam da ce sve ovo zamreti, jer se sezona zavrsila, ali mora da se potegne pocetkom sledece sezone...

Treba peglati sad, zakon ne poznaje sezone predata zalba pokrece rokove (ako ikog to i dotice al pravno gledano) do proleca mozda se nesto i uradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX R 1000 L6

Svratim jutros u svoju opštinu u pisarnicu da pitam njih. Posavetuju me da dodam na vrh papira:

PU za grad Eograd

Uprava za unutrašnje poslove

Odeljenje za registraciju vozila i vozačke dozvole

... jer ako nema toga, ne zna se kome ide. Rekoše mi da mogu i poštom tako da šaljem, al' sam ja ipak otišao u Ljermontovu.

Odem prvo gore u pisarnicu, 2 primerka dam, udare pečat na oba, jedan ostave kod njih, drugi meni daju. I to da ih nisam podsetio za pečatiranje drugog, ne bi se ni setili. I i dalje onako bledo gledaju kao juče.

Siđem ja dole da potražim onu sa šaltera 13 što mi je juče rekla da će ona da ih zove da proverim je l' to sigurno tako OK. Kako me videla, reče mi da odem u sobu 1 (u prizemlju), da me je najavila i da će tamo da mi zvedu to.
U sobi 1 žena lepo uzela papir, upisala podatke u neku svesku nalik školskog dnevnika, zapisala valjda i br predmeta na taj papir što sam doneo, današnji datum (napokon je ovde sve izgledalo kao da ide po propisima) i rekla da odnesem ovoj na šalteru 13. Odem ja do ove na šalteru 13, dam joj taj papir, pitam kad mogu da očekujem odgovor, ona kaže da ću za nekih 10-ak dana dobiti odgovor na kućnu adresu i to je to. Tako da, za sad čekam, pa javljam kakav je odg. Ako bude nekih korisnih informacija za sve nas u međuvremenu, javljam. Do tad, udrite sa žalbama, al' samo oprezno da ne izmagli negde kao što je vrv moglo meni da se desi da sam samo izašao napolje kad su mi ovi iz pisarnice udarili pečat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

A da probamo da kontaktiramo SAT PLUS ? Ovo jeste stvarno nelogicno i deluje mi da bi napravili prilog o ovome i provukli kroz emisiju. Mozemo i neki vid peticije pptpisivati pa uloziti grupnu zalbu kao clanovi BJ Bikersa?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 14 sati, slobasuper9 je napisao:

A da probamo da kontaktiramo SAT PLUS ? Ovo jeste stvarno nelogicno i deluje mi da bi napravili prilog o ovome i provukli kroz emisiju. Mozemo i neki vid peticije pptpisivati pa uloziti grupnu zalbu kao clanovi BJ Bikersa?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 

Čisto sumnjam da će SAT plus protiv vlasti. Ako i provuku mislim da će to biti nešto tipa: " Čini se ne ( logičan) zakon o probnim dozvolama, a sada reportaža mopedom do Avale." 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja