Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jedino bi logično bilo da lice koje već učestvuje u saobraćaju bez ograničenja (bilo što je prošao probni period za B, ili B ima godinama iz perioda pre probnih dozvola, ili isto sve za neku od A) ne dobija probnu već punu dozvolu za kategoriju bilo B, bilo A. Tj. logično bi bilo da probnu dozvolu dobija lice koje je položilo za neku od kategorija, odnosno prvi put se uključuje u saobraćaj. Nadam se da će se tako i raspetljati na kraju. Sve drugačije je nonsens.

Naravno, izuzetak za školovane profesionalne vozače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Isto mi se desilo kada sam u ponedeljak otišao u Ljermontovu da mi upišu A2 kategoriju. Čitavih 30 god. vozim B kategoriju i imam samo AM po difoltu. Položio A2 prošle ned. Odem u mup, uplatim tri priznanice za upis nove kategorije u dozvolu, kad, djokica, gospodja kaže mora probna za A2. Tu se malo raspravljali, al ništa, mora kaže probna. Pokupim papire i zdravo, neću probnu. Sačekaću malo, možda se nešto promeni,biće mi jednostavnije onda za upis, da ne moram posle da menjam i probnu, ili još gore da ostanem sa probnom. A ako ne, jbg, birokratija je čudo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 6 minuta, zarekg je napisao:

Ne znam kako je sada, koliko se secam ranije, bio je neki rok od kada polozis pa dokle mozes da predas za dozvolu. 

Mislim da je rok onoliko koliko ti traje lekarsko koje si izvadio zbog obuke, a ne više od šest meseci, jer za upis kategorije, ili probnu, treba da priložiš i lekarsko uverenje.

Priznanice o uplati mi važe uvek, jer to sam platio i ne može niko da mi oduzme, ili da ponovo platim :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Papiri ti važe godinu dana od dana polaganja. Ako prođe godinu i jedan dan, moraš opet na polaganje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 3 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Papiri ti važe godinu dana od dana polaganja. Ako prođe godinu i jedan dan, moraš opet na polaganje.

Pitanjce... šta ako ovih dana upišem A, a ne izvadim probnu, ili ne upišem A2 kategoriju koju sam položio prošle nedelje, već odem kad položim A, recimo za mesec dana? Da li uopšte mogu da upišem polaganje za A dok ne izvadim dozvolu za A2? :ups:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Lekarsko uverenje vazi 6 meseci, dokumentacija, valjda 18 meseci.

 

Juce polozio za "A", danas sam bio u policijskoj upravi, popunio uplatnice u iznosu od 1.711,00 din i predao staru dozvolu. Dobicu novu sa AM, A1, A2, A. 

To se zove dopuna kategorija. Nema probne. Dobio sam potvrdu, a za 7 dana dozvolu.

Napominjem, imam dozvolu 18 godina i 36 godina starosti. Iz Nisa sam. Ipak, ne zavisi od opstine, vec su radnici u upravi nesposobni i lose tumace zakon... Ne znam sta drugo. Videcu za 7 dana da li ce se nesto promeniti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Atorn je napisao:

Pitanjce... šta ako ovih dana upišem A, a ne izvadim probnu, ili ne upišem A2 kategoriju koju sam položio prošle nedelje, već odem kad položim A, recimo za mesec dana? Da li uopšte mogu da upišem polaganje za A dok ne izvadim dozvolu za A2? :ups:

 

Mislim da je to nije moguće. Ne znam ni ja, vidiš da svaki službenik tumači zakon drugačije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
Pre 8 sati, Singularitet je napisao:

Jedino bi logično bilo da lice koje već učestvuje u saobraćaju bez ograničenja (bilo što je prošao probni period za B, ili B ima godinama iz perioda pre probnih dozvola, ili isto sve za neku od A) ne dobija probnu već punu dozvolu za kategoriju bilo B, bilo A. Tj. logično bi bilo da probnu dozvolu dobija lice koje je položilo za neku od kategorija, odnosno prvi put se uključuje u saobraćaj. Nadam se da će se tako i raspetljati na kraju. Sve drugačije je nonsens.

Naravno, izuzetak za školovane profesionalne vozače.

Ja sam ubeđen da je onaj što je pisao zakon mislio da to bude baš ovako kako si napisao. Da neko ko prvi put polaže za neku od "A" ili "B" kategorija dobija probnu dozvolu. A ako je već "odslužio" probnu dozvolu, ili ako već godinama ima neku od dozvola da odmah dobija pravu, bilo A bilo B dozvolu.

Samo to nije lepo sastavio i ostavio mogućnost i ovakvog nakaradnog tumačenja lišenog svake logike. 

Takođe se nadam da će se to uskoro ispraviti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Zato ću da sačekam malo sa upisivanjem kategorije, pa da vidimo kako će se stvari odvijati.

Bez motora sam ceo život, izdržaću još malo :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

A jel moze da se vozi sa uverenjem koje ti daju dok ne stigne nova vozacka? Posto u njemu ne pise za koju kategoriju je podnet zahtev, vec samo da ispunjavate uslove za dobijanje dozvole.

Auto vozim, jer imam kod sebe ponistenu dozvoluu koju je upisano B, al kako da dokazem policajcu da sam podneo zahtev za A ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7
Pre 1 sat, JoeD je napisao:

A jel moze da se vozi sa uverenjem koje ti daju dok ne stigne nova vozacka?

@JoeD Ne moze na zalost. Taj papiric sluzi samo sluzbenicama da znaju o kom broju posiljke se radi kad treba da ti daju novu dozvolu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam tacno kako je to sada, ja kada sam polozio C katekoriju, upisao odma i E, vozio sa potvrdom i policija me zaustavljala, nista mi nisu rekli ali tome ima godina

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Obratite paznju na nalepnicu.To objsnjenje sam cekao.Sutra idem da kupim nalepnice i da ih nalepim na zenin motor.Ima da bude glavni bajker u "selu".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Okej, za ograničenja nisu uveli (hvala bogu) ništa za snagu. Ali lepiti P nalepnicu na motor, recimo naked, gde? Na far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
12 hours ago, vazlan said:

Evo stigao mi je mail iz MUP-a:

Mail MUP.png

Nema ogranicenja za inostranstvo?

 

Takodje cinjenica da je navedeno da vozac ne sme upravljati pod dejstvom alkohola 2) gde po zakonu za motocikl nema tolerancije za alkohol upravo pokazuje da se radi o iskopiranim ogranicenjima za “B” kategoriju.

 

Hvala na informaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja