Jump to content

Moto Zajednica

prenos za navak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Ima li neka finta za pokazivac brzine (posto senzor stoji na pr lancaniku) da se podesi da pokazuje realnu brzinu kad se promeni prenosni odnos? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 5 sati, aslservis je napisao:

Ima li neka finta za pokazivac brzine (posto senzor stoji na pr lancaniku) da se podesi da pokazuje realnu brzinu kad se promeni prenosni odnos? 

Samo promenom profila guma ti to srednje dimenzije(jer ona izrzava procenat gazece povrsine) se menja stvarna od brzine koju pokazuje brzinomer. 

U ostalim sluvajevima, sve ostaje kao i ranije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nije istina jer se promenom prenosa menja brzina na brzinomeru. Kada skracujes prenos brzinomer ce pokazivati vecu brzinu od stvarne kada produzavas prenos manju. 

 

Jefini nacin da ovo eliminises je speedohealer 

 

HTlogo_220px.png
WWW.HEALTECH-ELECTRONICS.COM

Highlights Calibrate your bike’s speedometer to get 100%...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ako ti je za voznju na stazi ne zanima te brzinomer ako ti je zbog ulice a neces da kupis speedohealer moze se izracunati razlika. 

 

Nemoj da me pitas zasto inkako jer pojma nemam (mislim mozda i znam ali me mrzi da ulazim u diskusije a nije ni bitno) ali znam da se menja i da bi formula za racunanje koliko laze trebalo da izgleda ovako:

 

Fabricki odnos ti je 2,29 i skratis na 2,56 to znaci da ce razlika u ta dva odbosa biti 2,29/2,56=0,895 odnosno da kada sa novim prenosom imas 100 km/h na satu sa starim bi imao 89,5 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
Pre 7 sati, zarekg je napisao:

Ako senzor stoji na prednjem tj. pogonskom lancaniku i meri broj obrtaja tog vratila, nista se ne menja promenom lancanika. Broj obrtaja ostaje isti. 

I kada malo razmislis skapiras da si napisao odgovor, tu ostaje broj obrtaja isti ali sada recimo 15 umesto 16 zuba okrece nazad 45 umesto 43 zuba i kako se to odrazava na broj obrtaja zadnjeg tocka? 

 

Zadnjim tockom prenosis to u brzinu kretanja  zar ne.? Sad je onih 1000 obrtaja na onom vratilu okrenulo tocak 1300 puta a sa drugim prenosom recimo 1400 puta ili obrnuto i da li onda brzina kretanja ostaje ista? 

 

Brzinomer i dalje vidi 1000 obrtaja na vratilu i vidi u kom je stepenu prenosa i to mnozi i prikazuje broj na instrumentu u skladu sa fabrickim prenosom ti menjas prenos posle mesta na kojem se obavlja matematika i on to ne zna a definitivno imas drugi rezultat na tocku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Zato treba pazariti starije motore gde brzinu vuče sa puža prednjeg točka. :)

Sto se prenosa tice to je neverending story.

Ja sam krenuo sa 600tkom sa -1 +2 na Navaku i sada sam zavrsio na -1 napred. Pozadi mi je serija, koristim 4 brzine. 

Odgovara mi zbog elasticnosti u pojedinim krivinama, gde mi je recimo bilo presporo za trecu a motor previse napet u drugoj brzini. Zbog toga ispastam na pravcu ali stoperica je rekla da to nadomestim dobrano po krivinama.

 

Kod tvoje kawe bi bio oprezan jer je to najlaksa litra napravljena, snaga u donjem rezimu je prebrutalna i vrlo je tesko drzati prednji na asfaltu.

Savet je da ides prvo na -1 napred i uvozas se da budes fluidan. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007
8 hours ago, ARES said:

Zato treba pazariti starije motore gde brzinu vuče sa puža prednjeg točka. :)

Sto se prenosa tice to je neverending story.

Ja sam krenuo sa 600tkom sa -1 +2 na Navaku i sada sam zavrsio na -1 napred. Pozadi mi je serija, koristim 4 brzine. 

Odgovara mi zbog elasticnosti u pojedinim krivinama, gde mi je recimo bilo presporo za trecu a motor previse napet u drugoj brzini. Zbog toga ispastam na pravcu ali stoperica je rekla da to nadomestim dobrano po krivinama.

 

Kod tvoje kawe bi bio oprezan jer je to najlaksa litra napravljena, snaga u donjem rezimu je prebrutalna i vrlo je tesko drzati prednji na asfaltu.

Savet je da ides prvo na -1 napred i uvozas se da budes fluidan. 

Sad je gotovo, porucio sam -1+2 tako da sutra stavljam a u nedelju isprobavam na navaku :) pa javljam utiske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja