Jump to content

Moto Zajednica

prenos za navak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Odmah da se izvinim ako tema nije na dobrom mestu, molim admine da prebace gde treba...

Vozio sam sad na navaku i planiram da nastavim (zx10r) ali mi se cini da je jako dugacak prenos, cak sam i u prvoj vozio posto u nekim momentima druga bude na suvise niskim obrtajima.

Svakako treba da menjam lanac i lancanike pa bih molio za savet iskusnije da li je pametno da stavim manji prednji a veci zadnji lancanik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Koje godiste, koji prenos, sta hoces, koje vreme vozis ... najlakse ti je reci da stavis -1 napred +2 nazad :) ... ali nije to bas tako. imas tablice prenosa na internetu ali nemoj da prelazis broj 3. Bice ti jako kratak prenos, imaces jaka ubrzanja, neces moci da das gas iz krivine jer ce te baciti ... Ali na kraju ... uvek mozes da stavis -1+2  i nema muke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Za stazu uvek će proći bolje varijanta -1 +2 nego stock odnos koji je uglavnom uvek namešten tako da se motor ne dernja u 6toj na 120/30 na sat i u gradskim uslovima .
 

Dakle sve sto kažu kolege jedino je problem posle vožnja van piste odnosno van grada ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
WWW.JTSPROCKETS.COM

Mislim da sam dobro iskopirao link. 

Samo odaberi model i godiste tvoje makine. 

 

Onda pratis dole sve ostalo. Sta kaze fabrika i onda varijacije napred,nazad,plus, minus. 

 

Imas tabelu sa koeficijentima ubrzanja i maksimalne brzine. 

Lako je i zanimljivo. 

 

Ja sam na svom pre par meseci menjao lanac i lancanike i napred smanjio za jedan, pozadi povecao za jedan zub. Dobio koeficijent 3.0

 

U praksi, motor se podize prvom kako god das gas, ispaljuje kao iz pistolja i smanjio u drugoj max brzinu za 10km/h, ranije ulazi u blokadu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
39 minutes ago, miksamgm said:
WWW.JTSPROCKETS.COM

Mislim da sam dobro iskopirao link. 

Samo odaberi model i godiste tvoje makine. 

 

Onda pratis dole sve ostalo. Sta kaze fabrika i onda varijacije napred,nazad,plus, minus. 

 

Imas tabelu sa koeficijentima ubrzanja i maksimalne brzine. 

Lako je i zanimljivo. 

 

Ja sam na svom pre par meseci menjao lanac i lancanike i napred smanjio za jedan, pozadi povecao za jedan zub. Dobio koeficijent 3.0

 

U praksi, motor se podize prvom kako god das gas, ispaljuje kao iz pistolja i smanjio u drugoj max brzinu za 10km/h, ranije ulazi u blokadu. 

koeficijent 3 je dobra mera za stazu koju mi vozimo :) ispod slabo iznad jako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Hvala na odgovorima, raspisali ste se a ja nikako da stignem da pogledam sta ste odgovorili. Motor je zx10r 2005god za sada stock prenos, vreme mi je bilo 1.42 :lol2:Mada i pored takvog smesnog vremena ocigledno mi je da je prenos jako los za navak... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007
On 9/25/2019 at 1:51 PM, ShoneGood said:

koeficijent 3 je dobra mera za stazu koju mi vozimo :) ispod slabo iznad jako

po ovom linku ispada ukoliko dobro gledam da mi je stock koeficient 2.29 na sta da idem? 

Da bih dobio 3.0 treba da prednji smanjim za 3 zuba a zadnji da povecam takodje tri... To mi deluje previse. Zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

I ja sam sad pogledao, sa 3.0 ima da kidaaaa, neces moci da ga vozis. Ima 3om na gasu da ide na zadnji. 

Bela linija po ledjima nonstop. 

 

Mozda da ides na neku blazu varijantu 2.6 ili 2.73?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Najbolje (i najskuplje) je da ides postepeno dok ne stignes do zadovoljavajuce situacije.

Smanji napred za jedan, pa vidi kako ti to odgovara. Ako nije dovoljno, onda dodajes nazad...

 

jbg. kontam da tu ode kesa, ali to ti je sigurica da ces uraditi najbolje za sebe. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
10 hours ago, aslservis said:

po ovom linku ispada ukoliko dobro gledam da mi je stock koeficient 2.29 na sta da idem? 

Da bih dobio 3.0 treba da prednji smanjim za 3 zuba a zadnji da povecam takodje tri... To mi deluje previse. Zar ne?

pa ok, ako je koeficijent 2.29, 3 bi bilo previse. sad sam gledao za tvoj model, bilo bi skroz ok -1 +2 neces dobiti previse snage a osetices bolje ubrzanje. 2.56 ce ti biti koeficijent. Moras da uzmes u obzir i duzinu lanca jer ce ti zadnji lancanik dosta skratiti fabricku meru lanca. Prednji jeste manji pa ce da ga razvuce ali samo prvo proveri da li ces morati da uzmes lanac sa 2 linka vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007
21 minutes ago, ShoneGood said:

pa ok, ako je koeficijent 2.29, 3 bi bilo previse. sad sam gledao za tvoj model, bilo bi skroz ok -1 +2 neces dobiti previse snage a osetices bolje ubrzanje. 2.56 ce ti biti koeficijent. Moras da uzmes u obzir i duzinu lanca jer ce ti zadnji lancanik dosta skratiti fabricku meru lanca. Prednji jeste manji pa ce da ga razvuce ali samo prvo proveri da li ces morati da uzmes lanac sa 2 linka vise.

Ima negde da se to proveri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Gde ima da se proveri, ne znam. Ali znam da se pomeranjem točka menja i geometrija motocikla...a to je uz prenos jednako važna zona od interesa, ako je cilj spuštanje vremena po krugu (bilo gde) i time bi trebalo da se ozbiljno pozabaviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
3 hours ago, aslservis said:

Ima negde da se to proveri?

miksamgm je okacio link jt strockets pa sam tu nasao tablicu prenosa sa fabrickim lancem i sa konverzijom. Realno zagazio si u matematike opasne. Tablice, geometrije, medjuosovinsko rastojanje tocka, bolji upadi u krivine ako je krace rastojanje, bolji pravac ako je duzi. Ako preteras cepa gumu, kliza, dize na zadnji … I sve one divne stvari koje volimo da radimo :D srecno ….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne mogu da verujem da nema ni jednog masinca do sad da vas ispravi ;). Odakle vam to "koeficijent" kada se svuda u svetu a i kod nas zove "prenosni odnos". 

 

Racuna se po prostom obrascu gde se broj zuba gonjenog zupcanika/lancanika podeli sa brojem zuba pogonskog zupcanika/lancanika. Ne treba vam nikakva tablica sa nekog tamo sajta sem da proverite da li imate fabricki prenos (prenosni odnos).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

A sto se tice ovih tabela koje gledate, ne vidite nista sem da li se prenos povecava ili smanjuje ;)

Ako hoces da promenis krajnu brzinu samim tim i ubrzanje mora da se koristi malo komplikovaniji proracun koji uzima u obzir prenosni odnos menjaca, prenosni odnos lanca, broj obrtaja motora za koji se proracunava brzina i naravno obim tocka (izmeren a ne proracunat na osnovu dimenzija guma). 

 

Ta prica, uzmi da ti prenosni odnos bude 3 pije vodu za neki odredjeni tip i model. Za neki drugi je 2,4 ili 3,6 za istu stazu. Ne vrte se svi motori isto, nemaju isti raspored snage i obrtnog momenta i nemaju iste prenosne odnose u menjacu pa ne mogu ni da imaju isti finalni prenos. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ima u onom linku, link u pdf-u

Na njemu imaju dijagrami i tabele ubrzanja, krajnje brzine... 

 

Po tom kalkulatoru se gleda svaki proizvodjac, model, godina i oznaka po godinama za svaki model. 

 

Ja mislim da je ono merodavno,jer je objasnjeno najprostije moguce, a opet fino izdetaljisano. Koliko linkova lanac, prednji zadnji lancanik, nije to bas tolika matematika. 

 

Osim ko se bas ozbiljno bavi tim proracunima... 

Ja sam masinac, al sam odavno zaboravio i pitagorinu teoremu, a kamoli proracun prenosnog odnosa reduktora, ahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Taj dijagram u pdf-u u stvari predstavlja prenosne odnose iz tabele. Jeste prosto i detaljno ali ne pokazuje za koliko se povecava ili smanjuje max brzina promenom prenosa. A to je ovde sustina price. Da li ce max brzina biti manja za 20 km/h ako smanjis jedan zub napred ili povecas 2 zuba nazad? To se iz tabele ne vidi. Zato mora da se proracuna ono sto sam naveo. Ne bi me cudilo da na netu postoje vec uradjeni kalkulatori za tako nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja