Jump to content

Moto Zajednica

Honda Shadow 750ace, ugasi se posle ležećeg

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
On 16.10.2019. at 16:39, misa-pei je napisao:

Šta bih ja uradio (nisam video da si i ti to probao). 

 

Prvo bih maksimalno oslobodio pristup žicama, konktorima i sl. Onda bih upalio motor i pustio ga da radi na leru. Onda bih mrda svaku vidljivu žicu i konektor. Digao bih ćopavu i zadužio nekog da drži motor u brzini na kvačilu, da bih eliminisao i prekidač ćopave. Konektore bih blago kucnuo drškom šrafcigera, da ih protresem. Ljuljao bih motor da vidim hoće li da se ugasi. Napred nazad pod ručnom kočnicom, zadnjom, levo desno. E, tek onda bih krenuo da sumnjam u neke druge, nedostupnije delove kao što je pumpa za gorivo (koja isto možda gubi kontakt na nekom knektoru) itd.

Urađeno tačno po ovim uputstvima, isprobano i ovo sa ćopavom tako što sam podigao zadnji točak, čim se spusti ćopava (a u brzini je) motor se automatski gasi. Kad se podigne pali ko mina.

Drmusao kablove, i sve žice koje se tu nalaze, ali motor radi, bez prekida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Po prici ostane bez goriva u soljama, dovoljnog nivoa goriva u soljama i to se nadoknadi sa 2-3 verglanja i onda upali. Klasicne simptome nestajanja goriva ima, gubi snagu, jedan cilindar se gasi pa drugi, samo da se vidi zbog cega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
Pre 7 sati, Biker Q je napisao:

Po prici ostane bez goriva u soljama, dovoljnog nivoa goriva u soljama i to se nadoknadi sa 2-3 verglanja i onda upali. Klasicne simptome nestajanja goriva ima, gubi snagu, jedan cilindar se gasi pa drugi, samo da se vidi zbog cega.

Sumljam na pumpu da ona zašteka. Problem mi je što ne mogu da iniciram kvar u dvorištu, pa da odmah vidim da li je do nje. To se obično desi u nekoj gužvi ili po mraku, van radionice, a kako znam da će upaliti, ne da mi se skidat ceijeva od goriva da vidim "đe je ba zapelo"

 

moraću se natjerat da skidam pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Sumljam na pumpu da ona zašteka. Problem mi je što ne mogu da iniciram kvar u dvorištu, pa da odmah vidim da li je do nje. To se obično desi u nekoj gužvi ili po mraku, van radionice, a kako znam da će upaliti, ne da mi se skidat ceijeva od goriva da vidim "đe je ba zapelo"
 
moraću se natjerat da skidam pumpu.
Провери и резервоар горива, сито на славини може да је заштопано или у "муљу" од талога. Како и да је треба да почнеш да елиминишеш ствари.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Sito kao uzrok začepljenja sam eliminisao jer je dugačko preko 20cm, i pretpostavljam da je teško da se cijelom dužinom začepi, a i slavinu sam mijenjao nedavno (ovo se dešavalo i sa starom slavinom) i nije bilo previše rđe i taloga da bi moglo da prekrije sito cijelom dužinom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Sito kao uzrok začepljenja sam eliminisao jer je dugačko preko 20cm, i pretpostavljam da je teško da se cijelom dužinom začepi, a i slavinu sam mijenjao nedavno (ovo se dešavalo i sa starom slavinom) i nije bilo previše rđe i taloga da bi moglo da prekrije sito cijelom dužinom.

 

А дали си га купио таквог или проблем је почео код тебе?

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 21 minuta, Krokodilo je napisao:

А дали си га купио таквог или проблем је почео код тебе?

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

takvog sam ga kupio.

to sam primijetio kada sam brže prešao preko ležećeg. posle toga sam zamijenio slavinu, i začudio sa koliko je sito dugačko, preko 20cm.

rezervoar je u većini slučajeva bio više od pola pun.

razmišljam da li je možda pumpa povukla vazduh u momentu bućkanja, pa dok taj vazduh izađe iz instalacije i opet povuce gorivo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
takvog sam ga kupio.
to sam primijetio kada sam brže prešao preko ležećeg. posle toga sam zamijenio slavinu, i začudio sa koliko je sito dugačko, preko 20cm.
rezervoar je u većini slučajeva bio više od pola pun.
razmišljam da li je možda pumpa povukla vazduh u momentu bućkanja, pa dok taj vazduh izađe iz instalacije i opet povuce gorivo?
 
Нема проблема пумпа са ваздуха из резервоара, отвори карбураторе и провери пловаке. Можда су високи, можда углаве у горњи положај, иглице исто.......

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

OTKRIVEN GREMLIN

 

Prije svega da se svima zahvalim što ste zajedno sa mnom pokušavali da otkrijemo koji je uzrok čudnog ponašanja.

 

Između ostalih gluposti što sam naručio sa Alija, na svu sreću naručih i ovaj filter goriva

https://www.aliexpress.com/item/32823763108.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1a014c4du1WMz1 

svidio mi se što je staklen i rastavljiv, i fino ja njega stavim umjesto onog na motoru.

Ali mi đavo nedade mira i ja uzmem stari filter dok je još bio mokar od goriva i probam da dunem vazduh kroz njega, i ono prohodno. Probam da povučem i opet prohodno. Onda naizmenično duvao i uvlačio vazduh kad najednom "kvrc" nemože se vuć.

 

Probam da istresem filter, ali ništa ne ispada. Opet istu stvar uradim sa uvlačenjem vazduha i u neki tren opet zaglavi.

Filter je bio sličan ovom, samo što je na mome bila neprovidna bijela plastika.

41769470_filtergoriva.thumb.jpg.383fc7658c6afe19f3e239441e44be25.jpg

Rastavim metalni prsten koji drži filter i uzmem desnu (izlaznu) stranu u probam jako da usisam i što se dešava, papirni filter (harmonika) se skupi i sav se ulijepi tako da nepropušta.

 

Eto što mi je zagorčavalo vožnju.

 

Danas se neplanirano izvozah po ležećim policajcima, uz brdo, niz brdo, po rupama, ali makina ide li ide. :BJBmoto:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Odavno ne ugradjujem papirne filtere, veoma su cesti problemi ovog tipa. Ne slazu se nikako sa losom rafinacijom naseg benzina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Lepo da si resio. Simptomi su aludirali na dovod goriva ali niko od nas nije najpre posumnjao u najbanalnije. 

Ali eto, novo saznanje i za tebe i za nas (hvala sto si ga podelio). 

A to da papirni filter zna da napravi problem, bas zna. 

Ja sam na malo naturpijanom yugu jednom dozivo da auto stane kao da je neko skinuo kabl sa bobine. Nocu van grada. 

Proverim, ima varnicu... dvogrli karb, prazan. Pomislil pumpa, medjutim filter (nov) pun. Dok nisam ulerio lampu u njega i video da ima 2 razlicite tecnosti unutra. 

Voda mi napravila zajeb i zalepila se u papir. To je bio prvi put da sam sipao gorivo na OMWu. I poslednji za dugo vremena (radnja se desavala pre 10ak god). 

I sad ih izbegavam.... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja