Jump to content

Moto Zajednica

Honda Shadow 750ace, ugasi se posle ležećeg

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

U pitanju  je Honda Shadow 97.god.,  kada brže pređem preko manjeg ležećeg policajca (40-50 km/h) motor ide još neko vrijeme i onda se lagano počne gasiti.

Zaverglam 2-3puta, na trenutak prihvati, ali se onda ugasi. 4-5-ti put kad zaverglam upali normalno i ide kao da ništa nije bilo.

Po mom mišljenju kao da ostane bez goriva, ali ne znam zašto. Pumpa ne pravi probleme pri "normalnoj" ni pri dužoj vožnji (u komadu 120km).

Razmišljam da li može biti do prljavštine u pumpi, pa da se prilikom "potresa" na trenutak zapuši, i ne može poterati gorivo do karbova, a onda se to slegne i upali normalno?

Dešava se i sa punim i polupunim rezervoarom,

Je li ko skidao i rastavljao pumpu na ovom motoru, ima li što posebno ili samo da je protresem i promućkam i isperem benzinom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ako se ne varam ta pumpa je zanitovana i teško da ćeš moći da je otvoriš i očistiš.

Dobra stvar je to što su baš jeftine pa ako je do nje zamenićes je za 15 - 30 EUR max.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

U karburatorima su zamijenjeni šiberi sa membranama i iglicama,  dizne, iglice na plovcima (ispolirani sicevi iglica) kao i one membranice sauha, očišćeni i namontirani. Ovo se dešavalo i prije ove intervencije na karbovima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
Pre 5 sati, dtesic je napisao:

probaj sa otvorenim čepom rezervoara možda pomogne.

poz.

Nešto nebih sa otvorenim čepom preko policajca, da se ne okupam i zapalim   :) :) :)

 

Pre 5 sati, Biker Q je napisao:

Sito na slavini u rezerv? Vakum u rezerv?

Sito na slavini je dugačko nekih skoro 20cm, tako da je mala mogućnost da se cijelom dužinom zaštopa, a vakuum bih takođe isključio jer rezervoar pored otvora na čepu ima i prelivno crijevo za odušak koje je vrlo prohodno,  tako da su male šanse za stvaranje potpritiska. 

A i ovo je karakteristično i dešava se samo ako pređem brže (od 50km/h)  preko policajca (nemože da omane).

 

Rešenje: voziti propisno preko policajaca     :popovanje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

u čepu ima dva ventila stavi krpu da te ne okupa pa probaj , ako se ne ugasi javi da ti pojasnim šta se radi . Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Da bi motor radio, pored goriva je potrbna i struja :) 

Pregledaj konektore kontakt brave, i sklopa za paljenje, moguće da usled lošeg kontakta izgubi struju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Има смисла при брзини већој или око 50км жичка може да буде проблем , затресе изгуби контакт итд. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni su bili kontakti na bobinama puni oksida ali se gasio i nije hteo dok ne pomerim zice. Cak je jedna zica imala los kontakt za buksnom. Kod tebe mozda i prekidac copave pravi problem. Cep samo malo oslobodi, ne mora da bude otvoren skroz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Honda se se redovno vozi, stim da se uspori preko ležećeg i ide dalje normalno. 

Enigmaj  ostaje i dalje, koji joj je moj ko će joj ga znati. Inače ne vozim brzo, a posebno ne preko ležećih policajaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

ćopava mi automatski pali i lampicu na ''tabli'', a u ovom slucaju ni da svitne.

ova desno dolje, vadi oči

15707296183101016651423569030514.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Problem je i dalje prisutan, malo čudan, ali se zna desit

vozim ove subote, pravac-blage krivine, brzina 90-100, male neravnine po putu, i osjetim da više ne vuče odnosno ne prima gas kao do tad, ide i dalje ali kao da jedan cilindar ne radi, pošto je brzina bila "velika", nastavljam nekih 200-300m uz rad na jedan cilindar pred kraj se ugasi i parkiram se na prvo proširenje.

 

Goriva 4-5 litara manje od punog rezervoara (pun je valjda 14-16l)

Nastavak identičan kao i prije, prvo, drugo i treće verglanje ništa (verglanje u trajanju oko 3sek), četvrto pali i radi na malom gasu, ako dodam gas guši se i gasi, peto verglanje pali i radi kao da ništa nije bilo.

 

Nešto mi liči na dovod goriva

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Šta bih ja uradio (nisam video da si i ti to probao). 

 

Prvo bih maksimalno oslobodio pristup žicama, konktorima i sl. Onda bih upalio motor i pustio ga da radi na leru. Onda bih mrda svaku vidljivu žicu i konektor. Digao bih ćopavu i zadužio nekog da drži motor u brzini na kvačilu, da bih eliminisao i prekidač ćopave. Konektore bih blago kucnuo drškom šrafcigera, da ih protresem. Ljuljao bih motor da vidim hoće li da se ugasi. Napred nazad pod ručnom kočnicom, zadnjom, levo desno. E, tek onda bih krenuo da sumnjam u neke druge, nedostupnije delove kao što je pumpa za gorivo (koja isto možda gubi kontakt na nekom knektoru) itd.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ček, ček? Rad na jednom cilindru? To mi pre liči na relaciji bombina svećka? Da ti malo zaviriš u tom delu? Možda korozija u konektoru do svećice a da se spolja ne vidi? Probaš da mrdaš te kablove i vidiš kako reaguje? Ako nije onda post iznad za početak.

Poslato preko kolena

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Сматрам да је доток горива у питању а дали пумпа губи контакт на "калдрму" или је нешто друго у питању??? На крају крајева ја сам код Африке Твин елиминисао електричну пумпу и убацио две вакумске, за сваки цилиндар по једна и ради одлично. Вакум узимају преко колендере заштрафљене на отворе за синхронизацију.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja