Jump to content

Moto Zajednica

Kornjaca

Diversion Klub

Recommended Posts

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3636 postova
  • Motocikl: TDM 4tx
Just now, Kornjaca said:

Пошто видим да су сва три мотора одлична а да је разлика коме каква вожња више одговара и  изглед (што је скроз субјективно,мени је на пример Катана најлепша од сва три мотора), колика је разлика у потрошњи између XJ900,TDM850 и GSX750F?  5 литара за ТДМ850 како каже @Astral je фантастично( моја диверзија 600 троши између 5 и 6 литара). 

Moze i manje ako vodis racuna. 

Ne salim se.

Ovo ti je neka potrosnja koja je uobicajna kod mene. 

Ako vozim magistrale 80-100 km/h bice oko 4.5L/100km.

Ako vozim magistrale kada zelim adrenalin i kada se vozimo kako ja zaista i volim 100-120km/h samo jako. Onda je oko 5.5L/100km.

Ako si na auto putu, vozis oko 120km/h prosek, to ti je oko 5L

Ako vozis auto put 140km/h, to ti je oko 6L/100km

Ako vozis 160km/h to ti je 7L

Ako vozis 180km/h, to ti je 8+L/100km. 

To ti je to.

Nema lazi nema prevare.

Ovaj rezim auto put i brzine preko 130km/h ukljucuju i potrosnju ulja.

Potrosnja ulja direktno zavisi od toga koliko ste brzi, najizrazenija je na visim brzinama, ispod 120-130 skoro da i ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 325 postova
  • Motocikl: Suzuki GSXF 750

GSXF 750 zavisi konkretno od modela od ispravnosti karburatora, opterecenja rezima voznje itd. Meni trosi od 4,5 do 5,5 eventualno 6 al retko. Neki prosek. To je i normalno za Katanu. Al prijavljivali su ljudi i mnogo vecu potrosnju, al ovo sto sam naveo je kako bi trebalo da radi i trosi ako je sve ispravno i kako treba.

• U prolazu, 36 postova
  • Motocikl: XJ 600

Може ли ми неко рећи колика је разлика у димензијама између Диверзије 600 и 900. Ја сам иначе висок 190 и примећујем да би ми одговарао нешто већи мотор од Диверзије 600. Иначе ми се не свиђа заштита од ветра јер већ на око 100кмх постаје прилично непријатно, сав ветар удара директно у кацигу а већ имам повишен визир. Да ли ту може још нешто да се уради по питању ветра и да ли Диверзија 900 има бар мало бољу заштиту од 600?

• U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000. prodajem Diverziju 600 1994!

Evo mene kao još jednog vozača Diverzije 600 1994. Uz malo sreće, uskoro će neko drugi da je vozi, jer je na prodaju. Uzeo sam VFR 800 2000. godište i drago mi je što sam se ponovio, ali mi je Diverzija ipak bila prvi motor, pa mi neće biti svejedno da se oprostim od nje. Za dve sezone prošli smo 10k zajedno i nikad nije ni pomislila da me izda. 

Ja nisam imao mehaničkih problema sa njom. Postoje dve stvari koje mi se ne sviđaju, a to su far koji bi mogao da bude jači i to što oko 4k obrtaja ima neki čudan zveckasti zvuk koji se izgubi na 5k. To sam čitao da je fabrički tako i da mu nema pomoći. 

Što se mene tiče, potrošnja na otvorenom 80-100km/h 4l, preko te brzine raste, ali ne previše. Mislim da mi nikad nije išla preko 6l, toliko i po gradu troši. Ulje ni ne pomišlja da uvuče, suva k'o barut. Iako znam onu da motor troši koliko sipaš u njega, ja sam ipak srećan kada znam da vozim ekonomičan motocikl i da me uživanje malo košta. To neće biti slučaj sa VFR-om verovatno :D

Što se tiče zaštite od vetra, ja nisam imao probema, a 180cm sam visok. Položaj za vožnju je super i nije mi bio problem da je vozim na duže ture. 

Evo i sličice u nastavku jedna sa parkinga slikano za prodaju i jedna na izlasku sa autoputa kod Čačka kad sam išao za Trebinje.

IMG_20191027_162414.jpg

IMG_20190604_142228.jpg