Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Meni bi takođe bio potreban produžetak. Ima li gde kod nas po korektnim cenama ili da se poručuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ja naleteo na KP 3500 rad, inače sam već hteo sam da ga nabudžim od pleksiglasa.

A radi i Ivan po korektnoj ceni, zaboravio sam koliko, ali znam da je bar upola iz onih u radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 14 sati, demro.st je napisao:

pozdrav jos jedno pitanje za nas diverzante   u ovo vruce vreme kako voziti motor ..posto su vazduhom hladjeni ...da ne dodje do..........pregrevanja hvala

isto kao i zimi, pun gas :)
Šala, al svakako da mu godi magistrala, pretpostavljam da ima dovoljno hlađenje kad krstariš na nekim normalnim obrtajima, samo ulje na max i prst u uvo.
Po gradu ume mala diverzija da peče po nogama na semaforima i kolonama, kontam i kod velike isti problem, al već na 40-50 na sat posle minut nema više zračenja :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 12 sati, shlem je napisao:

Ja naleteo na KP 3500 rad, inače sam već hteo sam da ga nabudžim od pleksiglasa.

A radi i Ivan po korektnoj ceni, zaboravio sam koliko, ali znam da je bar upola iz onih u radnji.

Radio sam vizir kod Ivana pre mesec i nešto dana. Pošto nisam uzeo tu lamelicu, produžetak, skinuo mi je 10e sa cene vizira.
Ne znam da li je to isto cena i kad "radi" posebno. Al eto, nek bude i 15e. Svakako najbolje je pozvati njega i pitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
On 7/7/2021 at 5:50 PM, demro.st said:

pozdrav jos jedno pitanje za nas diverzante   u ovo vruce vreme kako voziti motor ..posto su vazduhom hladjeni ...da ne dodje do..........pregrevanja hvala

Што каже колега, само проверавај уље и не бери бригу. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: MalaMo
  • Motocikl: KAIŠ A HARLEY NIJE

Posle skoro 5k kilometra sa Divijem, mogu reci da sam iznenadjen istim i da je premasio ocekivanja... veoma zahvalan motorin... a uzeh ga kao samo da preguram sezonu a sad mi je vec nekako priraso srcu... pa sam mu uradio mali refresh.
 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
13 hours ago, +dAyWaLkEr+ said:

Posle skoro 5k kilometra sa Divijem, mogu reci da sam iznenadjen istim i da je premasio ocekivanja... veoma zahvalan motorin... a uzeh ga kao samo da preguram sezonu a sad mi je vec nekako priraso srcu... pa sam mu uradio mali refresh.

Свака част за сређивање.  Ја сам одушевљен Диверзијом. Тако једноставан мотор и захвалан за одржавање, вреди сваки динар. Ко воли да ужива и вози лагано мотор је прави. Да је само мало већи, мени би био савршен. Ја сам 190, одговарало би ми да је мало већи. За моју вожњу снаге има више него довољно. Нисам још пробао велику Диверзију, ако је она мало већа по димензијама онда сам нашао савршен мотор. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Aprilia scarabeo
Posle skoro 5k kilometra sa Divijem, mogu reci da sam iznenadjen istim i da je premasio ocekivanja... veoma zahvalan motorin... a uzeh ga kao samo da preguram sezonu a sad mi je vec nekako priraso srcu... pa sam mu uradio mali refresh.
 
 
Свака част за сређивање и за видео.

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam imao dve Diverzije 900.

Na modelu iz 1997godine su prednje vile bile dobre i solidno se vozila.

Na novijoj model 2002god su toliko bile mekane prednje vile da je bilo bas nezgodno za voznju, pri svakom jacem kocenju sabijalo ih je do kraja i jos ako je put neravan eto belaja. Opruga dotegnuta do kraja, sipao gusce ulje , dodavao neke deblje podloske na oprugu, malo popravilo situaciju ali nije to to bilo. Inace opruge kod novije i starije  su  se ralikovale.

Tek kad sam ubacio druge opruge i sipao malo gusce ulje onda sam dobio mnogo bolje ponasanje u voznji

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Moja je '96-to, i ne tonu baš tako puno, inače skoro menjani semerinzi i sipano 10W ulje. 

Inače sam je video na oglasu i kao praćka je Diverzija, sve plastike na mestu, fabrika. Sa srećom te služio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Za Diverziju 900 kod nas ne mozes naci skoro nista od delova ( u ovo ne racunam potrosni materijal). Sto mi nije nikako jasno jer znam da ih ima brdo u srbiji, samo kod mene u Obrenovcu ja znam 6 komada.

Kad sam jurio za moju bivsu far, nosac maske, vizir, kardan, cajgere....... nista nisam mogao da nadjem ni od ovih sto rasturaju motore ni od ovih sto donose iz Madjarske.

Najvise delova ima na Ebayu pogotovo u Engleskoj tamo ima sve zivo ali je skup siping i zbog ove usrane Corone pitanje je da li ce stici i dugo se ceka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Mislim da je razlog zato sto je zaista kvalitetan motor i voze ga mirni ljudi pa stoga slabo ima havarisanih ili pokvarenih pogodnih za cerupanje. Ja se ne secam da sam video nekog koji je u losem stanju.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 7/8/2021 at 8:23 AM, nafetS said:

isto kao i zimi, pun gas :)
Šala, al svakako da mu godi magistrala, pretpostavljam da ima dovoljno 
Po gradu ume mala diverzija da peče po nogama na semaforima i kolonama, kontam i kod velike isti problem, al već na 40-50 na sat posle minut nema više zračenja :)

Moje iskustvo od 10 godina na 900 je da ne peče,što mi je bio glavni +

A inače može mnogo dobro da se krivinari i potera, mada je ozbiljan i pouzdan dinamični dugoprugaš. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Aprilia scarabeo

Упознао сам човека што пређе малтене 1 м км на 900. Просто ме је била срамота са мојих 30к на њој.. обиђе лик цео свет на диверзији, шта на то додати

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Ja imam da prodam ako nekome treba nosač zadnjeg kofera i kofer za xj900s, a mislim da paše i na xj600s, kada sam kupio wingrack2 za sva tri kofera za XJ900s , skinuo sam nosač samo zadnjeg kofera, zafalili su mi rukohvati za suvozaca, jer je nosač zadnjeg kofera bio montiran na njihovo mesto, kupio sam rukohvate od xj600s jer su isti, tako da i nosač od xj900s moze da se montira na xj600s.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Evo danas stigao vizir za moju Diveziju 900. Moj oeiginalni je popucao oko rupa za srafove pa sam odlučio sa ga zamenim. Kako sam citao ovde po forumu da Ivan ne radi za veliku diverziju, odlucio sam se da naručim iz Poljske

Na prvi pogled izgleda poprilično kvalitetno, videćemo kako će se dalje pokazati :)

 

20220304-082657.jpg


20220304-082722.jpg

 

20220304-091600.jpg

 

20220304-091607.jpg

 

20220304-091611.jpg

 

20220304-091619.jpg

 

20220304-082704.jpg[/url]

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja