Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
On 21.4.2021. at 21:33, Black79 je napisao:

Zato i pitam, jer mi se cini da meni gura na 7l, vozio sam ili sa suvozacem.Nisam isao preko 70 km, voznja je po gradu.Na koliko obrataja ti radi kada je ugrejan?Meni radi na 1100 obrtaja.

Da, na leru kada je zagrejan na 1100 o/min više, manje. A potrošnja hoće na 7l sa suvozačem, malo da ga poćeraš i tu si. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Za vikend sam pravio turu Zrenjanin - Etno selo Stanišići (Bijeljina), gradska voznja, magistrala (100 - 130km/h), Fruška Gora + jos nesto malo vožnje po lokalu, sa suvozačem. Sve u svemu 396 kilometara i 22 litre goriva, što bi bilo 5,5 na 100km. Mislim da je to korektno za takav motor. Inače u pitanju je Diverzija 900 :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 23.10.2019. at 23:23, Kornjaca je napisao:

Ја немам никаквих проблема са мењачем. Лепо улази у сваку брзину и не чује се никакво лупање. Иначе на сату пише 72000 хиљаде, мада то је баш мало за мотор 96. годиште. Ипада да је просечно прелазио нешто преко 3100  годишње што делује мало. Да ли је могуће да је окренуо сат?

 

Иначе ме занима зашто Диверзија 900 није толико популарна. Када сам размишљао шта би било најбоље да следећи мотор на првом месту ми је Диверзија 900. Све предности на 600 има и 900. Још 900 има кардан и 5 брзина што би требало да значи да је агрегат елстичнији, значи мање мењања брзина.

Пошто сам висок 190 примећује да би ми требао мало већи мотор од 600, по димензијама, а колико видим 900 је већа.

 

Ту су по цени конкуренти ТДМ850 али колико сам читао она више троши и Катана 750 али она има више спортско седење и тражи више обртаје што мени не одговара, тако да ми ту Диверзија 900 делује као најбољи мотор за те паре.

 

Приметио сам да је Диверзија 900 прилично тежак мотор ал мени опет то делује као добра ствар када се вози на отвореном што је њему и основна намена.

 

Ето ако неко може да ми објасни зашто је ТДМ850 толико популарнији од Диверзије 900.

 

 

pozdrav evo da napisem i ja nesto sa zakasnjenjem mozda  ovako imao sam dve tdm 850 i jednu 900  znaci po meni dosta dobro znam..o njima ,tdm su malko vislji od diverzije 900  laksi je tdm  .mozda je i malo brzi..al   trci mesec vozim diverziju i cini mi se da je udobnija od svih tdm,a   plus dajem diverziji a i startnija je..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 24.9.2020. at 23:37, Pingvin37 je napisao:

Nisam vozio 900 nego 600, al pratim oba modela godinama...Nema neke specijalne mane. Pojavi se problem kao na svakom motoru sto se pojavi zbog starosti, losijeg odrzavanja, dotrajalosti i slicno. Sto je donekle i normalno. 

 

Al taj motor nema mane. Bar po mom nekom vidjenju. 

 

Eto, mozda taj primarni lanac kad se istegli trebalo bi izbaciti masinu van rama i zameniti ga. Nije bas lak posao ni za majstora. Tu i tamo korpa kvacila mora da se remontuje. Al sve to posle 100, 150K km uglavnom. 

 

Ma, retko dobra masina...Jos ako je nadjes u dobrom stanju, milina...

 

 

pozdrav da je dobra masina potvrdjujem nakom iskustva sa motorima  ovo je moj..16 motor. laka za odrzavanje   ide..nije r al ide dobro ko kupi diverziju al 900 nece pogresiti ..samo sto je retkai malo ih ima.... i  tesko se prodaje  ljudi neznam zbog cega ..ne vole je kolko sam primetio naforumima al idite na facebok ..trazite diversion 900s grupu i sve nedoumice nestanu pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 25.10.2019. at 14:55, Komsa je napisao:

- Диверзија 900 није популарна јер је баш прави туринг и намењен је одређеној групацији, мање-више озбиљнијим људима и путницима дугопругашима, није за кафић вожње и показивање које ишту малади (Р-ови), мада може озбиљно да потегне и појури. У неком односу са неуништивим колима пореде је са Мерцедесом 124-ом.

- Агрегат је веома еластичан, мењач мекан а кардан савршено уштимован па нема трзаја или неравномерног убрзања или успоравања.

- Тежак, питање је шта је тешко? Њених 220кг. или 240кг. са пунм резервоаром, плус бочни кофери и топ кејс уз танк торбу могу се чинити тешким, али реално то није никакав проблем-чак и у месту- јер је одлично балансиран и мени за ових 10 година вожње и 65 година живота не изгледа тежак, а стално сам натоварен и путујем са балансером. Однос снаге и тежине је погођен а агрегат растерећен, па уз ваздушно хлађење чини савршен спој за дугу,сигурну и вожњу без потенцијалних кварова. Уз све напред наведено посебно бих истакао удобност и прегледност за возача и сувозача,и солидну заштиту од ветра уз повишен визир. Један детаљ ми је посебно важан- НЕ ГРЕЈЕ јаја и ноге.

- На питање зашто није популаран, неко је навео изглед (који је мени потпуно ок и лепши ми је од ТДМа), мада мислим да је иницијално у питању цена новог модела која је била висока и да је ТДМ мало штедљивији и окретнији.

Kod koga si uradio povišen vizir? Ja bi dodao to na moj motor. Visok sam 190. Značilo bi mi 

Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Nisam radio, vizir je Givi kupljen tako posebno. 

Možda Ivan iz BG-a radi iz komada, ali imaš zasebno i manji dodatak za postojeći i u Louisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

@Komsa je prodao njegovu Diverziju, ali koliko znam sad bi da se vrati staroj lubavi;). Ovde ćeš teško naći povišen vizir, ja sam ga rešio da produžetakom, i radi pos'o.

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
3 minutes ago, shlem said:

@Komsa je prodao njegovu Diverziju, ali koliko znam sad bi da se vrati staroj lubavi;). Ovde ćeš teško naći povišen vizir, ja sam ga rešio da produžetakom, i radi pos'o.

Tako je, ali se najverovatnije vraćam u klub:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pre dva meseca sam seo na dva ozbiljna točka, do diverzije sam vozio vespu t150. Malo je reci da sam oduševljen sa motorom. Ali oduševljen. Osecaj je mnogo dobar. Verovatno vam je motor poznat, okačio sam vam sliku. Zamenio bih ovaj mat vizir sa providnim i dodao još malo gore zbog moje visine. Jel moze bilo koji da se doda, ili ima ordedjen model? Pozdrav 

IMG-20210530-WA0003.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Diverzija je prava masina.Pre nje sam imao transalpa kojeg sam morao da prodam zbog kolena i mislio sam da nikada necu imati bolji motor ali sam pogresio.

Imao i copere i jedan skuter ali ovako pouzdan i udoban motor nikada nisam imao.Jos je moj ustorjen za 10 konja pa trosi malo vise od skutera od 125 kubika pri normalnoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Da li je neko radio, odnosno prerađivao usisna grla karburatora. Novi su preko 400 evra, a vidim da može da se nabudži od nekih drugih modela.

Na ovo mislim:

 

Screenshot_20210525-133556_Chrome.jpg

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250

Verovatno pripadam ovoj grupi :-) 

postao sam bas srecni vlaanik prelepog motora. Koji sam video ovde na forumu davne 2013godine a od juce ga napokon imam :-) prestavljam vam moju lepoticu xj600n

IMG_20210630_204804.jpg

IMG_20210630_180148.jpg

IMG_20210630_180151.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250
Pre 13 sati, Rik je napisao:

 

Drugari da li znate nekog ko prodaje ili mozda vi imate i prodajete nosac kofera za moj xj600n kapiram da je zadnji kraj isti i od xj600s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Motoland nema, bar mi je tako rečeno kad sam pitao za xj600s.
Ja sam pre 2 meseca napravio kod Sebe nosač za bočne, a u motolandu 2x e360 kofera (10900 komad). Kofer je 40 litara, jedino što je plitak, ne staje ff kaciga u njega, al ima mesta koliko oćeš i uz veliku Maxiu kao top case ima mesta stan da preselim :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 31.5.2021. at 7:42, shlem je napisao:

@Komsa je prodao njegovu Diverziju, ali koliko znam sad bi da se vrati staroj lubavi;). Ovde ćeš teško naći povišen vizir, ja sam ga rešio da produžetakom, i radi pos'o.

pozdrav gde da narucim onaj produzetak na vizir..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav jos jedno pitanje za nas diverzante   u ovo vruce vreme kako voziti motor ..posto su vazduhom hladjeni ...da ne dodje do..........pregrevanja hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja