Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

(ovako sam ja protumačio manual, iskustvo sa ovim motorom =0)

Mala diverzija nema električnu pumpu, nego vakum karburatora otvara membranu na slavini.

 

Što se tiče 2 paralelna kvara, možda je pumpa prvo zveknula i recimo kratak spoj na konektoru doveo do spaljivanja CDU.. Ovo je kako mali Perica zamišlja, sad ili da pomogne da se da ideja ili će već neko pametniji i iskusniji da dijagnostikuje..

 

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Овде се ради о великој Дивезији 900, а за тај проблем би требало консултовати неко мајстора, прилично "стручно" питање. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Cdi nije spaljen jer motor normalno radi. Pokušaću ja to da rešim, imam neke ideje, ali sam mislio da skratim put ako je već neko njime prošao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobri Sale, tvoja pumpa ima tzv. platine, kontakte gonjene osovinom pumpe. Pumpa nece da radi kad joj prikljucis napon ako je los kontakt na platinama tako da bi trebao da je otvoris i lepo ocistis kontakte. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Znam ja to Rajko, menjao sam te platine na Dovilu, ima i mogućnost produženja njihovog života ugradnjom dioda paralelno da se smanji varničenje... Mene buni što pumpa ni ne dobija napon pri datom kontaktu. Da ne širim dalje, trenutno sam u Bosni i javljam ti se kad se vratim da prodiskutujemo slučaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da završim temu, možda nekome pomogne.

 

Kod mene je osnovni kvar što mi ne radi kontakt u plovku koji pali lampicu za rezervu goriva. U početku nisam povezao ovo sa radom pumpe za benzin, ali izgleda da kod Diverzije CDI daje preko releja napajanje pumpi tek kad se upali lampica za rezervu (koja je takodje spojena sa CDI). To je pametno rešenje jer tako pumpa radi samo kad je to potrebno, tj. kad nivo goriva padne na oko 5 litara.

 

Pošto ću teško naći ispravan plovak (ide samo sve u kompletu) po razumnoj ceni, moje je rešenje da ugradim dodatni prekidač koji će prespojiti neispravni kontakt za rezervu u rezervoaru. Taj ću prekidač uključivati kad merač dodje na nulu, uključiće se pumpa i ja ću dobiti podsetnik na instrument tabli (uključiće se i lampica za rezervu) da imam još oko 5-6 litara goriva. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Koje ulje sipajte u mašinu, i koje gume preporučuje te, za Diversion 900?

Pošto sam namislio da ga farbam, da li postoje originalne nalepnice za isti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 6 sati, shlem je napisao:

Koje ulje sipajte u mašinu, i koje gume preporučuje te, za Diversion 900?

Pošto sam namislio da ga farbam, da li postoje originalne nalepnice za isti?

1.png
WWW.METZELER.COM

Choose the Metzeler ROADTEC™ 01 tyres and discover the pleasure of driving safely and with high performance!

 

Po kiši, kao po suvom. Fantastične gume, meni su se one najbolje pokazale.

I Ipon ulje, koje, zavisi od godišta i kilometraže. Menjač mekan kao pero.  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nešto ispod 4l, koliko se sećam 3,7l. Ja svake druge godine obavezno menjam i ulja u kočnicama i kardanu. Mizerna količina i kinta, a mnoooogo znači. Pošto si skoro kupio motor, moj savet ti je da sva ulja promeniš i vodiš evidenciju (umesto mene to radi moj majstor, koji sve beleži). Ulje u kardanu se menja na oko 40 do 50.000, ali ti je mizeran trošak, da ga, bez obzira na kilometražu, zameniš na dve godine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Hvala@shlem na postavljenim pitanjima, upravo sam planirao da upitam za iste stvari.

@Šumadinac Okvirno čisto, koliko km izgura Metzeler?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Morao bih da proverim kod majstora, jer on vodi tu evidenciju, ovako, okvirno, po sećanju, prešao sam do sada oko 10.000 km, najčešće sa suprugom i tri kofera, sada su negde na oko 80%. A bilo je vožnje po raznim putevima, raznim vremenskim uslovima... I dalje imaju odličnu šaru i drže fantastično.

Najgore po njih je duga vožnja po auto putu, tada znaju da se "učetvrte", zato ga izbegavam,  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi ako nekom treba ima dosta delova za diverziju 600. Saljite u pp sta vas interesuje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Konačno sam se opustio  na Diverziji, upoznavanje je bilo na obostrano zadovoljstvo. Oduševljen sam kako ide i kako se vozi, povlači iz niskih obrtaja ko od šale, snage ima taman koliko meni treba. Ne vozim je nešto preterano brzo, pa kad zatreba zavrnem gas, ko iz topa. Malo mi jedino još gume ne daju da se potpuno opustim, stariji DOT baš, Mišelinke sa dobrom šarom i dobro drže na putu, ali valjda u mojoj glavi šta znam. 

Prednost kardana ne mora da se komentariše, menjač mek ko dekin:),

još mi samo fali vremena za vožnju i ko šećer. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125
1.png&key=1d0e559f631c944c07f058464f7692a6363517d92bbd8f35f46f277d05637c46 WWW.METZELER.COM
Choose the Metzeler ROADTEC 01 tyres and discover the pleasure of driving safely and with high performance!  
Po kiši, kao po suvom. Fantastične gume, meni su se one najbolje pokazale.
I Ipon ulje, koje, zavisi od godišta i kilometraže. Menjač mekan kao pero.  
Узео сам continental. Презадовољан сам гумом. Али си ми сви препоручивали Metzeler. Кажу једина мана што се брже троше

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Jel moze neko da me uputi sta se desilo sa cenama diverzije 900? Ja koliko znam ona je prosecno izmedju 1700 pa do 2300 za bas dobre primerke. U poslednje vreme sve vise vidjam ovakve oglase...

 

 

20200905_181138.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ове стоје дуго на огласима. Велике Диверзије које имају пристојну цену и изгледају пристојно брзо оду. Планирам да узмем велику као следећи мотор па пратим огласе. Иначе цене свих мотора су од 300 до 500е веће него пролетос. Не знам шта је са људима да толико подижу цену али зато им мотори стоје дуго по огласима. Само треба пратити редовно огласе и чекати, ове године је било неколико врло повољних Диверзија на огласима. Јавио се овде и један колега који је купио црну Диверзију тек увезену, мислим да је на огласу била око 1700е, по сликама делује да је у одличном стању.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 9/5/2020 at 8:01 PM, Kornjaca said:

Ове стоје дуго на огласима. Велике Диверзије које имају пристојну цену и изгледају пристојно брзо оду. Планирам да узмем велику као следећи мотор па пратим огласе. Иначе цене свих мотора су од 300 до 500е веће него пролетос. Не знам шта је са људима да толико подижу цену али зато им мотори стоје дуго по огласима. Само треба пратити редовно огласе и чекати, ове године је било неколико врло повољних Диверзија на огласима. Јавио се овде и један колега који је купио црну Диверзију тек увезену, мислим да је на огласу била око 1700е, по сликама делује да је у одличном стању.

Bila je i jedna u Pozarevcu za 1700, odlicno izgleda, to im je i cena. Lepsa od ovih sto prodaju motor po 5 godina za 3k i na kraju ga daju za 2300 i to jedva...

 

Seljacka posla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Диверзија стара 25 година не вреди три хиљаде еврића, али добар примерак вреди две хиљаде сваки евро. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Ја купио диверзију за 750 евра и уложио још 3000 у рестаурацију. Да ли вреди или не, субјективно питање. Свакако не бих добио 3000 евра али је не бих ни продавао. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
8 minutes ago, predrag80 said:

Ја купио диверзију за 750 евра и уложио још 3000 у рестаурацију. Да ли вреди или не, субјективно питање. Свакако не бих добио 3000 евра али је не бих ни продавао. 

Baci neku fotku da vidimo kako izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

E, ljudi...

Prvo pozdrav svima, nisam postavljao nista par godina i sad imam jedno pitanje

 Opasno sam se nalozio na diverziju 900 i citajuci vase komentare pokako sam izbacivao ostale modele koji su bili na mojoj listi.

 Mislim da je ovaj tacno po mojoj meri.

 Pitanje: da li treba da otvorim novu temu sa nazivom "losa iskustva i negativna misljenja za xj 900"  ili mi mozete ovde reci sta je lose kod tog motora. 

 Znam mu vrline ali nigde nisam nasao ozbiljnije mane.

 Ne mislim na zastitu od vetra ili slicno.

 Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja