Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Мој прешао 47к по сату. Машина ради као сат. Верујем лику који ју је увезао. А и да није тако машина одлична.

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Када не палим мотор две недеље потребно је око 10-15 секунди веглања да упали. Кад возим свакодневно пали без проблема. Да ли је то нормално да се дешава? Мислио сам да можда налива гориво. Иначе репарирао сам славиницу која је пуштала са стране, нисам сигуран да ли се сливало и у карбураторе. После репарације исто се дешава. Верујем да је то нормално за мотор стар 24 године али ето да питам искусније.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I meni se isto desava, sto se duze ne oali duze mu treba da upali, kao da mu treba vremena da napuni karburatore.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 21 sati, Pingvin37 je napisao:

Jebiga sad, ispascu negativac, "ili lik koji mraci" itd. 

 

Al broj predjenih kilometara se evidentira na carini. Sve sto trebas da imas je coveka koji ce umesto 26 000 (odnosno 126 000) upisati 40 000. 

 

Ne mora sat uvek da se vraca. To je nasa zabluda. Ponekad ga je dovoljno podesiti i unapred, ako me razumes...

 

Jasno je da ce u evropi i svetu da se nadju modeli stari 15,20 i kusur godina sa malom kilometrazom (50,60k i slicno). I svaka cast tim srecnicima. Al kad je rec o putnim modelima sa vecom kubikazom, ne smatram da je to samo retkost, vec cesto i plod maste. 

 

Al ne zelim nikoga da unazadjujem i da rusim necije snove. Ne zaboravite da dobri japanski motori ako su dobro odrzavani mogu preci vise nego sto mozete da zamislite...

 

 

Sve je to kristalno jasno, htedoh reći da se ipak po nekad nađe neki komad vredan uloga i da treba birati u brdu ponuđenog evropskog otpada. Evo i jedna sličica kako izgledaju heblovi čuvanog motora.

20200326_153227.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Normalno je za motore sa karburatorom da im treba vremena da povuku benzin posle nekog malo dužeg stajanja..Motori sa direktnim ubrzavanjem pale gotovo odmah posle prvog,drugog puta a sa karburatorima treba malo vremena posle stajanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

U pravu je kolega.

Motorima sa karburatorima koji duze stoje ispari gorivo iz karburatora pa pri prvom paljenju im treba malo vremena dok povuku gorivo.

Nista strasno, uzivaj te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Verovatno je to što su kolege već napisale. Meni se dešava ako ne palim dve nedelje u ovim zimskim uslovima da mi benzinska pumpa kada prebacim na RUN malo duže cakće dok ne napuni karburatore (5-6 sekundi) ali pali na zub. 

Povlačiš li sauk (choke) do kraja prilikom startovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Да, саук увек повлачим, кад упали оставим га на око 2000 обртаја да се мало загреје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I meni ako ga ne palim dve nedelje treba vremena da ga upalim. Nekad i 15 minuta ceo proces traje. Ali ako ga palim par puta nedeljno, pali iz prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

После 5 месеци, уз саух и без гаса,претходно освеженим акумулатором, пали на прву уз задржавање тастера док не завергла-барем код мене.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Да се упишем у клуб, дотерах неки дан Дивезију 900 купљену од Лукача. Уби ме посао нисам је још регистровао надам се до краја недеље, па ће бити и која слика и по који први утисак. Онако на прву изгледа ко шећер, има понека ситница да се среди, али о том по том. Оно што ме занима, да ли сте прерађивали седиште, и како вама одговара висина седишта. Мени су ми ноге прилично савијене, и баш ми неприја положај.

И да се захвалим @Lukac-u на стрпљењу, лежала је код њега све време короне. Стара гарда и велики лаф, задовољство је моје што смо се упознали и направили посао. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ako je to Diverzija koja je i ovde bila oglašena i prvobitno doterana za nekoga drugog ko je kupio motor u međuvremenu, onda stvarno izgleda kao bombona! Samo napred :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Pre 2 godine kupio sam motor Diverziju 600 od Zeljka iz Sajkasa.Motor je bio u perfektnom stanju  na satu 33000 km.Ja ga onako pregledao koliko znam nisam mu nasao neku manu .Posle ga oterao kod majstor Joce  on ga pregledao  i rekao da je sve na motoru u fabrickom stanju,skinuo je i fabricku blokadu jer je bio registrovan na manju konjazu.Kad sam gledao moj motor bacio sam pogled na jos par primeraka koji su se prodavali svi su bili u odlicnom stanju tako da za motore iz Sajkasa imam samo dobro iskustvo.

Inace ko nije zahtevan kao ja mala Diverzija odlican motor  malo trosi jeftina za odrzavanje udobna ,dobra zastita od vetra  lepo ide oce da povuce pod punim opterecenjem kad treba , isao sam  i na daleke ture i super se pokazala.Veca od 900 je jos bolja zbog kardana i par sitnica ali  meni zbog tezine vise odgovara 600.

Sad sam zamenio lanac,lancanike plocice prednje ,zadnje ,stavio nove Bridzston turing gume zamenio scecice, filtere i ulje  i sad samo voznja.Inace sam uradio sediste kod Srdjana iz Surcina  i imam samo reci hvale za udobnost i kvalitet,  dugacke ture se lakse podnose  i jos jedan savet ako radite sediste  uzmite  memorisku  penu umesto gela mnogo se bolje pokazala ai jeftinija je .

Prezadovoljan sam malom Diverzijom i nemam nameru skoro da je menjam .

Pozdrav za sve Diverzante.....:jee1::jee1::jee1::jee1::jee1::jee1:.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Jeste @Forsberg to je ta, crna. Da, izgleda odlično kupih je a da nisam seo na nju. Privuklo me opšte stanje koje je vrhunsko za to godište, a i Lukač ostavio utisak izuzetno korektno čoveka. A pravo da ti kažem svega se nagledao na oglasima, i na kraju presekoh da ne propadne sezona, mada o Diverziji nisam ni razmišljao. Valjda to tako ide. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Утисци после првих вожњи више него очекивани. Иако ми је деловао тежак,  врло брзо смо се "сконтали"  чак и при малим брзинама, веома упраљив мотор. Снаге за мене веома умереног по гасу има на претек, мењач прецизан и мек, потеже ко мазга, а море петом и 50 кмх да без проблема. Кочнице солидне, за потрошњу још је рано, једино ме ветар пизди у пределу врата и врха рамена. Визир је фабрички али о том потом сад ми куфер(и) и носачи преча посла. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ja sam za 10 godina promenio 6 motora

Od prošle imam diverziju 600 ali N model i mogu reći da sam prezadovoljan.

Visok sam182 i odlično mi odgovara ergonomija.

Ponašanje u krivinama ,snaga kojom raspolaže i potrošnja —sve čista desetka ,naročito kad se setim koliko sam je malo platio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Uvek mi je zena za ledjima jos ako negde putujemo pa natovarimo sator, dusek, stvari... ima problem da agilnije potegne sa nekih 80-90 km/h.Mada moj je fabricki osakacen za 10 konja pa mozda zbog toga.

Opet potrosnja je smesno mala na regionalnim putevima i voznjom oko 80km/h.Mislio sam da skidam te blokade ali zbog potrosnje necu.

Inace pre diverzije sam imao Transalpa i mislio sam da nema udobnijeg motora za putovanje od njega ali sam se prevario.Kao neka najudobnija fotelja a cesto neravnine vidim ali ih ne osetim.

Necu ga vise hvaliti :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Kolege,pitanje mog drugara koji vozi Diversion 900...

Menjao je prednje kočione diskove,uzeo je ove FMD0160R Ferodo Brake Disc :

 

Koristi organske pločice,ali one posle nekog vremena počinju da škripe (verovatno se brzo pregreju)...Da li,možda  znate koje pločice bi odgovarale za ove diskove (high-carbon stainless steel) ? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja i dalje ne kontam što ljudi stavljaju organske pločice POGOTOVO napred na velike touring motore :S

 

Tu mora da ide sinter pa koliko mu džep dozvoljava da izdvoji nek izabere između TRW-a, Feroda, EBC-a, SBS-a, Bremba, itd.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
33 minutes ago, shlem said:

Река бих да је поглед на Заовинско језеро. 

Јесте Заовинско

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Имам проблем са задњом кочницом, пушта уље на клиповима. Да ли неко зна где могу да нађем гумице за кочницу да бих могао да је очистим? Нигде на интернету не могу да нађем, једино да ми неко изради нове. Да неко можда не зна које су димензије гумица како бих могао да наручим? У питању је xj600 1996.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Pošto sam imao neprijatno iskustvo da ostanem na sred ulice "bez benzina", shvatio sam da i diverzija 900 (ne znam za malu) ima problematičnu benzinsku pumpu sa "platinama" koju su imali mnogi japanski motori sa karburatorima tih generacija. Ja lično sam sa njom ratovao i na Hondi Deauville. Te pumpe služe samo za donji deo rezervoara kada nivo goriva padne ispod nivoa karburatora, a do tada motor radi jer benzin dolazi slobodnim padom. Čini mi se da je to kod Diverzije poslednjih 5-6 litara jer sam uspevao da natočim oko 18l. Na Hondi sam to rešio zamenskom Facet pumpom, ali u ovoj situaciji nju ne mogu da nabavim.

Ono što me je zbunilo kad sam otkačio pumpu je da ona ne radi kad  je spojim direktno na 12V, ali ni konektor sa druge strane ne daje napon kad dam kontakt i startujem motor. Malo sam proguglao i našao da tu postoji i rele pumpe i da mu signal dolazi iz CDU. Nekako ne verujem u 2 kvara istovremeno.

Da li se neko udubljivao u ovu materiju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja