Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 12/23/2019 at 3:06 PM, x-man said:

Te vibracije se javljaju i kod mene od 4-5 hiljade obrtaja al mislim da je tako kod svih.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Da, da, to je fabrički tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Возио сам на аутопуту 160 око 100км. Мотор лепо лежи. Ни ветар ни камиони му не могу ништа. Једино кад подигнем главу могу да полетим, али није он крив што имам 193cm.
Иначе сам купио стакло за мигавац по препоруци. Бољи него онај за 40€ што сам морао цео да узмем.
Још једаред хвала на препоруци.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav dal da uzmem diverziju 900 2001 za dobre pare   35000 km pise   da napomenem vozio sam tdm..ove copere ..pa ponovo bih al sad sa 4 cilindra  pitam jer neznam da se odlučim..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 2 sati, Tremolo je napisao:

Узми :). Шта су добре паре?

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka
 

2300 eur ..dal  je realna cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
51 minutes ago, demro.st said:

2300 eur ..dal  je realna cena?

Nije. Cak i sa 3 kofera bez ulaganja u odlicnom stanju ne sme da predje 1700-1900.  

 

To je realno, e sad ko sta kako ceni, ne znam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ako je Diverzija od Saleta iz Šajkaša, deluje perfektno. Najmlađa je u oglasima, i estetski najlepše očuvana. Nema bočne kofere, ali ima ful oklope, koji ne znam koliko su dobri za takav vazdušno hlađeni motor?

 

Po meni, taj motor vredi te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ljudi nema diverzije sa 35 000 na satu tj u nasoj zemlji al i preko tesko ju je naci takvu. I nije bitno koliko je presla i dal je 96 il 2001 nego kako je ocuvana i kako radi.

 

Nije to motor kome se gleda kilometraza i godiste, vec iskljucivo stanje i ocuvanost. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Апсолутно се слажем са колегом. Узео сам моју за 2к Еура 95 и не кајем се. Директно из Швајцарске увоз. Мотор је као чаша иако ми је невероватно да је прешао само 40000. Тако да је цена за то год коректна, уколико је мотор елементарно пажен. Срећна куповина

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ko ima budzet do 2k evra max,  ako kupi dobru ocuvanu Katanu GSXF 750 ili dobro ocuvanu Diverziju 900 (ko sta vise voli) nece pogresiti. 

 

To su motori koje bih uvek mogao da vozim, jer imaju dusu. Jesu stariji jesu nekome "prevazidjeni" i sta ti ja znam sta sve ne, al uvek bih to mogao da vozim sa osmehom na licu. 

 

"Daj mi ulje i vazduh i vodim te daleko kroz vreme."

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Ima diverzija sa 35.000km,ja je vozim,unikatni primerak,verzija za policiju.Moj prijatelj je kupio novu,tj skinuo sa kontigenta za policiju.E sad ono glavno je to što takve igračke koštaju poprilično skupo.Iz Šajkaša vredi uzeti motore kod tog lika što prodaje ali 2005 god ne postoji,jedino da je tad registrovana...Inače motor koji gazi veoma ozbiljnu kilometražu...Svakako odlična kupovina...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

I ja mislim da je jaka cena. Ako je motor iz Šajkaša, jeste naizgled najlepši, ali svi profesionalci ih tako doteraju za prodaju. Realno je da je 2001, u svakom slučaju Diverzija 900 je prestala da se proizvodi 2003. 2005 je verovatno prva registracija u Švajcarskoj. Oklopi su stvar ukusa, ali ako ti trebaju 3 kofera, to je još najmanje 200E (polovni sa nosačem).

Slažem se da godišnje nije bitno, osim estetski. Ja sam tražio noviju od 98 jer mi se ne svidjaju one uzdužne nalepnice. Kupio sam pre mesec dana 2000 u fabričkom stanju sa 37K na satu, dva fabrička kofera plus nova kappa 52l za 1850E, tek da imaš za poredjenje

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 21 sati, WoodyRider je napisao:

Ako je Diverzija od Saleta iz Šajkaša, deluje perfektno. Najmlađa je u oglasima, i estetski najlepše očuvana. Nema bočne kofere, ali ima ful oklope, koji ne znam koliko su dobri za takav vazdušno hlađeni motor?

 

Po meni, taj motor vredi te pare.

da iz sajkasa neznam sta ce mu ti oklopi izgleda da samo godiste 02 i 03 to imaju ..ako uzmem skidam ih al neznam kako ce da izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 20 sati, boss je napisao:

Ima diverzija sa 35.000km,ja je vozim,unikatni primerak,verzija za policiju.Moj prijatelj je kupio novu,tj skinuo sa kontigenta za policiju.E sad ono glavno je to što takve igračke koštaju poprilično skupo.Iz Šajkaša vredi uzeti motore kod tog lika što prodaje ali 2005 god ne postoji,jedino da je tad registrovana...Inače motor koji gazi veoma ozbiljnu kilometražu...Svakako odlična kupovina...

 

2005 je u sajcarskim papirima a godina proizvodnje po amms je 2002 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Bio sam u Šajkašu da uzmem sebi jedan motor i nisam se pokajao.Stanja tih motora su vizuelno stvarno ok,mada ima previše sjaja na njima pa kad se skine to šljašteće sranje što prskaju nije baš sve tako kako izgleda na slici.Svakako je to polovan motor ali ja sam iskreno sa mojim bio prezadovoljan,mada svi motori se doteruju za oglas da budu što lepši,svakako vredi otići pogledati...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 23.10.2019. at 23:23, Kornjaca je napisao:

Ја немам никаквих проблема са мењачем. Лепо улази у сваку брзину и не чује се никакво лупање. Иначе на сату пише 72000 хиљаде, мада то је баш мало за мотор 96. годиште. Ипада да је просечно прелазио нешто преко 3100  годишње што делује мало. Да ли је могуће да је окренуо сат?

 

Иначе ме занима зашто Диверзија 900 није толико популарна. Када сам размишљао шта би било најбоље да следећи мотор на првом месту ми је Диверзија 900. Све предности на 600 има и 900. Још 900 има кардан и 5 брзина што би требало да значи да је агрегат елстичнији, значи мање мењања брзина.

Пошто сам висок 190 примећује да би ми требао мало већи мотор од 600, по димензијама, а колико видим 900 је већа.

 

Ту су по цени конкуренти ТДМ850 али колико сам читао она више троши и Катана 750 али она има више спортско седење и тражи више обртаје што мени не одговара, тако да ми ту Диверзија 900 делује као најбољи мотор за те паре.

 

Приметио сам да је Диверзија 900 прилично тежак мотор ал мени опет то делује као добра ствар када се вози на отвореном што је њему и основна намена.

 

Ето ако неко може да ми објасни зашто је ТДМ850 толико популарнији од Диверзије 900.

 

 

pozdrav postaviću pitanje al nemojte da mi se smejete ...zasto je tdm skupli ...mislim na 900 imo sam tri 850 .. jeste ok al ipak mozda je preterano ishvaljen tdm ..ne mislim nista lose ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Нисам искусан возач, пробао сам тдм850 и одлучио за диверзију 900.
Па то је новија машина, алуминијумски рам, директно убризгавање. Лакши много и агилнији у граду, мада ја немам проблем са мојим мотором, јер ме има :)
Мени долази у обзир као следећи мотор. Ал овде има паметнијих од мене да те боље упуте.

Poslato sa PCT-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zato što je TDM veoma univerzalan motocikl sa još uvek respektabilnim komponentama i kvalitetom izrade. 

 

Diversion 900 je odličan motocikl za taj novac. Kome ne smeta dizajn, a hoće da se vozi dugo i pouzdano ne treba da ima ni gram sumnje. Dobar motor nije skup, često je i jeftiniji od krša. 

 

Uostalom imate papir i olovku... Cena motocikla, pa na to dodajte sve što treba da se zameni, sredi, popravi i dokupi od opreme pa sravnajte računicu. Nemojte da se iznenadite. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
On 30.1.2020. at 21:36, Pingvin37 je napisao:

Ljudi nema diverzije sa 35 000 na satu tj u nasoj zemlji al i preko tesko ju je naci takvu. I nije bitno koliko je presla i dal je 96 il 2001 nego kako je ocuvana i kako radi.

 

Nije to motor kome se gleda kilometraza i godiste, vec iskljucivo stanje i ocuvanost. 

Nađe se neki komad da je u orginalu. Većinom su to motori koji su stajali godinama u podrumima i zaboravljeni na ulicama sa tonom prljavštine na njima. Kao takve ih kupe jeftino i isplati im se sređivanje i prodaja (bar mi je tako rekao tip koji se bavi uvozom i prodajom), kad pogledaš oglase preko oni su sa tim kilometražama skuplji nego ovde. Ja sam kupujući svog GTS 1000 gledao par komada i bilo je svega, kad vidiš  motor vidiš da je umoran, na kraju sam kupio onu od koje sam pregledajući oglase bežao jer je na našim tablama i ko zna kakva je, bolje je iz uvoza jer nije ganjana našim putevima... Kada sam na kraju otišao i tu da vidim imao sam i šta da vidim, motor izuzetno očuvan sa pravom kilometražom. Kada sam je uzimao čiča mi ugura i fasciklu i kaže ovde su ti svi papiri koje tad nisam ni pogledao, kad sam posle par dana (bilo loše vreme pa sam trnuo u kući jer ne mogu ni krug da napravim) otvorio zadnji kofer da vidim šta je to ugurao a ono svi papiri iz Nemačke i od uvoza, ušla je u državu sa 38000 a sad ima 47000 i ne mogu da opišem koliko sam srećan kupovinom i uživanjem koje donosi. Zato ljudi ne žurite kad kupujete pogledajte više motora pa napravite izbor, niste primorani da kupite, sačekajte pravu priliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
12 hours ago, Papisha said:

Nađe se neki komad da je u orginalu. Većinom su to motori koji su stajali godinama u podrumima i zaboravljeni na ulicama sa tonom prljavštine na njima. Kao takve ih kupe jeftino i isplati im se sređivanje i prodaja (bar mi je tako rekao tip koji se bavi uvozom i prodajom), kad pogledaš oglase preko oni su sa tim kilometražama skuplji nego ovde. Ja sam kupujući svog GTS 1000 gledao par komada i bilo je svega, kad vidiš  motor vidiš da je umoran, na kraju sam kupio onu od koje sam pregledajući oglase bežao jer je na našim tablama i ko zna kakva je, bolje je iz uvoza jer nije ganjana našim putevima... Kada sam na kraju otišao i tu da vidim imao sam i šta da vidim, motor izuzetno očuvan sa pravom kilometražom. Kada sam je uzimao čiča mi ugura i fasciklu i kaže ovde su ti svi papiri koje tad nisam ni pogledao, kad sam posle par dana (bilo loše vreme pa sam trnuo u kući jer ne mogu ni krug da napravim) otvorio zadnji kofer da vidim šta je to ugurao a ono svi papiri iz Nemačke i od uvoza, ušla je u državu sa 38000 a sad ima 47000 i ne mogu da opišem koliko sam srećan kupovinom i uživanjem koje donosi. Zato ljudi ne žurite kad kupujete pogledajte više motora pa napravite izbor, niste primorani da kupite, sačekajte pravu priliku.

Jebiga sad, ispascu negativac, "ili lik koji mraci" itd. 

 

Al broj predjenih kilometara se evidentira na carini. Sve sto trebas da imas je coveka koji ce umesto 26 000 (odnosno 126 000) upisati 40 000. 

 

Ne mora sat uvek da se vraca. To je nasa zabluda. Ponekad ga je dovoljno podesiti i unapred, ako me razumes...

 

Jasno je da ce u evropi i svetu da se nadju modeli stari 15,20 i kusur godina sa malom kilometrazom (50,60k i slicno). I svaka cast tim srecnicima. Al kad je rec o putnim modelima sa vecom kubikazom, ne smatram da je to samo retkost, vec cesto i plod maste. 

 

Al ne zelim nikoga da unazadjujem i da rusim necije snove. Ne zaboravite da dobri japanski motori ako su dobro odrzavani mogu preci vise nego sto mozete da zamislite...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Dešava se ali jako retko da naletiš na turing motor sa 20000km ili nešto više. Ima poneki ali je tad i cena povisoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre će da nestane nafte nego što će XJ900 da stigne za remont agregata. 

 

Ko hoće jeftino da se vozi a da ima ozbiljan motor, to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja