Jump to content

Moto Zajednica

Diversion Klub

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Пошто видим да се у групи Fazer & Diversion klub јављају само возачи Фазера, можда би требало да имамо посебну групу за возаче Диверзије, пошто видим да нема много информација о Диверзији на форуму. Надам се да нас возача Диверзије има на форуму па би било лепо да поделимо искуства. Када сам тражио информације пре куповине мотора нисам могао да пронађем нешто много на овом форуму, а то је стварно штета јер је мотор фантастичан. Тако да бих хтео да поздравим све колеге возаче Диверзије и да позовем да поделе своја искуства и окаче слику свог љубимца.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Imao sam dilemu pri kupovini poslednjeg motora izmedju Diverzije i Pan evrope 1100 kupio sam evropu ako menjam motor moj sledeci ce biti diverzija ...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Колико се често дешава да лупа корпа код Диверзије? У леру се прилично чула кад сам је купио. После када сам очистио и затегао ланац неко време је престало, па сад по неки пут почне да лупа. Колико сам читао то је нека стандардна мана код диверзије и да не треба ништа дирати. Да ли је неко радио корпу до сада и да ли се лупање опет појављивало?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mozes da menjas i korpu kod Marcetica da remontujes, mozes i da zamenis lanac bregaste al njima zvecka ili lupa i onaj glavni lanac u masini a to vec mora agregat napolje. Uglavnom svima pocne da lupa ili u leru (korpa ili lanac bregaste) ili pri dodavanju gasa, tako su ga napravili i on zveci li ga zveci. 

 

Ima i onih srecnika kojima neko vreme ne lupa i ne zvecka, al pre ili kasnije pocne.

 

Ne isplati ti se ulagati u otklanjanje kvara kad ta mala diverzija pogotovo ima jedno 3-4 stvari zbog kojih lupa. Popravis jedno on krene da lupa zbog drugog itd.

 

Najbitnije kod njega ti je da proveravas nivo ulja ako trosi, da uvek imas nastovane i ciste karburatore i samo gas...

 

Plocice gume lanac podrazumeva se i teraj to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znaju ljudi koliko dobro, jeftino i pouzdano mogu da se voze sa XJ900. Ko može da priušti par modifikacija tipa klešta sa TDM900 i zamenske opruge i amortizere ima da se navozi ko car.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 16 sati, Alekre je napisao:

Ne znaju ljudi koliko dobro, jeftino i pouzdano mogu da se voze sa XJ900. Ko može da priušti par modifikacija tipa klešta sa TDM900 i zamenske opruge i amortizere ima da se navozi ko car.

Kakva je zastita od vetra na xj900? Deluje mi slabo kao i na tcat-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
16 minutes ago, steefanv said:

Kakva je zastita od vetra na xj900? Deluje mi slabo kao i na tcat-u

Као и за сваки мотор, високи и габаритнији имају мало проблема, генерално полуоклоп чини своје до одеђене мере и није тако страшно чак и при већим брзинама. Већи је проблем са кишом и водом која долази са асфалта, што сам ја делимично решио ралицом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
16 hours ago, Alekre said:

Ne znaju ljudi koliko dobro, jeftino i pouzdano mogu da se voze sa XJ900. Ko može da priušti par modifikacija tipa klešta sa TDM900 i zamenske opruge i amortizere ima da se navozi ko car.

Ја ни овом приликом не могу да дам неки савет око одржавања, јер већ 10 година само редовно мењам потрошни материјал, и возим се к'о Цар са Царицом.:hvala:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Хтедох рећи дајте мало слике :).
Возим диверзију годину дана, прешао 7к км, изузетно задовољан.
Заштита од ветра слаба јер сам превише израстао, Ал се да решити. Потеже како треба, а може да се вози у малим обртајима лагано. Троши 5.5l мешане вожње(град,пут).
Мало је тежи док се не навикнеш.
Поздрав


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 10/2/2019 at 1:33 PM, Kornjaca said:

Где би могла да се нађе ралица за XJ600?

Брка из Младеновца је мени направио за 900, али мислим да може да се монтира и на 600

064 3723422, позови па питај

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Немам неку баш слику наменску, али ралица одприлике изгледа овако.

Наравно да се нагиб шпица може подешавати на горе или доле,како функционално и естетски одговара.

Fotografija0570.jpg

Fotografija0572.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ralicu za 600 je prodavao neki lik na KP neko vreme, ne znam da li je ima sada. Kvacilo hoce da lupa ako karburatori nisu lepo sinhronizovani. Moze i da lupa ako se istrosila ona osovinica koja drzi zupcanik iza korpe. Meni je lupala jedno vreme zato sto se odsrafila matica koja drzi zupcanik koji ide na osovinu na koju ide i magnet samo sa druge strane a pokrece korpu. Inace korpa mora uvek malo da se cuje. Inace 600 ima takvu masinu, kako bi rekli na xj riders forumu Noisy Mashine. Cuju se raznorazni zvukovi od ventila do svega i svacega. To je zato sto ima vazdusno hladjenje, tj masina ima tanke zidove i mahom je aluminijumska a aluminijum bolje provodi zvukove.
Nego kako vama radi menjac? Meni ide malo teze i hoce da lupa kad udje u brzinu. Kvacilo je dobro nastelovano i nove su ferode i platne.
Inace evo i neka slika moje gospodje75e443a4077031a362f059a858bd2b68.jpg0b58406823573b9d9e744992534f1e28.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ја немам никаквих проблема са мењачем. Лепо улази у сваку брзину и не чује се никакво лупање. Иначе на сату пише 72000 хиљаде, мада то је баш мало за мотор 96. годиште. Ипада да је просечно прелазио нешто преко 3100  годишње што делује мало. Да ли је могуће да је окренуо сат?

 

Иначе ме занима зашто Диверзија 900 није толико популарна. Када сам размишљао шта би било најбоље да следећи мотор на првом месту ми је Диверзија 900. Све предности на 600 има и 900. Још 900 има кардан и 5 брзина што би требало да значи да је агрегат елстичнији, значи мање мењања брзина.

Пошто сам висок 190 примећује да би ми требао мало већи мотор од 600, по димензијама, а колико видим 900 је већа.

 

Ту су по цени конкуренти ТДМ850 али колико сам читао она више троши и Катана 750 али она има више спортско седење и тражи више обртаје што мени не одговара, тако да ми ту Диверзија 900 делује као најбољи мотор за те паре.

 

Приметио сам да је Диверзија 900 прилично тежак мотор ал мени опет то делује као добра ствар када се вози на отвореном што је њему и основна намена.

 

Ето ако неко може да ми објасни зашто је ТДМ850 толико популарнији од Диверзије 900.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Tdm je popularniji jer je lepsi,moderniji,lakse se vozi...Inace Diverzija 900 je odlican motor,kvalitetniji sigurno,ali je pomalo ruznjikav te je to razlog zbog cega  se mnogima ne svidja(zastareo dizajn)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 10/23/2019 at 11:23 PM, Kornjaca said:

Иначе ме занима зашто Диверзија 900 није толико популарна. Када сам размишљао шта би било најбоље да следећи мотор на првом месту ми је Диверзија 900. Све предности на 600 има и 900. Још 900 има кардан и 5 брзина што би требало да значи да је агрегат елстичнији, значи мање мењања брзина.

Пошто сам висок 190 примећује да би ми требао мало већи мотор од 600, по димензијама, а колико видим 900 је већа.

 

риметио сам да је Диверзија 900 прилично тежак мотор ал мени опет то делује као добра ствар када се вози на отвореном што је њему и основна намена.

 

Ето ако неко може да ми објасни зашто је ТДМ850 толико популарнији од Диверзије 900.

 

 

- Диверзија 900 није популарна јер је баш прави туринг и намењен је одређеној групацији, мање-више озбиљнијим људима и путницима дугопругашима, није за кафић вожње и показивање које ишту малади (Р-ови), мада може озбиљно да потегне и појури. У неком односу са неуништивим колима пореде је са Мерцедесом 124-ом.

- Агрегат је веома еластичан, мењач мекан а кардан савршено уштимован па нема трзаја или неравномерног убрзања или успоравања.

- Тежак, питање је шта је тешко? Њених 220кг. или 240кг. са пунм резервоаром, плус бочни кофери и топ кејс уз танк торбу могу се чинити тешким, али реално то није никакав проблем-чак и у месту- јер је одлично балансиран и мени за ових 10 година вожње и 65 година живота не изгледа тежак, а стално сам натоварен и путујем са балансером. Однос снаге и тежине је погођен а агрегат растерећен, па уз ваздушно хлађење чини савршен спој за дугу,сигурну и вожњу без потенцијалних кварова. Уз све напред наведено посебно бих истакао удобност и прегледност за возача и сувозача,и солидну заштиту од ветра уз повишен визир. Један детаљ ми је посебно важан- НЕ ГРЕЈЕ јаја и ноге.

- На питање зашто није популаран, неко је навео изглед (који је мени потпуно ок и лепши ми је од ТДМа), мада мислим да је иницијално у питању цена новог модела која је била висока и да је ТДМ мало штедљивији и окретнији.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

TDM je kao koncept pogodio vrlo tanku liniju univerzalnosti. Yamaha je buljavim TDM-om izmislila današnju klasu ADV-touring motocikla koja je na vrhuncu popularnosti. 

XJ900 pripada starijem konceptu motocikla koji je za današnje standarde prevaziđen ali to nije ni bitno... Ja sam uvek govorio da je taj motor jedan od najbolje čuvanih tajni u svetu motocikla. Ko hoće da se vozi jeftino, bez da ga boli glava i da misli na servise, majstore, kvarove... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Xj900 zaista ima sjajan agregat, a kardan mu je visnja na vrhu torte.

 

Tdm je generacijski bolji motor, ima alu ram, sjajno potpuno podesivo ogibljenje i sjajne kocnice.

Agregat mu je mnogo zivahniji i zabavniji za voznju,prilicno stedljiv(oko 5l/100km). 

V

 

Idealan motor bi bio spoj Xj900 i Tdm-a i to u postavci da se u TDM ubaci agregat,menjac i kardan od Xj900.

Xj900 ima 4 cilindra,jeste tromiji ali je ugladjen. Tdm vibrira,2 nervozna cilindra, kad dodje do 6K rpm trazi saltanje, nakon tih obrtaja pocinje vise da se dere nego sto ide.

 

Tako da Xj agregat i kardan u sasiji Tdm-a.

To bi bio motor stogod. 

Ali posto to ne postoji... 

Moramo na zalost odabrati stranu kojoj smo naklonjeniji.

 

XJ je za ljude koji su iskusni :popovanje:

:D

Tdm za nas malo mladje :gej:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ko ti je rekao da Katana trazi obrtaje? Ja sam na zadnjoj turi na Katani postavio roll bag pozadi sa jos nekim dodacima i na pravcu se naslonio maltene lezao na delovima puta koji nisu cistokrvne krivine, a i na semaforima se zavalim ko u fotelju. 185 sam visok. Heblovi su visi od gsxf 600 i lagano sam odmarao kicmu i telo kruzirajuci. Ja licno vise ne preferiram voznju na 2-3 hiljade obrtaja al moze Katana i da kruzira na tako niskim bez problema i bez trzavica.

 

To je motor koji ce ti pruziti i sportsku voznju, i kruziranje i sve putne karakteristike uz to. Jedino sto mu bas velike rupe i sljunak ne prijaju, al to je raga koja ce te prevesti cak i preko toga bez vecih problema.

 

Istina znaju nekad noge da zabole, al tek posle par stotina km. Ako pravis cesce pauze, nemas nikakvih problema.

 

Sto se tice jurnjave, i diverzije i tdm ostaju za Katanom, ako bas hoces da je bacis preko 10 000 obrtaja. Al to mislim da ti nije bitno uopste.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Пошто видим да су сва три мотора одлична а да је разлика коме каква вожња више одговара и  изглед (што је скроз субјективно,мени је на пример Катана најлепша од сва три мотора), колика је разлика у потрошњи између XJ900,TDM850 и GSX750F?  5 литара за ТДМ850 како каже @Astral je фантастично( моја диверзија 600 троши између 5 и 6 литара). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja