Jump to content

Moto Zajednica

BMW r1150RT, prodajem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

  Prodajem lepo očuvanog rt-a, 2003god. U mom vlasnistvu i registrovan na moje ime do 04.2020god i presao 103 hiljade km. Gume veoma solidne kao i kocione plocice. Redovno servisiran i odrzavan. Ko poznaje te motore zna da ima i el. podesavanje vizira, mogucnost stelovanja visine sedista kao i pripremu za radio sa ugradjenim zvucnicima .Ima i dve uticnice 12v. Na zalost ABS mu je neispravan. Tako sam ga kupio presao sa njim dvadesetak hiljada i takvog ga prodajem. Moze da se uradi ,ali ja realno nisam imao potrebu za njim i nisam zeleo to da odradim jer je njima to kao i modelima BMW tog godista mana i receno mi je da je ovako kada je premoscen mnogo sigurnije i on stvarno normalno se ponasa i koci , ali sam uskracen za tu eventualnu asistenciju pri kocenju. Sem toga motor ne trosi ulje, takodje nigde ne curi i veoma je povozan. Ima sva tri fabricka kofera koji se takodje otkljucavaju sa istim kljucem kojim se i pali motor.Potrošnja je za njegovu tezinu vise nego umerena, 5-5,5l, zavisi od stila voznje.Veoma je udoban i stvarno je milina ga voziti. Tehnicke karakteristike su sigurno poznate ali da napišem 1130 kubika , 95ks.

 iako sam sa njim prezadovoljan resio sam kao i vecina ljubitelja te marke da predjem na gs pa ako neko zeli eventualnu zamenu za neki jeftiniji 1200 neka se slobodno javi. Ostale me zamene ne zanimaju. Cena 2700 evra. PozdravIMG_20190911_180626.thumb.jpg.2e4f66ca840cf8a9252141c2d004ddc5.jpg

IMG-4f45e4cee3879f1b061fe2358da91a0f-V.jpg

IMG-3c3c13638cab7c4ecc23bbfd0215a4b4-V.jpg

IMG-4bdf3e582f43a20c275f83d125176ae7-V.jpg

IMG-7952f6b5ad8ed56b3a9902bf7d155f15-V.jpg

IMG-0730129102466e4b7c620f489d23ddb1-V.jpg

IMG_20190614_111229.jpg

IMG_20190911_180653.jpg

IMG_20190911_180710.jpg

IMG-5ef772e85ee98bb063a8cd090c33fb92-V.jpg

IMG-cb22edb875fba7ae30c9166c96be1c3e-V.jpg

IMG-e76500e03dadf674afef4ad621b03e5e-V.jpg

IMG-ee0801913b7a5c33805fe6554f0ce0b1-V.jpg

IMG_20190911_181000.jpg

IMG_20190911_181023.jpg

IMG-cb22edb875fba7ae30c9166c96be1c3e-V.jpg

IMG-e76500e03dadf674afef4ad621b03e5e-V.jpg

IMG-ee0801913b7a5c33805fe6554f0ce0b1-V.jpg

IMG_20190911_181023.jpg

IMG_20190911_181053.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Hvala. Neznam, nisam ni došao do pokušaja popravke. Jednostavno nakon razgovora sa majstorima u gruži, zatim sa djuntom i još nekima sam došao do zaključka da je ovako sigurnije jer ako se ponovo pokvari u voznji može da se desi da otkažu kočnice u vožnji. A pošto je meni premošćen, meni kočnice rade odlično i nisam hteo da rizikujem, a i iskreno činilo mi se komplikovano, jer mi je rečeno da nešto može da se odradi ali potrebno je da sa naručuju delovi preko, a to traje, pa treba da se poklapaju ser. brojevi, ma šta to značilo, i na kraju sam odustao jer se i ovako lepo vozim sa njim i ne utiče mi to na vožnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, Dane Deda je napisao:

ABS ti ne radi ili staro kociono ulje ili senzori na tockovima, ali to je lako resivo.

 

Šta misliš, da nije neko pre nego što je  premostio, uradio predhodno srvisne operacije? Servo ABS, koji je na ovom motoru i na kamari BMW-a između 2000-2006, oko 260.000 jedinica, je izbačen iz ugradnje kao nestabilan i nesiguran  kočioni sistem, ima cela tema, a i prepun je internet priča i iskustava. 

 

Na konkretnom primerku je sve urađeno kako treba i koči kao i svaki uredan BMW bez pojačivača, što nema funkciju ABS-a, nije neka naročita manjkavost, ima brdo GS-ova 1200 tih godišta koji fabrički nemaju uopšte ABS.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Upravo sada, kepo je napisao:

Milance, zasto prelazis na enduro? Onako, cisto me intetesuje misljenje :)

 

Pa slagao bih te ako bih ti rekao da postoji neki jako bitan razlog. Verovatno sve po malo. Malo želja za promenom, malo pokušaj da osavremenim priču, malo možda barem po pričama onih koji su više vozili enduro, lakša i relativno udobnija vožnja malo po putu malo van njega, malo zašto iskren da budem i pomodarstvo jer vidim da se dosta vozi, naročito po evropi,  pa sam po tome mislim i procenio da je ipak kvalitetan motor. Jako sam se lepo izvozao sa njim ali ajde da probam nešto drugo. Ko zna možda se i vratim na nekog rt. Ali do tad bih probao nekog gs 1200 jer ne bih menjao marku modela pošto BMW obožavam od detinjstva, i kad pomislim na motor to je samo BMW. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Cena vrlo pristupacna...u rangu R 1100 rt iz 95,96...Ovo je ipak model na visem nivou od 1100-ke.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Milance,

Vecu udobnost dobiti neces, tako da osim visljeg sedenja nista posebno vise neces dobiti.

Pitam te zato sto se ja zadnjih godina dosta lomim izmedju touringa i endura bmw-a. Kad sam solo vozim se na drugom manjem motoru, a GS-a vozim iskljucivo sa zenom. 

Mozemo da pametujemo koliko hocemo ali RT i GT su za klasu iznad GS-a ako gledamo na duza asfaltna putovanja. Usput i ako se naleti na malo makadama ili neki ivičnjak mogu i ova dva. 

Hocu reci, ako ne planiras neke duze makadam ture, pitanje koliko je dobar taj GS u odnosu na touring bmw.

Ja licno sam na GS-u zbog navike, vecinu zivota sam na enduru. Kao sto posle SUV-a kad sednes u duplo bolji putnicki auto ti neprijatno i nepregledno, iako se ovaj ljulja u krivini ko brod.

Nemam muda da prodam GS-a, a inace bi rado da probam jednu sezonu na RT, a mozda i GT, mada mi je on mozda previse nezgrapan.

X5 ili 525, pitanje je sad? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 7 sati, srbenda je napisao:

E moj zemljace.....BMWu se dva puta u zivotu obradujes....kada ga kupis i kada ga prodas....:D

Kako ko. Ja sam za sad još uvek u prvoj grupi, ako da bog tako ce i da ostane.:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 8 sati, kepo je napisao:

Milance,

Vecu udobnost dobiti neces, tako da osim visljeg sedenja nista posebno vise neces dobiti.

Pitam te zato sto se ja zadnjih godina dosta lomim izmedju touringa i endura bmw-a. Kad sam solo vozim se na drugom manjem motoru, a GS-a vozim iskljucivo sa zenom. 

Mozemo da pametujemo koliko hocemo ali RT i GT su za klasu iznad GS-a ako gledamo na duza asfaltna putovanja. Usput i ako se naleti na malo makadama ili neki ivičnjak mogu i ova dva. 

Hocu reci, ako ne planiras neke duze makadam ture, pitanje koliko je dobar taj GS u odnosu na touring bmw.

Ja licno sam na GS-u zbog navike, vecinu zivota sam na enduru. Kao sto posle SUV-a kad sednes u duplo bolji putnicki auto ti neprijatno i nepregledno, iako se ovaj ljulja u krivini ko brod.

Nemam muda da prodam GS-a, a inace bi rado da probam jednu sezonu na RT, a mozda i GT, mada mi je on mozda previse nezgrapan.

X5 ili 525, pitanje je sad? :)

Visina sedista mi nije problem jer kao sto znas i na njemu se šteluje , mada ga ja vozim na srednjoj visini, vec jednostavno ajd da probamo i to. A ti ako se uklapaš u matematiku a tvoj gs je 1200 ajde da pravimo racunicu , pa možemo iduce godine da se vratimo na staro;). Normalno ako ne budeš skup;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 7 sati, srbenda je napisao:

E moj zemljace.....BMWu se dva puta u zivotu obradujes....kada ga kupis i kada ga prodas....:D

Greška kolega.

Obraduješ se kada kupiš prvi BMW, pa onda i kada kupiš i sledeći (posle par decenija).

Vrlo malo ljudi znam koji su sa BMWa prešli na neki drugi motor, a mnoge poznajem koji su uradili suprotno.

Ja sam za 60.000 pređenih kilometara (za pet godina) potrošio na popravke (ne računajući ulja, kočione pločice, gume, filtere,  ...), manje od 50 evra i za to vreme nisam imao ni jedan ozbiljniji kvar ili nedostatak zbog koga bih morao da odložim ili da prekinem neku vožnju, a pri tome nisam neka pedanterija koja je sklona da svakodnevno pregleda, kontroliše i održava motor u perfektnom stanju.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 3 sati, Milance 067 je napisao:

Visina sedista mi nije problem jer kao sto znas i na njemu se šteluje , mada ga ja vozim na srednjoj visini, vec jednostavno ajd da probamo i to. A ti ako se uklapaš u matematiku a tvoj gs je 1200 ajde da pravimo racunicu , pa možemo iduce godine da se vratimo na staro;). Normalno ako ne budeš skup;)

Nisam mislio na samu visinu sedista, nego na uzvisenije sedenje. Kao sto bi poredio suv i putnicki auto.

Ako se resim na rt, biće 1200, tako da :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
11 hours ago, srbenda said:

E moj zemljace.....BMWu se dva puta u zivotu obradujes....kada ga kupis i kada ga prodas....:D

Cekaj bre.... Sad sam zbunjen. Ovo bese vazi za ALFA-ROMEO automobile,kao sad i za BMW motore.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ljudi hvala na neinteresovanju.:) Zezam se , znam da se nema para i kakva su vremena. Resio sam svoj problem i vise sam nego zadovoljan. Plavac otisao a u uspesnoj zameni dosao zucko. Ja sam bio spreman da spustim jos cenu ali posto me niko prakticno nije ni pozvao, sem nekog lika koji je to uradio dva puta i to cini mi se vise iz radoznalosti , neko je ostao bez odlicnog motora . Zao mi je zbog toga jer sad to vise nije fraza , ono je bio odlican motor narocito za te pare. Mnogi su u nekim forumima mu nasli manu sto mu ne radi Abs a za to vreme dok su oni bistrili temu ja sam se uspesno vozio tri godine. Pozdrav

IMG_20190926_181625.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Оно је био јако леп мотор... Не знам ко ће то жуто чудо да ти купи... :)

У здрављу га возио, много уживао и са осмехом те кући враћао! :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Milance 067 said:

Ja sam bio spreman da spustim jos cenu ali posto me niko prakticno nije ni pozvao, sem nekog lika koji je to uradio dva puta i to cini mi se vise iz radoznalosti , neko je ostao bez odlicnog motora .

 

Pa po kojoj je ceni otišao, ako niko nije ni zvao ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Oba su rugobe, al plavi je lepsi, bez obzira sto onaj naucnik rece da to nije motor za do kioska vec za krugove po svetu... Provozaj se slobodno i do kafica na picence, valjda nece da te uhapse!?!

E da, nek je sa srecom i nek si ti zadovoljan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja