Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za kacigu, za nas sa naocarima za vid..

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ako kupujes fulface kacigu, onda gledas da je prilagodjena za nosenje naocara, to pise u opisu.

Ja nosim Shark Spartan i bez problema uvucem naocare i ko da ih nemam.

Kao sto sam vec pisao, vazne su ti i naocare. Ja imam Swissflex, u reklami pise like you wear nothing.

Izuzetno lagane, drske se savijaju do ekstrema al to vazi i za ostale spojke pa cak i onu iznad nosa.

Kad ih ubacim u kacigu, nikad nista ne zulja al nigde.

Tako da, misli o kacigi al misli i o naocarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Imam i ja flex naocare ali taj flex radi na kontra stranu od onog koji je potreban za kacigu. To sto gox ima je neka druga liga. O samim kacigama ne mogu da ti dam savet i ja skupljam informacije za neku kupovinu. Mada koliko "vozim" i ne treba mi kaciga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobra flip up kaciga je skupa.

Full face kacigu koja je dobra mozes kupiti vec od 150-200€.

Ako kupis flip up kacigu za 150€ ona ima da susti,duva na sve strane,krcka i sl.

Dok integralna pruza vecu zvucnu izolaciju i nekako ususkanija je.

 

Dobar flip up kosta bar 300-400.

 

 

Mnoge kacige imaju u specifikaciji navedeno jesu li prilagodjene za ljude sa naocarima. 

Vecina dobrih jeste prilagodjena. Ima kanale za ruckice naocara.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Moja je muka ista. Naočari, klasična kaciga HJC, pojma nisam imao da to sve ima veze i eto, još uvek smo zajedno. Nemam ni onaj čuveni "Pinnlock" pa magli jebe kevu. A sve i da imam taj vizir, magle mi naočari, koje su se u međuvremenu isto iskrivile i prilgodile. Sve u svemu, probaj sve varijante pre nego li se odlučiš. Ja sve moram ponovo.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
26 minutes ago, lomitelj said:

Moja je muka ista. Naočari, klasična kaciga HJC, pojma nisam imao da to sve ima veze i eto, još uvek smo zajedno. Nemam ni onaj čuveni "Pinnlock" pa magli jebe kevu. A sve i da imam taj vizir, magle mi naočari, koje su se u međuvremenu isto iskrivile i prilgodile. Sve u svemu, probaj sve varijante pre nego li se odlučiš. Ja sve moram ponovo.

Ja imam i pinlock montiran, dzaba. Magle stakla na cvikerima.

Vizir ne magli ali sta mi vredi kad ne vidim nista. Opet moram da odskrinem i smrznu mi se sinusi.

Sociva i cao. Ko moze.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ja nosim Shark S700. Na njoj nema nista vidljivo tipa kanali ili da je iskazano drugom bojom, mada je pisalo za nju da su predvidjene za naocare. Generalno nemam problem oko nosenja naocara, sta vise zbog posla sam stalno po gradu pa dnevno i po deset puta skinem i stavim kacigu i "ubadam" naocare bez ikakvog problema. Neko je vec napisao da eventualno obratis paznju na ram naocara. Prethodne koje sam nosio su bile obicne sa cvrscim ramom i nisam imao nekih problema, a ove koje sad nosim sam uzeo od sanera, neki titanijum ili sta vec koji se nenormalno krivi i prilagodjava i kad ih stavim ne osecam ih, mada je sve to vise stvar navike. Sto se tice magljenja tu nema pomoci (eventualno fora da mazes penu za brijanje) jer naocare uvek magle, mada meni to nije problem jer generalno vozim sa makar odskrinutom kacigom, osim na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Moja kaciga je Scorpion Exo 500 koja ima kanalice gde mogu da se uvuku drske od naocara.

 

Kad je bila skroz nova, sve je prianjalo suvise uz glavu i stvaralo bol i gde su drske i na samom nosu. Vremenom se materijal malo skupio i nosenje naocara ispod kacige je postalo neprimetno. Ali... Naocare koje sam nosio u tom trenutku su bile zicane i tanke... Kad sam promenio na model sa debljim drskama, odmah se cela tezina kacige prebacila na nos... i stvarala mi ranice... Dok se opet vremenom nisam navikao i sada je ok...

Ostaje samo komplikacija kad se stavlja i skida kaciga... ali i na to se covek navikne...

Koristim pinlok i naocare s specijalnim staklima (bar su mi ih tako prodali u opticarskoj radnji - ne magle, UV zastita, sirokougaone itd itd) i nemam problem s magljenjem, osim u kratkim momentima, kad je zimi bas hladno napolju i napravim dubok izdah...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: HONDA VFR 800 Fi

imam LS2, model za naočare, nemam pinlock, sve radi bez problema...ne žulja ič, a magli samo ako ne otvaram vizir na semaforu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Imam dobru Flip Up kacigu

Nosim naocare

Spustim stitnik za sunce

Pinlock

Providni vizir

Po suncu gledam kroz 4 takoreci stakla :), a kada je hladnije magle mi naocare.

Zeleo bih da kupim dve iste Jet kacige jel ima mozda neka preporuka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ja ozbiljno razmišljam o socivima. Ne smetaju mi naočare u kacigu jer se moje motaju u svim pravcima. Deca mi skrsila dvoje pa sam uzeo ovaj ram i super je. Ubija me jedino izvadi/stavi a ja samo po gradu i vozim. Kontam ona jednokratna da uzmem pa kad idem motorom da ih koristim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ja bih uzeo neku Jet kacigu kada se vozim tu po gradu i eventualno tu do 100km van Beograda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Imam mladog bratanca 20 ljeta ali nosi veliku dioptriju i u 

Scorpion exo 420 full face naocale mu idu sasvim ok na glavu.

 

Kazu da mu kaciga i nosenje iste u njoj sasvim odgovara.

 

Ta kaciga i onako je sasvim ok

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Ja ozbiljno razmišljam o socivima. Ne smetaju mi naočare u kacigu jer se moje motaju u svim pravcima. Deca mi skrsila dvoje pa sam uzeo ovaj ram i super je. Ubija me jedino izvadi/stavi a ja samo po gradu i vozim. Kontam ona jednokratna da uzmem pa kad idem motorom da ih koristim. 
To ti je dobra ideja. Ja ih nosim preko 20 godina i vrlo sam zadovoljan. Naočare samo rekreativno.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja nosim Shark d skwal koja je predvidjena za naocare. Vrlo lako se uvlace ali jeste smaranje sa skidanjem i stavljanjem kacige,pogotovo kad su relacije kratke. Najveci problem mi je voznja po kisi. Tada naocare magle do zla boga,mora vizir da bude malo otvoren,a onda kisa ulazi unutra...

Da li kontaktna sociva mozemo da nosimo mi koji pored dioptrije imamo i cilindre?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja