Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650XT

Pozdrav,

 

Nadam se da sam pogodio mesto za temu. Vozim transalpa 94 godiste u odlicnom stanju. Kada dodje zima (koja upravo dolazi) imam problem sto se tice voznje. Nemam iskustva u mehanici pa mi zato treba pomoc. Motor vozim i leti i zimi bez pauze.

 

Leti motor pali bukvalno kako pipnem dugme za paljenje, nema gresku, putujem sa njim na duge destinacije svako leto, sve odlicno, ali kada temperatura padne ispod 10 stepeni mucim se svako jutro da ga upalim. Povucem sauh do kraja, ne pomaze.. dodajem gas, sve zivo i onda nakon jedno 4/5 puta upali ga i moram da drzim gas do kraja da se ne bi ugasio. Ako temperatura padne ispod 5 stepeni onda nema sanse da upali. Akumulator je nov, svecice su nove. Takodje, jos jedna zanimljiva stvar koja se desava i koju bih opisao je ta da kada uspem da ga upalim zimi i kada krenem da ga vozim bukvalno moram da drzim gas do kraja kako bi se motor uopste kretao, a zanimljivo je da onda samo u trenutku cimne i povuce svom snagom. Znaci nije da postepeno dobija snagu kako se zagreva nego u trenutku cimne i povuce punom snagom.

 

Cesto vidjam kako ljudi voze motore zimi i da motori bez problema idu i na minus temperaturi. Da li moze neko da mi pomogne u cemu je problem i koji deo treba da zamenim kako bih mogao bez problema da palim motor na niskoj temperaturi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ako se to dešava Transalpu, kako li je tek Varaderu :)

Sauh najverovatnije. Ja sam vozio TA i palio i vozio po hladnom bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650XT

Sta tacno treba da sredjujem kod sauha? Transalp ima dve pozicije sauha: 1 i 2.

Kada je u 2 poziciji on radi na oko 2500 obrtaja sto je normalno za njega, kad vratim sauh onda radi na oko 1200 obrtaja i to mu je rad u leru (Ovo je naravno sve u normalnim uslovima tj. kada nije hladno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To što kad upali moraš da mu držiš gas do kraja ukazuje na to da je motor presisao ( ili bar jedan cilindar ). Mislim da bi trebao da mu uradiš servis, promeniš sve četiri svećice, očistiš karburatore. . .  Ako to nisi radio do sad, možda da odeš do Bokilića da ti to sredi kako treba . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 650XT

Redovno ja njemu menjam ulje,filter i stavio sam mu novi CDI jer je stari otisao.. Doduse, mislim da nije original CDI pritom da sam ga platio 60 evra.. ali zezao je i pre nego sto sam promenio cdi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

jedno noobovsko pitanje...zakleo bih se da moj Transalp ima samo 3 klika iznad N...Da li se 5 brzina računa sa N ili bez.

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pod uslovom da se ne segacis sa nama, transalp ima 5 brzina. Iznad neutrala ima 4, isto toliko klikova. Ako imas samo 3, nesto ti nije u redu sa menjacem. U 5. Brzini na 5.000 o/min treba da ide oko 100 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ne šegačim se ...probaću danas ponovo,nešto mi je sumljivo.Par puta sam brojao iznad neutrala i zakleo bih se da sam samo 3 puta na gore...

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
Pre 6 sati, Bocciaa je napisao:

Ne šegačim se emoji16.png...probaću danas ponovo,nešto mi je sumljivo.Par puta sam brojao iznad neutrala i zakleo bih se da sam samo 3 puta na gore...

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
 

Moraš da probaš u vožnji da menjaš brzine ne u mestu.Upališ i vozis i probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

sve je ok.Prosto Transalp vapi za šestom brzinom pa me možda to bunilo....Frišak sam na njemu

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 15 sati, Bocciaa je napisao:

sve je ok.Prosto Transalp vapi za šestom brzinom pa me možda to bunilo....Frišak sam na njemu

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

Samo je subjektivan osećaj da Transalpu fali ta šesta brzina, jer ova mašina jednostavno nema dovoljno potencijala za to.

Ja sam svojevremeno isto tako smatrao da bi mu malo duži prenos dobrodošao i stavio sam prednji lančanik sa jednim zubom više i desilo se to da sam isključivo na auto putu (bez uspona i bez ubrzavanja) mogao da ga vozim u petoj brzini, a u svim drugim uslovima maksimalno četvrta. Totalno razočaranje bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Slazem se, nisu Hondini inženjeri nepismeni. Za postizanje neke brzine i naravno odrzavnje potrebna je određena snaga a ona raste sa obrtajima. Sada ta ide recimo 100 km/h na 5.000 o/m i koristi karikiram 40ks. Kada bi isao 6. Bio bi na recimo 4.000 o/min i razvijao 30ks, sto nebi bilo dovoljno za tu brzinu. 

Takodje optimalno je da motor radi u podrucju maksimalnog obrtnog momenta. Na TA je to oko 6.000 o/min i to je brzina od 120 km/h. To se donekle i poklapa da je putna brzina ovog motocikla oko 100-120 km/h. 

Cini se da se motor dere na 5-6.000 o/min ali to je njemu optimalno područje rada, nije to dizel

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Slazem se, nisu Hondini inženjeri nepismeni. Za postizanje neke brzine i naravno odrzavnje potrebna je određena snaga a ona raste sa obrtajima. Sada ta ide recimo 100 km/h na 5.000 o/m i koristi karikiram 40ks. Kada bi isao 6. Bio bi na recimo 4.000 o/min i razvijao 30ks, sto nebi bilo dovoljno za tu brzinu. 

Takodje optimalno je da motor radi u podrucju maksimalnog obrtnog momenta. Na TA je to oko 6.000 o/min i to je brzina od 120 km/h. To se donekle i poklapa da je putna brzina ovog motocikla oko 100-120 km/h. 

Cini se da se motor dere na 5-6.000 o/min ali to je njemu optimalno područje rada, nije to dizel

 

 

upravo sišao sa njega...109km/h sa 4.700 obrtaja,prede glasno ali volim taj zvuk V twin postavke

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Ako imaš neki protočni auspuh kao na mom bivšem transalpu to je prelepo da se sluša na nekih 70-80 km/h.

20190917_123737.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

On daje na transalpu prelep dubok zvuk imao sam prilike da čujem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja