Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri Italijanskih poštara...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Moj komsija kupio MZ za 600E i njegovoj sreci nema kraja... ima 19 god.

On nov motor moze samo da sanja, mozda ga nekad i kupi, ali trenutno je za njega ovaj mZ-jac isto kao i za nekoga V-Strom.

Prema tome, daleko smo od Evrope i naravno da cemo jos dugo voziti Hansov i Felipeov auto koji su oni izgostirali pa im prdnulo da kupe nov... Ali bolje i takav nego stojadina, jugo ili floridu. U BG-u su veca primanja, vece mogucnosti za dobar posao, pa mozda i otud nerazumevanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

za drugo, sem za otpad i nismo. kad su ranije uvozili stara kola barem su licila na nesto i svi prekidaci su radili. a kad ga dovati nas srbin, propadne posle godinu dana, zabije srafciger u prozor i prespoji termostat sa prekidacem. ne radi se o nemastini, nego o lenjosti i aljkavosti. to sto se takve stvari uvoze krivi smo mi sami i ne treba da se ljutimo ni na Hansa ni Josepha. Jednostavno to je trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Uvoz polovnog ''djubreta'' (ne mislim na 3-4 godine stara vozila' date=' redovno servisirana) treba ZABRANITI! Treba po svaku cenu spreciti da Srbija lici na Uzbekistan.

Kao sto SVAKO moze da radi SVAKI posao, tako i 99% mladih i zdravih muskaraca moze da zaradi za pristojan motor. Nije bitno koliko ko ima trenutno love. Bitno je ne razmisljati ''sirotinjski''.[/quote']

 

Sto se tice ovog za vozila mislim da nisi u pravu cak i fabrike koje proizvode automobile racunaju na dosta duzi eksploatacioni vek vozila. Ne racunajuci limariju zivotni vek drugih delova bi mogao da bude jako dug ali to naravno ne ide na vodenicu razvijenih zemalja koje proizvode vozila i ciji se dobar deo privrede zasniva na industriji vozila.

 

Sto se tice ovoga da svaki mlad covek moze da zaradi za pristojan motor moze svasta da bude u igri ali bi rekao da si u debeloj zabludi! Dok mlad covek zaradi za pristojan motor(pogotovo ako racunamo 3-4 godine dobro odrzavan motor) on vise nije mlad covek :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, malo je preteran ovaj silan strah za Srbiju i ono u sta ce se pretvoriti moguce itd. U pitanju je jednostavno posao, kakav-takav. U sustini dobro pise Dane da mentalitetu domaceg prosecnog vozaca odgovara motor koji izgleda tako kao na slikama iz prvog posta jer po domacem odrzavanju tesko da moze tako izgledati neko vozilo koje nas mentalitet "smirglanja svecica" podrazumeva. Sve u svemu, kome se svidja tako nesto (ja video izbliza jedan komad i izgleda mi veoma razocaravajuce), sasvim je OK da tako nesto uzme, makar iskljucivo iz razloga prevoza od tacke A do tacke B i to za minimalne pare i minimalnim nerviranjem u prezagusenom saobracaju. Pogledamo samo na ulici koliko samo automobila zagusuju redovno ulice sa svega vozacem unutra (najveci procenat cetvorotockasa). Kada bi znacajniji deo takvih "uzjahao" ove ex-postare bilo bi svakako manje guzve na ulicama i vise mesta za parkiranje a jos ako se tako nesto pogleda sa aspekta potrosenog goriva (2 litra za skuter prema nekih 8 litara ili 6 recimo gledano kroz kombinovanje sa auto-gasom) pa ta racunica puta nekih 6 meseci koliko se realno moze voziti dvotockas i eto nove racunice i logike za kupovinu predmetnog skutecica ma koliko on mogao biti okarakterisan i kao otpad ili sta vec. Ne treba tek tako zavitivati u tudji dzep uslovljavanjem ga da kupuje samo novo ili par godina staro i odrzavano (naprimer,Yamaha Dragstar u svim verzijama kosta izmedju 5 i 10% manje nego nova cak i kad je tri ili cetiri godine stara, i ovde i preko).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Sto se tice ovog za vozila mislim da nisi u pravu cak i fabrike koje proizvode automobile racunaju na dosta duzi eksploatacioni vek vozila. Ne racunajuci limariju zivotni vek drugih delova bi mogao da bude jako dug ali to naravno ne ide na vodenicu razvijenih zemalja koje proizvode vozila i ciji se dobar deo privrede zasniva na industriji vozila...

Odje je dodirnuta moja struka, tako da cu morati da se umjesam 8) :mrgreen:

Dakle ovako, danas se vozila prave da traju sto je vise moguce ali bez potrebe ikakvog odrzavanja! To je danasnji trend! Da pojasnim: cilj je da vozilo izdrzi 100000 km bez ikakve intervencije (jedino ulje i filteri moraju da se mjenjaju), tj. sipaj i vozi, a kada predje 100000 ili izdrzi maximum 5 godina opet novo i sve tako... Malo preciznije: postoje dvije vrste dotrajalosti sistema: tehnicka i fizicka dotrajalost. Tehnicka dotrajalost je kada treba da na vozilu radite generalnu, a fizicka je kada vozilo mozete da bacite jer se vise nista ne moze uciniti. E sad, danasnji cilj proizvodjaca vozila je da spoje ovo dvoje u jedno. To je ovo o cemu sam pricao gore. Da sve savrseno radi jedan period sa sto je moguce manje odrzavanja i bacaj (prodaj Africi i istocnim zemljama...). E sada, neki elementi, kao sto je npr. blok motora su uvijek konstruisani sa nesto vecim stepenom sigurnosti tako da oni i dalje mogu da se obradjuju i sta ti ja znam... e tu nastupamo mi sa takvim poduhvatima. Evropu i svijet majstori ne zanimaju, zato se i industrija motornih vozila prilagodjava tome. Ja sam 100% siguran da se nigdje na svijetu nego kod nas i u mozda rusiji ili nekoj slicnoj ocajnoj zemlji na primjer obradjuju diskovi na kocnicama :shock: To kada kazete nekome napolje, nece vam vjerovati!

Nista ja nemam protiv ovakvih akcija za 600 eura :kul:, ali hocu da vam kazem da nema vise stvari kao sto su Mercedesove 123-ojke koje ce se voziti dok je covjek ne polomi. To vise niko ne trazi da kupi (osim gore navedenih), sada imas svake dvije godine novi model i otprilike to je period zamjene vozila. Da, vozila su postala potrosna roba za jednokratnu upotrebu...

Tako da ljudi, kupujte korejance i mijenjajte ih svako 5-6 godina, jeftinije je i nece da vas boli glava, a majstore necete ni poznavati :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ajde da postavimo stvari na pravo mesto.

Uvoz polovnog ''djubreta'' (ne mislim na 3-4 godine stara vozila, redovno servisirana) treba ZABRANITI! Treba po svaku cenu spreciti da Srbija lici na Uzbekistan.

Kao sto SVAKO moze da radi SVAKI posao, tako i 99% mladih i zdravih muskaraca moze da zaradi za pristojan motor. Nije bitno koliko ko ima trenutno love. Bitno je ne razmisljati ''sirotinjski''.

 

Uvek sam obozavao ove fore iz ex-SFRJ, znas ono, "drugovi moramo da izdrzimo jos samo malo, svetla buducnost nas ceka..." rece rukovodilac rudarima i vrati se nazad u crni mercedes i produzi sa svitom na krkanje jagnjetine...

 

Prvo, diskutabilno je sta je djubre

 

Drugo, zivi i pusti druge da zive. Ja to necu kupiti, neko drugi mozda hoce - ne zato sto zeli nego zato sto nema para za vise.

 

Trece, svako NE MOZE da radi svaki posao - svaki HR manager ili svaki rukovodilac firme bi ti to vrlo lepo objasnio (Smajseru ponekad me stvarno iznenadjujes, mada se trudim da ne bude tako :) )

 

Cetvrto, ako pod pristojnim motorom podrazumevas bajk od cca 3000 Evra i vise (pretpostavljam vise) tvrdim da 99% muskaraca NE MOZE da zaradi za bajk, OSIM da stedi 2 godine samo za to, da ne trosi, nema zenu / decu, ne placa stan, hranu, komunalije... izvini sto "tresem kavez" ali potsetio bih te da je prosecna plata u Srbiji 230 Evra. Nema daljeg komentara...

 

Peto - jeste bitno je ne razmisljati sirotinjski, ali je mnogo bitnije imati dobro placen posao ili posao gde mozes da "muljas" i dodatno zaradjujes (da ne kazem nesto gore), zaposlenu suprugu ili devojku, reseno stambeno pitanje, nemati dugove i kredite, imati situiranu familiju / porodicu, ziveti u Beogradu a ne u unutrasnjosti itd itd... kapiras? Posetiocu zoo vrta mali bazen sa 10 kornjaca verovatno izgleda bas lepo prijatno i uredjeno - ali treba pitati kornjace.

 

Svako pravi Boga prema sopstvenom liku, uvek bilo... ali mislim da moramo da budemo malo realniji, a cini mi se da si bas otplovio :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

SAMO KRATKO, SVI VI (mi, oni) KOJI ZARADJUJETE PREKO 800 EVRICA MESSECNO, zastanite na trenutak, zaposlite se kod poslodavca za 240 evra mesecno, izdrzavajte malo decu, zenu i kucu sa tim novcem, pa onda bogato kenjajte ostatku srbije koja grca u dugovima i oblacci se na buvljacima sta je dobar motor i sta treba zabraniti!

 

Sramota je da se bil,o ko ovde ponassa autisticcno kao jebeni politicari i izigrava da nema kontakta sa obiccnim narodom. Jel ste bre vi normalni!!!

 

Postar u nemackoj ima para za korektan motor a bogatas za vrhunski. Kod nas posstar nema love ni za pastu za zube.

 

Aj malo pamet u glavu jer cu da dobijem nervni napad zbog ovakvih izjava. Gde je sirina da se sagleda situacija. Jel se svi pravimo ludi! Pa zar su sve nove massine koje voze batice po gradu ciste. Pola bre oteto pistoljima i neko kuka za tim...aman zaman srbi........

 

Sorry al stvarno nisam mogao da izdrzzim. SAamo malo realnosti nezavisno od monthly incom-a...

 

Toliko pametnih ljudi koji nemaju mogucnost da pokazu sta znaju. Pa makar sam ja ziveo po belom svetu , proputovao okolo naokolo pa ne mogu da slussam ova proseravanja!!! Takva nam je zemlja, usrana i izdrkana, nema love, dugovi, svi kradu, moras da si stoka i gnjida da bi imao kessa (cast izuzecima naravno).

 

Daklem, aj malo da budemo realni......:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

 

Uvek sam obozavao ove fore iz ex-SFRJ' date=' znas ono, "drugovi moramo da izdrzimo jos samo malo, svetla buducnost nas ceka..." rece rukovodilac rudarima i vrati se nazad u crni mercedes i produzi sa svitom na krkanje jagnjetine...

 

Prvo, diskutabilno je sta je djubre

 

Drugo, zivi i pusti druge da zive. Ja to necu kupiti, neko drugi mozda hoce - ne zato sto zeli nego zato sto nema para za vise.

 

Trece, svako NE MOZE da radi svaki posao - svaki HR manager ili svaki rukovodilac firme bi ti to vrlo lepo objasnio (Smajseru ponekad me stvarno iznenadjujes, mada se trudim da ne bude tako :) )

 

Cetvrto, ako pod pristojnim motorom podrazumevas bajk od cca 3000 Evra i vise (pretpostavljam vise) tvrdim da 99% muskaraca NE MOZE da zaradi za bajk, OSIM da stedi 2 godine samo za to, da ne trosi, nema zenu / decu, ne placa stan, hranu, komunalije... izvini sto "tresem kavez" ali potsetio bih te da je prosecna plata u Srbiji 230 Evra. Nema daljeg komentara...

 

Peto - jeste bitno je ne razmisljati sirotinjski, ali je mnogo bitnije imati dobro placen posao ili posao gde mozes da "muljas" i dodatno zaradjujes (da ne kazem nesto gore), zaposlenu suprugu ili devojku, reseno stambeno pitanje, nemati dugove i kredite, imati situiranu familiju / porodicu, ziveti u Beogradu a ne u unutrasnjosti itd itd... kapiras? Posetiocu zoo vrta mali bazen sa 10 kornjaca verovatno izgleda bas lepo prijatno i uredjeno - ali treba pitati kornjace.

 

Svako pravi Boga prema sopstvenom liku, uvek bilo... ali mislim da moramo da budemo malo realniji, a cini mi se da si bas otplovio :wink:[/quote']

Nekoliko puta sam procitao sta si napisao, i nisam shvatio ''poentu''. Jel izigravas Superhika ili pljujes po muskim pripadnicima ovog naroda,tvrdeci da su samo grupa imbecila, nesposobnih da zarade ni za zvake a kamo li za motor od ''preko 3000''?

I MOZE SVAKO da radi SVAKI posao! Dosta sam se nagledao HR menadzera i ''rukovodilaca'' (gde se seti tog izraza) kojima iz dupeta praziluk viri a od skole imaju dva osnovne i veliki odmor....

Udji u bilo koju banku, ambasadu, stranu firmu...O ministrastvima i drzavnim institucijama, koje se popunjavaju iz partijskih redova bolje da ne govorim.

Ma....u stvari....izvinjavam se svakom ko se nasao uvredjenim ili prozvanim mojim pisanijem. Ko sam ja da bilo kome pricam kako je sposoban & pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Smajser, u pravu si za zarade profila ljudi koje si pomenuo, mislim da je to priusti sebi nesto novo a skup[o.danas jedini sloj ljudi ovde koji moze da racuna na dovoljne zarade da sebi priusti nesto novo a skupo. Ipak, postoji i nesto mimo toga a to je recimo zivotna filozofija u kojoj nije svako ni u prilici da pored svojih mozda i dovoljnih primanja za neki vid kreditiranja proglasi motor vrhom vlastite liste prioriteta jer motor nije i nikada nece biti kapitalna stvar kao sto je, naprimer, automobil. Mnogo ljudi sposobnih eventualno da zarade dovoljno novaca za automobil jednakog cenovnog ranga sa nekim od motocikala o kojima Ti i Djura pisete ili na njih mislite, ne smeju da postave motor ispred automobila jer je auto sigurna varijanta za sve vremenske uslove i za duplo vise saputnika ili prtljaga i da ne nabrajam ostale prednosti koji ga definisu kao No1 u porodicnom voznom parku. Ukoliko bi se provozao samo po gradu po vrucini ili guzvi, covek sebi zeli da priusti neko takvo sredstvo za malo novaca, u motorima koji su tema ovog topica, upravo tako nesto se naizgled i moze dobiti. To znaci da jednostavno, nije ni sama kupovna moc ni kod onog manjeg dela domace populacije koja je poseduje o dovoljnoj meri za kupovinu neceg skupljeg, odlucujuca stvar i ta cinjenica takodje ostavlja prostora za upravo ove ponudjene Libertije.

 

Meni se takodje ne dopadaju iako sam razmisljao dok ih uzivo nisam video da uzmem par komada za svoju firmu upravo z tih prakticnih razloga koji rezultuju povremenom upotrebom i izuzetnom ali povremenom prakticnoscu za sta ekonomsko opravdanje pruza bas ta cena. Eto, tako ja vidim stvari, ja spadam u kategoriju koja, hvala Bogu, moze sebi priustiti novi i skuplji motor ali postoje bas neke zivotne filozofije koje me udaljuju od takvih akcija i kupovina i baziraju na jasnom definisanju vlastitih zelja u koje se skupe masine ne uklapaju. Znaci da i takvi ljudi postoje ali je najbitnije od svega da se, uprkos razlikama u zeljama i mogucnostima, mozemo svi zajedno druziti ne primecujuci sve te razlike u druzenjima. Ja sam, recimo, savrseno uzivao u foto reportazi Tvog i Djurinog odlaska u NS kao sto se i sada radujem citanju njegovog putopisa iz M.Carla ali jednako tome sa uzivanjem pratim kako Joseph i Quasar, Bivan ili Apex sa puno ljubavi preuredjuju stare masine sklapane iz ko zna cega sve i vracaju ih ponovo na drum. Ja tako gledam stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

S moje tacke gledista uvoz ovih skutera je odlican potez. Mislim da bi im cena trebala da bude nesto niza ali u svakom slucaju podrzavam.

 

Skuteri NISU krs vec su izvozani i prljavi ali su u OK stanju za tu kilometrazu. U gradu ih ima sve vise i vise (gotovo svakog dana vidim barem jedan) i ako se neko raspita kod nekoga ko ga vec ima dobice tacnu informaciju u kakvom su stanju i to iz prve ruke.

 

Ovo je odlicno vozilo za one koji nemaju novac za skup motor a isti im treba samo da dodju do posla svakog dana i posle odu kuci.

 

Podrzavam svakoga ko zeli da kupi neki od tih skutera ali samo u varijanti da na plac ode s nekim ko se razume u iste a ne da kupuje na osnovu toga koji je cistiji i lepse izgleda.

 

PS: Ne ulazi mi se u rasprave sta je krs sta nije i ko je u pravu iz prethodnih postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Nekoliko puta sam procitao sta si napisao, i nisam shvatio ''poentu''. Jel izigravas Superhika ili pljujes po muskim pripadnicima ovog naroda,tvrdeci da su samo grupa imbecila, nesposobnih da zarade ni za zvake a kamo li za motor od ''preko 3000''?

I MOZE SVAKO da radi SVAKI posao! Dosta sam se nagledao HR menadzera i ''rukovodilaca'' (gde se seti tog izraza) kojima iz dupeta praziluk viri a od skole imaju dva osnovne i veliki odmor....

Udji u bilo koju banku, ambasadu, stranu firmu...O ministrastvima i drzavnim institucijama, koje se popunjavaju iz partijskih redova bolje da ne govorim.

 

Znam da smo u off-u ali kratko da odgovorim:

 

Poenta: ne pljuvati po necemu da je "djubre" ili slicno - mozda je nekome to jedino sto moze da kupi

 

Ne izigravam Superhika jer ne pijancim kao on :)

Covece, stvarno si ponekad kao sa marsa pao, nemoj da se ljutis... da li ti shvatas da masa ljudi, sposobnih, pametnih, ... radi za 250-300 Evra? Da li znas kolika je prosecna inzenjerska, lekarska, pravnicka... plata? Aman! Daj malo ne gledaj sve kroz prizmu sopstvenih ili prihoda ljudi sa kojima se druzis...

 

Jos jednom, ne moze svako da radi svaki posao. Ili, posto sam izgleda nejasan, ne moze svako da IOLE DOBRO radi svaki posao. Ceo svet kaze jedno (dakle cela jebena Evropa / Amerika) ali Smajser ce da objasni kako to nije tako, nego moze svako da radi sve.. ne znam sta vise da ti kazem povodom ovoga, prosto je neverovatno sta pricas

 

Ovo sto pominjes ministarstva, strane firme... isto koliko ima negativnih, ima i pozitivnih primera...

 

Necu vise da raspravljam na ovu temu, mrzi me da kuckam o ovome... Endurac je lepo ispricao (doduse malo grubo, MArko take it easy!) sta je poenta, pa dalje nek svako radi i misli kako misli da treba, jebe mi se vise da objasnjavam da je 1+1=2, cak i u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dobro bre svi smo mi ovde drugari. Ne mislim ja da nekoga vredjam niti da je los covek zato sto ima drugacije misljenje. Malo zesce diskutujemo i to je sve. Skroz je ok i cak pozeljno da imamo razlicita misljenja. Ja smatram i znam da sam u pravu i da sam umeren i poprilicno objektivan jel sve gledam I kroz 5 drugih prizmi. Retko se mesam u tudju diskusiju. I zaista znam da ni S ni Dj nece zameriti na drugojacijem pogledu na stvari sa moje strane. Pa naravno da cu da odgovorim .. ili pak treba da izigravam qrvu i aminujem sve sto svako kaze samo da bi svi ovde bili ok.

 

Ja bih bio licemeran da imam 1500 eur platu i da ovde drzim predavanje kako ne treba da se voze bayate macchine u Srbiji. Ali posto nisam idiot nego pametan covek ja onda kazem nesto drugo, jer mislim da ima i onih koji vole motore a ne zaradjuju 1500 eur mesecno. I ko sam ja takvima zabranim da voze bilo kakav motor u skladu sa nj finansijskim mogucnostima.

 

To su jako opasne stvari. Iz takvih stvari su se radjali neki politicki i socijalni pokreti koje ne zelim da pominjem... i ne mogu da odgovaram drugaccije jer mi je takav temperament. Ali, ne vredjam samo diskutujem malo "Bucnije:" al da ne preterujemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Xaxax, da namerno sam to rekao...pa znas kako ipak sam gazda na firmu...naviklo se.

 

Iliti sto bi predsednik Bush rekao...:"Da vidimo sta ce kongres i senat da kazu pa da bude kako ja kazem".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja