Jump to content

Moto Zajednica

Caure/silen blokovi

Recommended Posts

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
kawasaki-ex500d5-gpz500s-1998-united-kin
WWW.CMSNL.COM

✓ Official Kawasaki parts list ✓ Easy repairs with OEM diagrams ✓ Free acccess to parts fiches for Kawasaki EX500D5 GPZ500S 1998 UNITED KINGDOM

Овде мора да има :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Da a nasao u medjuvremenu jos jedan sajt cak ih kontsktirao salju u Srbiju i zvao par firmi koje izradjuju pa cu i do njih da svratim gajio sam nadu da se neko ozbiljno bavi prodajom delova i ima na stanju ali izgleda nista od toga ovde i osnovne stvari treba da cekas da naruce ko zna odakle

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav, kazi mi da li si nasao nekog da izradjuje? Meni konkretno trebaju oni sto nose nosace kormana? Ili ako jos neko zna nekog ko izradjuje a da nije preskup?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
WWW.SILENBLOKOVI.RS

Remont trapa - Silen blokovi za sve vrste vozila. Remont kugli i spona. Remont ramena (viljuski, lafeta), nosaci motora, nosaci kabine, distanceri

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

E hvala, sa omnigumom se trenutno dopisujem a ako ne napravimo posao kontaktiracu ove druge. Hvala puno!

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ostao sam duzan da kazem iskustvo Iskustvo nije dobro, komunikacija sa firmom odlicna ali gotov proizvod za bacanje. Cena je bila 10 evra po komadu. Ja ne znam ko je njima strugar i na kojem strugu prave ali bolje nek menjaju i strugara i strug. Lepo je bilo objasnjeno zasta mi treba, date dimenzije, slikano, slikano sa sublerom, ponudjeno da se posalje stari, rekli nema potrebe. Spoljni precnik je trebao da bude 25, on je bio negde 25 negde 24.95, dovoljno da silen lako prolazi rukom kroz most. Bolje da mi je ostavio i na 26 pa bi ja kod drugara koji je strugar smanjio na koliko treba. Srednja caura je ulivena krivo i unutranji precnik je isto varirao kako gde. Znaci na oba silena je bila ista prica. Nisam imao volju, zelje i zivaca da ga zovem i da se zalim, i ovako mi je dovoljno dugo stajao motor. Sva sreca imam tog drugara pa smo doterali na strug malo da bi mi guvernala stojala pravo i zalepili to nekim jakim lepkom za metal i sad vozim tako ali i dalje nisam zadovoljan. Na kraju ce da mi napravi caure od tvrde plastike i to cemo da namontiramo i da se nadam da nece da mi smetaju vibracije.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Probaj,ako već imaš druga strugara da ako može da nabavi teflon,on je isto bele boje,mada ga ima i u crnim nijansama,mnogo je bolji,i dugotrajniji.Potrudite se da nabavite,jer plastika ne traje dugo,i onda ponovo igranka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Cak sam razmisljao i da mi napravi caure od gvozdja, ne znam ni koliko je to pametno, mozda nije zato sto je aluminijimski most, mozda bolje od aluminijuma?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Darko 012 evo imam isti problem na svom motoru. Kako si rešio ovo ? I imaš li i dalje tačne mere za ovaj silen blok, jer bi trebalo da su isti.

Iznenađujuće mi je bilo da ove silen blokove nije moguće naručiti po kataloškom broju Yamahe , tj ne postoji kao zaseban deo.
A isti ide na mnoge modele: na ostale XT660,  TDM , Super Tenere 750  itd.

Jedino ovde postoji zamenski, ali ga nema na stanju a i pročitao sam jedno loše iskustvo.
https://www.off-the-road.de/en/xt-660rx/handlebars-more/928/rubber-metal-bushings-upper-triple-clamp?c=151

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Poslao sam upit na info@hybridflex.rs jer ih je @matke92 preporučivao ranije. Još nisu odgovorili da li može da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni je to strugar-drugar napravio od one tvrde plastike i ne seta vise guvernala a neke bitne vibracije nisam primetio.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Jel ti odgovara poliuretanski silen fi24. 9x21mm rupa 7.9 mm. Ili šipka fi 27, pa ga obrađuj na meru? Ne znam koje dimenzije ti trebajua725e796fbdaa75c1dfba7a7cc32472d.jpg

Sent from my MNA-LX9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Kavke hvala puno, ali mislim da meni to ne rešava problem. U kontaktu sam sa ljudima iz hybridflex-a da vidimo da li može da se uradi silen blok, a ako ne bude moglo ili mi nije isplativo onda ide tvrda plastika kao Darko što je uradio i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Kako ti odlučiš. Ne znam dimenzije koje ti trebaju, mozda vec imam nesto uradjeno, pa da ti dam.Naravno bez para.

Sent from my MNA-LX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja