Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje u vezi mesavine za motore

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
11 hours ago, štampar said:

:D Знамо,или боље речено сећамо их се...

 

А јел'ти знаш да је на тим аутоматима чак било и дугме за подешавање процента уља...па изабереш сам 2 или 4 %

Radio sam na pumpi kao klinac prao šoferšajbne tako sam kupio prvu jawu 350 pandurku sa oblim deklovima Kalifornia se zvala mislim da je to bilo 1975god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Pandurka  je imala 350 kubika i dva cilindra,kupio sam dve 1975 na licitaciji od saobraćajne milicije,a kalifornija je civilna verzija istog motora,bordo boje i malo dignutih lonaca auspuha.Pandurka je inače bila plava,a novije plavo bele boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sta uce ovu danasnju decu u skoli nije ni jasno,procentni racun se ucio u 5 osnovne,a vidim dosta cesto ljudi imaju problem da nesto preracunaju,koliko je narod zaglupljen gledacemo mi farme i zadruge jos 3 veka:jok:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
8 hours ago, piki said:

Sta uce ovu danasnju decu u skoli nije ni jasno,procentni racun se ucio u 5 osnovne,a vidim dosta cesto ljudi imaju problem da nesto preracunaju,koliko je narod zaglupljen gledacemo mi farme i zadruge jos 3 veka:jok:

imas pravo za danasnju decu ,ja isad mogu da izracunam lako procenat bilo cega mada je u moje vreme moglo na pumpi da se kupi gotova mesavina.Verovatno je to do skolstva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
9 hours ago, štampar said:

Пандурком смо звали ону од 250 ццм (један цилиндар два ауспуха),мислим да је то модел 353.У ЛО су пандури имали две такве.После ње су добили БМВ-а Р50 

 

У мом крају пандура на јави од седамдесетих година  није нико видео нити су имали јаву у возном парку:neznam:

 

 

 

 

Tačno je da je postojala ta od 250ccm jedan cilindar dva auspuha, imao sam i takvu ali u to srećno doba milicija je imala jače od 350ccm bili smo velika i bogata država SFRJ srednjom klasom populacije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda Pantheon FES125W 2T
On 9/17/2019 at 10:48 PM, Jovan Ristic said:

Najbolje ti je da praviš mešavinu u balonima o 5l ili 10 litara. Ja sam uglavnom tako radio. Prvo sipam dvotaktol, zatim dospem više od 2/3 goriva pa lepo promešam i zatim sipam skoro do čepa da ostane prostora da se još malo promućka i zatim sipam u rezervoar.

 

Ako koristiš balon u kojem je bila voda prvo ga ostavi da se dobro osuši, ali u svakom slučaju preporučujem da se balon promućka sa 1-2 dcl goriva.

Uuu brate... Ja se onda zesce zajebah... Od skoro vozim Hondu Pantheon 125 koja nema posudu za ulje jer je pocela da zajebava pa je prethodni vlasnik skinuo pa sam pravim mesavinu. Ja roknem Ipone ulje direktno u rezervoar (2% na 5L) nalijem benzin i teraj i provalim da povremeno dimi. Ali mi nije palo na pamet da sipam u neki balon i promuckam :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Sada se ulja sama mesaju sa gorivom, nema potrebe vise muckati, mada nece da skodi ;).

 

Ovaj Ipon stvarno ima neki miris, tj. nema onog smrada kao nekada sa Dvotaktolom, kada si morao sve sa sebe da skidas jer se usmrdelo na dim.

Nisam vozio Motul, kakav on imam miris?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 17.9.2019. at 22:45, Jovan Ristic je napisao:

0,3 deci na  litru ili ti 0,75 deci na 2,5 litre, 1,5 deci na 5 litara, 3 deci na 10 litara.

 

Ja ovaj dvotaktol koristim u svim dvotaktnim motorima koje sam vozio do sad i nikad nisam ima problema. Cena je oko 1.100 din po litri.

 

 

15687531029679220883658717531727.jpg

 

EDIT: Koju Cagivu voziš?

 

danas na trzistu ima mnogo proizvodjaca ulja ko vam garantuje da taj kastrol je orginal prodavac hm sva ta ulja se prepakuju iz buradi u plasticne boce i lepe etikete ko zna gde su odstampane. Danas je sve fals u nasem okruzenju sve sami krs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja