Jump to content

Moto Zajednica

prvi pad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
40 minutes ago, Herr said:

Evo da se upišem :jee1:, prva vožnja i tura sa drugarima, i dvaput otreso. Ništa strašno, malo ugruvan i oguljena kolena, povređena sujeta i poljuljano samopouzdanje. Materijalna šteta na motoru, ali živ čovek sve popravi. 

 

U zdravlju :) .

Brz oporavak, i meni prvi dan posle 30 drugi dan 50 a sad opet zavrcem gas. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Ako mislis na moj slucaj, nije meni izletelo dete, nego automobilu ispred mene, zeni a ona je naglo zakocila a ja u nju.

 

Inace razmisljao sam dosta o tom momentu i generalno reakciji kada je frka, ja totalno sam bio sjeban, bas nemam reakciju, zalegao sam na prednju kocnicu a stalno sam razmisljao o takvim situacijama i kako treba ono malo zadnja malo prednja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Tesko da u dve-tri (nenajavljene)sekunde mozes da odreagujes kako si zamislio, zato - odstojanje i drzi se sa strane auta(iza levog ili desnog tocka).

Ja preferiram uz desnu ivicu, nekako mi je to najnormalnije, kad vidim da neko vozi uz razdelnu liniju pa jos u krivini gde ne znas sta te ceka, mislim se sta trazis tu...

Ima ljudi koji vole da cackaju mecku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

da, to je zanimljiva oblast, ima seoskih puteva koji se ukrstaju sa glavnim, gde vozac nema dobru preglednost i onda naglo izadje na put kao nindza , a opet nije dobro ni ici skroz levo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Djokic je napisao:

Tesko da u dve-tri (nenajavljene)sekunde mozes da odreagujes kako si zamislio, zato - odstojanje i drzi se sa strane auta(iza levog ili desnog tocka).

Ja preferiram uz desnu ivicu, nekako mi je to najnormalnije, kad vidim da neko vozi uz razdelnu liniju pa jos u krivini gde ne znas sta te ceka, mislim se sta trazis tu...

Ima ljudi koji vole da cackaju mecku...

Uz sve ovo što si napisao treba dodati i trenažu (najbolje svakodnevu).

Uvek kada sednete na motor provežbajte par puta onako kako si zamišljao da treba da uradiš nešto i isto tako i tokom vožnje povremeno treba simulirati neku situaciju, pa kada dođe "stani-pani" nema razmišljanja štsa da se stiska, nego se to automatski odradi.

Pa i ovi trkači ne treniraju na stazi da bi se zabavljali, nego da bi do automatizma uvežbali neke postupke koji su im neophodni tokom trke.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ima i onog momenta kad u takvoj situaciji uradis nesto nesvesno i ispadne dobro... kad sam se ja zakucao u traktor, neposredno pred udar sam pustio ruke i prekrstio ih preko grudi... da me pitas zasto sam to uradio, ne znam... ali znam da jesam... kasnije su mi rekli da je i to pomoglo da povrede budu manje... ne znam... ali znam da nista ne moze da te spremi na takvu situaciju...

 

mojih pet para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 17.10.2019. at 18:36, RatkoRajic je napisao:

I ja sam presao iz kategoriju iz onih koji ce pasti u onu koji su pali. Malo ruka i skocni zglob al ok je proslo. 

20191017_094840.jpg

Sta se desilo brale? Kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, WlayCo je napisao:

Ima i onog momenta kad u takvoj situaciji uradis nesto nesvesno i ispadne dobro... kad sam se ja zakucao u traktor, neposredno pred udar sam pustio ruke i prekrstio ih preko grudi... da me pitas zasto sam to uradio, ne znam... ali znam da jesam... kasnije su mi rekli da je i to pomoglo da povrede budu manje... ne znam... ali znam da nista ne moze da te spremi na takvu situaciju...

 

mojih pet para...

U svakoj aktivnosti kojom se bavimo postoje redovni (ustaljeni) događaji i situacije, a isto tako postoje i vanredi događaji i situacije.

Na ove redovne se naviknemo i kroz svakodnevnu praksu usavršavamo to i prilično brzo dovodimo mnogo toga i do automatizma.

Međutim , vanredne situacije se ne događaju stalno, niti se ponavljaju u potpuno istom obliku, tako da nema ni šanse da u normalnim okolnostima stičemo rutinu da bi smo na jih reagovali po automatizmu. Iz tog razloga je neophodno povremeno (što češće) simulirati takve situacije i na taj način sticati rutinu i pravilnu reakciju u takvim situacijama. Normalno da je pre toga obavezno da se teoretski teoretski nauči šta se čini u pojedinim situacijama (koje se najčešće događaju motoristima u saobraćaju), pa onda to prvo naučiti i praktično, a onda to i ponavljati povremeno.

Ovim hoću da kažem da je tvoja konstatacija da ništa ne može da te spremi na takvu situaciju potpuno pogrešna i da dobra obuka i trenaža itekako mogu da te pripreme na takvu situaciju.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
38 minutes ago, zemunac72 said:

Sta se desilo brale? Kako?

Proklizao u savskoj isao po zelenoj povrsini izmedju traka kad su bili protesti taksista zurio, uhvatio negde blato šinu mokru travu ne znam ni ja, delic sekunde i to je to negde u padu zveknuo lakat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
7 hours ago, zemunac72 said:

Dobro je,prosao si ko Bog

Hvala bogu dobro je proslo motor ok meni malo lakat ugruvan al skola i iskustvo za ubuduce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

@zika56

Pa u redu, slazem se, ali samo donekle... Kako neko prakticno da se spremi na udar? Kako to simulirati? :) Nikako... Ta praksa i automatizam o kome govorite jeste na mestu, to kreiranje refleksa, za bolju reakciju u tom delicu sekunde... ali ne u potpunosti... samo na to sam mislio.

 

Hvala gos'n Ziko, cenim Vase misljenje i iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne verujem da je mislio na simulaciju udara. Nego na stvari koje mogu da se vezbaju, naglo kocenje, nagle promene pravca, kocenje u krivini... Kada takve stvari uvezbas sam (sa sobom), kada daleko bilo zatreba, uradices ih mehanicki bez razmisljanja i gubljenja vremena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, zarekg je napisao:

Ne verujem da je mislio na simulaciju udara. Nego na stvari koje mogu da se vezbaju, naglo kocenje, nagle promene pravca, kocenje u krivini... Kada takve stvari uvezbas sam (sa sobom), kada daleko bilo zatreba, uradices ih mehanicki bez razmisljanja i gubljenja vremena. 

Upravo tako. Da bi se brže reagovalo (odgovorilo) na neku opasnost, potrebno je da pre toga neko sakupi informacije koje nas sve opasnosti mogu da snađu, da ih obradi i da za one najčešće preporuči procedure da bi se one ispravno rešile. A onda se te procedure uče i uvežbavaju i primenjuju se (bez razmišljanja) kada je to potrebno.

Mislim da se upravo to i radi na raznoraznm obukama u sigurnoj vožnji (i sličnim naprednim obukama koje se organizuju). Mislim da je osnovna obuka za sticanje dozvole apsolutno nedovoljna za bezbedno upravljanje motorom u svim uslovima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Obuka u auto skoli je apsolutna nedovoljna za bezbedno upravljanje bilo kojim vozilom. Ja stalno pricam i stalno me prave budalom, bar 95 % ljudi ne zna ni auto da vozi. Tih 95 % ne zna sta da uradi kada prebrzo udje u krivinu, ne zna sta ce se desiti sa kolima ako naglo zakoce ili puste gas u krivini... O voznji po kisi svi vidimo kako se vozi, sneg da ne pominjemo, to je opsti kolaps. 

Mi smo jedva cekali da padne sneg, utaba se par dana pa juris u Sumarice da vezbamo klizanje i okretanje tamo gde nema nikoga i gde ne mozes nikoga da ugrozis. Ovi sad "vozaci" cim vide kisu krenu da se lupaju. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Moj prvi i jedini pad bio preko šine u Svilajncu. Pola 10 uveče, mrak, a pored neko veselje, muzika trešti ubija. A meni u glavi samo da izađemo na autoput i onda ćemo lagano do BG-a.

 

U svakom slučaju u razmaku od jedne-dve sekunde je muzika grunula, ja u tom trenutku dolazim do šine koja viri i asfalta nekoliko cm, a koju ne sečem pod dobrim uglom i sledeće što znam je da smo i devojka i ja na boku. Ona leži ne pomera se, a ja skačem da vidim da neko ne naleti na nas.

 

Otvaram joj vizir, jer ne znam koliko je loše, a i on zamagljen. Sreća, kičma i sve ostalo je na mestu, ali joj se noga zaglavila pod motorom. Kako je ustala i pomerila se, tako je briznula u plač. Evo i sad se grozno osećam što je dovedoh u tu situaciju.

 

Uglavnom, prvi auto iza nas je zastao, a onda nas nonšalantno prošao. Stao je jedan momak od oko 20 godina i bračni par sa ćerkom: on naš, a ona Nemica. Odvezli kofere i devojku do prvog motela u Svijalncu ("Drumski raj", kakvo ime, al čisto mesto i sve na mestu), a ja za njima motorom. 

 

Ekipa iz lokalnog moto kluba, (veliko im hvala!) nam reče da na tom mostu imaju nekoliko padova godišnje. Takođe su nam rekli da u bolnici ne govorimo da smo pali sa motora, nego niz stepenice. Zašto? Zato što bi morali da zovu pandure, a ovi bi mene teretili za ugrožavanje saobraćaja ili tako nešto, jer smo pali :D E državo, državo, umesto da ispeglaš te šina preko kojih se pada, ti nas neiskusne bi da goniš >:(

 

Epilog - oboje ugruvani: devojka zglob, ja kuk i lakat. Ona sutradan busom za BG, pa na snimanje (u Svilajncu nema rentgen aparata), a ja motorom nazad sa sve koferima. Posle toga je jednom još sela na motor i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ženi je odmah, neće se voziti sa tobom, moći ćeš kao čovek da prangijas a da te niko ne lupa pesnicama u bubrege :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
56 minutes ago, Gajo Sevojno said:

Ženi je odmah, neće se voziti sa tobom, moći ćeš kao čovek da prangijas a da te niko ne lupa pesnicama u bubrege :)

Tek sam tada shvatio šta je savršena žena :D ili ne voli motore ili vozi svoj :D

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja