Jump to content

Moto Zajednica

prvi pad

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Kada sam slusao o tome, mislio sam ne daj boze, ja sam isao na kurs bezbedne voznje 5 dana posle polaganja i bas su tamo pricali o svojim padovima i mislim se, pa najebao sam ako padnem.

 

 Skoro sam trazio neke informacije u vezi padova pa da vidim koje su to sve povrede da bih uzeo najbolju opremu, sada znam :)   Boli me rame, zglob, grudi, a spasila me kaciga, na nju sam pao i amortizovao sve. Inace sve se dogodilo na moru, moram i da pohvalim Vozzi, doslepali me isti dan kuci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
2 hours ago, piki said:

Kako se desilo,dobro je da nema lomova:staa2:,jel ti neko izleteo ili si sam opleo?

Zena naglo zakocila a ja u nju, izletelo neko dete na pocetku Herceg Novog,moram da pohvalim i bracu izasli svi iz kladionice traze zavoje zene iz pekare donele vode  meni motor ispod kola prizor je jeziv bio , pipam se po licu i telu da li je sve tu . Nema ko nije pomogao jedno 30 ljudi je dalo ili ponudilo pomoc prakticno svi koji su tu bili ili dosli

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja pljesnuo prošle nedelje na isključenju za Autokomandu kada me isekla budala bez migavca... Da ne bi se zakucao u njega pao. Epilog, sve što je bilo pod opremom je ok, ebo me pas, nisam navukao protektore za kolena pa sam jedno lepo odrao. Al dobro, lična satisfakcija je bila u vidu lomljenja retrovizora i ulubljivanja vrata pošto se sisa bacila u beg, ali ne daleko, jer mu se preprečio kombi. Jbg kad me video da trčim onako gegav za njim izašao i beži trkom ...

 

Tako da, dobro došao u klub, da se to nikada ne desi više, a sve što mogu pare da plate nije skupo. . .

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da tu ima bar 50 slojeva ulja, nafte i svakakvih masnoca... Gore nego led. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
19 hours ago, ekvador said:

Zena naglo zakocila a ja u nju, izletelo neko dete na pocetku Herceg Novog,moram da pohvalim i bracu izasli svi iz kladionice traze zavoje zene iz pekare donele vode  meni motor ispod kola prizor je jeziv bio , pipam se po licu i telu da li je sve tu . Nema ko nije pomogao jedno 30 ljudi je dalo ili ponudilo pomoc prakticno svi koji su tu bili ili dosli

Koji motor vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

honda hornet 600 , bio je jos jedan los momenat, mislio sam prvo da gorivo curi a ustvari je antifriz, a motor je radio i bio jos ispod zeninih kola, a u kolima deca,vicem njoj da izbaci decu , ja dosepao ispod kola sve cekam da pukne, gasim motor tih 5 sekundi je bio horor

 

hm,prakticno ako je motor radio, izbacen je bio iz brzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Pitam za motor jer sam prije 2 dana u Anconi  dok sam cekao trajekt za Split sreo 2 momka iz BG-a na motorima. Oni bili na motogp a ja se vracao sa Corsice. Malo smo popricali pa su pomenuli da idu za H.N. a nisam ih pitao da li su na BJB. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moj prvi pad sa Jawe 350. Selo kod babe i dede, okolina Obrenovca seo prvi put na motor u zivotu ispred kuce 11 godina imao od drugara koji je u to vreme imao jawu sa 15 godina i terao ga po selu bez dozvole. Stranac. 

 

Prva, dodao gas ko mamlaz, usrao se ziv i zavrsio u nekim drvima pored i motor i ja. Posle sam istu tu Jawu terao po selu u prvoj i drugoj brzini mucio je i kad mi se ugasi ne znam da je upalim, pa se sav uplasim al bio sam uporan.  Zelja bila jaca od godina i mozga.

 

Drugi pad sa kitovane aprilije i to indijanac mali sa 16 godina bez kacige proklizao na pesackom u Zemunu. Otresao se ko budala ispred nekih drugarica, hteo da ispadnem baja ispao retard...

 

Sva sreca pa sam u oba slucaja prosao sa manjim ogrebotinama i dranjem kolena, inace sam mogao mnogo lose da prodjem. 

 

 

 

 

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Prvi pad i daj Bože jedini. Tačnije, pad je uslijedio nakon udara u bočnu stranu automobila.

Magistralni put, ograničenje 60km/h, vozim 68km/h (pokazuje digitalno...). S desne strane stoji Peugeot 406, djevojka gleda u svoju desnu stranu u BUM! Pred mene. Bukvalno, na manje od 10m ispred mene. Kroz glavu prolaze svakojaki scenariji, misli...

 

Epilog: Nakon udara i odbijanja od šasiju auta rotiram se u zraku (kažu ovi što su vidjeli) spadam na noge i udaram prsima o asfalt, te se obrčem preko glave da bi ostao ležati na leđima.

Na desnoj strani slomljeno 5 rebara, na lijevoj 3, lijevi palac zavračen, desna ruka iščupana u laktu (podlaktica izgurana prema nazad - vanjski lom), desna lopatica napukla na više mjesta.

13 dana intenzivne njege, 7 dana hirurgije. 3 operacije lakta. Invalid II kategorije...

Novi motor dosao kući 11.06. Na nepunu godinu od nesreće. Kući ga dovezao drug, jer ja nisam bio sposoban. Supruga se isplakala, ali prihvatila.

Malo po malo, počelo se opet voziti. Pretprošli vikend vožena staza prvi put!

...jebi ga....

Ima još jedna operacija novembar/decembar. Smeta me jedan vijak :)

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa znate kako se kaze... Motoristi se dele na one koji su pali i koji ce pasti :D

 

Ja pao sa devojkom (tadasnjom, sada zenom) slicno. Neki lik ukocio naglo ispred mene (jer sam mu pokazao srednji prst) da me zastrasi, lose procenio, zakoci jace i ja u njega i dole... Vukli smo se 15-tak metara. Lik se uplasio i nije stao. Pobegao. Sreca brzina bila mala (skuter), pa su povrede bile minimalne. Oderotine i bol u kukovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000
Pre 22 sati, Belajmaker je napisao:

Prvi pad i daj Bože jedini. Tačnije, pad je uslijedio nakon udara u bočnu stranu automobila.

Magistralni put, ograničenje 60km/h, vozim 68km/h (pokazuje digitalno...). S desne strane stoji Peugeot 406, djevojka gleda u svoju desnu stranu u BUM! Pred mene. Bukvalno, na manje od 10m ispred mene. Kroz glavu prolaze svakojaki scenariji, misli...

 

Epilog: Nakon udara i odbijanja od šasiju auta rotiram se u zraku (kažu ovi što su vidjeli) spadam na noge i udaram prsima o asfalt, te se obrčem preko glave da bi ostao ležati na leđima.

Na desnoj strani slomljeno 5 rebara, na lijevoj 3, lijevi palac zavračen, desna ruka iščupana u laktu (podlaktica izgurana prema nazad - vanjski lom), desna lopatica napukla na više mjesta.

13 dana intenzivne njege, 7 dana hirurgije. 3 operacije lakta. Invalid II kategorije...

Novi motor dosao kući 11.06. Na nepunu godinu od nesreće. Kući ga dovezao drug, jer ja nisam bio sposoban. Supruga se isplakala, ali prihvatila.

Malo po malo, počelo se opet voziti. Pretprošli vikend vožena staza prvi put!

...jebi ga....

Ima još jedna operacija novembar/decembar. Smeta me jedan vijak :)

Ovako je završio motor! Ram pukao na par mjesta. Prednji kraj....pa zna se da je nekada postojao. Rezervoar dobrano ulupan, ali sam tehničara, još u vozilu hitne, zamolio da ispipa sadrzaj gaća i sve je bilo tu. Nije bilo mokro/krvavo i nije boljelo - sve na broju. 

DSC_0005.JPG

DSC_0976.JPG

DSC_0001.JPG

DSC_0034.JPG

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto bi moj kolega mene pitao jel motor dobro?
Salim se naravno, brz oporavak zelim

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Hahaha, bolje lakat nego motor jer je lakat prosao dobro, tako obicno mislimo. Da je daleko bilo, nesto ozbiljno pristao bi da je motor samleven samo da ti bude dobro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
1 minute ago, zarekg said:

Hahaha, bolje lakat nego motor jer je lakat prosao dobro, tako obicno mislimo. Da je daleko bilo, nesto ozbiljno pristao bi da je motor samleven samo da ti bude dobro ;)

Ma jeste slazem se, sad se lako zajebavati kad je sve dobro proslo mada da je bolelo bolelo je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 43 minuta, zarekg je napisao:

Hahaha, bolje lakat nego motor jer je lakat prosao dobro, tako obicno mislimo. Da je daleko bilo, nesto ozbiljno pristao bi da je motor samleven samo da ti bude dobro ;)

Generalno , nismo normalni definitivno.

Ja 7-mu nedelju  ljudima pricam kad me pitaju kako sam , ok operacija je uspela , motor nije ostecen zmigavac i mala ogrebotina bla bla bla ... skontam poglede,  ....  pa da nije munut kao ja i ucutim jbg.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

To je onaj fazon: 

Kupio Piroćanac ajfon 6, stavio ga u zadnji džep, seo i ... čulo se krrccc!
• Leleeee majkeee - povika on - daj bože da je kičma.
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Evo da se upišem :jee1:, prva vožnja i tura sa drugarima, i dvaput otreso. Ništa strašno, malo ugruvan i oguljena kolena, povređena sujeta i poljuljano samopouzdanje. Materijalna šteta na motoru, ali živ čovek sve popravi. 

 

U zdravlju :) .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja