Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za prvi motor od 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi, od skoro sam na forumu, nisam bio siguran da li da otvorim novu temu ili se nadovezem na slicnu ali sta je tu je. Punim 18 godina uskoro i krecem sa polaganjem za A1 kategoriju dok B vec imam, zavoleo sam 2 tocka iako nisam imao neko preterano iskustvo sa istim, pa bih voleo ako bi me neko posavetovao za prvi motor od 125 ccm, tj. skuter ili sport, dok mi je budzet vrlo skroman s obzirom da moram auto skoli da dam 300e ostaje mi nekih 400 do 600e.  Pritom po ovoj ceni sam vidjao neke "novije" skutere ali sami nazivi mi nisu bas poznati i pouzdani.

 

Hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

cao Danilo,

 

ovaj forum je dosta veliki, i za svakoga ima ponesto, samo treba malo potraziti.

 

E sad, sto se tice tvoje muke, bilo bi lepo da odes prvo da se predstavis, napises nesto o sebi, visina, tezina, neke zelje, i tako to, pa da moze neko da te nesto i posavetuje. Ovako si prazan list papira...

 

evo gde se mozes predstaviti:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/15-predstavljanje-članova/

 

a mozes mozda i da podelis neku sliku u sekciji kako izgledamo:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/616-kako-izgledamo/

 

Kada to uradis kako red nalaze, onda mozes da malo prelistas forum, i sigurno ces naci nesto zanimljivo da procitas sto te moze dalje ohrabriti za kupovinu i voznju svog prvog motora!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
4 hours ago, Markone88 said:

cao Danilo,

 

ovaj forum je dosta veliki, i za svakoga ima ponesto, samo treba malo potraziti.

 

E sad, sto se tice tvoje muke, bilo bi lepo da odes prvo da se predstavis, napises nesto o sebi, visina, tezina, neke zelje, i tako to, pa da moze neko da te nesto i posavetuje. Ovako si prazan list papira...

 

evo gde se mozes predstaviti:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/15-predstavljanje-članova/

 

a mozes mozda i da podelis neku sliku u sekciji kako izgledamo:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/616-kako-izgledamo/

 

Kada to uradis kako red nalaze, onda mozes da malo prelistas forum, i sigurno ces naci nesto zanimljivo da procitas sto te moze dalje ohrabriti za kupovinu i voznju svog prvog motora!

Hvala na dobrodoslici i savetu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ali eto da dodam, liberty 125 i nema da brineš... Nadam se da mi moderatori neće zameriti

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, Štef said:

Ali eto da dodam, liberty 125 i nema da brineš... Nadam se da mi moderatori neće zameriti emoji38.pngemoji6.png

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Hvala na savetu svakako! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
36 minutes ago, lestra said:

@Danilo01 Ne zuri sa kupovinom motora,zavrsava se sezona pa ce biti malo bolje cene. Bolje kupi neku opremu za pocetak,da ne ides bez ku.... u svatove...:takoje:

Slazem se sa tobom u potpunosti. Mislim da bi ljudi trebalo, kad rese da kupe motor, od pocetne ukupne sume prvo da kupe dobru/kvalitetnu opremu kacigu, obucu, jaknu sa protektorima, pontalone, pojas/kornjacu, rukavice... Pa onda od ostatka novca motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Za skutere nemam pojma, pa necu ni da pisem.
Sport... za te pare samo nesto dvotaktno izakano, zaobidji....
Iskreno, ja bih ti savetovao da kupis kineza nekog. Nemas modele koje lice na sportake, ali imas one koji lice na supermoto, mada mozda moras da se nategnes jos 100-200 evra.
Pre nego sto krenu da pljuju ljudi, da objasnim zasto kineza. Zato sto si mlad i nemas para. Na motoru (japanskom, italijansko, nemackom ) nemas nista jeftino od delova. Jesu mnogo kvalitetnije masine od kineza, mnogo duze traju, prelaze i pozdanije su. Samo za taj tvoj budzet su vec istrajale, mnogo presle i pitanje koliko su vise pouzdane. Uzmes li nesto dvotaktno, ako treba da radis masinu lako moze da ode cifra u 500 evra. Ni za 4t niej bolja situacija, nego on i kad je pred kraj moze jos da tera. Za kineze su jeftini delovi, nije neki kvalitet ali za par desetine evra ti si opet on the road :)
A da, i uglavnom trose nesto smesno tipa 3 litra, sto nije zanemarljiva stavka :)

Sto se opreme tice...malo oglasi, malo buvljak, nesto polovno, nesto novo... Mozes da skrpis (polovne) kacigu, cizme i jaknu za neke pristojne pare. Mozda cak i za manje od 100 evra. Pa vremenom kupujes sta kako kad mozes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
12 hours ago, lestra said:

@Danilo01 Ne zuri sa kupovinom motora,zavrsava se sezona pa ce biti malo bolje cene. Bolje kupi neku opremu za pocetak,da ne ides bez ku.... u svatove...:takoje:

Hvala na savetu, razmiljao sam kako idu cene zimi bilo mi je logicno da su manje nego tokom sezone , hvala jos jednom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, JoeD said:

Za skutere nemam pojma, pa necu ni da pisem.
Sport... za te pare samo nesto dvotaktno izakano, zaobidji....
Iskreno, ja bih ti savetovao da kupis kineza nekog. Nemas modele koje lice na sportake, ali imas one koji lice na supermoto, mada mozda moras da se nategnes jos 100-200 evra.
Pre nego sto krenu da pljuju ljudi, da objasnim zasto kineza. Zato sto si mlad i nemas para. Na motoru (japanskom, italijansko, nemackom ) nemas nista jeftino od delova. Jesu mnogo kvalitetnije masine od kineza, mnogo duze traju, prelaze i pozdanije su. Samo za taj tvoj budzet su vec istrajale, mnogo presle i pitanje koliko su vise pouzdane. Uzmes li nesto dvotaktno, ako treba da radis masinu lako moze da ode cifra u 500 evra. Ni za 4t niej bolja situacija, nego on i kad je pred kraj moze jos da tera. Za kineze su jeftini delovi, nije neki kvalitet ali za par desetine evra ti si opet on the road :)
A da, i uglavnom trose nesto smesno tipa 3 litra, sto nije zanemarljiva stavka :)

Sto se opreme tice...malo oglasi, malo buvljak, nesto polovno, nesto novo... Mozes da skrpis (polovne) kacigu, cizme i jaknu za neke pristojne pare. Mozda cak i za manje od 100 evra. Pa vremenom kupujes sta kako kad mozes.

 

A kad kazes kinezi jel mislis na skuter ili te modele sto lice na supermoto, ako imas na umu neki konkretan model. Gledao sam na primer Keeway, Sprint, Kymco skutere koji mi izgledaju koliko toliko okej za taj novac, vidjao sam i neke "novije" modele od 2010. Npr. Pa mi odnos cene i kvaliteta donekle govori o samom skuteru. Hvala jos jednom na odvojenom vremenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugarski, najbolji kinez ikada, keeway speed 125, nepoderiva masina, dovoljno jaka za pocetak, delovi jeftini i ima ih svuda, i ne prelazi 3L/100km.. Par mojih drugara ih je imalo, navozali su se bukvalno za sve pare.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Posto si rekao da si postao zaljubljenik u 2 tocka, verovatno ces u budućnosti prelaziti na nesto jace i sa menjacem (doduse sada ima i skutera koji su jako ozbiljni motocikli). Zbog toga mislim da ti je najbolje da odmah uzmes nesto sa menjacem i za te pare naravno kinez. Zbog cega kinez, objasnile su kolege iznad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kolega se nije izjasnio da li je plan da predje na motor kasnije, ni da li bi sad isao na skuter ili motor sa menjacem? To je mnogo bitno u kom pravcu ce ici njegov moto razvoj. Dobro je sto ima malo para, sta god da kupi za cca 500€ nece mnogo kalirati, a brzo ce shvatiti da li mu vise lezi skuter ili mozda motor. Za skutere je sve receno, Kymco ili Sym kao 1.izbor, tu moze da upadne Keeway ali za njega moze biti problem sa delovima, cak bih tu ubacio i Sprint kao solidnog kineza za tako neke manje pare. Postoji tu jos jeftinijih varijanti tioa Mondial, Jonway ali to je sve bas velika macka u dzaku.
Moj 1.skuter je bio Sym Joyride 125ccm, vozio ga 5god, osim redovnog odrzavanja i guma, imao sam zamenu CDi-a za 20€ u 5god. Liberty je lepa masinica, na njemu sam polagao voznju, lepo ide, estetski ok, ne trosi mnogo, delova ima. U motore se ne razumem pa necu da dajem savete.

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja