Jump to content

Moto Zajednica

Melenci, pronadjen Miroslav Armacki

Recommended Posts

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
On 9/23/2019 at 5:09 PM, Alekre said:

Džabe sad, čovek mora da pođe od sebe i bude odgovoran. Ovde u SRB još uvek ima previše slobode za pojedinca. U Americi bi patrolnim kolima pregazili motor i gonjeno lice sve zajedno pa ako preživi pitali bi ga šta i kako.

U americi bi...

interventions_map.png.8ef5523f860a606272022b2fb148a2e6.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Za Ameriku nas boli tuki, na nekim poljima su fascinantni, na nekim su daleko bilo. Nemojte se porediti sa takvima! 

Ovde je mlad momak stradao. Svojom krivicom najpre. Mozda bi preziveo da nije bio gonjen, ali je bio gonjen sa razlogom. 

Pri tom je sve ucinio da se ne zastiti...  Nit kacige, nit dozvole... Za ispravnost motocikla neka sude vestaci, sve da ga je sredio 100% gornji deo recenice je sustina. 

Naku mu je laka crna zemlja, ali i da novopecenim bajkerima bude za nauk! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
On 9/26/2019 at 2:28 AM, abarth_maniac said:

Za Ameriku nas boli tuki, na nekim poljima su fascinantni, na nekim su daleko bilo. Nemojte se porediti sa takvima! 

Ovde je mlad momak stradao. Svojom krivicom najpre. Mozda bi preziveo da nije bio gonjen, ali je bio gonjen sa razlogom. 

Pri tom je sve ucinio da se ne zastiti...  Nit kacige, nit dozvole... Za ispravnost motocikla neka sude vestaci, sve da ga je sredio 100% gornji deo recenice je sustina. 

Naku mu je laka crna zemlja, ali i da novopecenim bajkerima bude za nauk! 

Nije strada svojom krivicom,Baš to i želim naglasiti.

Može se reći zbog svoje neodgovornosti, ali po meni, sporan je razlog zbog kojeg je gonjen do mere ugrožavanja sopstvenog života, kad očigledno nije imao zaštitnu opremu a realno ničiji život nije ugrožavao.Radilo se o prekršaju saobraćajnih propisa.

 

Možda ne osećamo isto težinu pisane reči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Znači da policija ne treba goniti ili možda čak ni zaustavljati nekoga ko bez vozačke,bez opreme juri naseljem da slučajno nebi ugrozio svoj život? Možda da mu molbu da stane pošalju poštom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 24.9.2019. at 21:25, icecool je napisao:

Mislim da je sada puno gore.

Valda imamo i nekog kolegu pandura ovde na forumu.Nemora detaljno da objašnjava ako to spada u neku vrstu službene tajne ali može da pojasni šta tačno milicija i pod kojim uslovima sme da radi u poteri.Mislim na sobraćajce.Ovako samo nagadjamo šta je ili kako bi trebalo da se radi.

Ako se nama to ne svidja možda je to moguće i promeniti .Ako mi ne možem sigurno postoje službe koje se tim bave.Samo je pitanje da li to i hoće.

Ja sam obalaveo pričajući o dogadjaju od pre 15 godina kad su negde kod gornjeg milanovca izginuli klinci oko 20 godina ,njih 6-7 nakrkani u Pežo 207.Policija u tom delu kao i u mnogim drugim delovima ove naše države stoji iza krivine pa ako neko ne izleti od prevelike brzine on lepo uleti u radar i plati kaznu.Oni što su izleteli  ipreživeli ionako će platiti kaznu.Zašto moraju da stoje iza krivine a ne u temenu.Pa onda neće biti izletanja a ni kazne jer su vidljivi pa niko neće juriti.Ali onda nema para u budžet.

Tako sam se požalio jednom inspektoru koji odredjuje mesta za kontrolu saobraćaja.On lepo od 10 predloga koje službeno da -po nauci,komandiri koj to aminuju prihvate 2.Ostali idu tamo gde je kinta.

Što se tiče milicija -policija naša iskustva iz Novog sada 80-tih kad se naglo povećao broj dvotoktača su i dobra i loša.Najgori je bio Sava Polovinski pandur ud 140 kila,brkat,vozi bmw i otkida ti nogom auspuh u vožnji ako misli da se jako čuje.Noću te vata za uvo i šamara.One koji su nosili repove ko Bajaga je vodio u stanicu da bi ih šišali jer nije voleo drogoše sa dugom kosom.Kad mu otkidanje auspuha nogom više nije prolazilo zbog žalbi onda nas je vodio u sup i merio buku iz auspuha i naravno su se svi derali pa su nam zadržavali motore.

Srećom ovakvih stvari višenema.

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Auuuuuuuuuu, šta sam sve pročitao ovde???

Hajde od dece koja po difoltu ne mirišu policiju, ali od nekih starijih očekivao bih mudriji pristup, bez žurbe u zaključcima, poput Žikinog recimo.

Tuga za dečka, ali taj otac bi trebao prvo sebi da olupa glavudžu, kad mu već sin nije živ da njega dobro izmlati.

Super vozač bez dozvole, majstor za motore bez dozvole, u 1 u noć po akumulator, bez kacige... Da, obavezno.

Jbg, tuga za dečka.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 5 sati, Singularitet je napisao:

Auuuuuuuuuu, šta sam sve pročitao ovde???

Hajde od dece koja po difoltu ne mirišu policiju, ali od nekih starijih očekivao bih mudriji pristup, bez žurbe u zaključcima, poput Žikinog recimo.

Tuga za dečka, ali taj otac bi trebao prvo sebi da olupa glavudžu, kad mu već sin nije živ da njega dobro izmlati.

Super vozač bez dozvole, majstor za motore bez dozvole, u 1 u noć po akumulator, bez kacige... Da, obavezno.

Jbg, tuga za dečka.

Sta bre mudriji...Najbolje da progutam pricu da su cucali u nekoj selendri u 1 ujutro onako slucajno,ganjali momka mozes misliti bez opreme,uzas kakav prestupnik,skrljali ga pored puta,i posle nisu mogli da ga nadju 72 dana...Jel se vi bre svi drogirate?

  • Hvala 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

 

Pre sat vremena, sashac je napisao:

i posle nisu mogli da ga nadju 72 dana...

Sa organizovanom pretragom uz pomoc 50 ljudi, plus pretraga sa dronovima i avionima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
5 hours ago, sashac said:

Sta bre mudriji...Najbolje da progutam pricu da su cucali u nekoj selendri u 1 ujutro onako slucajno,ganjali momka mozes misliti bez opreme,uzas kakav prestupnik,skrljali ga pored puta,i posle nisu mogli da ga nadju 72 dana...Jel se vi bre svi drogirate?

Ne, nego su mu po nalogu direktora policije smestili sačekušu, odnosno čitav policijski aparat je aktiviran ne bi li se odstranio ovaj momak.

 

Mlatiš Sašac k'o Maksim po diviziji.

Usput si odvalio da se po selima i manjim mestima uglavnom ne registruju motori. Odmah te demantuju ljudi iz malih mesta i na to ne odgovoriš jer si sasvim lepo svestan da si odvalio i da nemaš argument za tako nešto.

Pa odvališ da je policija trebala kući da ga hapsi, opet te demantuju i objasne ti zašto to nije moguće. Naravno ni na to ne repliciraš jer si opet svestan da ti je jezik brži od pameti i da nisi u pravu.

Jednako ti je validna i tvrdnja da ga je policija ubila. Svestan si (jer znam da glup nisi) da ni za to argumenata nemaš, ali jebe sujeta, zar ne?

 

Nije ti palo na pamet da ga je možda otac upropastio jer je pune 3 godine propustio da sinu obezbedi obuku i polaganje. Možda bi ga neko naučio čemu služi kacige i verovatno ne bi imao razloga da beži od policije. Na kraju svako punoletan snosi posledice svog ponašanja.

 

Lepo ti čovek gore skrene pažnju da su i ti policajci ljudi, sa nekom decom, nekim porodicama, a ti i dalje pišaš po njima i to ne zato što imaš bilo kakvih proverenih informacija, već samo zato što su policajci.

Zamisli da neko tako sere po tvojoj kiro praksi, a nije da nemaš kolega kursaša koji su drugima život upropastili.

Ja se tim pandurima generalno divim kako izdržavaju svakodnevno sve te predrasude i bljuvotine o njihovoj profesiji.

 

Kako god, ukoliko se dokaže neka teorija zavere hajde da svi zajedno osudimo počinioce. U suprotnom...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Momku neka je laka crna zemlja, ali nikako nema opravdanja za ovo što je uradio.

 

Otac jeste pun tuge, ali najlakše je kriviti druge.

Ja samo razmišljam, da je on nekog udario i ubio, nekoga ko nije ni kriv ni duzan, ko nije bežao od policije, recimo ko se vracao sa posla, kako bi onda to bilo.

 To što se ovo desilo noću,  ne znači da se on nije tako ponašao i tokom dana kada ima i ljudi i dece.

 

Zao mi je svacijeg života, buduća profesija mi i nalaže da je svaki život podjednako vredan, zato neka mu je laka crna zemlja, a mi da učimo iz tudjih gresaka, manje bole

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, Singularitet je napisao:

Ne, nego su mu po nalogu direktora policije smestili sačekušu, odnosno čitav policijski aparat je aktiviran ne bi li se odstranio ovaj momak.

 

Mlatiš Sašac k'o Maksim po diviziji.

Usput si odvalio da se po selima i manjim mestima uglavnom ne registruju motori. Odmah te demantuju ljudi iz malih mesta i na to ne odgovoriš jer si sasvim lepo svestan da si odvalio i da nemaš argument za tako nešto.

Pa odvališ da je policija trebala kući da ga hapsi, opet te demantuju i objasne ti zašto to nije moguće. Naravno ni na to ne repliciraš jer si opet svestan da ti je jezik brži od pameti i da nisi u pravu.

Jednako ti je validna i tvrdnja da ga je policija ubila. Svestan si (jer znam da glup nisi) da ni za to argumenata nemaš, ali jebe sujeta, zar ne?

 

Nije ti palo na pamet da ga je možda otac upropastio jer je pune 3 godine propustio da sinu obezbedi obuku i polaganje. Možda bi ga neko naučio čemu služi kacige i verovatno ne bi imao razloga da beži od policije. Na kraju svako punoletan snosi posledice svog ponašanja.

 

Lepo ti čovek gore skrene pažnju da su i ti policajci ljudi, sa nekom decom, nekim porodicama, a ti i dalje pišaš po njima i to ne zato što imaš bilo kakvih proverenih informacija, već samo zato što su policajci.

Zamisli da neko tako sere po tvojoj kiro praksi, a nije da nemaš kolega kursaša koji su drugima život upropastili.

Ja se tim pandurima generalno divim kako izdržavaju svakodnevno sve te predrasude i bljuvotine o njihovoj profesiji.

 

Kako god, ukoliko se dokaže neka teorija zavere hajde da svi zajedno osudimo počinioce. U suprotnom...

Njegov otac je prost covek seljak.Od njega ocekujete da obuci sina.Sto se tice registracija,pa zar nije istina da u skoro  svakoj nesreci ucestvuje neregistrovano neispravno vozilo?Pa ja ne idem u selo?Niko ziv nista ne registruje,o kojim registracijama vi pricate?Registruju Zikini oldtajmeri,klinci bre niko nista.Nemam ja nista protiv policije,samo kazem da je cudna situacija nastala,a jos cudnije okolnosti proistekle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, sashac je napisao:

Njegov otac je prost covek seljak.Od njega ocekujete da obuci sina.Sto se tice registracija,pa zar nije istina da u skoro  svakoj nesreci ucestvuje neregistrovano neispravno vozilo?Pa ja ne idem u selo?Niko ziv nista ne registruje,o kojim registracijama vi pricate?Registruju Zikini oldtajmeri,klinci bre niko nista.Nemam ja nista protiv policije,samo kazem da je cudna situacija nastala,a jos cudnije okolnosti proistekle.

Ko bre oldtajmer?

Ja baš u najboljim godinama, a ti ovako!?:popovanje:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ništa čudno tu nije.

Kad nemaš roditelje da ti ukazu na pravi put, kad nema drustva da to isto uradi i kad se pojedinici ne osudjuju za protivzakonite radnje već tapsu po ramenu i gleda im se kroz prste - onda je sasvim logično da će jednog dana da se desi nešto ovako.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Njegov otac je prost covek seljak.Od njega ocekujete da obuci sina.Sto se tice registracija,pa zar nije istina da u skoro  svakoj nesreci ucestvuje neregistrovano neispravno vozilo?Pa ja ne idem u selo?Niko ziv nista ne registruje,o kojim registracijama vi pricate?Registruju Zikini oldtajmeri,klinci bre niko nista.Nemam ja nista protiv policije,samo kazem da je cudna situacija nastala,a jos cudnije okolnosti proistekle.
Ti si definitivno "zastranio"...Kakav prost.čovek i kakvo očekivanje da neko nekoga obuči.Nema tu ko šta da očekuje to je moralna obaveza i tu oko toga se ne diskutuje. Iskreno ije mi baš ni jasno šta si mislio sa tom kategorizacijom "prost čovek seljak" ? I ne znam kako zamišljaš da današnji "seljaci" i ljudi koji žive na selu izgledaju??? Možda misliš da je u gradovima populacija inteligentnija,školovanija,poštenija.
A što se tiče registracija po manjim mestima pa i selima evo opet da ti kažem pričaš o stvarima o kojim pojma nemaš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Kako god, ukoliko se dokaže neka teorija zavere hajde da svi zajedno osudimo počinioce. U suprotnom...


A u međuvremenu, dozvoli da svako iznese svoju teoriju, koja je podjednako validna kao i tvoja. Naravno, postoji i opravdana sumnja da se ništa neće "dokazati" ni posle beskonačno vremena...


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, Interceptor BP je napisao:

Ti si definitivno "zastranio"...Kakav prost.čovek i kakvo očekivanje da neko nekoga obuči.Nema tu ko šta da očekuje to je moralna obaveza i tu oko toga se ne diskutuje. Iskreno ije mi baš ni jasno šta si mislio sa tom kategorizacijom "prost čovek seljak" ? I ne znam kako zamišljaš da današnji "seljaci" i ljudi koji žive na selu izgledaju??? Možda misliš da je u gradovima populacija inteligentnija,školovanija,poštenija.
A što se tiče registracija po manjim mestima pa i selima evo opet da ti kažem pričaš o stvarima o kojim pojma nemaš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Nema sta da zamisljam,poznajem ih ne mali broj.Nisu bas akademici.Kad cesto kad  se desi nesreca u selu stoji da je vozen neregistrovan motocikl?Moja dva brata,zet,i celi komsiluk vozi neregistrovane motocikle,traktore,cak i kombajn...Ali eduukaciju ne rade ni gradski roditelji,vec decu odgaja ulica.pa prema tome malo je efukovanoh inace.Evo novi stradali kod kvantasa,opet motor bez tablica...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja