Jump to content

Moto Zajednica

Melenci, pronadjen Miroslav Armacki

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 16 sati, zarekg je napisao:

Ti ocekujes od mene da napisem neku cinjenicu o nekome ko je poginuo u drugom kraju drzave? Da nisi malo neozbiljan?

Da ne pricamo da sve o tome "znamo" zahvaljujuci najgoroj zutoj stampi koja ce da pise bilo sta da bi bila cu centru paznje. Pa na osnovu toga se tracari i traze "cinjenice". 

 

U kojoj sam to temi nestao i na osnovu cega mislis da sam "nestao"?

Imam ja pravi zivot, ne zivim na internetu. Ako nesto nisam video ni posle 3 dana ili nisam odgovorio za pola sata ne znaci da sam "nestao". Sta god ti to znacilo.

Ne ocekujem da rasvetlis ovaj slucaj,ne ocekujem da iko odavde to uradi,pogresno si razumeo...

Moj post se odnosio na tvoju matematiku/fiziku gde si naveo tamo neke brzine/vreme i ostavio da mi iz te ''cinjenice'' nesto zakljucimo...kapiras da iz toga sto si ti napisao nije moguce zakljuciti ama bas nista?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Neverovatno,nek digne 2 prsta ko nikada nije dao gas na policiju,vozio bez kacige,ne registrovanim motorom,bez dozvole(iskreno) a da je od malih nogu na motoru.

Makar i kao klinac,neki ljudi se ponašaju kao deca i u 30,40 pa i više godina,svi sudite po PS a pri tome polazite od sebe.

Dokaz detinjosti kod odraslih je npr vlast i njima bliski.

Dečko je rezikovao razlog ne bitan,desilo se i tjt,njega više nema,platio je visoku cenu.

Ne može se suditi nikome čitajući štampu,umeju da omanu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
11 hours ago, Vaske4s said:

Ne ocekujem da rasvetlis ovaj slucaj,ne ocekujem da iko odavde to uradi,pogresno si razumeo...

Moj post se odnosio na tvoju matematiku/fiziku gde si naveo tamo neke brzine/vreme i ostavio da mi iz te ''cinjenice'' nesto zakljucimo...kapiras da iz toga sto si ti napisao nije moguce zakljuciti ama bas nista?

 

Neko je pre toga pitao kolika moze da bude razlika u metrima za tih 7 sekundi, kolika je bila neka razlika koja se pominje i ja sam postavio podatke o brzini u m/s. Ko hoce da racuna i ko hoce da nesto zakljuci iz toga, molim lepo, ko nece ne mora, ja tu ne namecem nikakvo misljenje. Mozda je tesko nesto zakljuciti ali neki odnosi mogu da se pretpostave. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, zarekg je napisao:

Neko je pre toga pitao kolika moze da bude razlika u metrima za tih 7 sekundi, kolika je bila neka razlika koja se pominje i ja sam postavio podatke o brzini u m/s. Ko hoce da racuna i ko hoce da nesto zakljuci iz toga, molim lepo, ko nece ne mora, ja tu ne namecem nikakvo misljenje. Mozda je tesko nesto zakljuciti ali neki odnosi mogu da se pretpostave. 

Da bi se izvela bilo kakva računica trebala bi da se zna prosečna brzina kretanja oba vozila, kao i dužina (ili vreme) koliko je to zajeničko kretanje trajalo.

Jer ukoliko se prvo vozilo kreće brže od drugog, udaljenost se povećava, a ukoliko se drugo vozilo kreće brže, udaljenost se smanjuje.

A sve ovo pod uslovom da je uopšte i bilo neke jurnjave.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Pretuzna i preozbiljna je tema za vecu raspravu, ali dosta sumnje dolazi iz činjenice da je u nasoj zemlji, na žalost, policija svojim cinjenjem i necinjenjem veoma, veoma kompromitovana. Dok sami policajci ne pronadju zatureni integritet i to ne srede, teško je blanko verovati policiji kao instituciji bilo šta. Pa i ovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma da, verovacemo kome? Novinama, žutoj štampu? Ovakve novine i ovakvi članci stvaraju još više nemira i još više kompromituju (bez dokazanih osnova) službu koja ja zadužena za održavanje reda i mira. Stvarno ne znam kome ide u korist da se podriva ucinak policije i nadležne za policiju. Narodu ne ide u korist jer posle ovakvog članka i takvih izjava će biti samo negativna reakcija da zapravo ne treba da se postuje jer su, kompromitovani.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Savane, ne bih duboko o politici ovde, ali možda ne znaš situaciju kući, osim u načelu. Ta sluzba, već neko vreme, sve slabije odrzava red i mir, nekada se ne jave na telefon ako se tako naredi, i sve više se bavi real politikom. Tako meni izgleda sa Novog Beograda, kad sam tu i novincine nemaju sa tim veze. Dok ne rese neke stvari od ranije, ja ne mogu blanko da verujem tome što bi trebalo da bude institucija, a nije na žalost. I nisam jedini. To je problem, gubitak ugleda, kapiras? Zato nastane ovakva situacija lako. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Siguran sam da pamtis tu sluzbu i u drugacijem izdanju, kad je sem nejavljanja na telefon neko mogao i da nestane. Kad si bio prevaspitan od te sluzbe na dnevnoj bazi, najnormalnija stvar. Pazi, tad nisi bas mogao ovako da pises o toj sluzbi pa je to mozda razlog zasto sada ovo upada u oci jer se ima sloboda i u tom kontekstu a i u drugim ta sluzba je napredovala dosta. Daleko od toga da je idealna i to je nesto svakako na cemu treba raditi ali imas ovde i mladih kolega koji se trude da naprave nesto i smatram da unapred nekoga pa i celu sluzbu osudjivati bez nekih konkretnih cinjenica ne doprinosi nicemu sem srozavanju ugleda i otezavanje rada toj sluzbi -> direktno proporcionalno tome da je bezbednost vise ugrozena.

A stvarno ne znam kome to ide u korist. Mogu da nagadjam ali ne zelim jer onda odosmo stvarno u politiku a to je prljava rabota.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 12 sati, zarekg je napisao:

Neko je pre toga pitao kolika moze da bude razlika u metrima za tih 7 sekundi, kolika je bila neka razlika koja se pominje i ja sam postavio podatke o brzini u m/s. Ko hoce da racuna i ko hoce da nesto zakljuci iz toga, molim lepo, ko nece ne mora, ja tu ne namecem nikakvo misljenje. Mozda je tesko nesto zakljuciti ali neki odnosi mogu da se pretpostave. 

Dobio si odgovor u postu ispod svog...da ne ponavljam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
Pre 1 sat, Savan je napisao:

i smatram da unapred nekoga pa i celu sluzbu osudjivati bez nekih konkretnih cinjenica ne doprinosi nicemu sem srozavanju ugleda i otezavanje rada toj sluzbi

Bez konkretnih činjenica?? 

 

Daleko si Savane i nije ovde tema. O činjenice se saplićemo u gradu u kome živim... eno ga pored Save ceo kvart činjenica. Dalje je bespredmetno pričati.

 

I tu slobodu o kojoj pričaš, ako je ponešto još ostalo od nje, niko nam nije poklonio, a svakako ne ta "služba", nego smo se svojevremeno teško izborili za nju. Bar oni koji su bili ovde tj. 

 

edit: što se mladih (i manje mladih) kolega u policiji, koji pokušavaju da urade to nešto, tiče - apsolutno imaju moju svaku simpatiju i podršku. Zato sam i napisao da policija sama mora neke stvari sa sobom da reši i pronađe zatureni ljudski i profesionalni integritet, da se opire političkoj upotrebi i zloupoptrebi, kako bi bila ono što treba da bude - profesionalna služba na službi društvu i narodu. Ugled i poverenje dolaze posle toga.

 

Mrzim sebe što sam u ovoj temi ušao u raspravu, ali sad je gotovo... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 9 sati, severian je napisao:

 ja ne mogu blanko da verujem tome što bi trebalo da bude institucija, a nije na žalost. I nisam jedini.  To je problem, gubitak ugleda, kapiras?  Zato nastane ovakva situacija lako. 

Не могу да верујем да делим форум са особама које имају овако негативне видике.  

Па довољно је погледати  првог полицајца , првог војника наше државе ,  повезати неке људе са неким местима ... или да  министар спољних послова отпева неку песму   и  да будем спреман  главу на пањ ставити , бланко за целокупни учинак  ове наше државе ( од које се разликујемо само по величини и употреби апарата )    

Има појединаца  (полиција , војска , БИА, ЦИА...  ) који се не уклапају у општу дијагнозу  али они су небитна мањина, скрајнути и на маргинама.  Да се ти школовани и поштени питају никада ми не би овако далеко догурали.  

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ok, hvala. Ako bude novih info o ovom tragicnom slucaju, otvoricemo temu ponovo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja