Jump to content

Moto Zajednica

Melenci, pronadjen Miroslav Armacki

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 1 minut, Shortshifter je napisao:

Pazi, neverovatno je kakav širok dijapazon pokrivamo od kriva je policija do krivi su roditelji. On očigledno ništa kriv nije. Ne zezajte, podležete pristupu milenijalaca "svi sem mene snose krivicu". Da ne tupim ovde, nije baš pravo mesto, ali imaj ovo na umu: nikad niko ne snosi odgovornost, odnosno nije odgovoran za loše posledice tvojih dela osim tebe. Kad to shvatiš onda si odrastao.

Cekaj,jos nismo stigli do ''kriv je Pink,Happy,rijaliti i slicno'' :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 4 minuta, Shortshifter je napisao:

Pazi, neverovatno je kakav širok dijapazon pokrivamo od kriva je policija do krivi su roditelji. On očigledno ništa kriv nije. Ne zezajte, podležete pristupu milenijalaca "svi sem mene snose krivicu". Da ne tupim ovde, nije baš pravo mesto, ali imaj ovo na umu: nikad niko ne snosi odgovornost, odnosno nije odgovoran za loše posledice tvojih dela osim tebe. Kad to shvatiš onda si odrastao.

Ух, он је несумњиво крив. То све време и говорим. Али, поред њега, крива је и породица, а и друштво (ово што је Сашац рекао, на селу нико ништа и не региструје (не буквално, наравно)) које тај вид понашања оправдава.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Kriv jeste, bezao, skrljao se u kanal... 

Ovde otac tvrdi da su policajci videli da je sleteo, al nisu hteli prstom da mrdnu, nego se to precutkivalo... 

 

Mozda su se i oni uplasili pa pobegli... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Očigledno selo odavno niste videli pa mislite da to tako ide. Baš iz razloga što se svi poznaju i policija u principu zna sve gotovo da i nema neregistrovanih motora. Možda u nekom selu i ima dosta neregistrovanih ali ja koje znam a znam ih dosta to baš i nisam video. Više,mnogo više neregistrovanih ima po gradovima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sasvim je razumljivo da roditelju je teško i da mu treba neko koga će smatrati odgovornim za gubitak deteta kako bi sebi olakšao. U ovom slučaju je policija krenula za njim jer nije poštovao zakon i imali su sav legitimitet za takvu akciju. Po meni bi se moglo reci da bi policajci bili odgovorni da nisu krenuli. Njihovo je da kontrolišu i obezbedjuju mir i bezbednost a neko ko proleti pored njih sa neispravnim vozilom a uz to još i negira naredbu za zaustavljanje je po meni itekako razlog da krenu za njim. Za iste pare je to neko ko je pijan/nadrogiran i ukoliko se ništa ne poduzme možda ubije nekoga par km dalje. Onda bi priča bila potpuno obrnuta i krivili bi se policajci sto nisu krenuli za njim i sto su ga tek tako pustili.

I ko je kriv sada? Pa punoletno lice koje se ponasalo neodgovorno, vozilo prebrzo, bežalo od policije i na kraju svojom greškom sletelo sa puta. Šta mu je to trebalo? To je već malo dublja diskusija i kreće prvenstveno od kuće ali odgovornost se može proširiti i dalje na društvo okolo, familiju, državni aparat itd itd.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da se podsetimo, nesreća se dogodila jedan sat posle ponoći. Da li je neko od vas prolazio kroz sela u vojvodini u to vreme ? 

  Ja sam jedno vreme službeno prolazio kroz Melence oko 22.00 h . U to doba je selo skoro pusto, nigde nikog, možda radi par kafana u centru i to je to.  Za neku analizu bi trebali znati bar koji je motocikl vozio i odakle ga je policija pojurila jer glavna ulica u Melencima je prava kao strela i tu se može brzo voziti, ali ako je momak pored policije projurio velikom brzinom , policija krenula za njim možda tek reda radi jer dok su oni seli u kola i krenuli - momak je verovatno već bio na izlazu iz sela . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, sashac je napisao:

Zubo ti si gradsko dete,pa ne znas jbg.U selu niko nista nema registrovano(vecina).I sta radi policija...pa onda se poznaju jbg...Pa nisu oni glupi da ne znaju ko im jurca po selu u 1 nocu...To je sad kao da Zika skine tablice i  pocne da jurca po selu...Cudom bi se nacudili ko je to...jbg noc...Naravno da policija ima obavezu da pokusa da zaustavi bilo koje lice u prekrsaju,na bilo koji nacin...Ni u Beogradu ne jure ove manijake sto pegliraju u 2ujutro po Jurija Gagarina i sl...Pitate se zasto?

Ukoliko bih tuđim motorom jednom prozviždao pored patrole (noću), nema šanse da bi znali ko je u pitanju, ali ukoliko bih to radio svakodnevno u dužem periodu, sigurno da bi ukapirali ko je u pitanju. Međutim, to što bi znali da sam ja u pitanju ništa im ne znači i mogli bi da mi pljunu pod prozor, sve dok me ne zaustave (tokom prekršaja) i legitimišu, ili dok mi ne usnime tablicu, ili mene (službenom opremom).

Ako mi je motor neregistrovan (i čuvam ga kod prijatelja da ga policija ne nađe kod mene), ukoliko stavim fantomku (ili vozim noću) i ukoliko zbrišem kada pokušaju da me zaustave, teško da postoje realne šanse da budem optužen ili okrivljen za bilo šta.

A tvoja tvrdnja da se po selima voze neregistrovani motori nikako nije tačna. Voze se neki APNci i poneki EMzejac, ali motori kojima se aktivno učestvuje u javnom saobraćaju registrovani su sigurno u većem procentu nego oni koji se koriste po gradu (iz razloga što je i kontrola mnogo češća po ovim manjim mestima nego po većim gradovima). Ovo pišem iz ličnog iskustva, jer sam skoro svakodnevno na relaciji selo-grad (i suprotno).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
7 hours ago, sashac said:

Polemise se o opravdanosti potere,koja je uzrocnik nesrece.Objasnjavam da nije bilo razloga ni za kakvu poteru.Niti je bilo osnovane sumnje da je pocinio ubistvo,niti oruzanu pljacku sto bi mozda opravdalo akriviranje iste.Jure momka bez opreme sa poluraspalim motociklom.Kazem da je njegov zivot na njihovoj savesti.A tek sto ga nisu nasli 2 ipo meseca...e to je tek za diskusiju.

Sve se suzdrzavam da pisem na ovako teskoj i zalosnoj temi ali...

Znaci krivica je na policiji koja radi svoj posao a nije na njemu sto je vozio bez ikakve opreme i polozenog? Nije na roditeljima koji su propustili da ga nauce kako se to ne radi?

 

Sta da ga je policija pustila, tj odustala od potjere, a on kasnije zgazio necije dijete? Tada bi svi rekli kako je policija kriva i ne radi svoj posao.

 

Jako mi je zao sto sam ovo napisao ali je tako.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Na zalost je tako, bar to tako vidi dobar broj ljudi. Sve je otislo u aut, i moral i vaspitanje... da ne ulazimo u farme, parove i ostale price. Niko nikog ne postuje pa je "normalno" ne stati kada te policija zaustavlja. Bas bih voleo da vidim sta bi se desilo u Americi? Da li bi ga pustili da prodje, jer sta je problem voziti bez kacige. Ili bi ga jurili do besvesti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr
pre 30 minuta, zarekg je napisao:

Na zalost je tako, bar to tako vidi dobar broj ljudi. Sve je otislo u aut, i moral i vaspitanje... da ne ulazimo u farme, parove i ostale price. Niko nikog ne postuje pa je "normalno" ne stati kada te policija zaustavlja. Bas bih voleo da vidim sta bi se desilo u Americi? Da li bi ga pustili da prodje, jer sta je problem voziti bez kacige. Ili bi ga jurili do besvesti. 

Zavisi u kojoj drzavi. Ovde u Kentuckyu kaciga nije obavezna.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ali su obavezna ispravna svetla, vezivanje pojasa u kolima... ;) Ne pricamo o propisima sta je dozvoljeno a sta nije u Americi nego o postovanju propisa i postupanju policije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 2 sati, zarekg je napisao:

Na zalost je tako, bar to tako vidi dobar broj ljudi. Sve je otislo u aut, i moral i vaspitanje... da ne ulazimo u farme, parove i ostale price. Niko nikog ne postuje pa je "normalno" ne stati kada te policija zaustavlja. Bas bih voleo da vidim sta bi se desilo u Americi? Da li bi ga pustili da prodje, jer sta je problem voziti bez kacige. Ili bi ga jurili do besvesti. 

Da si ikada bio u Americi, znao bi da u "land of free and home of the wise" kaciga nije obavezna. Tek u ponekoj drzavi.

 

Znaci, poredjenje ti nije uspelo. 

 

Naravno to ne znaci da tamo ne postoje pametni ljudi koji nose opremu, ali svakako ima mnogo vise onih u majici bez rukava sa orlom na ledjima, vetar u kosi i kaubojke. Peter Fonda, koks u rezervoar i ti fazoni... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

1. Nosimo kacigu na glavi 

2. Ako nas zaustavljaju sa kacigom na glavi , skidamo kacigu i razbijemo njegovu glavu sa njom 

( 90 % zaustavljanja kad vozac ima kacigu je bez razloga samo jer mogu :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Policija nije Milicija.Miliciju su činili školovani ljudi, koji su bili izvršni organ suda.Postojala je saobraćajna milicija koja je kontrolisala primenu zakona u saobraćaju.Sud je kažnjavao.

 

Policija je strogo određena grupacija ljudi, koja u svom sastavu ima bruka puno njih sa minimalnom školskom spremom, koja uprkos tome može dati sebi za pravo da presudi odmah.(Plati odmah, košta pola)

Na  bilo kom suočenju jedan na jedan, policajac će biti u pravu.

 

Ako je organu vlasti dosadno, može i da povija nekog po selu u jedan sat posle ponoći, zbog neposredne opasnosti po ljude koji već davno spavaju u krevetu.

Nemora uopšte da bude saobraćajac.

 

 

Dečko nikom živom zla nije naneo.

Mogao je, ali NIJE.

 

Počivaj u miru Miroslave Armacki

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Niko nije rekao da je mladic bio los, cak mozda naprotiv po pisanju. Prosto usijana glava, ja sam bio i gori,danas sam svjestan da nije bilo ispravno to sto sam radio

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
49 minutes ago, Jelenko Vilotic said:

Da si ikada bio u Americi, znao bi da u "land of free and home of the wise" kaciga nije obavezna. Tek u ponekoj drzavi.

 

Znaci, poredjenje ti nije uspelo. 

Nisam i nemam nameru. Nije stvar u kacigi nego u postovanju zakona. Tako da poredjenje nije ni bitno, nego sustina. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
36 minutes ago, icecool said:

Policija nije Milicija.Miliciju su činili školovani ljudi, koji su bili izvršni organ suda.Postojala je saobraćajna milicija koja je kontrolisala primenu zakona u saobraćaju.Sud je kažnjavao.

 

Policija je strogo određena grupacija ljudi, koja u svom sastavu ima bruka puno njih sa minimalnom školskom spremom, koja uprkos tome može dati sebi za pravo da presudi odmah.(Plati odmah, košta pola)

Na  bilo kom suočenju jedan na jedan, policajac će biti u pravu.

 

Ako je organu vlasti dosadno, može i da povija nekog po selu u jedan sat posle ponoći, zbog neposredne opasnosti po ljude koji već davno spavaju u krevetu.

Nemora uopšte da bude saobraćajac.

 

 

Dečko nikom živom zla nije naneo.

Mogao je, ali NIJE.

 

Počivaj u miru Miroslave Armacki

 

Sve mi se čini da ti baš i nisi zapamtio miliciju.A što se dečka tiče...možda je bio dobar čovek,dobar drugar ali vozio bez vozačke,tudj motor i bez opreme većom brzinom...mislim da više ne treba nabrajati,previše je verovao sebi i to ga koštalo glave.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
12 minutes ago, Interceptor BP said:

Sve mi se čini da ti baš i nisi zapamtio miliciju.

Mislim da je sada puno gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, icecool je napisao:

Mislim da je sada puno gore.

Pogrešno misliš.

Osandesetih godina (pa i do pre petnaestak-dvadesetak godina), kada me milicajac vidi na motoru nije postojala ni najmanja šansa da me ne zaustavi i ne kontroliše.

U to doba bar jednom nedeljno sam putovao (sa suprugom) Triumfom od Bora do Niša (preko Zaječara, Knjaževca i Svrljiga) i nazad i ne pamtim da sam nekada prošao bez zaustavljanja. A rekord mi bio kada su me na jednoj takvoj vožnji 1992. od Bora do Niša zaustavili i kontrolisali devet puta i pri tome tražili uvek i "dlaku u jajetu" samo da me zbog nečega oglobe.

A sada prođu godine a da me niko ne zaustavi i ne kontroliš.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ja nisam imao problema ni sa Milicijom ni sa Policijom. Ovi prvi su me zaustavljali kada sam poceo da vozim jedno 2 godine dok me svi nisu zaustavili po par puta i kada su videli da ne pravim probleme vise me nikada nisu zaustavili.

Ovi drugi me retko zaustavljaju kada sam kolima (drugo skoro i da ne vozim) a ni jedni ni drugi me nikada nisu kaznili a da nisam bio kriv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U Srbiji je, kao i u celoj, Evropi ukinuta smrtna kazna. Ni jedan sud nije u stanju da odluči drugačije i da oduzme nečiji život, bez obzira na učinjeno krivično delo. Pogotovo nije moguće legalno oduzeti bilo čiji život na terenu zbog nekog saobraćajnog prekršaja.

 

Mene interesuje šta je ta policija radila u pustom selu u 1 posle ponoći ?

Ako su se već znali i znali koga su čekali, mogli su da ga čekaju kod kuće...

 

Ovo sa pronalaženjem tela posle 71 dana je nešto najmorbidnije što sam čuo u poslednje vreme, a da nije iz filma ili romana. Nadam se da će se doći do istine.

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 56 minuta, X8 Vračar je napisao:

Mene interesuje šta je ta policija radila u pustom selu u 1 posle ponoći ?

    Ja sam ih tu redovno viđao dok sam prolazio, verovatno zato što se u centru sela spajaju tri puta - Zrenjanin, Kikinda, Novi Bečej.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Probajte da ne stanete policajcu na motoru u Beogradu. Krece za vama 100% .

Sacekivanje ispred kuce ili sutra dan je prica za malu decu. Sutra si trezan,kuci neces ici ako ih vidis da cekaju itd itd.

Morbidna smrt svakako ali pokojni momak je 95 % kriv za to. Nocu bez opreme bezi od policije... kazna za bilo koji prekrsaj moze da se plati,na laksi ili tezi nacin. On je izabrao da se oglusi o zakon i ishod nam je poznat.

Neka pociva u miru,sve je sada kasno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 9 sati, X8 Vračar je napisao:

Mene interesuje šta je ta policija radila u pustom selu u 1 posle ponoći ?

Ovo si bas izlupetao. Sta je milicija radila u selu nocu? Pa svoj posao. Da je neko janpi dosao kuci u tom istom selu i krenuo da pegla zenu i decu posto mu nije dobro okopan kukuruz i komsije prijave nasilje u porodici, a milicija u Zrenjaninu u stanici ceka poziv, mi bi se pitali zasto ne patroliraju nocu po selima u cilju zastite gradjana. 

A takvih sablasnih prica o likovima koji pobiju porodicu u pustom selu gde nema murije, pa malo produze kod komsije, pune novine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja