Jump to content

Moto Zajednica

Selen blokovi- vespa?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svima.

Danas me je zabrinulo nesto- vozim vespu t5 bulevarom, pravac, 50-60km/h i nikako ne uspevam da drzim pravac. Non stop levo- desno se borim sa njom. Sa velikim naporom se borim da gazim belu liniju.

Bas sam se zabrinuo.

Zadnji tocak kad dignem ima luft levo desno, ali vrlo vrlo malo. Cak-cak, sitno. Da li nisu selen blokovi, kako se manifestuju?

Nisam nikakvu rupu puko, nista nista, sve najnormalnije. Opasna stvar.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Pozdrav svima.
Danas me je zabrinulo nesto- vozim vespu t5 bulevarom, pravac, 50-60km/h i nikako ne uspevam da drzim pravac. Non stop levo- desno se borim sa njom. Sa velikim naporom se borim da gazim belu liniju.
Bas sam se zabrinuo.
Zadnji tocak kad dignem ima luft levo desno, ali vrlo vrlo malo. Cak-cak, sitno. Da li nisu selen blokovi, kako se manifestuju?
Nisam nikakvu rupu puko, nista nista, sve najnormalnije. Opasna stvar.
 
Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
 

Притисак у предњу гуму, луфт на предњем точку - лежаји, предња виљушка лежаји и који је то скутер ако може да се зна?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125
Притисак у предњу гуму, луфт на предњем точку - лежаји, предња виљушка лежаји и који је то скутер ако може да се зна?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Vespa lml 150 t5
Dogovoreno, pregledacu sve. Hvala druze.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Novi momenti, upravljac jedva pomeram u toku voznje i ne mogu da ide brze od 3. brzine, sevam levo-desno, a upravljac kao da je tonu tezak. . .

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Kада стојош у место и окречеш кормило, дали се мотор подиже и спушта, мислим предњи део? Ако то ради имеш проблем са предницом. Могуче да је предница превише стегнута.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Skoro mi zamenio majstor onaj iglicasti napred gde je lezaj volana. Reko je da je ostalo solidno (ostali delovi lezaja). Tada mi je lupkalo napred. Mada, kako sam gledao na ytubu, ima valjda i dole lageri neki, iznad branika gde izlazi viljuska.
Malopre mi rece drug da proverim da olabavim veliku maticu na osovini guvernala.
Sutra cu morati da se pozabavim, da otvorim da vidim. Ako treba sve rasturam da vidim sta me zeza. Ali, o'ladi me, vozim i odjednom ne mogu da pomeram upravljac. Hladan znoj me oblio.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Skoro mi zamenio majstor onaj iglicasti napred gde je lezaj volana. Reko je da je ostalo solidno (ostali delovi lezaja). Tada mi je lupkalo napred. Mada, kako sam gledao na ytubu, ima valjda i dole lageri neki, iznad branika gde izlazi viljuska.
Malopre mi rece drug da proverim da olabavim veliku maticu na osovini guvernala.
Sutra cu morati da se pozabavim, da otvorim da vidim. Ako treba sve rasturam da vidim sta me zeza. Ali, o'ladi me, vozim i odjednom ne mogu da pomeram upravljac. Hladan znoj me oblio.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


И батали Јутуб, пола од тих говна немају везе.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Da menjam komplet sve? Ceo set lezajab2860f7680538038a6aa5d5a397b61f5.jpg&key=0ec1c23a835979ca2f52b991650ec679f95c048810f0ebd0de68e1135159cc235254fb8448e0db7d9e21e07c8cbfce5f.jpg&key=b8477c5134d6c3ab5d814702d2542dceaa799d55894adaa0b307177a0f2dfd143168d45554dfe0cbe5cd58d7b464cb18.jpg&key=b1a3720767a64965a40fe76b93e08217cf45d463d657085c8827e17d4fbbcf70

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Нове конусе обавезно, избаци касете и реди куглице у круг без касете. Да би кугле стајале док монтираш ставиш литиумску маст и решен проблем. Без касете стављаш више куглица у кругу а увек остене толеранције негде 3/4 кугле што је сасвим довољно. Немој да престежеш, виљушка мора да иде слободно и мазно лево десно, ако негде имало запиње није ОК.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pre kupovine istih, da li je ovo sve sto treba da ima sto se tice lezaja, ili mozda fali neki deo?f5851590bec1f948078b4121e326c53a.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Zahvaljujuci @Igor_va , koji mi je poslao lezaj volana, Vespa ponovi krstari ulicama, u inat ovim vremenskim uslovima. Sve preporuke za saradnju sa Igorom. Problem resen! Brm brrmm

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja