Jump to content

Moto Zajednica

Honda Shadow dimi

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat,Crna Gora
  • Motocikl: Vt 500c

Potrebna pomoc i savjet iskusnih :

Hondu Shadow VT500C,85 god sam skoro uvezao,kupljena u nevidjenom,neispitanom stanju. Kilometraza 50.000 km.

Poslata kod majstora,utvrdjena slaba kompresija(dihtunzi). Ocisceni karburatori,karike bile "na pola"-promijenjene,novi dihtunzi(i gumice ventila). Cilindar "kao nov"-rekao majstor.

Problem: Motor odmah po startovanju dimi!

Iz oba cilindra,iz zadnjeg vise. Kad se skinu auspusi vidi se da izbacuje i jos nesagorelo ulje. Trosi ulje. Pali odlicno.

Majstor opet rasklapao motor,provjeravao ventile,navodno rijesio luftove,sklopio,opet isto. Opet rasklapao,mjerio cilindar,klip, sve u redu. Dovodio kolegu iz istog grada. Nisu nista utvrdili,sumnjaju na zadnju glavu-tada je zadnji cilindar dimio, prednji skoro nista.

Nabavim obje glave,receno mi je da su sa ispravnog motora. Sve isto.

Sta dalje,ima li dalje..?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada se insistira na vožnji sa lošim karikama...uz konstantno dolivanje ulja...ni sebi ni motoru se čini nikakva usluga.

Nadam se da je "majstor" cilindar (cilindre)  i klip (klipove) merio ozbiljnim alatom, a ne odokativno i raznim zablesuljcima.

Ako su na stari klip i u isti cilindar samo stavljene nove karike....a postoji ovalnost ili klipa ili cilindra...to će da dimi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

hoce u auspuhu da se stvore naslage garezi koje posle dok ne izgore hoce da stvaraju dim, zato kazem da proveris bez auspuha. Onda kazes, promenio gumice.. Nikad se ne menjaju samo gumice, kakvi su ventili, sedista ventila? Mozda je pukla neka vodjica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Plavi dim?Kakav je pritisak ulja?Ne sumnjam u strucnost tih majstora ali mora da se meri sve u stotu i koristi subitor koji nije jeftin i retko ga ko ima ali masinci uglavnom da pa je moglo i tamo da se odnese i proveri.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat,Crna Gora
  • Motocikl: Vt 500c

Trenutno trazim drugog majstora koji bi pristao da zasuce rukave.

Majstor koji je radio motor se dugo godina bavi popravkama motocikala,istina-to mu je dopunsko zanimanje.

Cilindri i klipovi su noseni kod strugara na provjeru ovalnosti,tu je sve u redu(valjda).

Povremeno upalim motor,dim je i plav i bijel,receno mi je da trosi ulje.  Skidao sam filter vazduha,nema dima,nema ulja.

Raskopcacu auspuhe da provjerim koliko dimi,a koliko izbacuje ulja,mada motor odmah po startovanju(hladan)-dimi.

Motor je kupljen u Holandiji,izgleda ocuvan,nije nista na njemu prepravljano. Tamo imam pasenoga i svastiku,jos uvijek ima i motora i dijelova da se pronadje.

Lampicu od ulja gasi trenutno kad se startuje,ali pritisak-ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Tacnije na proveru kod masinca odnosno nekoga ko radi masinsku obradu ali ok valjda na to i mislis uglavn postoje tacke koje se mere da se utvrdi istrosenost a ne mora masinac da zna da li je to dobro ili ne ako znas mere napisi mi pa cu ti ja(verujem jos neki kolega) reci da ti valja ili ne ako tu info iko zapamtio mada za ne treba da se bavis mehanikom dovoljno je da imas podatak iz servisnog upustva

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat,Crna Gora
  • Motocikl: Vt 500c

Imam originalnu knjigu za servisiranje i odrzavanje motocikla. 

Svakako ce se agregat opet otvarati,pa cemo provjeriti sve ispocetka(majstor koji je radio motor je prilicno udaljen od mene,tako da nisam bio mnogo ukljucen u probleme i njihovo resavanje).

Po vasim odgovorima(i mom vrlo  skromnom poznavanju motora) bih rekao da ulje moze uci u cilindar preko glave-ventila,ili preko klipa-karika-loseg cilindra.

Nadao sam se da postoji i neki treci-skriveni i malo poznati put,pa da se problem caskom rijesi.

Da li da razmisljam o drugom agregatu,ili da nastavim ispocetka sa ovim..?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa ako zatvoris tj progusis prolaz vazduha na usis postoji mogucnost malo vece potrosnje ulja ali ne bas abnormalne jer ako sam te dobro ispratio kad skines filter ne dimi na auspuh niti trosi ulje?Radili glavu vodjice,gumice ili sta vec ima na toj glavi?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre rasturanja motora nek ti neko izmeri kompresiju u cilindrima. I to ti može dosta značiti u traženju kvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat,Crna Gora
  • Motocikl: Vt 500c

Kad skinem filter vazduha,on je uredan,a na auspuhu i dalje dimi,u  radu motora nema promjena.

Odmah po kupovini motor nije palio. Ocistio sam karburatore,jedva upalio. Tada nije dimio odmah po startovanju,vec poslije 5-10 minuta,kako se polako grije-tako pojacava dim.

Predao majstoru jer sam pretpostavio da slijedi otvaranje masine. Majstor je,mislim mjerio kompresiju,losa,navodno zbog dihtunga.

Nisam siguran sta je radio sa drugim glavama,da li ih je provjeravao,jer mu je mog motora tada vec bilo preko glave. 

U jednom momentu je(pomalo nesigurno)rekao da zadnja glava nije dobra(tada je zadnji cilindar dimio).

Medjutim,ja sam kupio obje glave,ali,opet isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma idi u neku cestitu radionicu da ti srede taj agregat. 

Oni su to merili uz pomoc stapa i kanapa. Sacekaj da ti daju predracun popravke. 

Kada dobijes predracun, vidi koja je cifra ako je polovan agregat jeftiniji dosta, onda uzmi polovan drugi. Ako je cena tu negde. Onda radi remont tvog. 

Nakon remonta si miran puno godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Postoji procedura koja se mora postovati pri remontu motora da li ti radi komsija ili"expert"sasvim je sve jedno da te ne bih sludio verovatno vise ni sam ne znas gde i sta jedno upamti pusti price i majstora i strucnjaka ko ti bude radio nek izmeri svaki sklop ispstuje servisne limite i nece biti problema pricam ti kao automehanicar

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Tivat,Crna Gora
  • Motocikl: Vt 500c

Dovoljno je da mi date ohrabrenje da se ovo moze rijesiti sa pravim majstorom,da nastavim dalje. 

Zbunio me ovaj moj slucaj, bio sam ubijedjen da nema toga sta se u danasnje vrijeme ne moze napraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Naravno da se sve može rešiti. Biće da je majstor napravio gomilu propusta. Ne znam odakle si, ne bi bilo zgoreg da popuniš svoj profil pa da te uputimo na nekog ozbiljnog majstora.

Kad se skinu glave prvo pogledaš da li na vrhu cilindra ima "ajnzac", tj venac koji je stariji od ostatka cilindra. To govori koliko je sam cilindar potrošen. Onda se odluči da li treba mašinska obrada. A treba, siguran sam. Možda mu je promakao neki ris u cilindru koji pravi problem. Ili su jednostavno ovalni, i kad stavi nove karike opet ne zaptivaju dobro. Onda se kaže,vozi tako dok ne "legnu" karike. To ništa ne valja. Ne može tako.

Drugo, glave se moraju servisirati, u smislu da se "ušlajfuju" sicevi ventila koji moraju savršeno da zaptivaju. Moraju se pregledati vođice ventila da li imaju lufta i zameniti. Ja bi ih menjao svakako, kao i gumice. A to što si kupio glave kao dobre ne mora da znači da to i jesu. U svakom slučaju problem je rešiv, samo neko stručan da se pozabavi tim. Svako dobro, navozaćeš se ti sa tim motorom, ne brini.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jedan moj poznanik se pravio pametan sa nekim svojim štelovanjima....i upropasti mašinu na jednoj takvoj. Nismo se odavno videli, ne znam joj sudbinu...ali je stajala bez rešenja jer je u pitanju bio model za US tržište, što se ispostavilo tek kada je krenula potraga za delovima.

Nadam se da nije ta, nisu baš česte.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja