Jump to content

Moto Zajednica

Zastita za garazu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Na proljece cu da dovedem motor u BG kada otopli, krajem oktobra ga ostavljam na zimski san, jer mi ne treba zimi kad ga necu voziti puno a i namjervam da ga osvjezim malo.

Planiram da iznajmim garazu, ako bude cijela onda cu tu i auto drzati a ako nadjem dio garaze samo za motor onda mozda to, ako bude cijena dosta manja :)

 

Uglavnom racunam na prvu opciju full garaze pa me zanima neka zastita jer vecina garaza imaju obicna metalna vrata, mozda neki katanac i to je to, posto necu kupovati vec samo iznajmljivati nema poente ulagati u neke vece zastite u vidu vrata i skupljih sistema tako da sam mislio o alarmu i/ili kameri. Alarm ne znam koliko bi mogao kostati ali da se poveze za vrata/senzor pokreta i da pisti, stizu poruke i sl ako se nesto desi a on nije deaktiviran, kamera ko kamera da snima, mogu sa telefona da gledam, samo da smislim kako bih najlakse drzao internet upaljen al vjerovatno neka mobilna kartica ako kamera ne trosi puno mb ili jos bolje ako se pali na pokret ili nesto, no to je manje bitno specifikacije i detalje otom potom.

 

Da li neko ima nekog iskustva, prijedlog, sta najbolje itd? Svako planiram i neko sidro ili kako se zove da zabetoniram dje bude motor stajao pa cu i to da imam, i da, malo vise sam opsesivan sa bezbjednoscu ali to nije samo vezano za motor nego sve generalno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

I ako umre od toga (a nije bas da je nemoguce) odgovaras za ubistvo ;)

 

Stari motori sa platinskim paljenjima su isli do 15000 V. To smo svi osetili kada kurblamo, nije opasno ali je neprijatno. 

Novi motori sa elektronikom daju nekoliko puta vece napone i to vec postaje ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Verovatno će zasita biti sastavni deo celog sklopa, sama vrata, kako su ugradjena, eventualni drugi otvori, lokacija garaže, itd.
Kad iznajmis garažu onda je lakše dati neki predlog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Vidi ima li mesta u garažama parking servisa, tople su, suve, i većina ima čuvara i video zaštitu. Usput nije ni skupo, pre nego sam otišao iz BGa, (pre 5 godina) bilo je nekih 1000 din. parking mesto za motor. Godinama sam tako držao motor i nikada ništa nije falilo. Sedište im je na zelenom vencu. Izguglaj malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Profesionalca ako se nameraci bas na taj nece nista oterati, samo kupujes vreme i otezavas mu. Oni su tu zbog zarade i preprodaje preko granice. Mahom skuplje i novije motore.

 

Lokalne lopove komane, klosare i vucibatine moze oterati i obican disk lock ili lanac. Oni il uzimaju za delove,il da se provozaju il da izvrse neko krivicno delo. Mahom srednje klase ili jeftinije motore. U to ulaze i skuteri.

 

Nema pravila sta se krade,krade se i nista i sve. Krali su motore stare po par decenija al i lepotane stare par par meseci.

 

Preporuka: 

 

1. Ako motor ne koristis duze vreme stavi sve sto mozes da priustis zajedno od zastite, al nikom ne pricaj sta.

 

2. Obilazi motor svakodnevno/nocno u intervalima potpuno nepovezanim, bez stalne vremenske rutine. 

 

3. Ocekuj najgore, nadaj se najboljem

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Da se razumijemo nije to samo oko motora, ja sam generalno oko svih stvari da bezbjednost bude na prvom mejstu, volio bih da mogu bilo dje da ga ostavim ali jebiga, no nije to nasa boljka no i svudje.

Uglavnom garaze znam gde su i kakve su, nema tu nikakve razlike, stara metalna vrata, katanci, garaze su malo izdvojene izmedju zgrada, radije ne bih uzimao u zgradi jer bih morao i infostan da placam ali svakako tu ih ima i manje. Uglavnom jedna prednja vrata i to je to, nista drugo nema nijedna od njih. Bilo kakvih vecih ili javnih garaza nema u mojoj okolini inace.

Sa strujom se ne bih igrao, ne sto me briga oce li lopova ubiti vec mi se ne cima sa tim plus sam da se igram :)

 

 

Sto se samih kradji tice sve znam, ko sto i kako, cak sam nazalost jednom prilikom i upoznao jednog lokalnog lopova motora... Garaza se svakako lako obija, isto kao i lanac sto se kida tako da jeste samo otezavanje i to je i poenta, ali kamera, alarm itd je nesto sto mi daje miran san plus ako neko proba, bez neke full opreme sa ometacima signala i cudima, e onda je to druga stvar no da ne duzim o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Sta ti znaci kamera, da gledas dok ga odvozi? Ne zivis na minut od garaze pa ces stici na vreme da mu promenis licni opis. Alarm, kao i svaki alarm, za one kojima je to posao, se resava lako, isto kao na kolima ili kuci. Pitanje je ko ce i da li ce da reaguje na alarm. 

 

Ostaje najbolja varijanta kao i za kola, mehanicka zastita. Tu treba najvise vremena pa to mozda odvrati lopova ili prekine ga na pola posla. 

Na kolima se radi izmestanje ili ukrstanje zica na OBD2 konektoru sto oduzima dosta vremena pri kradji. Ne znam kako je na motorima, verovatno ih imaju samo noviji, ne znam. Ali motor mozes i da odguras, utovaris pa posle mozes da mu radis sta hoces, kod kola to bas i ne ide. 

 

Sto neko rece, ako neko hoce da ga ukrade, ukrasce ga. Tu ne mozes nista. Najbolje je sto vise razlicitih zastita i jos bolje da niko i ne zna sta je u garazi. 

 

Par ulica od mene su uspavali bernandinca od 80 kg, izbacili auto iz dvorista koji je bio parkiran ispred garaze i iz garaze ukrali auto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lopova čini prilika. Manje su šanse za njih i veći rizik ako postoji više načina zaštite. Obično se takvi predmeti izbegavaju i ide se na lakšu i sigurniju krađu. Inače, svaki sistem zaštite može da se zaobiđe. Uostalom, može da ti prisloni tetejac od 20 evra na glavu i kaže daj ključeve i pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Zivim na minut od garaze, i manje, zato je i uzimam jer mi je odma tu. Necu da ulazim u diskusiju sto bi bilo kad bi bilo iskreno, ne bih pisao zašto ali imam svoje razloge.

 

Takodje, znam dobro kako lopovi rade i sta rade, ipitanje je samo sta mi je najbolje za garazu da mogu da pratim i reagujem a i kasnije maknem. Za motor sami imam lanac, disklock a i mozda nabavim alarm ako vidim da ima neki krsten, najvise za senzor blizine i dodira i ne da pisti koliko da mene obavjestava na pejdzer i sl.

 

P.s. nikog ne targetiram i ovo je cesto na sve forume nase ali sticem utisak da se svi nekako olaklo predaju i ostavljaju sudbini u ruke uz izgovore. Ne znam, ja ocu da otezam sto vise i da budem malo sigurniji, da ne pricam sad kakve zastite imam i sam imao na stanovima, a kakve cu tek da imam na idući, ja bas tu malo pretjerujem ali jednostavno sam takav i bilo je nekih situacija licnih i u okruženju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Uz duzno postovanje, svaka tebi cast,

ali..niko se ne predaje, samo niko nece da provodi zivot u paranoji.

 

Opusti se malo, zivi. Ljudi su bitni, tvoji bliznji i tvoj zivot na putu. Sve ostalo su sitnice...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
Uz duzno postovanje, svaka tebi cast,
ali..niko se ne predaje, samo niko nece da provodi zivot u paranoji.
 
Opusti se malo, zivi. Ljudi su bitni, tvoji bliznji i tvoj zivot na putu. Sve ostalo su sitnice...
 
 
 
 
Nije paranoja, ja znam da kažem da sam paranoican ali nije da se zanosim iracionalno sa tim, spremnost, predostroznost itd vise. Kosta me inicijalno novca za sredstva zastite ali sam onda daleko sigurniji sto u stvarnosti sto sam sebi nego npr da ga vežem za stub ispred zgrade da bude na izvolte. Jbg, stvarno bi mi gubitak istog predstavljao veci problem od malog cimanja da se obezbijedi sto vise, a i jednostavno sam takav da hocu da budem bezbjedan jer na moju imovinu gledam kao produzetak sebe a ne kao stvari, nesto slicno nekim americkim zakonima ali da ne filozofiram.

Isto mogu da prepričam pricu sa drugog foruma gdje covjek je isto ovako ko ja poducen iskustvom i stvarima sto su mu se desile bas zastitio stan, i svi mu pričali o paranoji, kad u medjuvremenu drugu mu opljačkali stan,uzeli sto novca sto nakita sad da ne lazem ali bilo je u desetinama hiljada eura cini mi se. No takve price sad su manje bitne, nije mi cilj da pravdam moja razmisljanja jer nikog ne zanima :)

I da mi neko ne zamjeri, ne smeta meni ni prica u sirinu ni nista nego kad nesto pitam i istrazujem hocu da dodjem do rjesenja sto prije pa zato skrecem temu na originalno pitanje.
Uglavnom mislim da ip kamera nije skupa investicija a za alarm i neki tako sistem cu vidjeti usput. Ako neko ima jos sto slobodno pisite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nabavi zamke za medveda ,vuka ili tako krupniju divljac. Postavi na strateska mesta kuda lopov mora proci do motora.zamke lancem vezi za ankere u zidu ,da lopov ne pobegne. Preko zamki ili zamke prostri papir za pakovanje onaj puni da se ne providi. Ako tu garazu ne koristis cele zime nema brige u protivnom moras da pazis.stavi i alarm  cisto da ti signalizira, da covek ne trune cele zime u garazi. Ako nekoga nadjes u toj zamci znaces da je lopov :ph34r:

Dodji do lopova ,pogledaj ga :haha2:i pozovi organe reda. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

I pakuj stvari za zatvor jer ces tamo da zavrsis. A lopov zatvor nece ni da vidi jer ti nije nista ukrao, jos ce da te tuzi za povrede pa ces da prodas motor da bi platio odstetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Mozda nijesu u pravu zakonski, ali zakon je na strani lopova manje vise.

Nijesam ni ja da se lopovi ubijaju ili pucas kad bjeze, zbog cega i najebu ljudi al druge stvari neke.. no dobro.

Garaza ce se koristiti svakodnevno nema zmki, struje i sl hahaha

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Дођеш, затекнеш лопова, метак-чело, одеш до већ припремљене раке, закопаш, залијеш бетоном, направиш терен за баскет и ако крене да смрди оптужиш неког да се није купао.

Ето, просто.

Само се бринем да не почну да ничу терени на сваком ћошку

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Tako se ulaže u sport i omladinu!:D

 

Nego da se vratimo na temu, jedan anker u beton dovoljno debeo da se može preseći samo brusilicom. I isto jedan takav lanac koji makaze ne mogu da preseku.

Ne verujem da bi neko bio spreman da se bavi bravarskim radovima u pola noći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One
58 minutes ago, Due said:

Još nisam čuo za bešumnu brusilicu. Na to sam mislio. Gde ćeš bolji alarm?

Ne mora brusilica, mali rucni brener...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja