Jump to content

Moto Zajednica

Poslednje putešestvije mog Zeke

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada su u pitanju osiguranja, gledaj da ti odštetni zahtev sastavi neko ko se time bavi, zaista ima veze.

Ako ti bude trebala preporuka, drugar se time bavi.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
57 minutes ago, doktor said:

Kada su u pitanju osiguranja, gledaj da ti odštetni zahtev sastavi neko ko se time bavi...

Ma juče sam pokrenuo stvar sa adv. (poznanik). Pa polako. Dok stanem na noge biće nešto. Ima nekih manjih propusta ili su to razlike u radu a ne propusti od str. bolnice u Užicu.

 

Npr. u mom karaju a i šire u Vojvodini prilikom prijema povređenog, bolnice obavezno izdaju obrazac  pod nazivom "Prijava povrede" gde su osim osn. podataka povređenog navedene (ili su navedene) vrste povreda - teške tel. ili lake telesne povrede.

 

Obrazac izdaju u 3 primerka (jedan povređenom, drugi policiji i treći ostaje ustanovi/bolnici). Negde kažu nije obavezno, ali eto tako ostaje pisani trag o prijemu, tačnom vremenu prijema i vrstama povreda.

 

U Užicu kažu ne izdaju takav obrazac već "na reč" jave policiji pa kao od njih da tražim.

 

Dalje, nisu mi dali CD ili snimke fraktura prilikom otpusta, ali imam izveštaj lekara specijaliste gde je navedemo detaljno o čemu se radi itd.

 

Što se motocikla tiče danas dogovaram sa osiguranjem kad da pošalju veštaka.

 

Malo me nervira to što se kod nas u svakoj opštini maltene radi drugačije, ali to mi je odavno poznato, samo nikako da se naviknema (da svarim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Lowlander je napisao:

Ma juče sam pokrenuo stvar sa adv. (poznanik). Pa polako. Dok stanem na noge biće nešto. Ima nekih manjih propusta ili su to razlike u radu a ne propusti od str. bolnice u Užicu.

 

Npr. u mom karaju a i šire u Vojvodini prilikom prijema povređenog, bolnice obavezno izdaju obrazac  pod nazivom "Prijava povrede" gde su osim osn. podataka povređenog navedene (ili su navedene) vrste povreda - teške tel. ili lake telesne povrede.

 

U Užicu kažu ne izdaju takav obrazac već "na reč" jave policiji pa kao od njih da tražim.

 

Dalje, nisu mi dali CD ili snimke fraktura prilikom otpusta, ali imam izveštaj lekara specijaliste gde je navedemo detaljno o čemu se radi itd.

 

Što se motocikla tiče danas dogovaram sa osiguranjem kad da pošalju veštaka.

 

Malo me nervira to što se kod nas u svakoj opštini maltene radi drugačije, ali to mi je odavno poznato, samo nikako da se naviknema (da svarim).

Drug, u ovoj banana drzavi je sve konfuzno. Niti se znaju procedure niti ima zakona. Tumaci se kako kome dune.

To za bolnicu u Ue me nista ne cudi. Danas skupis 10-15.000e i biras zanimanje. Mozes i hirurg da budes ako imas para, ili ako ti je tata neki "bitan" lik.

Skoro je jedna devojka poradjana i prilikom carskog joj zakace i creva (poradjao je jedan tatin sin). jedva se devojka izvukla, i dalje je nestabilno. Da ti ne pricam o mojim iskustvima.

Ne zna se tu ko koga .... Ako ja mogu nesto da pomognem oko toga, ako treba negde licno da se ode ti javi.

A sto se tice osiguranja, imam iskustva sa Dunavom i sa Generali-jem. 

I tu su svi uvezani ko svinjska creva (procenitelji - majstori - ..... ) ali nisam imao problema. 

Opcija je da procenitelj kaze neko svoje misljenje, a onda ti ako se ne slazes sa tim izneses svoju procenu sa cenama svih delova.

U 90% slucajeva se sloze sa tvojom procenom jer konkretno oko motora nemaju pojma, lovu mlate na kolima, kamionima ....

Meni je procenitelj dosao par dana posle pada i rekao da sam sastavim spisak koliko mislim da sve kosta (cak je i on dodao par sitnica koje nisam hteo da menjam, jer sam ja samo proklizao usred izletanja auta u moju traku, nije ni bilo kontakta, nije bilo neke velike stete).

Za motor sam trazio po netu cene novih delova koje je trebalo zameniti i koje nije. I to trazis najskuplje cene. Jurio sam po e-bayu, i po jos milion sajtova.

Sve u dinar mi je bilo isplaceno, plus njihova procena cene i vremena rada majstora.

Mislim da tu neces imati problema, naravno ako je taj drugi priznao krivicu i ako je sastavljen evropski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
4 hours ago, Marko05 said:

Ako ja mogu nesto da pomognem oko toga...

 

I tu su svi uvezani ko svinjska creva (procenitelji - majstori - ..... ) ali nisam imao problema...

 

Za motor sam trazio po netu cene...

 

Ako je taj drugi priznao krivicu i ako je sastavljen evropski...

E hvala, poslali su danas snimke u policiju u UE pa će oni to službenom poštom do mog mesta u policiju opet. Popodne su mi javili telfonom. Javila se neka skroz ok ženica iz bolnice i pomogla. Verovatno joj je prekipelo da sluša kolege oko sebe kako prebacuju odgovornost, nemam drugo objašnjenje.

 

Što se osigura ja tiče, dok se čoveku ne desi nešto on samo ćuti i plaća, a sad zbog nastale situacije,  kako sam malo zagrebao ispod površine vidim da su uvezani. Nadam se da ni ja neću imati problema, u telef. razgovoru delovali su mi raspoloženo za saranju (Dunav - ne reklamiram), bar što se mog predloga ticalo da ne prihvatam cene "napamet", već kad spisak delova bude crno na belo zovem licenc. servis i tražim cene original delova.

 

U mom slučaju kako sam pisao ranije na motoru je pukao ram, tako da se nadam da mogu dobiti procenu na totalnu štetu. Sad to sve ostaje da se vidi kad izadje njihov čovek na lice mesta.

 

A ovo poslednje vezano za nezgodu, mislim da nemam šta sa dečkom koji me je udario ( priznao je on za zapisnik krivicu), sve će ići preko osiguranja, a ja ne nameravam još dodatno da šibam parnicu. Njegovo priznanje ili ne ne igra mi veliku ulogu kad je u policijskom izveštaju navedeno da je kriv.

 

Imao sam i ja dva'est koju, pa ma koliko da sam ljut na njega, ne mogu reći da je imao nameru. Jednostavno nije vozio propisanom brzinom i proklizao je. 

 

Kanije se danima "kidao" oko mene, pomagao na razne načine, a eto meni se čini i verujem mu da je iskren u tom da kažem kajanju.

 

Moglo se to svakojako završiti (lošije po mene što se povreda tiče), al eto na moju sreću nije.

 

Osiguranje nek se ispruži za motocikl i nešto oko ovih lomova i to je to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

I da ne zaboravim, budući da se to desilo na terit. Bajine Bašte, ljudi su me oduševili. 

 

Od inicijative da mi se pruži prva pomoć, pa da se uspori saobraćaj tj. obezbedi lice mesta koliko toliko do dolaska policije, zatim pozivanja hitne pomoći i policije, kasnije sklanjanja motocikla na bezbedno (samo su mi govorili dok sam ležao "Ne boj se biće na sigurno, znamo mi kako vi motoraši to volite...) itd. itd. 

 

Svaka im čast.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 18 sati, Lowlander je napisao:

 

U mom slučaju kako sam pisao ranije na motoru je pukao ram, tako da se nadam da mogu dobiti procenu na totalnu štetu. Sad to sve ostaje da se vidi kad izadje njihov čovek na lice mesta.

  

A ovo poslednje vezano za nezgodu, mislim da nemam šta sa dečkom koji me je udario ( priznao je on za zapisnik krivicu), sve će ići preko osiguranja, a ja ne nameravam još dodatno da šibam parnicu. - za nematerijalnu odštetu takođe teretiš osiguranje

 

I meni su bili procenili totalnu štetu, ali ti osiguranje u tom slučaju ne isplaćuje celu vrednost (katalošku) nego umanji za procenu koliko motor kao takav (oštećen vredi).

Meni su procenili da vredi skoro 40-50% kataloške vrednosti, pa sam im pisao žalbu (na predlog procenitelja, koji radi kod njih) da manje vredi i da mi isplate više, što su i usvojili.

I ja sam bio u fazonu, evo vam ga ovako skršenog a vi meni platite totalnu štetu, ali ne ide to tako. :(

 

p.s. za lomove očekuj baš veliku cifru za odštetu. sve ostalo (pretrpljan strah, oporavak, itd. ne vuče toliku cifru kao LOM)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
6 hours ago, DonToni said:

p.s. za lomove očekuj baš veliku cifru za odštetu. sve ostalo (pretrpljan strah, oporavak, itd. ne vuče toliku cifru kao LOM)

Džaba i' bilo i lomova, i njini novaca. Kamo sreće da je prošlo bez toga, al kako je moglo biti dobro je i ovako. 

 

Znaš kako kažu kod mene u kraju... "Teško onom što ga apoteka 'rani i advokat brani".  :) 

 

Al aj sad, šta je tu je. Biće nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

Ide polako, ali u dobrom pravcu, hvala na pitanju. Prve tri nedelje u kolicima, nisam smeo ni na jednu nogu (najgori deo), potom 5 nedelja gips samo leva, pa onda nogu pred nogu na štake (ko bebče), sad već lagano na jednu štaku. Ove nedelje krećem u banju u Kanjižu na rehab. Malo me skočni zglob još zeza (on je skršen bio sa obe strane pa nije čudo). Kod kuće se vežba bez šale, mnogo i to je to ukrakto.

 

Malo sam jurio papire i preganjao se sa osiguranjem oko motora i odštete, sad čekam da vidim ponudu (malko su teli da me preveslaju al nisu uspeli čito ja malo pre neg što sam im se javio), a usput sam imao neke vrtoglavice - rešeno sve detaljno CT, neuro. itd. Izgleda od dugog mirovanja/ležanja, pa sam i tu (znaš kako je kod nas), rešavao upute, preglede, čekao itd.  Zato me nije bilo.

 

Al sad je sve ok iskreno se nadam, dojadile mi čekaonice, ambulante, bolnice...

 

Hvala na pitanju još jednom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

 

@Lowlander " Ponovo, kriv sam. Da sam ih imao sada bih zasigurno bio samo dobro ugruvan a možda čak ni ugruvan, jer delovi tela koji su bili pokriveni zaštitnom jaknom, pojasem i kacigom ostali su netaknuti, čak ni ugruvani".

Nema pravila, ja sam 25 avg. overio na F.gori ... jakna ni prasnjava , rameni zglob pita gde mu je casica , operacija u najavi.

Danas zavrsio sa ortopedijom ,  sutra pocinjem sa terapijom.

Osiguranje - nema , "sam pao sam se ubio" , kad nam je sve skupo pa i sebe da osiguramo jbg, radije sipati do cepa nego ratu za osig... Treba se malo porazmisliti po tom pitanju :moto2:

No , "sreca" pa je ZEKO prosao mnogo bolje nego ja, par zanemarljivih ogrebotinica i 1 pokazivac pravca, kako ? , jebem li ga :takoje: , inace bih se sam dokrajcio , jer sam ga kupio u sl.prici :jee:, naravno lako je sad to pricati kad su povrede nazovimo "lakse".

Daleko bilo , zdravlje pa ostalo ....

Sto se tice voznje, pa svasta prolazi kroz glavu za vreme lezanja u krevetu , dodje strah i u snove :grr: ali bas zato sto se previse uplasih samog straha, nisam ni docekao drugu operaciju i vadjenje zica, morao sam sesti i napraviti krug. Daleko od, da nisam izdrzao burazer me je provozao nedelju posle prve operacije sve sa zavojima a posle 5 nedelja sam mogao i sam.

Valjda da vidim nacisto sa motorom gde i kako stojimo ja i on  :na_glavi: , nije kurcenje - vise inat ali i ta prokleta zelja koja nas sve vuce i zbog koje smo i ovde na tastaturi "gomila ludaka", koji se samo medjusobno mogu razumeti.  , svi smo razliciti sa jednom istom spojkom na lancu  :takoje:

A ovi sto mi kazu je.... te motor  , nek me zaobidju i nek pripaze da im ne padne crep na glavu , mislim ...,Sranja se desavaju na zalost, treba biti oprezan ali ne biti ludak i sedeti u kuci da ti se nesto ne desi jbg.

Mnogo mi se svidja post   @zarekg  napisa onu Japansku polovicu :care:

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

Brz oporavak ti želim. Sreća za tvog "Zekana". Što se straha tiče, još u vožnji nisam bio (trenutno nemam čime), ali uveliko gledam šta bih pazario. Imao sam baš dosta vremena da razmislim o svemu, Strast je to velika. Još jednom, sve najbolje i da izlečiš te rane što pre.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Bas mi je zao sto ti se to desilo a pogotovo sto je ocigledno da si vodio racuna. Al’ znas i sam da je dovoljno da se par stvari koje nisu pod tvojom kontrolom poklope i da do ovoga dodje.

 

Za bezosecaj u bolnici nemam reci. To ce nas pojesti kao naciju jedan dan. Ne ni jedna vlast nego upravo ta arogancija i samozivost. Srecom su ti se nasli jos po neki koji nisu zarazeni time.

 

Brz oporavak zelim i hvala na pisanju punom karaktera.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

Hvala tebi što si odvojio vreme da pročitaš txt. Dodaću uskoro još po koji red u vidu fotografija sa uvidjaja i teksta vezano za osiguranje kako se sve bude primicalo kraju. Čisto da vidimo svi (koji to ne znaju a ne daj bože da nekom zatreba) kako to ide od početka do kraja. Jedan moj drugar stari, stari bajker ima običaj da kaže (a i na prsluku je napravio istu prišivku - baš ove reči i ovim redom) "Bajker nije lako biti". Često smo ga zezali zbog njegovih izreka, ali često ispada da je u pravu :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
1 hour ago, Lowlander said:

Jedan moj drugar stari, stari bajker ima običaj da kaže (a i na prsluku je napravio istu prišivku - baš ove reči i ovim redom) "Bajker nije lako biti". Često smo ga zezali zbog njegovih izreka, ali često ispada da je u pravu :takoje:

Skroz je u pravu.

 

Pogotovo u ovoj zemlji gde je tipicnom vozacu bitnije da zaobidje lezeci sa berm dva tocka na svojoj petnaestigodisnjoj konzervi nego da ne udje u suprotan smer ili isece krivinu.

 

Ako pri tome dodas kakvim se smatra klasican stereotip bajkera ne samo u siroj javnosti nego i kod bliskih prijatelja, pa jos ako taj bajker ima i klince, vrlo brzo ukapiras da isti ima puno stvari da nosi na ledjima.

 

Naravno sve to pod pretpostavkom da je normalan jer u suprotnom nece ni imati ova razmisljanja nego ce samo zavrnuti gde god bio.

 

Hvala unapred za update na temi. Veoma je korisno imati ovakve ”reality check”-ove dostupne svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Citam sam od prve strane i ponavlja mi se slika mog brata je zadesila ista muka ali je vozač auta bio u alkoholisanom stanju,i da si upravu za opremu jesi isao je 5 km dalje od kuce na skup ostavio čizme i rukavice kuci zavrsio sa prelomom stopala i potresom mozga oprema je bitna i treba je nositi jos uvek se oporavlja,brz oporavak ti želim a sve ostalo ce doci na svoje vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Pročitao ceo text i žao mi je što ti se sve to dogodilo...Želim brz oporavak kao i da izvučeš odštetu sa kojom ćeš biti zadovoljan...

 

Da li ćeš ponovo voziti motor ili ne, isključivo je tvoja odluka...nisam imao pad do sad, hvala bogu, tako da ne bih znao šta da te savetujem a da to bude na mestu..

 

Naš drugar Mario iz Čoke je isto imao peh nedelju dana pre tebe na zajedničkom putovanju sa ostalim motorašima, ali na svu sreću prošao je ok...samo motor malo polupao..

 

Čuvajte se i opremu na sebe drugari!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja