Jump to content

Moto Zajednica

Poslednje putešestvije mog Zeke

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
25 minutes ago, djolji said:

Prvo se oporavi, budi uporan kod rehabilitacije. Posle toga ako si u mogućnosti uzmi i popravljaj motor. Tada ćeš znati da li si još uvek u toj priči ili ne. Tako sam i ja uradio.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Znas kako se kaze , delimo se na one koji su pali i na one koji ce pasti. Dobro si druze prosao , sve najbolje ti zelim. Pozdrav i ozdravi sto pre

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne daj se, najgore je proslo. Koliko god da ti se cini da si lose prosao uvek ima gore.

Zamisli da si umesto na motoru bio na bajsu. Ne bi skocio ni u ludilu sa stopalima zakopcanim za pedale, verovatno umoran od uspona pitanje je kako bi i koliko reagovao a od "zastitne" opreme stiroporska kaciga od 160 grama (moja Alpina npr. kosta nova 8000 ako to uopste nesto i znaci) i dres koji je krpa debela 1 mm. 

Cisto sumnjam da bi sada pricali ovde ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
52 minutes ago, Milance 067 said:

Znas kako se kaze , delimo se na one koji su pali i na one koji ce pasti. Dobro si druze prosao , sve najbolje ti zelim. Pozdrav i ozdravi sto pre

Tačno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
1 minute ago, zarekg said:

Zamisli da si umesto na motoru bio na bajsu...

:takoje:

Ah pa te ljude posebno poštujem. Kad god sretnem bicklistu pogotovo negde na nekom putu, na nekoj čuki, obavezno se javim. 

 

Živ bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Brz oporavak pre svega!
Svakako si docarao mnostvo misli i razmisljanja koje svima nama prodju kroz glavu. Ljubav prema ovom “sportu” je jedno, ljubav prema ostalim clanovima je sasvim ok i samo ti ces znati kada i da li je vreme za nekog novog “zekana” i hvatanje balansa na neka dva tocka. I to je skroz ok.

Istina, ja nisam imao “ozbiljnijih” padova, iako sam na 2 tocka od osnovne skole, a skoro mi je 40, manje vise par glupih ali se razmisljanja ne razlikuju, verovatno samo intenzitet istih. Nekad se osetim vise ugrozenim, nekad mi se neseda na motor ali uvek se trudim da se nekako preslisam i odlucim sam sa sobom, po osecaju.

Samo lagano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

1988 godine, sam imao udes na Brankovom mostu, kada mi je pukao centralni šraf viljuške na gornjem trouglu, pri 130 km/h. Stari Beograđani (motoristi) znaju, i dali su mi veliku podršku tada. Isto je bila misao - nikada više na motoru. Sutradan sam seo na kumov motor, onako u zavojima, i napravio grug do ušća i nazad (stari Merkator). Vratio sam mu motor rečima "hvala kume, vozim i dalje". I eto, 30 godina posle toga i dalje se vozimo i družimo, ja i moja "zekana". Nemoj da se predaješ, glavu gore, brzo se oporavi i vrati se onome što voliš. Iskren pozdrav i brz oporavak

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Vidi se u tekstu da si pametan vozač, smanjio si brzinu, kišica, krivine... samokritičnost nije mana... ostalo je "viša sila", sudbina, kako god... ali dobro je prošlo koliko god se to može reći... brz oporavak želim... prvo to, a posle ostalo... šta god odlučio... sa srećom... :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve su ti vec kolege - drugari - forumasi rekli pa da se ne ponavljam. Covek si pun duha i ne sumnjam da ces doneti najispravniju odluku kad dodje vreme za to. Prosao sam slicnu situaciju pre 9 godina kad me klinac u Krajsleru "nije video" dok je obilazio neki Tamic ili traktor. Uspeo sam da ga izbegnem ali sam ljosnuo pri 80-tak km i tociljao se 20-tak metara. Konstrukcija i sirina motora su me spasli lomova a oprema vecih podliva... Ja sam svoj motor posle policijskog uvidjaja onako izderan i pocepan podigao, upalio i doterao kuci - udes je bio na ulasku u moje mesto...

 

Bilo je narednih dana preispitivanja, ne bih da lazem. Zena i dvoje tada male dece, roditelji, dragi ljudi, sve to tera coveka u razmisljanje... Jbm li ga, uprkos svemu nastavio sam dalje na 2 tocka, isti taj motor je i dan danas kod mene, u voznji pokusavam da budem maksimalno oprezan i molim Boga da me sacuva. Vise od toga ne mogu...

 

Po tvom stilu pisanja vidim da nisi neki luftika, izvukao si vec neke pouke, vidim da stoicki podnosis posledice, nisi klonuo duhom... Samo se ti oporavi, svega ostalog ce biti. Sve ziv covek postigne :takoje:

 

Jbg, ja oduzih... Ne zameri ::)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kud ide ovaj svet kad ja sremac moram tebe lalu da hvalim,ali salu na stranu zelim ti brz oporavak,a za gvoždje jebiga bolje da je on mrtav nego ti(zvuci grubo ali mi sremci smo taki),doci ce drugi(siguran sam u to-cim si ti vec postavio to pitanje nama a i samome sebi), a sto @severian kaze nije to najvaznija stvar u zivotu(mozda je na 2 ili3 mestu;)),bitno je da ces se ti oporaviti i biti na raspolaganju zeni i deci i prijateljima-to je najvaznije.

Veliki pozdrav i bas mi je krivo sto ovo nije u putopisima zavrseno nego ovako jer stvarno lepo pises.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Doziveo si ono sto je sastavni deo ovog sporta. Neko uspe da prodje bajkersku karijeru bez povreda ali velika vecina dozivi neku povredu, tezu ili laksu i to treba da shvatis da je skoro pa neizbezno. Posle oporavka moras razmisliti da li si spreman da opet mozda se povredis, ne mora da znaci da hoces, ali opet...  

Moje iskustvo je sledece: Na maltene samom pocetku karijere dozivljavam udes, slicno kao ti, samo sto je meni presao kolega bajker u moju traku i opalio me njegovim prednjim tockom po mojoj cizmi i tom prilikom mi slomio stopalo i samleo 3 prsta, veliki i dva do njega. Epilog price je amputacija prstiju, borba za stopalo ( gangrena), ponovno ucenje hodanja itd.. Uglavnom muke velike. Za vreme oporavka sam mislio da vise nikada necu ni proci pored motora, ali malo po malo, misljenje se menjalo i na kraju sam na stakama otisao i kupio novi motor, tu sam stavio tacku na pricanje poznanika, molbe roditelja, supruge.. To je ono sto sam zeleo a i mozda malo iz nekog inata nisam odustao od motora. Danas 6 godina kasnije se ne kajem, motor mi je ulepsao zivot, upoznao sam mnoge divne ljude koje nikada ne bih upoznao bez motora.. O daaa u medjuvremenu sam jos jednom pao... Ovog puta srecom bez velikih povreda i sa svojom krivicom.. Zelim ti brz i uspesan oporavak, i srecno sta god odlucio dalje.....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Znaš kako kažu...bajkeri se dele na one koji su pali i koji će tek pasti...
Bogu hvala, još uvek sam u onoj drugoj grupi i zato, hvala ti za to što si odvojio vreme i napisao svoju priču, baš zbog nas, koji ćemo tek pasti. Možemo da sagledamo neku novu situaciju, da obratimo pažnju na neki novi detalj.

 

Znam da je tebi najteže, ali polako, rane će zarasti, glava će odraditi svoje, pa kako se budeš osećao, tako ćeš i uraditi. 


Brz oporavak ti želim! 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
3 hours ago, Gajo Sevojno said:

To je ono sto sam zeleo a i mozda malo iz nekog inata nisam odustao od motora.

:takoje:

Jedna Japanska poslovica kaze nesto u stilu: "Nisi hrabar kada radis ono cega se drugi plase nego ono cega se sam plasis".

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

Sve u svemu, u celoj ovoj priči, drago mi da ste pročitali tekst i naravno još jednom, hvala svima na podršci i na tome što ste podelili sa mnom vaša (slična) iskustva.

 

Evo polako, nakon nekoliko dana kad su se stvari polako slegle, listam oglase, gledam motore, biće nešto.

 

E da... Tu je i ona nesnosna igra mačke i miša sa osig. zavodima itd. Al proće sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja