Jump to content

Moto Zajednica

Honda ili Kawasaki

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Pozdrav svima, izvinjavam se ako sam omašio temu, pa molim da me prebacite ukoliko jesam. Planiram da kupim motocikl preko zime/na proleće pa sam sveo odluku na 2 proizvodjača i 4 modela u pitanju su Honda CBR 600 f3 1996; Honda CBR 900 1995; Kawasaki zx6r  1999; Kawasaki zx9r 1998.

Zanimaju me iskustva ako je neko imao sa njima, koliko su pouzdani i imaju li neku skrivenu boljku i šta bi vi preporučili od sport/supersport motocikala do 1500€. Da napomenem da ne bih kupio bilo koji, već dobro očuvan. Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pozdrav,sigurno ce ti se javiti neko ko je vozio neke od pomenutih modela ja se samo plasim da za te novce tesko mozes naci ocuvan i dobar primerak ali opet i mozda i gresim

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Moraćeš to da učiniš
Sam vozim kawu, moj glas ide za f3, rekao bih po pitanju da si mlad vozač, mislim da je najpitomija..

Послато са D2303 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Nisam mlad vozač, odrastao sam na motoru, vozim od svoje 8-9 godine, od kad znam za sebe :) sem pauze u poslednjih 6-7 godina, tako da imam preko 10 godina iskustva, ali nisam išao preko 125 cc, vozio sam od drugara 600 cc ali to nije isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Nisam želeo da te uvredim, sa toliko iskustva za očekivati je da jasno znaš šta hoćeš, nijanse su to, uglavnom, čućeš samo gomilu subjektivnih mišljenja.

Послато са D2303 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r
Just now, VECTRA said:

Nisam želeo da te uvredim, sa toliko iskustva za očekivati je da jasno znaš šta hoćeš, nijanse su to, uglavnom, čućeš samo gomilu subjektivnih mišljenja.

Послато са D2303 помоћу Тапатока
 

Daleko od toga da si me uvredio, samo sam hteo da napišem da nisam klinac koji hoće da divlja, da me ne shvate pogrešno :) Znam šta hoću, pitanje sam postavio zato što se nisam susretao sa ovim modelima do sada u mom okruženju, a voleo bih da imam jedan od njih, pa čisto da mi neko kaže da li ima nekih simptomatičnih problema. Znam da će biti dosta subjektivnih odgovora, ali se nadam da će biti bar jedan-dva koji će da mi znače u odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada se radi o tako starim motociklima te kategorije, presudno je tehničko - estetsko stanje pojedinačnih primeraka. Nemoj da se vodiš brendom i balkanskim glupostima idealizovanju proizvođača.

 

Tehničko stanje je najbitnije jer, iako je motocikl star 25 godina loš primerak će ti istresti 1000 eur. za servis i remont na prvi pogled. Stavi sve na papir dok gledaš motocikl pa po stavkama:

 

-Gume 200 eur
-Tri seta pločica, 90 eur plus ulje, eventualan remont klješta računaj još 50eur.
-Sajle gasa, sauga, kvačila, 50 - 70 eur.
-Ležajevi točkova i upravljača 80 eur
-Servis karburatora, može da ode i do 100 - 120 eur.

-Lanac i lančanici 130 - 150 eur.

 

Eto, to ti je 750 eur samo za redovno održavanje, tj. ispravan motocikl. Pod uslovom da se usput ne nađe još nešto a obično bude.

Naravno, nemoj da očekuješ da je sve kako treba. Dobar motocikl je retko kada na prodaju i kad je dobar on košta. Bitno je da vlasnik ima neku servisnu istoriju zapisanu i da nekako može da ti potvrdi verodostojnost. Ja na primer imam računa od kupljenih delova, slike tokom servisa i sl. 

 

Od svega što si nabrojao, ZX9R ti je fizički najveći motocikl. Za današnje standarde može se prevesti u sport touring klasu. Ako si početnik ne preporučujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Mogu da ti napisem o 900rr-u po mom iskustvu (10god ga vozim)

Problemi:

prednja guma (16ca, veoma mala ponuda i jaca cena (niko je ne prodaje u kompletu sa zadnjom))

Namotaji, regler (crcice ti jednom zagarantovano), korpa (naviknes se na njeno lupkanje u leru kad je hladan motor)

Godine, kilometraza, svi oni su sad preko 100k km.

Mnogo vreo ram, imao sam i preko farmerica crvenilo na kolenima...

 

Prednost:

Nema elektronike, mehanika, veliki motor (nije pravljen kao novi R-ovi za Japance od 1.6m), podvozan (iako je tezak), nema ostar gas... Ne trosi mnogo (otvoren put, kruzing 90-100-110, 5l (mozda cak i malo manje ako je kvalitetno gorivo)), lagana voznja po gradu 6l, (na autoputu ako ti se zuri moze i preko 12-13)

Sta znam, navozao sam se sa njim i svuda stigao bez ikakvih problema i kvarova...

Imao sam problema sa lezajevima, al to je mojom krivicom, terao sam malo vise po nekim atarskim putevima, stazama i rupcagama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

ZX-9R je veoma pouzdan motor ( upravo gledam da uzmem za sebe jedan primerak iz 1994. koji je u fabrickom stanju ), njegov agregat je kasnije razbusen i koriscen na Z1000, i u obe varijante se pokazao bas bas dobro, ima primeraka koji su nagurali lepu kilometrazu bez problema. Veci je i komforniji od CBR 900RR ( bilo da je SC28 ili SC33 ), ima i vise konja ( 139 KS ), po meni malo bolji i udobniji polozaj sedenja, nekako je "ugladjeniji", u to vreme pravi sportski motor, sada vec polako "menja" kategoriju u sport tourer kada se uporedi sa novim litrama od 200+ KS. Ako nadjes neku ocuvanu "devetku", mislim da neces pogresiti s njom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam zasto si zapeo samo za Honde i Kawe, i orobio sebe sanse da kupis dobar motor iz neke druge Japanske fabrike Suzuki ili Yamaha, imao sam i jedne i druge i trece i cetvrte i sve je to isti djavo,

kao sto si i sam rekao, BITNO je da kupis OCUVAN motor, bilo koji od Japanske cetvorke.

Od gore ponudjenih ja bi ti preporucio CBR 600F, odlican motor.

Preporucio bih ti jos nekoliko Sport/Sport Touring motora da pogledas

 

Honda VFR 750 RC36

Kawasaki ZZR 600 / 1100

Suzuki GSXR 600 / 750 srad

Suzuki RF 600R / 900R

Yamaha YZF 600R Thundercat / 1000R Thunderace

 

A sto se tice crkavanja reglera, to je boljka na mnogim motorima, to zanemari, jednom  ga zamenis nekim kvalitetnim (npr od Joske ili Zike) i zaboravis da postoji.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r
1 hour ago, Biker-Boy said:

Ne znam zasto si zapeo samo za Honde i Kawe, i orobio sebe sanse da kupis dobar motor iz neke druge Japanske fabrike Suzuki ili Yamaha, imao sam i jedne i druge i trece i cetvrte i sve je to isti djavo,

kao sto si i sam rekao, BITNO je da kupis OCUVAN motor, bilo koji od Japanske cetvorke.

Od gore ponudjenih ja bi ti preporucio CBR 600F, odlican motor.

Preporucio bih ti jos nekoliko Sport/Sport Touring motora da pogledas

 

Honda VFR 750 RC36

Kawasaki ZZR 600 / 1100

Suzuki GSXR 600 / 750 srad

Suzuki RF 600R / 900R

Yamaha YZF 600R Thundercat / 1000R Thunderace

 

A sto se tice crkavanja reglera, to je boljka na mnogim motorima, to zanemari, jednom  ga zamenis nekim kvalitetnim (npr od Joske ili Zike) i zaboravis da postoji.

 

 

Nisam zapeo za ta dva :) oni su mi bili nekako najprivlacniji, naravno da ako naleti neki drugi model, a da je dobar, usao bi u razmatranje, svakako bih nekog Japanca uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to i nije mnogo novaca, ako je u perfektnom stanju, to jest ako nema ulaganja, sem ulja i uljnog filtera, to svakako menjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Ulaganja nema velikih, sem servisa koji svakako sada treba da odradim, jedino prednja guma za sledecu sezonu treba nova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja