Jump to content

Moto Zajednica

kako zastititi patike od fleke koju ostavlja menjac

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja tek polazem za A, apsolutni pocetnik, i nisam znao za to. Uprpastio sam prosle nedelje nove reebok hexalite bele :( . Opralo se, ali ima fleke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
On 10.9.2019. at 22:39, bdada je napisao:

Kruzer, da saltas petom :)

Upravo tako!
Ja nemam tih problema sa tragovima od poluge menjaca.
Samo heel-toe shifter! :)

 

 

62047797_478226442950534_583024368569810944_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Pre 10 sati, MaRRe je napisao:

Al ti zato trnu ruke dok vozis :lol2:

Hhehehe, visok sam i nisu uopste sake puno iznad linije ramena.

Vozio sam nedavno 4 sata bez pauze, nije nista utrnulo. ;)

Prilicno sam siguran da vise utrnu na R motoru. :)

 

 

31056854_10157810364282925_7666847520525385728_o.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ја користим део сунђерасте ручице за бициклу која кошта симболично и један комплет траје две године . Свака продавница опреме за бицикле има те сунђерасте уметке који се навлаче на корман волана , мекане , унутрашњи пречник одговара , нема варијанте да оштети обућу било које врсте , притом су обично црне боје и уклапају се у целину .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja nemam tih problema, motor vozim u 100% slučajeva u obući za vožnju motora. Svi problemi poput "prljaju mi se patike i ne znam gdje da kupim tampone" su mi nepoznati... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Sad videh temu. Probao sam sve gore navedeno,bas sve sem ove rucke od bicikla.

Ove varijante sto se kace na obucu posle nekog vremena spadaju. Pohaba se taj lastis.

Ona navlakica gumena za menjac brzina je tanka ,ne prlja se obuca ali ostecuje se od pritiska. Meni je najbolja varijanta sportska pamucna carapa kojoj odsecem vrh i navlacim preko obuce. Traje neko vreme pa bacim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 3.10.2019. at 6:37, GuMi5 je napisao:

Ja nemam tih problema, motor vozim u 100% slučajeva u obući za vožnju motora. Svi problemi poput "prljaju mi se patike i ne znam gdje da kupim tampone" su mi nepoznati... 

Podrzavam potpuno, nekad se zamislim jesam li na pravom forumu kad procitam ovakva pitanja, ovo mi vise lici na onaj zenski forum Ana ili kako se vec zove..  Teras motor, teraj ga ljudski sa svom opremom ili zabatali.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam očigledno zaostao po pitanju shvatanja sigurnosti na motoru.

Shvatam sigurnost pri vožnji motora jako ozbiljno od kada sam jednom, na stazi, davne 2007. u "kontrolisanim uslovima" omastio...

 

Dakle za mene to nema, ako mi se ide u košulji i cipelama onda ima auto, bicikl, gradski prevoz. 

 

P.S. izmislili su ljudi i patike za vožnju motora, ko nije čuo... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja najčešće nosim Alpinestars duboke patike dok vozim, čizme retko, a u periodu kad idem motorom na posao stoje mi u kancelariji normalne patike, preobujem se kad stignem i rešen problem. Udobnije je i komfornije dok sam na poslu, naročito kad je vruće.

 

A u lokalu na kratko kad se desi da ne obujem moto patike, onda to uvek budu ove Adidas ROM, crne i kozne pa se ne vidi kad se isprlja. A i bogami su izdržljive, arčim ih jedno 6-7 godina povremeno i još uvek traju. Ali sam svakako za adekvatnu opremu koja može da zaštiti, zlu ne trebalo.

 

 

 

Rom_Shoes_Grey_EE5746_01_standard.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Kao i kolege pre mene, smatram da je najbolje i jedino ispravno nositi adekvatnu zastitnu obucu. Danas postoje modeli patika, pa cak i cipela, koje su iste kao 'casual' obuca i u kojima mozete na posao bez problema, a pravljene su za motocikliste. Revit i TCX imaju liniju takve obuce, pa malo istrazite. Recimo, redovno nosim TCX Street Ace Denim kada idem na posao...cak su lepse i od mnogih standarnih patika koje postoje u prodaji. Ukoliko i dalje zelite ''zastitu'', ali patike, a ne celog stopala, onda moze da bude interesantno http://www.maxmoment.rs/moto-oprema/dodatna-oprema/zastitnik-obuce-za-menjac.html

jer ima i lastiku koja ide oko noge, bas da ne bi spadalo sa prstiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, AndjeoPakla je napisao:

Ja najčešće nosim Alpinestars duboke patike dok vozim, čizme retko, a u periodu kad idem motorom na posao stoje mi u kancelariji normalne patike, preobujem se kad stignem i rešen problem. Udobnije je i komfornije dok sam na poslu, naročito kad je vruće.

 

Tako nešto radim i ja. Duboke crne patike za vožnju, a na poslu mi stoje cipele koje nosim u radno vreme. Međutim čoveku možda treba rešenje za povremene kraće vožnje gde nema mogućnost da promeni obuću. Razne trake su uglavnom kraća i privremena rešenja osetljiva na habanje, vlagu i prljavštinu. Mislim da bi najbolje i najjeftinije rešenje bilo da se nađe komad silikonskog creva (poput providnih creva za vagrese ili baštenskih creva) odgovarajućeg prečnika. Trebalo bi da bude "tesan" pa da se dobrim zagrevanjem raširi, omekša i natakne na polugu menjača. Nakon hlađenja će dobro da se stegne i može da traje koliko i motor...

Ako ništa od predloga ne pije vodu ostaje da se montira nekakav "širajzli" k`o na starom Renou 4 pa da ručno menja brzine. A uvek može i leva patika u zubima, pa opereš noge kad se vratiš kući... :oda2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

najeftinija uz malo dorade je obična guma koja se kupuje u pozamanteerijama-konci,igle,dugmad,gume,trake....Znači isto što pravi i fabrika.Izmeri se i ručno se ušije.Navuče sa guma na čega ttreba-patiku .Mekano je i uvek može da se smota i stavi pod sic.Ko hoće i ima mašinu za šivenje može i da doda neku kožu odgore i bude ko fabrika za par desetina dinara i malo rada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja ladno imam 5-6 pari svetlih sa crnim flekama na levoj.Meni to do jaja,svi da znaju da sam bajker...Ajde bre devojcice jedne...:yamaha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 16.9.2019. at 22:10, stari roker je napisao:

Posle 500 kilometara vožnje. Hoće žena u top da me stavi!:tras2:

20190830_175125.jpg

Druže, ti kao da imaš menjač od IMTa na motoru. :jee:
Po slici se vidi da hebla klizi preko patike prilikom šaltanja. Možda položaj heble treba prilagoditi.

Ja nemam tih problema, a vozim cesto u svetlim platnenim skechers patikama kad idem po gradu.
Iskreno, mislim da ima mnogo do toga kako se "ophodite" prema menjaču.
Ako se lepo salta, protreban pritisak na polugu je minimalan, a samim tim i oštećenje obuće.
Nikad nisam ni jednu obuću sjebao, pogotovo ne ovako jako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja